Novial

InfoMEET Katowice 12 maja 2018 Katowice

angelo by Vienna House Katowice

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Najlepsi prelegenci 
- Tajemnice druku 3D
- Pokazy dronów
- Wirtualna rzeczywistość
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody

Lokalizacja

angelo by Vienna House Katowice
ul. Sokolska 24
40-086 Katowice

Zobacz mapę dojazdu

ProgramW trakcie trwania konferencji odbędzie się warsztaty

 od 8.30 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych oraz powitalna kawa          
9.20   Otwarcie konferencji
 9.30 - 10.10 Panel pierwszy - wykłady merytoryczne
wkrótce
 10.10 - 10.30 Przerwa
 10.30 - 11.10 Prezentacja firm 
11.10 - 11.30 Przerwa kawowa
11.30 - 12.10 Panel drugi - wykłady merytoryczne
wkrótce
 12.10 - 12.30 Przerwa
 12.30 - 13.00 Prezentacja firm 
13.00 - 13.10 Przerwa kawowa
13.10 - 13.50 Panel trzeci - wykłady merytoryczne
wkrótce
13.50 - 14.10 Przerwa kawowa
14.10 - 14.50  Panel czwarty - wykłady merytoryczne
wkrótce
14.50 - 15.00 Przerwa
15.00 - 15.40 Panel piąty - wykłady merytoryczne
wkrótce
15:40 - 15:50 Zakończenie konferencji i losowanie nagród
W trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D 

Prelegenci

DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Wkrótce

Opis wykładu

 Wkrótce

ŁUKASZ OLCZYK

Konsultant strategiczny, z ponad dekadą doświadczenia w zarządzaniu IT. Pracował z osobami i zespołami w wielu organizacjach z różnych gałęzi przemysłu, pomagając im skorzystać z najnowszych metodyk i podejść. Po dogłębnym zrozumieniu pracy marketingu i sprzedaży, nauczył się dostarczać wartość klientowi na każdym kroku współpracy. Preferuje zastosowanie podejścia lean nad ślepe podążanie za tzw. zdrowym rozsądkiem. Po mieszkaniu w siedemnastu różnych lokacjach w Europie, zdecydował się zamieszkać na stałe we Wrocławiu. Jako pasjonat motoryzacji uważa, że bieganie jest głupie - co wyjaśnia, dlaczego łatwo spotkać go gdzieś na szlaku kilka wczesnych poranków tygodniowo.

 

Temat: Dlaczego Twój Scrum Master jest beznadziejny?

Opis wykładu

 Wkrótce

DANIEL POKUSA

Pragmatyk, zapalony zwolennik zwinnych metodyk prowadzenia projektów, automatyzacji i efektywności. Wierzy, że istotą wytwarzania dobrego oprogramowania jest komunikacja, współpraca i umiejętność dzielenia się wiedzą. Z jednej strony programista i architekt (nikt nie jest doskonały!) w Onwelo, ściśle związany z rodziną języków JVM oraz kierownik projektów, z drugiej trener i konsultant w zakresie systemów rozproszonych, jakości, organizacji zespołu i rekrutacji współpracujący z Symentis. Współtwórca konferencji SpreadIT oraz nałogowy mówca konferencyjny na takich wydarzeniach jak Confitura, 4Developers, JDD, BoilingFrogs, QualityExcites i inne. W wolnym czasie bloguje na http://software-empathy.pl


 

Temat: Orchestrate Your Choreography

Opis wykładu

 

Gdy mówimy o orkiestracji, powinniśmy myśleć o filharmonii i dyrygencie, który wskazuje muzykom rytm, dzięki czemu każdy muzyk wie kiedy zagrać swoją - znaną mu z nut - partię. Tak samo zachowuje się metoda, która wskazuje innym metodom, kiedy mają wykonać swoje - znane - zadanie. Z kolei choreografia to układ taneczny, który nie potrzebuje dyrygenta. Wystarczy muzyka i tancerze (np. baletu) doskonale wiedzą kiedy mają zatańczyć swoją partię. Muzyka tworzy dla nich pewne zdarzenia, które pozwalają im reagować na nie w z góry ustalony sposób. Podobnie działa metoda reagująca na zdarzenie- jeśli coś się wydarzy możemy wykonać z góry zaprogramowany kod. 

W oparciu o te dwa fundamentalne podejścia do pisania oprogramowania zbudowano wiele frameworków i narzędzi. Są one podstawą każdej dyskusji na temat komunikacji w systemach rozproszonych i architekturach takich jak Event Driven Architecture, Microservices, czy CQRS. Równocześnie, zbyt rzadko zastanawiamy się nad nimi i tym jak się uzupełniają i przenikają wzajemnie. 

Chciałbym Wam pokazać plusy i minusy stosowania Orkiestracji i Choreografii, ale przede wszystkim jak praktycznie je łączyć ze sobą budując własną architekturę złożonych systemów- zarówno na poziomie kodu źródłowego jak i całych komponentów.

KAMIL FOLKERT

dr inż. Kamil Folkert, 3 Soft S.A.
W 3Soft Kamil jest odpowiedzialny za analizę̨ trendów technologicznych i wdrażanie ich w projektach realizowanych na styku IT oraz biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem technologii Big Data (m.in. Apache Hadoop, Apache Spark). Kieruje zespołem architektów oraz operacyjnie bierze udział w działaniach, których celem jest m.in. zaprojektowanie architektury systemu, decyzja o doborze technologii oraz dbanie o zgodność realizacji wymagań z zaprojektowaną architekturą. Posiada praktyczne doświadczenie w projektowaniu, implementacji i wdrażaniu technologii Big Data pod kątem automatyzacji zadań zaawansowanej analityki (m.in deep learning) zdobyte w projektach realizowanych w branży bankowej, telekomunikacyjnej, przemyśle, social media oraz healthcare.

 

Temat: Sztuczna inteligencja - zrób to sam

Opis wykładu

 Czyli szybkie wprowadzenie w deep learning od podstaw. Dla wszystkich, którzy:

- boją się zapytać, a chcieliby zrozumieć jak przebiega proces uczenia sieci neuronowych,
- nie mają do tego głowy, a chcieliby mieć pojęcie o tym z czego wynika skuteczność sieci,
- nie mają na to czasu, a chcieliby się dowiedzieć od czego zależy czas ich uczenia,
- nie mają zbędnej gotówki i woleliby rozumieć dlaczego karty graficzne drożeją,
- nie mają pomysłu na wykorzystanie swojego pierwszego modelu w świecie Big Data.

 Bez zbędnych wzorów, krótko i na temat.

KRZYSZTOF CHRUŚCIEL

Zdobywca ośmiotysięczników jednakże trafiały się i większe klasy. Ostatnio z głową w chmurach za sprawą Spring Cloud. Fan środowisk rozproszonych oraz maksymalnej dekompozycji. Czynny uczestnik konferencji oraz spotkań związanych z ruchem Software Craftsmanship. Aktywny bloger, który ma ściany wytapetowane książkami.
 
 

 

Temat: Are you ready for the space adventure with Spock?

Opis wykładu

 

Podczas mojej prezentacji postaram się zmienić wasze myślenie na temat Spock'a. Aktualnie większość osób kojarzy go ze Star Trekiem, natomiast w świecie JVM jest to biblioteka wykorzystywana do bardzo deskryptywnego testowania naszych aplikacji. Niejednokrotnie podczas implementacji zastanawiamy się jak nazwać metody testowe, czy stosować BDD, jaką bibliotekę wybrać do test doubles. Spock dostarcza nam odpowiedzi na wszystkie te pytania. Wpadnij przekonać się, czy można w 40 minut dolecieć na księżyc na pokładzie ze Spock'iem!

MACIEJ HRYNISZAK

Maciej Hryniszak a passionate software developer with more than 20 years of experience in creating and maintaining several key software 
 
 
 
 


 

Temat: Programowanie frontendowe bez frameworków

Opis wykładu

 Frameworki zdominowały świat frontendu. Od jQuery poprzez Ember, Angular, React aż do Vue - wszyscy używają frameworków aby wykonać swoją pracę. Ale czy są one rzeczywiście konieczne? W tej prezentacji przyjżymy się rozwiązaniom zaimplementowanym w przeglądarkach na przestrzeni ostatniego roku i przekonamy gdzie jestśmy z vanilla JavaScript.

PIOTR GANKIEWICZ

Inżynier oraz architekt oprogramowania, Microsoft MVP, absolwent Informatyki na AGH, współzałożyciel turkusowej organizacji Noordwind, konsultant, kontrybutor open source, blogger, wykładowca, szkoleniowiec, zwolennik DDD, CQRS, DevOps oraz systemów rozproszonych.

 

Temat: Wstęp do Machine Learning przy użyciu Pythona

Opis wykładu

 Co wyjdzie, gdy połączymy ze sobą stosunkowo nową platformę, jaką jest .NET Core, z jednym z najpopularniejszych wzorców architektonicznych, jakim są mikroserwisy? Na to pytanie oraz wszystkie jego implikacje odpowiemy w trakcie sesji obejmującej zagadnienia projektowe, programistyczne oraz wdrożeniowe.

KRZYSZTOF ŚCIRA

Krzysztof Ścira, w branży znany jako Procek - front-end developer z wieloletnim doświadczeniem. Prezes spółki desi9n.pl - firmy zajmującej się tworzeniem hybrydowych aplikacji mobilnych, stron internetowych oraz dedykowanych rozwiązań webowych. Wielokrotny prelegent na konferencjach i wydarzeniach programowania urządzeń mobilnych, spotkaniach starupowych i eventach studenckich. Trener programowania: Cordova / Phonegap, HTML5, CSS3, AngularJS w firmie SAGES. W wolnych chwilach pasjonat boksu olimpijskiego.

 

Temat: Wkrótce

Opis wykładu

Wkrótce

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku