Novial

InfoMEET Wrocław 26 maja 2018 Wrocław

Hotel Mercure

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Najlepsi prelegenci 
- Tajemnice druku 3D
- Pokazy dronów
- Wirtualna rzeczywistość
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody

Lokalizacja

Hotel Mercure
Plac Dominikański 1
50-159 Wrocław

Zobacz mapę dojazdu

ProgramW trakcie trwania konferencji odbędzie się warsztaty

 od 8.30 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych oraz powitalna kawa          
9.20   Otwarcie konferencji
 9.30 - 10.10 Panel pierwszy - wykłady merytoryczne
wkrótce
 10.10 - 10.30 Przerwa
 10.30 - 11.10 Prezentacja firm 
11.10 - 11.30 Przerwa kawowa
11.30 - 12.10 Panel drugi - wykłady merytoryczne
wkrótce
 12.10 - 12.30 Przerwa
 12.30 - 13.00 Prezentacja firm 
13.00 - 13.10 Przerwa kawowa
13.10 - 13.50 Panel trzeci - wykłady merytoryczne
wkrótce
13.50 - 14.10 Przerwa kawowa
14.10 - 14.50  Panel czwarty - wykłady merytoryczne
wkrótce
14.50 - 15.00 Przerwa
15.00 - 15.40 Panel piąty - wykłady merytoryczne
wkrótce
15:40 - 15:50 Zakończenie konferencji i losowanie nagród
W trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D 

Prelegenci

BARTŁOMIEJ KUCZYŃSKI

Od ponad 11 lat profesjonalnie zajmuję się programowaniem w Javie. Moja kariera związana jest głównie z branżą finansową. Co więcej, już parę dobrych lat działam jako trener Java w firmie Luxoft, szkoląc zarówno tych mniej doświadczonych jak i tych, którzy chcą nieustannie zgłębiać tajniki programowania. Corocznie występuję na licznych, ogólnopolskich konferencjach, z który można wyróżnić m.in. Confitura, DevCrowd, 4Developers. Po pracy pisuję do magazynów branżowych, głównie Magazynu Programista. Można mnie spotkać na forum 4programmers oraz na meetupach Wrocławskiego JUG-a.


 

Temat: JLupin, czyli niech mikroserwisy umrą

Opis wykładu

 

Architektura mikroserwisowa to, Architektura mikroserwisowa tamto. A później okazuje się, że trzeba walczyć z wieloma problemami na różnych poziomach i w różnych technologiach, a ja bym chciał mieć to wszystko na ukochanym JVMie. po to właśnie jest JLupin.
W prezentacji omówię jak zacząć przygodę z tym narzędziem. Jakie są zalety, wady i czym różni się ono od innych. Prezentacja jest skierowana przede wszystkim do osób, które szukają metody na (prawie) bezbolesne wejście w architekturę opartą o mikroserwisy, ale są przerażone ilością różnych technologii, która nagle "wypada znać". 
JLupin pozwala na bezpieczny start w tym świecie oraz używanie narzędzi i rozwiązań, które już dobrze znamy.

 

SZYMON WARDA

With .NET from version 1.1 and with web development from the time when IE6 was the "better” browser. Now a chief software architect at ITMAGINATION leading a 45+ developer project by day, and a proud developer of cookit.pl- a pet project processing hundred of gigabytes of data with whatever suits the problem best (Graph databases/ML/C#/F#). Technology enthusiast, speaker, and a blogger at IndexOutOfRange.com

Temat: Serverless is not about code. It is how you think

Opis wykładu

 
Serverless is THE WORD, and like all its predecessors it has become overloaded and simplified to running code. Serverless is not only how to execute code, but how to build applications in a truly cloud way. And during this talk, we will do just that - go from zero to full serverless with Azure.

PIOTR PRZYBYŁ

Notoryczny inżynier w pracy i poza nią, podążający za meandrami sztuki programowania. Zawodowo Remote Freelance Software Gardener, od kilku lat wyrywający chwasty w ogródkach webowych i zwykle przycinający Javę do kształtów pożądanych przez klientów. Miłośnik lekkości i zwinności, która powinna przejawiać się przede wszystkim w stosowaniu właściwych narzędzi. Prelegent na JDD, GeeCON i innych. 

Temat: Data. Do you keep it right?

Opis wykładu

 

"Po ich owocach ich poznacie", powiada Pismo. Natomiast kod powiada: "po ich danych ich poznacie".
Jedną ze szkół zapoznawania się z systemem jest długie i namiętne czytanie dokumentacji, przerywane rzucaniem okiem do kodu. Inną szkołą jest zanurkowanie w model danych (często w bazie) i posurfowanie po interfejsie użyszkodnika. Są to dwa naturalne końce systemu, legendarne wejście i wyjście. Poprzez oglądanie stanu tychże końców można sprawdzić, czy w środku jest zdrowe trawienie, czy niezdrowy proces gnilny. Wnikliwa egzaminacja pozwala stwierdzić obecność "DDDozy pospolitej", "stringozy złośliwej", "biegunki regexowej" czy też "syndromu nie-zrobione-u-nas".
Niestety, czasem do infekcji dochodzi już na etapie życia płodowego programisty (czytaj: w szkole). Zapraszam na kurację. Przeczyszczającą. (Czyli naturalny ciąg dalszy "Passwords. Do you keep them safe?")

 

MICHAŁ JANKOWSKI

Architekt, programista, projektant, lider zespołu, a w wolnym czasie trener. Przygodę z programowaniem zaczął ponad dwadzieścia lat temu od Basic’a i Assemblera dla komputerów 8 bitowych. Od ponad dziesięciu lat uczestniczy w tworzeniu oprogramowania na platformę .NET dla największych światowych firm. W tym czasie brał udział w wytwarzaniu aplikacji desktopowych, mobilnych oraz webowych pełniąc różne role. Obecnie związany z tworzeniem aplikacji webowych. 

Prywatnie miłośnik podróży oraz fotografii. W wolnym czasie prowadzi bloga www.jankowskimichal.pl, twórca rozwiązań open source oraz aplikacji mobilnych.

 

Temat: Piszę dobry kod – czyli jak dbać o jakość kodu w naszym projekcie?

Opis wykładu

 Każdy z nas pewnie spotkał się kodem napisanym w taki sposób, że jego odczytanie sprawiało wiele problemów. Jeszcze większe ryzyko budziło wprowadzanie w nim zmian. A już nie wspomnę o sprawdzeniu, czy on poprawnie działa. Czy rzeczywiście jest tak trudno napisać „czysty” kod? Czym taki kod powinien się charakteryzować? W trakcie prezentacji postaram się odpowiedzieć na te pytania, jak również pokazać jak w efektywny sposób dbać i monitorować jakość pisanego przez nas kodu. Zastanowimy się również, co można zrobić, aby rozpropagować te idee wśród naszych współpracowników.

PIOTR NABIELEC

Gdy byłem na studiach, czas wydawał się z gumy. Był czas na wszystko! W pracy programisty już nie było tak różowo. Każdy kolejny awans dodawał coraz więcej obowiązków. Było coraz więcej możliwości, ale doba wydawała się coraz krótsza. Praca menedżera, małżeństwo, rozwój, odpoczynek - bardzo chciałem to wszystko pogodzić. Po 10 latach zbierania doświadczeń w dużych korporacjach i mniejszych firmach, w 2015 roku założyłem Produktywni.pl. Prowadzę teraz szkolenia i kursy, które  pomagają ludziom i firmom uporządkować chaos aktywności, ich priorytety i pozbyć się uczucia przytłoczenia.


Temat: Jak walczyć z rozproszeniami i bzdurami i wrócić do pełni skupienia

Opis wykładu

 
Liczba rzeczy, które nas rozpraszają ciągle rośnie. Świat przyspiesza. Nowe technologie, nowe aplikacje, nowe sposoby pracy. Z jednej strony to postęp, a z drugiej wielu ludzi czuje się przytłoczonych ilością tematów, które dewastują ich dni. Niestety, będzie coraz gorzej...
W związku z tym coraz więcej ludzi chce lepszego poukładania siebie i nie marnowania czasu na rzeczy mało ważne. Chcemy kładąc się do łóżka czuć satysfakcję. Chcemy zajmować się rzeczami, które naprawdę mają znaczenie. 
Jak w takim razie chronić siebie przed wszędobylskimi rozproszeniami? W trakcie prezentacji pokażę, co konkretnego możemy zrobić, żeby wrócić do pełni skupienia i satysfakcji z pracy i relacji z ludźmi. 

BARTŁOMIEJ GRACZYK

Na co dzień Data Platform Solution Architect w Microsoft. Zawodowo od kilku lat odpowiedzialny za realizacje projektów z obszaru Business Intelligence & Data Warehouse, ostatnio także rozwiązań zaawansowanej analityki & IoT. Ekspert w zakresie licencjonowania produktów Microsoft oraz Software Asset Management. Autor publikacji i prelegent na konferencjach i sesjach tematycznych. Posiadacz wielu certyfikatów, w tym Microsoft Certified Trainer, MCSE: Business Intelligence Data Platform & Data Management and Analytics. W latach 2013-2015 nagradzany tytulem MVP w kategorii SQL Server/Data Platform. W wolnych chwilach doświadczenia i wyzwania opisuje na: http://www.sql4you.info

 

Temat: 10 kroków by zostać mistrzem analizy danych....(a przynajmniej 5, by nie bać się z nich korzystać)

Opis wykładu

 

Zetabajty danych, dzisiątki usług i narzędzi wspomagających analizę i wykorzystanie danych. 
Nie wiesz czym jest M, U-SQL, R, czy SQL i obawiasz się, że bez tego sobie nie poradzisz, a chciałbyś wyruszyć w drogę od danych do wiedzy i informacji? 
Koniecznie przyjdzą na moję sesję i zobacz jak poruszać się w świecie małych i dużych danych oraz robić nietrywialne analizy korzystając z 21 linijek kodu! 

DYMIŃSKI MATEUSZ

Programista, czasem devops, preferuje Backend, toleruje Frontend, okazjonalnie speaker, prywatnie mąż i ojciec. Z Javą związany od 8, a z GO od 4 lat. Na co dzień pracuje w Nokii. Jeden z założycieli wrocławskiego GoWroc (Golang Wroclaw user group).
 


 

Temat: 7 things which you should care about before release your code to production

Opis wykładu

Projekt nad którym pracowałeś powoli dobiega końca. Nadchodzi czas release'u. Czy napewno o wszystkim pamiętałeś?
Prezentacja ma na celu przybliżenie 7 najważniejszych rzeczy przed release'em, o których należy pamiętać zanim będzie za późno. Tematy zawarte w prezentacji to między innymi:
- wersjonowanie - API, buildy, artefakty, baza danych czy serwowane pliki
- profilowanie - czy na pewno Twoją aplikację będzie można profilować po wypuszczeniu ją na produkcje
- health check’i - jak sprawdzić czy aplikacja działa oraz wiele innych przydatnych rzeczy
- logowanie - jak poprawnie logować i gdzie te logi zbierać
- performance - czy nasza aplikacja przetrzyma natłok użytkowników
- monitoring oraza alarmy - jak być pewnym, że nasza aplikacja żyje i ma się dobrze
- deployment aplikacji na produkcje - jak to zrobić, żeby spać spokojnie w weekend po release’ie

MACIEJ HRYNISZAK

Maciej Hryniszak a passionate software developer with more than 20 years of experience in creating and maintaining several key software 
 
 
 
 


 

Temat: Reanimacja projektu: przypadek ogólny

Opis wykładu

 Dlaczego projekty IT upadają? To pytanie było już wielokrotnie przedmiotem studiów i zostało dogłębnie zbadane. Mniej znaną stroną zagadnienia jest jak uratować taki projekt i przywrócić go do życia. Ratowanie projektów było moim głównym zadaniem przez ostatnie 5 lat i w tej prezentacji chciałbym podzielić się z wami moimi przemyśleniami o tym jak taki proces przeprowadzić.

 

MICHAŁ KURIATA

Od 2007 roku zajmuję się zarządzaniem projektami i produktami, konsultingiem oraz szkoleniami. Działam w wielu obszarach i nie ograniczam się do jednego kierunku. 
Stawiam na pracę z ludźmi, budowanie relacji, komunikację, optymizację, maksymalizację osiąganych efektów i wartości, terminowość i elastyczność.
Obecnie pomagam rozwijać się Startupom dzieląc się swoja wiedzą i doświadczeniem biznesowym oraz pracuję z zespołami przy tworzeniu dla nich najlepszych możliwych produktów.


Temat: Wkrótce

Opis wykładu

 
Wkrótce

ARLETTA JASONEK

Arletta Jasonek, od 10 lat QA w Nokia, absolwentka Politechniki Wrocławskiej, współorganizatorka konferencji code::dive, speaker i trener pythona w organizacji Girls4Girls, wspiera startupy w Nokia Garage. Prywatnie mama z zamiłowaniem do szydełka, trekkingu górskiego, kickboxingu i jazdy na rolkach.


 

Temat: Sposoby na unikanie błędów w oprogramowaniu

Opis wykładu

 

Znajdź błąd, popraw i idź dalej. Czy to naprawdę dobry sposób na radzenie sobie z bugami, czyli błędami w oprogramowaniu? Na wykładzie pt. „Sposoby na unikanie błędów w oprogramowaniu” odpowiem na to pytanie, pokażę, jak radzić sobie z bugumi oraz jak używać TDD (Test Driven Development), aby tworzyć wydajne i rzetelne oprogramowanie.

 

PAWEŁ KLIMCZYK

Doświadczony programista związany z językiem C# od początku istnienia platformy .NET. Jest miłośnikiem i pasjonatem nowych technologii.
Prowadzi firmę informatyczną GEMOTIAL wytwarzającą oprogramowanie na użytek własny jak i zlecony. Ponadto udziela się aktywnie w polskim świecie .NET. Ma swój blog pod adresem http://blog.klimczyk.pl. Jest również założycielem i administratorem grupy .NET Developers Poland na Facebooku.


 

Temat: TDD in .NET Core 

Opis wykładu

 

Wkrótce

ANDRZEJ AMANOWICZ

Od 20 lat zajmuje się analizą i przekładaniem potrzeb użytkowników biznesowych na wymagania technologiczne oraz tłumaczeniem na język menadżerów (ROI, TCO, gap analysis) możliwości jaki dają zaawansowane informatyczne rozwiązania biznesowe.  Autor i współautor koncepcji biznesowego zastosowania rozwiązań IT dla wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw.  Zajmuje się także określeniem wpływu wdrożenia nowych rozwiązań na organizację pracy i efektywność procesów. Specjalizuje się w syntezie złożonych zagadnień informatycznych i ich przedstawianiu w sposób prosty i atrakcyjny dla odbiorców nie będących ekspertami w dziedzinie zaawansowanych technologii.   Pracował kilkanaście lat w międzynarodowych korporacjach dostarczających zaawansowane systemy wspomagające zarządzanie (ERP, CRM, EPM, BI, CCM i wiele innych). 


 

Temat: Data science for IT - Resistant people

Opis wykładu

 W czasach mediów społecznościowych oraz skandali związanych z wykorzystaniem zawartych w nich danych (jak chociażby ostatnie wydarzenia wokół firmy Cambridge Analytica) pojęcia takie jak Data Science, Big Data oraz Knowledge Discovery in Databases wzbudzają żywe emocje, a ludzie zajmujący się nimi profesjonalnie postrzegani są przez wielu jako adepci wiedzy tajemnej pozostający na usługach szefów marketingu oraz politycznych spin-doktorów.   Celem wykładu jest przybliżenie podstawowych pojęć oraz algorytmów używanych w analizie danych o dużym wolumenie i zmienności oraz pokazanie, że Data Science ma korzenie znacznie starsze niż popularne dzisiaj sieci społecznościowe, a jej zastosowywania po „jasnej stronie mocy” mogą przynosić duże korzyści zarówno dla biznesu jak i dla zwykłego uczestnika cyfrowego świata

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku