Novial

InfoMEET Wrocław 16 grudnia 2017 Wrocław

Hotel Mercure

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Najlepsi prelegenci 
- Tajemnice druku 3D
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody m.in.
vouchery na paintball od INTERSKILLS 
wejściówki od TKALNIA ZAGADEK
vouchery od KART F1 
vouchery od BREAK THE CODE
vouchery od HOUSE OF CRIME

Lokalizacja

Hotel Mercure
Plac Dominikański 1
50-159 Wrocław

Zobacz mapę dojazdu

ProgramW trakcie trwania konferencji odbędzie się bezpłatny warsztat

 od 8.30 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych oraz powitalna kawa          
9.20   Otwarcie konferencji
 9.30 - 10.10 Panel pierwszy - wykłady merytoryczne
Sala A Bartłomiej Kuczyński - Jak programowanie funkcyjne zmieniło mój kod w Javie
Sala B Lucas Farris - Rozszerzona rzeczywistość (Augmented Reality) : przyszłość gier planszowych (prelekcja w języku angielskim)
Sala C Arnika Hryszko - Zrozumieć potrzeby użytkownika
Sala D Damian Widera - TSQL dla niezbyt początkujących (warsztat 4h - zapisy)
 10.10 - 10.30 Przerwa
 10.30 - 11.10 Prezentacja firm (10:30 Nokia, 10:45 Volvo Group IT, 11:00 Infopark)
11.10 - 11.30 Przerwa kawowa
11.30 - 12.10 Panel drugi - wykłady merytoryczne
Sala A Bartłomiej Graczyk - Welcome to the future....
Sala B Piotr Przybył - Passwords: do you keep them safe?
Sala C Łukasz Olczyk - Agile, jakość, support i inne nieszczęścia
 12.10 - 12.30 Przerwa
 12.30 - 13.00 Prezentacja firm (12:30 SoftServe, 12:45 SDA)
13.00 - 13.10 Przerwa kawowa
13.10 - 13.50 Panel trzeci - wykłady merytoryczne
Sala A Michał Jankowski - Mój pierwszy milion, czyli jak zarabiać na aplikacjach mobilnych
Sala B Mariusz Gil - Event Storming - odkrywanie nieznanej domeny
SalaC Zofia Barańska - Pułapki pracy w międzykulturowych zespołach 
13.50 - 14.10 Przerwa kawowa
14.10 - 14.50  Panel czwarty - wykłady merytoryczne
Sala A Piotr Wittchen - Get ready for java.util.concurrent.Flow!
Sala B Maciej Hryniszak - Zabawa w IoT: scentralizowane sterowanie oświetleniem w domu przy użyciu ESP8266
Sala C Wojciech Paździor - Jak z grupy zbudować silny zespół?
Sala D Michał Wikliński - Narzędzia programisty czyli efektywne programowanie w systemach Linux / MacOS (warsztat 1,5h)
14.50 - 15.00 Przerwa
15.00 - 15.40 Panel piąty - wykłady merytoryczne
Sala A Bogumił Chojnowski - Syslog czyli jedną linią kodu opisanie
Sala B Magdalena Banasiak - Transforming developer into a project manager: Long story short
Sala C
15:40 - 15:50 Zakończenie konferencji i losowanie nagród
W trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D 

Prelegenci

BARTŁOMIEJ KUCZYŃSKI

Od ponad 11 lat profesjonalnie zajmuję się programowaniem w Javie. Moja kariera związana jest głównie z branżą finansową. Co więcej, już parę dobrych lat działam jako trener Java w firmie Luxoft, szkoląc zarówno tych mniej doświadczonych jak i tych, którzy chcą nieustannie zgłębiać tajniki programowania. Corocznie występuję na licznych, ogólnopolskich konferencjach, z który można wyróżnić m.in. Confitura, DevCrowd, 4Developers. Po pracy pisuję do magazynów branżowych, głównie Magazynu Programista. Można mnie spotkać na forum 4programmers oraz na meetupach Wrocławskiego JUG-a.


 

Temat: Jak programowanie funkcyjne zmieniło mój kod w Javie

Opis wykładu

 W javie programuję od wielu lat. Oczywiście inne języki JVM, takie jak Scala czy Kotlin, nie są mi obce. Jednak to właśnie Java jest moim głównym narzędziem pracy. Kilka lat temu zainteresowałem się programowaniem funkcyjnym. Dziś po tych kilku latach mogę śmiało powiedzieć, że mój styl pisania w Javie znacząco się zmienił. Prezentacja skupia się na zasadach, które stosujemy każdego dnia. SOLID, DRY, KISS, wzorce projektowe, to wszystko można robić jeszcze lepiej jeżeli doprawimy nasz kod odrobina programowania funkcyjnego.

PIOTR WITTCHEN

Absolwent studiów inżynierskich i magisterskich na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Posiada kilkuletnie doświadczenie programistyczne. Ostatnio zajmował się głównie tworzeniem aplikacji serwerowych, mobilnych oraz bibliotek w języku Java. Aktualnie pracuje w gliwickim oddziale firmy SAP Hybris jako programista Java w zespole rozwijającym projekt Enterprise Commerce Platform. Od ponad dwóch lat jest zaangażowany w projekty open-source. Jest także członkiem Silesian Java Users Group (SJUG) oraz prowadzi prywatnego bloga technicznego pod adresem http://blog.wittchen.biz.pl.


 

Temat: Get ready for java.util.concurrent.Flow!

Opis wykładu

 W Javie 9 otrzymamy do dyspozycji nową klasę z pakietu java.util.concurrent o nazwie Flow. Idea stojąca za tym rozwiązaniem wywodzi się z projektu Reactive Streams. W związku z tym, najnowsza wersja Javy będzie posiadała natywne wsparcie dla tworzenia reaktywnych aplikacji zgodnych ze wspomnianym standardem. Już dziś możemy z tego standardu korzystać i warto się z nim zapoznać wcześniej. Co więcej, od jakiegoś czasu mamy do dyspozycji istniejące implementacje Reactive Streams, które są sprawdzone i gotowe do użycia w projektach na platformę JVM. Wszystkie biblioteki implementujące ten standard mogą ze sobą współpracować dzięki wspólnemu API. Programowanie reaktywne pozwala na pisanie wydajnych aplikacji, które optymalnie wykorzystują zasoby sprzętowe. To podejście pozwala również na dodanie czytelnej warstwy abstrakcji dla aplikacji wielowątkowych oraz wygodne zarządzanie strumieniem danych bez utraty czytelności kodu. Warto dodać, że programowanie reaktywne sprawdza się zarówno na serwerach obsługujących dużą liczbę żądań, jak i na urządzeniach mobilnych, gdzie większość operacji musi być wykonywanych asynchronicznie bez blokowania głównego wątku. Podczas prezentacji chciałbym przedstawić na przykładach popularne implementacje standardu Reactive Streams w Javie 8 takie jak RxJava2 i Project Reactor oraz przykładową, prostą implementację tego samego standardu w Javie 9 z wykorzystaniem klasy java.util.concurrent.Flow.

DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: TSQL dla niezbyt początkujących

Opis warsztatu

 Od wielu lat Microsoft udoskonala SQL Server, w tym język T-SQL, dając nam do dyspozycji coraz większą liczbę narzędzi pozwalających rozwiązywać złożone problemy. Niestety, z praktyki konsultanta wynika, że nowe funkcje T-SQL są stosunkowo rzadko wykorzystywane. Warsztaty chciałbym poświęcić na pokazanie najważniejszych nowości wprowadzanych sukcesywnie do języka T-SQL od wersji 2005 do najnowszej 2016 SP1, mechanizmów istniejących nawet wcześniej, które mają niedoceniany potencjał oraz antywzorców, które mogą zawierać ukryte błędy lub problemy wydajnościowe. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się:


· szeroko pojęte funkcje okienkowe i zastosowania analityczne T-SQL,
· Common Table Expressions,
· operatory APPLY,
· instrukcja MERGE,
· klauzula OUTPUT,
· semi-join,
· praca z datą i czasem, nowe typy danych i funkcje,
· stronicowanie,
· zmienne tabelaryczne, tabele tymczasowe,
· typy i parametry tabelaryczne,
· blokady na poziomie aplikacji (applock),
Chcielibyśmy pokazać jak przy pomocy tych funkcjonalności można rozwiązywać praktyczne problemy występujące na co dzień w systemach bazodanowych i zachęcić do ich stosowania.
Zapraszamy! (obowiązują zapisy)


MICHAŁ JANKOWSKI

Architekt, programista, projektant, lider zespołu, a w wolnym czasie trener. Przygodę z programowaniem zaczął ponad dwadzieścia lat temu od Basic’a i Assemblera dla komputerów 8 bitowych. Od ponad dziesięciu lat uczestniczy w tworzeniu oprogramowania na platformę .NET dla największych światowych firm. W tym czasie brał udział w wytwarzaniu aplikacji desktopowych, mobilnych oraz webowych pełniąc różne role. Obecnie związany z tworzeniem aplikacji webowych. 

Prywatnie miłośnik podróży oraz fotografii. W wolnym czasie prowadzi bloga www.jankowskimichal.pl, twórca rozwiązań open source oraz aplikacji mobilnych.

 

Temat: Mój pierwszy milion, czyli jak zarabiać na aplikacjach mobilnych

Opis wykładu

 

Czy wiesz, że 2,1 miliarda ludzi posiadało smartfona w 2016 roku? Stanowiło to prawie 30% całej populacji ludzkości. Oznacza to, że co trzecią osobę na świecie można uważać, za naszego potencjalnego klienta. W tym samym roku rynek aplikacji mobilnych osiągnął rozmiar 44,8 miliardów USD. Szacuje się, że zwiększy się on prawie dwukrotnie do 2020 roku.
Pewnie zastanawiasz się co to dla Ciebie oznacza? A myślałeś kiedyś, aby stać się częścią tej rewolucji? Naprawdę nie jest to takie trudne. Należy to tylko zaplanować i zrobić dobrze.
W trakcie dzisiejszego wykładu prześledzimy proces wytwarzania aplikacji mobilnych od samego początku do... Gdzie jest koniec dowiesz się w trakcie wykładu. Pamiętaj napisanie aplikacji mobilnych jest najprostszym elementem całego procesu. Chciałbym bardzo, aby to wystarczyło do odniesienia sukcesu na rynku aplikacji mobilnych, ale tak jednak nie jest. Na sukces wpływa wiele czynników o których bardzo często zapominamy. Spróbuję Tobie zwrócić na nie uwagę.
Natomiast jeśli już napisałeś jakąś aplikację mobilną to mam nadzieję, że w takcie wykładu znajdziesz coś interesującego dla siebie. Coś co pozwoli Tobie zwiększyć zysk, ilość ściągnięć, czy też ocenę Twojej aplikacji. 

 

BARTŁOMIEJ GRACZYK

Na co dzień Data Platform Solution Architect w Microsoft. Zawodowo od kilku lat odpowiedzialny za realizacje projektów z obszaru Business Intelligence & Data Warehouse, ostatnio także rozwiązań zaawansowanej analityki & IoT. Ekspert w zakresie licencjonowania produktów Microsoft oraz Software Asset Management. Autor publikacji i prelegent na konferencjach i sesjach tematycznych. Posiadacz wielu certyfikatów, w tym Microsoft Certified Trainer, MCSE: Business Intelligence Data Platform & Data Management and Analytics. W latach 2013-2015 nagradzany tytulem MVP w kategorii SQL Server/Data Platform. W wolnych chwilach doświadczenia i wyzwania opisuje na: http://www.sql4you.info

 

Temat: Welcome to the future....

Opis wykładu

 

Jeśli zastanawiasz się czy ta sesja jest odpowiednia dla Ciebie to musisz wiedzieć, że....:
- nie jest to sesja techniczna,
- nie jest to sesja produktowa
O czym zatem będzie ta sesja? Big Data, Zaawansowana analityka, chmura publiczna, chmura prywatna i wiele wiele innych terminów pojawiło się w ostatnich kilku latach. W trakcie sesji dowiesz się jak wpłynęło to na rozwój usług, dostęp do nich oraz sposób ich wykorzystania, a także najważniejsze, co czeka nas w tej bliższej i dalszej przyszłości.....

 

 

ŁUKASZ OLCZYK

Konsultant strategiczny, z ponad dekadą doświadczenia w zarządzaniu IT. Pracował z osobami i zespołami w wielu organizacjach z różnych gałęzi przemysłu, pomagając im skorzystać z najnowszych metodyk i podejść. Po dogłębnym zrozumieniu pracy marketingu i sprzedaży, nauczył się dostarczać wartość klientowi na każdym kroku współpracy. Preferuje zastosowanie podejścia lean nad ślepe podążanie za tzw. zdrowym rozsądkiem. Po mieszkaniu w siedemnastu różnych lokacjach w Europie, zdecydował się zamieszkać na stałe we Wrocławiu. Jako pasjonat motoryzacji uważa, że bieganie jest głupie - co wyjaśnia, dlaczego łatwo spotkać go gdzieś na szlaku kilka wczesnych poranków tygodniowo.

 

Temat: Agile, jakość, support i inne nieszczęścia

Opis wykładu

 Jeżeli zapytać by organizacje wytwarzające software w jaki sposób pracują, większość odpowie bez zawahania - zwinnie! Część z nich nawet faktycznie to robi, z kolei część z nich robi to dobrze. Tylko jak radzić sobie z jakością, pojawiającymi się bugami, rozpaczliwymi mailami od użytkowników? Jak spiąć całkowicie odmienne światy wytwarzania i utrzymania w spójną całość? Łukasz podzieli się z Wami kilkoma pomysłami jak zapanować nad chaosem.


MACIEJ HRYNISZAK

Maciej Hryniszak a passionate software developer with more than 20 years of experience in creating and maintaining several key software 
 
 
 
 


 

Temat: Zabawa w IoT: scentralizowane sterowanie oświetleniem w domu przy użyciu ESP8266

Opis wykładu

 Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad tym czy Java, .NET i wielkie korporacyjne systemy to jedyne miejsce, gdzie programowanie może być ciekawe to ta prezentacja jest właśnie dla Ciebie!

Z pomocą maluteńkiego modułu z niesamowitym mikrokontrolerem ESP8266 zbudujemy system sterujący oświetleniem, który z powodzeniem może zostać użyty w domu.

Otwórz się na świat Internet of Things i poczuj magię mikrokontrolerów 21-go wieku!

 

MARIUSZ GIL

CTO, architekt, tech-lead, developer, obecnie zaangażowany w rozwój Source Ministry. Z branżą IT związany od ponad 15 lat, w tym czasie pracował m.in. dla Nextclicka, Naszej-Klasy, Gadu-Gadu, Adv.pl, a także jako konsultant w zakresie tematyki skalowalności i wydajności aplikacji internetowych. Interesuje się m.in. zagadnieniami związanymi z budową skalowalnych i wydajnych rozwiązań webowych, zarówno od strony architektury aplikacji jak i infrastruktury serwerowej. Pasjonuje się tematami związanymi z analizą dużych zbiorów danych i możliwościami, jakie oferuje machine-learning. Uczestnik i prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych. Współorganizator otwartych spotkań dla developerów PHP, phpers.pl.

Temat: Event Storming - odkrywanie nieznanej domeny

Opis wykładu

 
Event Storming jest lekką techniką zespołowego odkrywania i eksplorowania złożonych domen oraz problemów. Wykorzystują eventy, obywateli pierwszej kategorii nowoczesnych technik software developmentu, w krótkim czasie możemy odkrywać, modelować i wizualizować flow logiki biznesowej, agregaty, bounded-contexty, reguły biznesowe i powiązane z nimi hot-spoty, commandy, read-modele… Event Storming jest także platformą komunikacji i transferu wiedzy pomiędzy członkami zespołu i „biznesem”, której użycie pozwala wdrażać na produkcję właściwie zrozumienie problemu, zamiast przybliżeń i niespełnionych założeń.

Podczas sesji zapoznasz się z podstawowymi konceptami Event Stormingu, wzorcami i wybranymi praktykami. Zapoznasz się również ze sposobami użycia Event Stormingu na różnych poziomach, od wysokopoziomowego big-picture do modelowania agregatów, commandów czy aplikowania artefaktów wyjściowych sesji z CQRS, Event Sourcingiem czy implementacjami DDD.

LUCAS FARRIS

Lucas badał algorytmy stabilizacji satelitarnej podczas swojego pobytu w Pradze i przewidywania struktur białkowych kiedy mieszkał w Brazylii. Posiada 6-letnie doświadczenie w pracy z technologiami mobilnymi, mieszka we Wrocławiu od 2 lat. Działa w Softserve, tworząc złożone  aplikacje na iOS. W wolnym czasie rozwija swoją wiedzę z obszaru Machine Learning przy wykorzystaniu otwartych bibliotek.


 

Temat: Rozszerzona rzeczywistość (Augmented Reality) : przyszłość gier planszowych.

Opis wykładu

 

(prelekcja w języku angielskim) 
Podczas tego spotkana sprawdzimy jakie są najnowsze technologie wykorzystywane w poszerzonej rzeczywistości i jak mogą wchodzić w interakcje z grami planszowymi. Przejdziemy przez podstawy tego obszaru do przykładów kodu.

 

PIOTR PRZYBYŁ

Notoryczny inżynier w pracy i poza nią, podążający za meandrami sztuki programowania. Zawodowo Remote Freelance Software Gardener, od kilku lat wyrywający chwasty w ogródkach webowych i zwykle przycinający Javę do kształtów pożądanych przez klientów. Miłośnik lekkości i zwinności, która powinna przejawiać się przede wszystkim w stosowaniu właściwych narzędzi. Prelegent na JDD, GeeCON i innych. 

Temat: Passwords: do you keep them safe?

Opis wykładu

 

Niektórzy uważają, że przepis na bezpieczne hasła w aplikacji [webowej] jest prosty: trochę pomieszać, czasem trochę posolić i gotowe! Tymczasem przechowywanie haseł  i innych wrażliwych danych może wymagać nieco więcej zachodu. Garść przykładów tego, czego nie robić i tego, co robić, okraszonych historiami z życia wolnego strzelca. Bezwzględne stosowanie nie jest wymagane, ale pozwala uniknąć typowych niestrawności i nadmiaru kwasu. Prezentowane przykłady będą napisane w Javie, PHP i C, dlatego zrozumie je każdy programista, bez względu na język i poziom doświadczenia.

 

ARNIKA HRYSZKO

Doświadczona testerka oprogramowania, Professional SCRUM Master i trenerka. Od 2008 roku przeszła całą ścieżkę testera-profesjonalisty, począwszy od testów manualnych, wydajnościowych i bezpieczeństwa, poprzez web serwisy, aplikacje mobilne, hurtownie danych, business intelligence, systemy wbudowane i zaawansowaną automatyzację, na zastosowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji w testowaniu kończąc. W pracy, oprócz zabiegania o najwyższą jakość testowanych systemów, szczególnie ceni sobie bliską współpracę z osobami odpowiedzialnymi za inne obszary tworzenia aplikacji. Pomaga zrozumieć, że testowanie to nie wytykanie błędów, a integralna część procesu wytwarzania oprogramowania.
Poza godzinami pracy podróżuje, żegluje, wspina się i strzela.


 

Temat: Zrozumieć potrzeby użytkownika

Opis wykładu

 

Z reguły tworzymy oprogramowanie spełniając wymagania klienta. Zdarza się, że klient określający wymagania, nie będzie użytkownikiem. W konsekwencji, potrzeby rzeczywistych użytkowników mogą zostać nieuwzględnione. Na przykładzie jednego z systemów wykorzystywanych w fabrykach Volvo, chciałabym pokazać, jak udało nam się uwzględnić nawet te wymagania użytkowników, o których oni sami na początku nie pomyśleli!
Chcecie dowiedzieć się kim są persony, jakie zadanie mają grupy docelowe i gdzie kończy się i zaczyna "podróż użytkownika”? Zapraszam na prezentację!”

 

ZOFIA BARAŃSKA

Blackbird - manager, podróżnik, coach i trener
Od lat współpracuję z liderami, managerami i dyrektorami międzynarodowych korporacji w zakresie skutecznej komunikacji biznesowej w języku angielskim. Do swoich największych sukcesów zaliczam zbudowanie od zera rentownej linii biznesowej pod istniejącą marką edukacyjną. Jako certyfikowany coach i terapeuta Ayurvedy pomagam moim klientom w zrównoważonym rozwoju i osiąganiu celów bez względu na to czy jest to firmowa drabina czy własny biznes. 
Na co dzień wspieram również młodych przedsiębiorców, przez 2 lata prowadząc szkolenia dla StartUP-ów w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości a obecnie jako mentor w ramach programu YOUTH BUSINESS POLAND.
Jako podróżnik samotnie przemierzałam takie kraje jak Bangladesz, Indie, Kirgistan czy Ekwador i często na piechotę zdobywałam wiedzę na temat zdrowia, skutecznej komunikacji czy osiągania celów.  
Inspirują mnie ludzie biznesu tacy jak Jack Welsh, Muhammad Yunus czy Bill Gore i podróżnicy tacy jak Marek Kamiński czy Ernest Schackleton. Każdy z nich zadawał ważne pytania i budował markę przywództwa nie w oparciu o sprawdzone modele ale o własne doświadczenie, wszyscy myśleli systemowo, doceniali wartość skutecznej komunikacji i tworzyli wartość dla siebie i innych. 
 

Temat: Pułapki pracy w międzykulturowych zespołach 

Opis wykładu

 

Rzeczywistość firm IT to dziś praca w międzykulturowych zespołach. Często są to zespoły wirtualne, których członkowie są w dodatku rozsiani po całym świecie. Komunikacja przypomina dialog między mieszkańcami dwóch bardzo odległych światów. 
Co sprawia, że czasem trudno jest się dogadać w międzykulturowych zespołach? Na co zwrócić uwagę? Co decyduje o skutecznej komunikacji w takich zespołach?  Co możesz zrobić jako lider, gdy czujesz, że różnice kulturowe są przyczyną tarć w zespole albo niskiej efektywności?  
Zapraszam na  40 minut teorii i praktyki. Porozmawiamy o Waszych doświadczeniach w pracy z kolegami z Indii, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii i innych krajów. 
 
Napisz do mnie i podziel się swoim wyzwaniem! 

Tym razem zapraszam Was do małego eksperymentu – jeśli macie konkretny case cross-kulturowego wyzwania, który chcielibyście rozwiązać napiszcie do mnie na adres zofia@hello-blackbird.com
Do zobaczenia we Wrocławiu!

BOGUMIŁ CHOJNOWSKI

Rocznik '91, od trzech lat pracuję dla Nokii jako programista C/C++. Aktualnie zaangażowany w rozwój technologii Internet of Things na warstwie kontrolnej dostępu radiowego. Programowanie nie sprowadza się dla mnie tylko do pisania kodu, cały proces projektowania, analizy i w końcu dzielenie się zdobytym doświadczeniem uważam za istotny. Czas wolny spędzam w otoczeniu rodziny.


 

Temat: Syslog czyli jedną linią kodu opisanie

Opis wykładu

 Jak wiele razy zdarzyło nam się polować na błąd w kodzie, a debug logi były niepełne lub co gorsza mylące? Ile razy dodajemy własne printy tylko po to aby uruchomić scenariusz i dowiedzieć się gdzie szukać? A co kiedy test jest długi i jego warunki są złożone? Na przykładach z ostatnich kilku tygodni pokażę jak można lepiej opisywać kod źródłowy, tym samym skracając czas na szukanie błędu.

MICHAŁ WIKLIŃSKI

Profesjonalnym programowaniem zajmuję się od około 15 lat, choć pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiałem dużo wcześniej. Mam doświadczenie z długo żyjącymi projektami, w których największe programistyczne wyzwania pojawiają się dopiero po kilku latach. Od ponad dekady pracuję w ANIXE, obecnie jako Principal Software Engineer. Nie przywiązuję się do technologii i języków - dobieram je do potrzeb, zawsze z uwzględnieniem kontekstu. Za mną droga od C++, Javy, C#, przez Ruby, Python, TypeScript aż po Rust. Czas poza pracą wypełniają mi gry wideo oraz podcast, naturalnie o grach, który tworzę od 2009 roku.


 

Temat: Narzędzia programisty czyli efektywne programowanie w systemach Linux / MacOS

Opis wykładu

 Każdego dnia w pracy programisty możemy potencjalnie zmarnować ogromne ilości czasu. Często nie dobieramy właściwych narzędzi, nie potrafimy ich skonfigurować. Powtarzamy podobne czynności, a z jakiegoś powodu nie chcemy próbować innych podejść. Wyrabiamy nawyki, które po czasie traktujemy jako jedyną słuszną drogę. Podczas warsztatu pokażę, jak efektywnie poruszać się po kodzie w edytorze tekstu Vim, jak można przyjemnie pracować bez użycia myszki (Tmux). Powiem także z jakich dobrodziejstw oprogramowania Open Source warto korzystać - niezależnie od tego, w jakim języku programujemy.

MAGDALENA BANASIAK

Obecnie pracuję jako Project Manager & Documentation Lead w firmie Sylius gdzie zajmuję się projektami z obszaru eCommerce. Wcześniej pracowałam jako Software Developer, jednakże podjełam decyzję o rozwoju w kierunku bardziej społecznym, miękkim.  

Temat: Transforming developer into a project manager: Long story short

Opis wykładu

 

Czy droga od programowania do zarządzania jest dobra? Jakie są plusy i minusy zdobywania doświadczenia menedżerskiego w boju? Gdzie zdobywać wiedzę, szukać pomocy? 
Czy trzeba być twardym negocjatorem? Jak polubić rozmowy z klientami?
Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w swojej prelekcji z perspektywy początkującego project managera bez formalnego wykształcenia w tym kierunku.

 

WOJCIECH PAŹDZIOR

Inspiruje i wspiera osoby w zwiększaniu satysfakcji z pracy. Przedsiębiorca, coach kariery, konsultant. Klienci zgłaszają się do niego, kiedy chcą dokonać znacznej zmiany. Osoby zmiany ścieżki zawodowej, organizacje zmiany struktury, stylu zarządzania zespołami lub atmosfery i kultury organizacyjnej. Właściciel Active Strategy. Prowadzi programy rozwoju talentów, menedżerów i kierowników projektów. Pracował m. in. z: Allegro, HP, Oracle, Samsung, Siemens, SoftServe, Techland, Volkswagen, Whirlpool.
Zobacz Wojtka na LinkedIn!


 

Temat: Jak z grupy zbudować silny zespół?

Opis wykładu

 

Zapraszam PMów, team leaderów i tych, których chcą zarządzać zespołami. Przeanalizujemy jedną z wypraw na Mount Everest pod kątem biznesowym i zobaczymy czego może nauczyć nas o budowaniu silnego zespołu. Podczas prelekcji omówimy także:
- rolę lidera/PMa w konsolidacji zespołu
- stawianie granic i ustalanie zasad
- wpływ lidera na zwinność i skuteczność zespołu
- najczęściej popełniane błędy

 

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku