Novial

InfoMEET Wrocław 26 maja 2018 Wrocław

Hotel Mercure

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Najlepsi prelegenci 
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody

Lokalizacja

Hotel Mercure
Plac Dominikański 1
50-159 Wrocław

Zobacz mapę dojazdu

ProgramW trakcie trwania konferencji odbędzie się warsztaty

 od 8.30 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych oraz powitalna kawa          
9.20   Otwarcie konferencji
 9.30 - 10.10 Panel pierwszy - wykłady merytoryczne
Sala A Michał Jankowski - Piszę dobry kod – czyli jak dbać o jakość kodu w naszym projekcie?
Sala B Mateusz Dymiński - 7 things which you should care about before release your code to production
Sala C Piotr Kluska - Artificial Neural Networks 101
 10.10 - 10.30 Przerwa
 10.30 - 11.10 Prezentacja firm (NOKIA 10.30, Volvo Group IT 10.45)
11.10 - 11.30 Przerwa kawowa
11.30 - 12.10 Panel drugi - wykłady merytoryczne
Sala A Bartłomiej Kuczyński - JLupin, czyli niech mikroserwisy umrą
Sala B
Łukasz Olczyk - Spartanie i indyki, czyli jak Agile może pomóc Twojej firmie przetrwać
Sala C Andrzej Amanowicz - Data science for IT - Resistant people
 12.10 - 12.30 Przerwa
 12.30 - 13.00 Prezentacja firm (Epam 12.30, Natek 12.35)
13.00 - 13.10 Przerwa kawowa
13.10 - 13.50 Panel trzeci - wykłady merytoryczne
Sala A Piotr Przybył - Data. Do you keep it right?
Sala B Piotr Nabielec -  Jak walczyć z rozproszeniami i bzdurami i wrócić do pełni skupienia
Sala C Andrei Gordienkov - Stability Patterns for Distributed Systems
13.50 - 14.10 Przerwa kawowa
14.10 - 14.50  Panel czwarty - wykłady merytoryczne
Sala A Maciej Hryniszak - Reanimacja projektu: przypadek ogólny
Sala B Bartłomiej Graczyk  - 10 kroków by zostać mistrzem analizy danych....(a przynajmniej 5, by nie bać się z nich korzystać)
Sala C Ewa Gomułka - Feedback i komunikacja w zespołach zwinnych
14.50 - 15.00 Przerwa
15.00 - 15.40 Panel piąty - wykłady merytoryczne
Sala A Arletta Jasonek - Sposoby na unikanie błędów w oprogramowaniu
Sala B Krzysztof Kozłowski - Zjawiska w bazodanowych poziomach izolacji transakcji na przykładzie MS SQL Server
Sala C
15:40 - 15:50 Zakończenie konferencji 


Prelegenci

BARTŁOMIEJ KUCZYŃSKI

Od ponad 11 lat profesjonalnie zajmuję się programowaniem w Javie. Moja kariera związana jest głównie z branżą finansową. Co więcej, już parę dobrych lat działam jako trener Java w firmie Luxoft, szkoląc zarówno tych mniej doświadczonych jak i tych, którzy chcą nieustannie zgłębiać tajniki programowania. Corocznie występuję na licznych, ogólnopolskich konferencjach, z który można wyróżnić m.in. Confitura, DevCrowd, 4Developers. Po pracy pisuję do magazynów branżowych, głównie Magazynu Programista. Można mnie spotkać na forum 4programmers oraz na meetupach Wrocławskiego JUG-a.


 

Temat: JLupin, czyli niech mikroserwisy umrą

Opis wykładu

 

Architektura mikroserwisowa to, Architektura mikroserwisowa tamto. A później okazuje się, że trzeba walczyć z wieloma problemami na różnych poziomach i w różnych technologiach, a ja bym chciał mieć to wszystko na ukochanym JVMie. po to właśnie jest JLupin.
W prezentacji omówię jak zacząć przygodę z tym narzędziem. Jakie są zalety, wady i czym różni się ono od innych. Prezentacja jest skierowana przede wszystkim do osób, które szukają metody na (prawie) bezbolesne wejście w architekturę opartą o mikroserwisy, ale są przerażone ilością różnych technologii, która nagle "wypada znać". 
JLupin pozwala na bezpieczny start w tym świecie oraz używanie narzędzi i rozwiązań, które już dobrze znamy.

 

PIOTR PRZYBYŁ

Notoryczny inżynier w pracy i poza nią, podążający za meandrami sztuki programowania. Zawodowo Remote Freelance Software Gardener, od kilku lat wyrywający chwasty w ogródkach webowych i zwykle przycinający Javę do kształtów pożądanych przez klientów. Miłośnik lekkości i zwinności, która powinna przejawiać się przede wszystkim w stosowaniu właściwych narzędzi. Prelegent na JDD, GeeCON i innych. 

Temat: Data. Do you keep it right?

Opis wykładu

 

"Po ich owocach ich poznacie", powiada Pismo. Natomiast kod powiada: "po ich danych ich poznacie".
Jedną ze szkół zapoznawania się z systemem jest długie i namiętne czytanie dokumentacji, przerywane rzucaniem okiem do kodu. Inną szkołą jest zanurkowanie w model danych (często w bazie) i posurfowanie po interfejsie użyszkodnika. Są to dwa naturalne końce systemu, legendarne wejście i wyjście. Poprzez oglądanie stanu tychże końców można sprawdzić, czy w środku jest zdrowe trawienie, czy niezdrowy proces gnilny. Wnikliwa egzaminacja pozwala stwierdzić obecność "DDDozy pospolitej", "stringozy złośliwej", "biegunki regexowej" czy też "syndromu nie-zrobione-u-nas".
Niestety, czasem do infekcji dochodzi już na etapie życia płodowego programisty (czytaj: w szkole). Zapraszam na kurację. Przeczyszczającą. (Czyli naturalny ciąg dalszy "Passwords. Do you keep them safe?")

 

MICHAŁ JANKOWSKI

Architekt, programista, projektant, lider zespołu, a w wolnym czasie trener. Przygodę z programowaniem zaczął ponad dwadzieścia lat temu od Basic’a i Assemblera dla komputerów 8 bitowych. Od ponad dziesięciu lat uczestniczy w tworzeniu oprogramowania na platformę .NET dla największych światowych firm. W tym czasie brał udział w wytwarzaniu aplikacji desktopowych, mobilnych oraz webowych pełniąc różne role. Obecnie związany z tworzeniem aplikacji webowych. 

Prywatnie miłośnik podróży oraz fotografii. W wolnym czasie prowadzi bloga www.jankowskimichal.pl, twórca rozwiązań open source oraz aplikacji mobilnych.

 

Temat: Piszę dobry kod – czyli jak dbać o jakość kodu w naszym projekcie?

Opis wykładu

 Każdy z nas pewnie spotkał się kodem napisanym w taki sposób, że jego odczytanie sprawiało wiele problemów. Jeszcze większe ryzyko budziło wprowadzanie w nim zmian. A już nie wspomnę o sprawdzeniu, czy on poprawnie działa. Czy rzeczywiście jest tak trudno napisać „czysty” kod? Czym taki kod powinien się charakteryzować? W trakcie prezentacji postaram się odpowiedzieć na te pytania, jak również pokazać jak w efektywny sposób dbać i monitorować jakość pisanego przez nas kodu. Zastanowimy się również, co można zrobić, aby rozpropagować te idee wśród naszych współpracowników.

ŁUKASZ OLCZYK

Konsultant strategiczny, z ponad dekadą doświadczenia w zarządzaniu IT. Pracował z osobami i zespołami w wielu organizacjach z różnych gałęzi przemysłu, pomagając im skorzystać z najnowszych metodyk i podejść. Po dogłębnym zrozumieniu pracy marketingu i sprzedaży, nauczył się dostarczać wartość klientowi na każdym kroku współpracy. Preferuje zastosowanie podejścia lean nad ślepe podążanie za tzw. zdrowym rozsądkiem. Po mieszkaniu w siedemnastu różnych lokacjach w Europie, zdecydował się zamieszkać na stałe we Wrocławiu. Jako pasjonat motoryzacji uważa, że bieganie jest głupie - co wyjaśnia, dlaczego łatwo spotkać go gdzieś na szlaku kilka wczesnych poranków tygodniowo.

 

Temat: Spartanie i indyki, czyli jak Agile może pomóc Twojej firmie przetrwać

Opis wykładu

 

Otoczenie każdego przedsięwzięcia - biznesu, projektu, zadania - zawsze zmienia się w sposób choćby minimalnie odbiegający od tego, który zakładamy. Zwykle jesteśmy w stanie przejść nad tym do porządku dziennego, bo nasz sposób pracy jest w stanie poradzić sobie z drobnymi odchyleniami. Są jednak zdarzenia, których zwyczajnie nie da się przewidzieć - lub wydają się tak abstrakcyjne i nierealne, że nie bierzemy ich pod uwagę. Potrafią one wstrząsnąć fundamentem naszego biznesu na tyle skutecznie, by go wyłożyć.

Pewnie teraz spodziewacie się, że napiszemy, że Łukasz opowie jak zastosowanie Agile pozwala się przed tym zabezpieczyć - zawsze i wszędzie. Otóż nie - opowie dlaczego takie zjawiska uciekają naszej uwadze (co już podpowie Ci jak patrzeć na świat z innej strony), pokaże jak popularne wdrożenia zwinności mogą pomóc i dlaczego rzadko naprawdę to robią (co pewnie skłoni Cię do refleksji na temat tego jak działa Twoja organizacja) i zepnie wszystko powyższe z teorią gier (co da Ci jedno bardzo konkretne narzędzie do zastosowania w pracy - i nie tylko).

 

PIOTR NABIELEC

Gdy byłem na studiach, czas wydawał się z gumy. Był czas na wszystko! W pracy programisty już nie było tak różowo. Każdy kolejny awans dodawał coraz więcej obowiązków. Było coraz więcej możliwości, ale doba wydawała się coraz krótsza. Praca menedżera, małżeństwo, rozwój, odpoczynek - bardzo chciałem to wszystko pogodzić. Po 10 latach zbierania doświadczeń w dużych korporacjach i mniejszych firmach, w 2015 roku założyłem Produktywni.pl. Prowadzę teraz szkolenia i kursy, które  pomagają ludziom i firmom uporządkować chaos aktywności, ich priorytety i pozbyć się uczucia przytłoczenia.


Temat: Jak walczyć z rozproszeniami i bzdurami i wrócić do pełni skupienia

Opis wykładu

 
Liczba rzeczy, które nas rozpraszają ciągle rośnie. Świat przyspiesza. Nowe technologie, nowe aplikacje, nowe sposoby pracy. Z jednej strony to postęp, a z drugiej wielu ludzi czuje się przytłoczonych ilością tematów, które dewastują ich dni. Niestety, będzie coraz gorzej...
W związku z tym coraz więcej ludzi chce lepszego poukładania siebie i nie marnowania czasu na rzeczy mało ważne. Chcemy kładąc się do łóżka czuć satysfakcję. Chcemy zajmować się rzeczami, które naprawdę mają znaczenie. 
Jak w takim razie chronić siebie przed wszędobylskimi rozproszeniami? W trakcie prezentacji pokażę, co konkretnego możemy zrobić, żeby wrócić do pełni skupienia i satysfakcji z pracy i relacji z ludźmi. 

BARTŁOMIEJ GRACZYK

Na co dzień Data Platform Solution Architect w Microsoft. Zawodowo od kilku lat odpowiedzialny za realizacje projektów z obszaru Business Intelligence & Data Warehouse, ostatnio także rozwiązań zaawansowanej analityki & IoT. Ekspert w zakresie licencjonowania produktów Microsoft oraz Software Asset Management. Autor publikacji i prelegent na konferencjach i sesjach tematycznych. Posiadacz wielu certyfikatów, w tym Microsoft Certified Trainer, MCSE: Business Intelligence Data Platform & Data Management and Analytics. W latach 2013-2015 nagradzany tytulem MVP w kategorii SQL Server/Data Platform. W wolnych chwilach doświadczenia i wyzwania opisuje na: http://www.sql4you.info

 

Temat: 10 kroków by zostać mistrzem analizy danych....(a przynajmniej 5, by nie bać się z nich korzystać)

Opis wykładu

 

Zetabajty danych, dzisiątki usług i narzędzi wspomagających analizę i wykorzystanie danych. 
Nie wiesz czym jest M, U-SQL, R, czy SQL i obawiasz się, że bez tego sobie nie poradzisz, a chciałbyś wyruszyć w drogę od danych do wiedzy i informacji? 
Koniecznie przyjdzą na moję sesję i zobacz jak poruszać się w świecie małych i dużych danych oraz robić nietrywialne analizy korzystając z 21 linijek kodu! 

DYMIŃSKI MATEUSZ

Programista, czasem devops, preferuje Backend, toleruje Frontend, okazjonalnie speaker, prywatnie mąż i ojciec. Z Javą związany od 8, a z GO od 4 lat. Na co dzień pracuje w Nokii. Jeden z założycieli wrocławskiego GoWroc (Golang Wroclaw user group).
 


 

Temat: 7 things which you should care about before release your code to production

Opis wykładu

 

Projekt nad którym pracowałeś powoli dobiega końca. Nadchodzi czas release'u. Czy napewno o wszystkim pamiętałeś?
Prezentacja ma na celu przybliżenie 7 najważniejszych rzeczy przed release'em, o których należy pamiętać zanim będzie za późno. Tematy zawarte w prezentacji to między innymi:
- wersjonowanie - API, buildy, artefakty, baza danych czy serwowane pliki
- profilowanie - czy na pewno Twoją aplikację będzie można profilować po wypuszczeniu ją na produkcje
- health check’i - jak sprawdzić czy aplikacja działa oraz wiele innych przydatnych rzeczy
- logowanie - jak poprawnie logować i gdzie te logi zbierać
- performance - czy nasza aplikacja przetrzyma natłok użytkowników
- monitoring oraza alarmy - jak być pewnym, że nasza aplikacja żyje i ma się dobrze
- deployment aplikacji na produkcje - jak to zrobić, żeby spać spokojnie w weekend po release’ie

 

MACIEJ HRYNISZAK

Maciej Hryniszak a passionate software developer with more than 20 years of experience in creating and maintaining several key software 
 
 
 
 


 

Temat: Reanimacja projektu: przypadek ogólny

Opis wykładu

 Dlaczego projekty IT upadają? To pytanie było już wielokrotnie przedmiotem studiów i zostało dogłębnie zbadane. Mniej znaną stroną zagadnienia jest jak uratować taki projekt i przywrócić go do życia. Ratowanie projektów było moim głównym zadaniem przez ostatnie 5 lat i w tej prezentacji chciałbym podzielić się z wami moimi przemyśleniami o tym jak taki proces przeprowadzić.

 

ARLETTA JASONEK

Arletta Jasonek, od 10 lat QA w Nokia, absolwentka Politechniki Wrocławskiej, współorganizatorka konferencji code::dive, speaker i trener pythona w organizacji Girls4Girls, wspiera startupy w Nokia Garage. Prywatnie mama z zamiłowaniem do szydełka, trekkingu górskiego, kickboxingu i jazdy na rolkach.


 

Temat: Sposoby na unikanie błędów w oprogramowaniu

Opis wykładu

 

Znajdź błąd, popraw i idź dalej. Czy to naprawdę dobry sposób na radzenie sobie z bugami, czyli błędami w oprogramowaniu? Na wykładzie pt. „Sposoby na unikanie błędów w oprogramowaniu” odpowiem na to pytanie, pokażę, jak radzić sobie z bugumi oraz jak używać TDD (Test Driven Development), aby tworzyć wydajne i rzetelne oprogramowanie.

 

ANDRZEJ AMANOWICZ

Od 20 lat zajmuje się analizą i przekładaniem potrzeb użytkowników biznesowych na wymagania technologiczne oraz tłumaczeniem na język menadżerów (ROI, TCO, gap analysis) możliwości jaki dają zaawansowane informatyczne rozwiązania biznesowe.  Autor i współautor koncepcji biznesowego zastosowania rozwiązań IT dla wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw.  Zajmuje się także określeniem wpływu wdrożenia nowych rozwiązań na organizację pracy i efektywność procesów. Specjalizuje się w syntezie złożonych zagadnień informatycznych i ich przedstawianiu w sposób prosty i atrakcyjny dla odbiorców nie będących ekspertami w dziedzinie zaawansowanych technologii.   Pracował kilkanaście lat w międzynarodowych korporacjach dostarczających zaawansowane systemy wspomagające zarządzanie (ERP, CRM, EPM, BI, CCM i wiele innych). 


 

Temat: Data science for IT - Resistant people

Opis wykładu

 W czasach mediów społecznościowych oraz skandali związanych z wykorzystaniem zawartych w nich danych (jak chociażby ostatnie wydarzenia wokół firmy Cambridge Analytica) pojęcia takie jak Data Science, Big Data oraz Knowledge Discovery in Databases wzbudzają żywe emocje, a ludzie zajmujący się nimi profesjonalnie postrzegani są przez wielu jako adepci wiedzy tajemnej pozostający na usługach szefów marketingu oraz politycznych spin-doktorów.   Celem wykładu jest przybliżenie podstawowych pojęć oraz algorytmów używanych w analizie danych o dużym wolumenie i zmienności oraz pokazanie, że Data Science ma korzenie znacznie starsze niż popularne dzisiaj sieci społecznościowe, a jej zastosowywania po „jasnej stronie mocy” mogą przynosić duże korzyści zarówno dla biznesu jak i dla zwykłego uczestnika cyfrowego świata

ANDREI GORDIENKOV

Andrei is an architect that still loves coding. Passionate about AOP, infected by TDD and «automate all the things» - possibly because of the great laziness. He is also an IT Trainer at Luxoft PTC focusing on architecture, patterns, refactorings and other dev things. Constantly challenges colleagues against the «Least astonishment principle» for API and other things.  Speaker at various conferences and meetups.  


 

Temat: Stability Patterns for Distributed Systems

Opis wykładu

 

Being a developer I used to think mainly about implementation options or how to make final application robust (whatever it means), fast, maintainable (from developer’s perspective of course), easy to read, with tons of tests etc. But I never thought about those heroes who will support life after software has been released. For the record, even architects not always think about it. Later I discovered the whole new world of operational support, and realized how fragmented my vision was. In my talk I would like to raise awareness and describe patterns that can be used to simplify work for operational team (and eventually for you, if you are on the road to BizDevOp). On top of it, I would like to discuss intentions and consequences of their usage.

 

KRZYSZTOF KOZŁOWSKI

Administrator Systemów Microsoft Windows Server oraz Microsoft SQL Server, pasjonat SQL Internals, okazjonalnie - speaker oraz trener, aktualnie wykładowca w programie Kuźnia Rewelacyjnych Deweloperów organizowanego przez firmę KRD BIG SA we współpracy z kołem naukowym Piast.NET,członek wrocławskiego oddziału Data Community,posiadacz kilku certyfikatów MS, były trener MCT oraz były członek komisji rewizyjnej stowarzyszenia PLSSUG, w branży IT od 2004 roku, w wolnych chwilach prowadzi bloga, współorganizator wrocławskiego GeekWeekWro#3 oraz GeekWeekWro#4 (www.geekweekwro.pl)


 

Temat: Zjawiska w bazodanowych poziomach izolacji transakcji na przykładzie MS SQL Server.

Opis wykładu

 

Tematem sesji będą Poziomy Izolacji Transakcji występujących w silniku bazodanowym produktu "SQL Server" firmy Microsoft. Zbadamy - czy zmiana poziomu izolacji wpływa na czas trwania sesji? Odpowiemy na pytanie - Czy transakcje mogą na siebie wpływać? Czy możemy sprawdzić dlaczego tak jest? Czy ktoś widział rekordy "duchy" ?

 

EWA GOMUŁKA

Od ponad 13 lat trener inteligencji emocjonalnej i społecznej. Specjalizuje się w budowaniu zaufania, kreowaniu otwartej komunikacji i zrozumienia w zespołach. Pracuje z menedżerami, specjalistami oraz przedsiębiorcami. Jest autorem programów opartych na metodze „Porozumienie Bez Przemocy” (NVC) dla firm IT oraz treningu Inteligencji Emocjonalnej i zarządzania konfliktem. Prowadzi coaching i treningi dla menedżerów wysokiego szczebla menedżera, w tym jednego z listy 100 najbogatszych Polaków wg Forbes. Wspiera zespoły i firmy wdrażające zwinne metodyki zarządzania projektami, pomaga rozwiązać konflikty. Trener na studiach MBA i podyplomowych. Pracowała m. in. z: Allegro, Canon, Intive, Logintrans, Netguru, RST, Siemens, Sii, Tarczyński.
Zobacz Ewę na LinkedIn!


 

Temat: Feedback i komunikacja w zespołach zwinnych

Opis wykładu

 

Zwinne zarządzanie projektami i samoorganizacja wymaga dużej dojrzałości członków zespołu oraz sprawnej komunikacji. Jedną z najczęściej polecanych metod jest Komunikacja Bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication). Podczas spotkania poznasz przykłady z firm, które wykorzystały metodę przy wdrażaniu Scruma i jak ona wpływa na jakość komunikacji. Zapraszamy zarówno Scrum Masterów, Agile Coachów i PMów jak i członków zespołów.

 

PIOTR KLUSKA

Inżynier z duszą naukowca. Ostatnie lata spędził jako iOS Developer w intive, a po nocach zgłębiał tajniki sztucznych sieci neuronowych, aby być gotowym na rewolucję, gdy już nadejdzie. Obecnie Deep Learning Engineer w intive, wdraża najnowsze rozwiązania z zagadnień Machine Learning oraz Deep Learning w aplikacjach klientów.
  

Temat: Artificial Neural Networks 101

Opis wykładu

 

Aktualnie wszyscy jesteśmy zasypywani terminami: AI, głębokie sieci neuronowe, autonomiczne samochody itp. itd. Ale dlaczego właśnie teraz? Kiedy to wszystko się zaczęło? Jakie podstawy trzeba poznać, aby zaimplementować własną sieć? Na te oraz inne pytania postaram się odpowiedzieć podczas prezentacji.

 

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku