Novial

InfoMEET Wrocław 16 grudnia 2017 Wrocław

Hotel Mercure

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Najlepsi prelegenci 
- Tajemnice druku 3D
- Pokazy dronów
- Wirtualna rzeczywistość
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody

Lokalizacja

Hotel Mercure
Plac Dominikański 1
50-159 Wrocław

Zobacz mapę dojazdu

Program

Prelegenci

BARTŁOMIEJ KUCZYŃSKI

Od ponad 11 lat profesjonalnie zajmuję się programowaniem w Javie. Moja kariera związana jest głównie z branżą finansową. Co więcej, już parę dobrych lat działam jako trener Java w firmie Luxoft, szkoląc zarówno tych mniej doświadczonych jak i tych, którzy chcą nieustannie zgłębiać tajniki programowania. Corocznie występuję na licznych, ogólnopolskich konferencjach, z który można wyróżnić m.in. Confitura, DevCrowd, 4Developers. Po pracy pisuję do magazynów branżowych, głównie Magazynu Programista. Można mnie spotkać na forum 4programmers oraz na meetupach Wrocławskiego JUG-a.


 

Temat: Integracja Akka z OTP

Opis wykładu

 Zarówno Akka jak i OTP to systemy aktorowe. Pierwszy działa w środowisku JVM (maszyna wirtualna Java), drugi BEAM (maszyna wirtualna erlanga). Prezentacja nie ma na celu porównywania tych rozwiązań, ale zademonstrowanie jak można je ze sobą zintegrować bez wykorzystywania WebServices.

PIOTR WITTCHEN

Absolwent studiów inżynierskich i magisterskich na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Posiada kilkuletnie doświadczenie programistyczne. Ostatnio zajmował się głównie tworzeniem aplikacji serwerowych, mobilnych oraz bibliotek w języku Java. Aktualnie pracuje w gliwickim oddziale firmy SAP Hybris jako programista Java w zespole rozwijającym projekt Enterprise Commerce Platform. Od ponad dwóch lat jest zaangażowany w projekty open-source. Jest także członkiem Silesian Java Users Group (SJUG) oraz prowadzi prywatnego bloga technicznego pod adresem http://blog.wittchen.biz.pl.


 

Temat: Get ready for java.util.concurrent.Flow!

Opis wykładu

 W Javie 9 otrzymamy do dyspozycji nową klasę z pakietu java.util.concurrent o nazwie Flow. Idea stojąca za tym rozwiązaniem wywodzi się z projektu Reactive Streams. W związku z tym, najnowsza wersja Javy będzie posiadała natywne wsparcie dla tworzenia reaktywnych aplikacji zgodnych ze wspomnianym standardem. Już dziś możemy z tego standardu korzystać i warto się z nim zapoznać wcześniej. Co więcej, od jakiegoś czasu mamy do dyspozycji istniejące implementacje Reactive Streams, które są sprawdzone i gotowe do użycia w projektach na platformę JVM. Wszystkie biblioteki implementujące ten standard mogą ze sobą współpracować dzięki wspólnemu API. Programowanie reaktywne pozwala na pisanie wydajnych aplikacji, które optymalnie wykorzystują zasoby sprzętowe. To podejście pozwala również na dodanie czytelnej warstwy abstrakcji dla aplikacji wielowątkowych oraz wygodne zarządzanie strumieniem danych bez utraty czytelności kodu. Warto dodać, że programowanie reaktywne sprawdza się zarówno na serwerach obsługujących dużą liczbę żądań, jak i na urządzeniach mobilnych, gdzie większość operacji musi być wykonywanych asynchronicznie bez blokowania głównego wątku. Podczas prezentacji chciałbym przedstawić na przykładach popularne implementacje standardu Reactive Streams w Javie 8 takie jak RxJava2 i Project Reactor oraz przykładową, prostą implementację tego samego standardu w Javie 9 z wykorzystaniem klasy java.util.concurrent.Flow.

BARTŁOMIEJ GRACZYK

Na co dzień Data Platform Solution Architect w Microsoft. Zawodowo od kilku lat odpowiedzialny za realizacje projektów z obszaru Business Intelligence & Data Warehouse, ostatnio także rozwiązań zaawansowanej analityki & IoT. Ekspert w zakresie licencjonowania produktów Microsoft oraz Software Asset Management. Autor publikacji i prelegent na konferencjach i sesjach tematycznych. Posiadacz wielu certyfikatów, w tym Microsoft Certified Trainer, MCSE: Business Intelligence Data Platform & Data Management and Analytics. W latach 2013-2015 nagradzany tytulem MVP w kategorii SQL Server/Data Platform. W wolnych chwilach doświadczenia i wyzwania opisuje na: http://www.sql4you.info

 

Temat: Wkrótce

Opis wykładu

 

Wkrótce

 

ŁUKASZ OLCZYK

Konsultant strategiczny, z ponad dekadą doświadczenia w zarządzaniu IT. Pracował z osobami i zespołami w wielu organizacjach z różnych gałęzi przemysłu, pomagając im skorzystać z najnowszych metodyk i podejść. Po dogłębnym zrozumieniu pracy marketingu i sprzedaży, nauczył się dostarczać wartość klientowi na każdym kroku współpracy. Preferuje zastosowanie podejścia lean nad ślepe podążanie za tzw. zdrowym rozsądkiem. Po mieszkaniu w siedemnastu różnych lokacjach w Europie, zdecydował się zamieszkać na stałe we Wrocławiu. Jako pasjonat motoryzacji uważa, że bieganie jest głupie - co wyjaśnia, dlaczego łatwo spotkać go gdzieś na szlaku kilka wczesnych poranków tygodniowo.

 

Temat: Agile, jakość, support i inne nieszczęścia

Opis wykładu

 Jeżeli zapytać by organizacje wytwarzające software w jaki sposób pracują, większość odpowie bez zawahania - zwinnie! Część z nich nawet faktycznie to robi, z kolei część z nich robi to dobrze. Tylko jak radzić sobie z jakością, pojawiającymi się bugami, rozpaczliwymi mailami od użytkowników? Jak spiąć całkowicie odmienne światy wytwarzania i utrzymania w spójną całość? Łukasz podzieli się z Wami kilkoma pomysłami jak zapanować nad chaosem.


MACIEJ HRYNISZAK

Maciej Hryniszak a passionate software developer with more than 20 years of experience in creating and maintaining several key software 
 
 
 
 


 

Temat: Zabawa w IoT: scentralizowane sterowanie oświetleniem w domu przy użyciu ESP8266

Opis wykładu

 Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad tym czy Java, .NET i wielkie korporacyjne systemy to jedyne miejsce, gdzie programowanie może być ciekawe to ta prezentacja jest właśnie dla Ciebie!

Z pomocą maluteńkiego modułu z niesamowitym mikrokontrolerem ESP8266 zbudujemy system sterujący oświetleniem, który z powodzeniem może zostać użyty w domu.

Otwórz się na świat Internet of Things i poczuj magię mikrokontrolerów 21-go wieku!

 

MARIUSZ GIL

CTO, architekt, tech-lead, developer, obecnie zaangażowany w rozwój Source Ministry. Z branżą IT związany od ponad 15 lat, w tym czasie pracował m.in. dla Nextclicka, Naszej-Klasy, Gadu-Gadu, Adv.pl, a także jako konsultant w zakresie tematyki skalowalności i wydajności aplikacji internetowych. Interesuje się m.in. zagadnieniami związanymi z budową skalowalnych i wydajnych rozwiązań webowych, zarówno od strony architektury aplikacji jak i infrastruktury serwerowej. Pasjonuje się tematami związanymi z analizą dużych zbiorów danych i możliwościami, jakie oferuje machine-learning. Uczestnik i prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych. Współorganizator otwartych spotkań dla developerów PHP, phpers.pl.

Temat: Event Storming - odkrywanie nieznanej domeny

Opis wykładu

 
Wkrótce

LUCAS FARRIS

Lucas badał algorytmy stabilizacji satelitarnej podczas swojego pobytu w Pradze i przewidywania
struktur białkowych kiedy mieszkał w Brazylii. Posiada 6-letnie doświadczenie w pracy z technologiami
mobilnymi, mieszka we Wrocławiu od 2 lat. Działa w Softserve, tworząc złożone aplikacje na iOS. W
wolnym czasie rozwija swoją wiedzę z obszaru Machine Learning przy wykorzystaniu otwartych bibliotek.


 

Temat: Rozszerzona rzeczywistość (Augmented Reality) : przyszłość gier planszowych.

Opis wykładu

 

(prelekcja w języku angielskim) 
Podczas tego spotkana sprawdzimy jakie są najnowsze technologie wykorzystywane w poszerzonej
rzeczywistości i jak mogą wchodzić w interakcje z grami planszowymi. Przejdziemy przez podstawy tego
obszaru do przykladów kodu.

 

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku