Novial

InfoMEET Kraków 03 marca 2018 Kraków

Park Inn by Radisson

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Najlepsi prelegenci 
- Tajemnice druku 3D
- Pokazy dronów
- Wirtualna rzeczywistość
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody

Lokalizacja

Park Inn by Radisson
Ul. Monte Cassino 2
30-337 Kraków

Zobacz mapę dojazdu

Program

Prelegenci

BARTŁOMIEJ KUCZYŃSKI

Od ponad 11 lat profesjonalnie zajmuję się programowaniem w Javie. Moja kariera związana jest głównie z branżą finansową. Co więcej, już parę dobrych lat działam jako trener Java w firmie Luxoft, szkoląc zarówno tych mniej doświadczonych jak i tych, którzy chcą nieustannie zgłębiać tajniki programowania. Corocznie występuję na licznych, ogólnopolskich konferencjach, z który można wyróżnić m.in. Confitura, DevCrowd, 4Developers. Po pracy pisuję do magazynów branżowych, głównie Magazynu Programista. Można mnie spotkać na forum 4programmers oraz na meetupach Wrocławskiego JUG-a.


 

Temat: Integracja Akka z OTP

Opis wykładu

 Zarówno Akka jak i OTP to systemy aktorowe. Pierwszy działa w środowisku JVM (maszyna wirtualna Java), drugi BEAM (maszyna wirtualna erlanga). Prezentacja nie ma na celu porównywania tych rozwiązań, ale zademonstrowanie jak można je ze sobą zintegrować bez wykorzystywania WebServices.

ŁUKASZ OLCZYK

Konsultant strategiczny, z ponad dekadą doświadczenia w zarządzaniu IT. Pracował z osobami i zespołami w wielu organizacjach z różnych gałęzi przemysłu, pomagając im skorzystać z najnowszych metodyk i podejść. Po dogłębnym zrozumieniu pracy marketingu i sprzedaży, nauczył się dostarczać wartość klientowi na każdym kroku współpracy. Preferuje zastosowanie podejścia lean nad ślepe podążanie za tzw. zdrowym rozsądkiem. Po mieszkaniu w siedemnastu różnych lokacjach w Europie, zdecydował się zamieszkać na stałe we Wrocławiu. Jako pasjonat motoryzacji uważa, że bieganie jest głupie - co wyjaśnia, dlaczego łatwo spotkać go gdzieś na szlaku kilka wczesnych poranków tygodniowo.

 

Temat: Agile, jakość, support i inne nieszczęścia

Opis wykładu

 Jeżeli zapytać by organizacje wytwarzające software w jaki sposób pracują, większość odpowie bez zawahania - zwinnie! Część z nich nawet faktycznie to robi, z kolei część z nich robi to dobrze. Tylko jak radzić sobie z jakością, pojawiającymi się bugami, rozpaczliwymi mailami od użytkowników? Jak spiąć całkowicie odmienne światy wytwarzania i utrzymania w spójną całość? Łukasz podzieli się z Wami kilkoma pomysłami jak zapanować nad chaosem.


KRZYSZTOF ŚCIRA

 Krzysztof Ścira, w branży znany jako Procek - front-end developer z wieloletnim doświadczeniem. Prezes spółki desi9n.pl - firmy zajmującej się tworzeniem hybrydowych aplikacji mobilnych, stron internetowych oraz dedykowanych rozwiązań webowych. Wielokrotny prelegent na konferencjach i wydarzeniach programowania urządzeń mobilnych, spotkaniach starupowych i eventach studenckich. Trener programowania: Cordova / Phonegap, HTML5, CSS3, AngularJS w firmie SAGES. W wolnych chwilach pasjonat boksu olimpijskiego.

 

Temat: Problemy (nie tylko) ze stylami CSS na urządzeniach mobilnych

Opis wykładu

 Jest rok 2017, ale w przypadku Twoich projektów podejście "mobile first" to jedynie mrzonka? Dostałeś do pocięcia layout pod desktop, a wersję mobilną musisz "jakoś wymyślić"? Tabelki na ekranie Twojego maleńkiego wyświetlacza doprowadzają Cię do szału? Grid z Bootstrapa czy może Flexbox? Na te i wiele innych problemów spróbujemy znaleźć rozwiązanie podczas prelekcji Krzysztofa z desi9n.pl związanego z front-endem i aplikacjami mobilnymi od wielu lat.

MACIEJ HRYNISZAK

Maciej Hryniszak a passionate software developer with more than 20 years of experience in creating and maintaining several key software 
 
 
 
 


 

Temat: Zabawa w IoT: scentralizowane sterowanie oświetleniem w domu przy użyciu ESP8266

Opis wykładu

 Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad tym czy Java, .NET i wielkie korporacyjne systemy to jedyne miejsce, gdzie programowanie może być ciekawe to ta prezentacja jest właśnie dla Ciebie!

Z pomocą maluteńkiego modułu z niesamowitym mikrokontrolerem ESP8266 zbudujemy system sterujący oświetleniem, który z powodzeniem może zostać użyty w domu.

Otwórz się na świat Internet of Things i poczuj magię mikrokontrolerów 21-go wieku!

 

RYSZARD DAŁKOWSKI

Konsultant IT2B, trener. Historycznie związany zarówno z firmami-klientami jak i z dostawcami systemów informatycznych. W latach 1996-2014 w Microsoft od marketingu, przez technikę do kierownika zespołu sprzedaży. Przez ostatnie 4 lata odpowiadał za strategię współpracy ze środowiskami open source i tak mu jakoś zostało. Prowadzi szkolenia i warsztaty pomagające firmom rozszerzać modele biznesowe w oparciu o chmurę obliczeniową oraz szkolenia z umiejętności interpersonalnych i lepszego używania komputera w codziennej pracy. Fan wykorzystania usług chmury publicznej.
 

Temat: Realna firma w wirtualnym świecie – Przemysł 4.0 czyli cyfrowa transformacja analogowego biznesu

Opis wykładu

 

W poprzednim sezonie było o wystartowaniu swojej firmy – wymarzonego biznesu. Teraz powiemy jak transformować swoje produkty, sposób działania czy tradycyjne modele biznesowe do świata Przemysłu 4.0 – świata cyfrowej transformacji. A wszystko zaczęło się od znajomego brukarza, który spytał „A co masz dla mnie w tej swojej cyfrowej transformacji?”
Co ma wspólnego Twitter z kartą deserów w Twojej ulubionej restauracji? Jak odnaleźć zagubiony w podróży bagaż, szybciej niż linie lotnicze i na tym zarabiać? Co to jest CaaS i dlaczego na budowie? Jak na farmie korzystać z Big Data i dlaczego zarabia na tym producent dojarek? Jak naprawić cudzymi rękami coś, co popsuje się za tydzień? I dlaczego ważne są nieograniczane pomysły i otwarte głowy?
Nie wiesz? Przyjdź – poznasz także inne tradycyjne biznesy w świecie cyfrowej transformacji.

 

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku