Novial

InfoMEET Katowice 14 października 2017 Katowice

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Najlepsi prelegenci 
- Tajemnice druku 3D
- Wirtualna rzeczywistość
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody m.in.
Dla pierwszych 100 os vouchery na paintball (każdy na 10 osób o wartości 350zł) od INTERSKILLS 
3 wejściówki do escape roomu dla grupy od BREAK THE CODE
3 voucher na darmowy przejazd dla 2 osób od S-KART
2 vouchery od ASYLUM
5 voucherów od LET ME OUT

Lokalizacja

Międzynarodowe Centrum Kongresowe
plac Sławika i Antalla 1,
40-166 Katowice

Zobacz mapę dojazdu

ProgramW trakcie trwania konferencji odbędą się warsztaty

 od 8.30 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych oraz powitalna kawa             
9.20   Otwarcie konferencji
 9.30 - 10.10 Panel pierwszy - wykłady merytoryczne
Sala A  Krzysztof Ścira - Problemy (nie tylko) ze stylami CSS na urządzeniach mobilnych
Sala B Daniel Krasnokucki - Debugowanie w .NET-cie!
Sala C
Natalia Cholewa - 3 rzeczy których Analityk Biznesowy może nauczyć się od UX Designera.wkrótce
Sala E Damian Widera - TSQL dla niezbyt początkujących (warsztat 4 h - zapisy)
 10.10 - 10.20 Przerwa
 10.20 - 11.20 Prezentacja firm uczestniczących (10:20 Volvo Group IT, 10:35 Diebold Nixdorf,10:45 Capgemini, 10:55 Sii)
11.05 - 11.30 Przerwa kawowa
11.30 - 12.10 Panel drugi - wykłady merytoryczne
Sala A Mariusz Gil - Event Storming - odkrywanie nieznanej domeny
Sala B Robert Jedynak - SCRUM w projektach IT
Sala C
Krzysztof Bendyk - Zwiększ swoją produktywność, wykorzystaj 100% swojego IDE! (Interaktywny wykład z udziałem widowni)
Sala D Jacek Harazin - Business Intelligence w chmurze na przykładzie Qlik Sense Cloud (warsztat)
 12.10 - 12.30 Przerwa
 12.30 - 13.10 Prezentacja firm uczestniczących (12:30 Rockwell Automation, 12:40 Bombardier,12:50 ING Services)
13.00 - 13.30 Przerwa kawowa
13.30 - 14.10 Panel trzeci - wykłady merytoryczne
Sala A Sebastian Malaca - Refactoring na ratunek!
Sala B Damian Widera - Wstęp do Machine Learning przy użyciu Pythona
Sala C Ewelina Malarowska - Jak zbudować współpracę w zespole? 
14.10 - 14.30 Przerwa kawowa
14.30 - 15.10  Panel czwarty - wykłady merytoryczne
Sala A Bartosz Mikulski - Data team - od zera do pierwszego sukcesu
Sala B Daniel Pokusa- Evolving Architecture
 Sala C
Łukasz Olczyk - Agile, jakość, support i inne nieszczęścia
Sala D Michał Widuch i Adrian Kozłowski - Jak nudny kod tworzy jeden system który zadowala wielu klientów i zaspokaja jeszcze więcej wymagań ?(warsztat)
15.10 - 15.30 Przerwa
15.30 - 16.10
Panel piąty - wykłady merytoryczne
Sala A
Ryszard Dałkowski - Realna firma w wirtualnym świecie – Przemysł 4.0 czyli cyfrowa transformacja analogowego biznesu
Sala B
Maciej Hryniszak - Zabawa w IoT: scentralizowane sterowanie oświetleniem 
Sala C
Andrei Gordienkov - Modern Agile, back to developer's support
16.10 - 16.20
Zakończenie imprezy i losowanie nagródW trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D 

Prelegenci

DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Wstęp do Machine Learning przy użyciu Pythona

Opis wykładu

 Wkrótce


SEBASTIAN MALACA

Sebastian jest doświadczonym progamistą specjalizującym się w programowaniu i projektowaniu obiektowym oraz technikach i praktykach pozwalających tworzyć kod wysokiej jakości.
Interesuje się testowaniem, programowaniem obiektowym, inżynierią oprogramowania oraz zwinnym podejściem do wytwarzania oprogramowania.
Ponadto jest prelegentem (JDD, GeeCon, Confitura, Devoxx, etc.), blogerem oraz jednym z autorów na blogach dotyczących programowania (DZone, JavaCodeGeeks).

 

Temat: Refactoring na ratunek! 

Opis wykładu

Kiedy kod aplikacji staje się złożony i skomplikowany, kiedy projekt trwa już kilka lat i nadal się rozwija, kiedy niektórzy jego autorzy już dawno odeszli... możesz poczuć strach przed refaktoryzacją.

Niepotrzebnie! Są techniki i sposoby, które pomoga Ci zrefaktoryzować kod i zostawić go w lepszym stanie niż gdy go widziałeś po raz pierwszy. 

MARIUSZ GIL

CTO, architekt, tech-lead, developer, obecnie zaangażowany w rozwój Source Ministry. Z branżą IT związany od ponad 15 lat, w tym czasie pracował m.in. dla Nextclicka, Naszej-Klasy, Gadu-Gadu, Adv.pl, a także jako konsultant w zakresie tematyki skalowalności i wydajności aplikacji internetowych. Interesuje się m.in. zagadnieniami związanymi z budową skalowalnych i wydajnych rozwiązań webowych, zarówno od strony architektury aplikacji jak i infrastruktury serwerowej. Pasjonuje się tematami związanymi z analizą dużych zbiorów danych i możliwościami, jakie oferuje machine-learning. Uczestnik i prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych. Współorganizator otwartych spotkań dla developerów PHP, phpers.pl.

Temat: Event Storming - odkrywanie nieznanej domeny

Opis wykładu

 
Event Storming jest lekką techniką zespołowego odkrywania i eksplorowania złożonych domen oraz problemów. Wykorzystują eventy, obywateli pierwszej kategorii nowoczesnych technik software developmentu, w krótkim czasie możemy odkrywać, modelować i wizualizować flow logiki biznesowej, agregaty, bounded-contexty, reguły biznesowe i powiązane z nimi hot-spoty, commandy, read-modele… Event Storming jest także platformą komunikacji i transferu wiedzy pomiędzy członkami zespołu i „biznesem”, której użycie pozwala wdrażać na produkcję właściwie zrozumienie problemu, zamiast przybliżeń i niespełnionych założeń.

Podczas sesji zapoznasz się z podstawowymi konceptami Event Stormingu, wzorcami i wybranymi praktykami. Zapoznasz się również ze sposobami użycia Event Stormingu na różnych poziomach, od wysokopoziomowego big-picture do modelowania agregatów, commandów czy aplikowania artefaktów wyjściowych sesji z CQRS, Event Sourcingiem czy implementacjami DDD.

ŁUKASZ OLCZYK

Konsultant strategiczny, z ponad dekadą doświadczenia w zarządzaniu IT. Pracował z osobami i zespołami w wielu organizacjach z różnych gałęzi przemysłu, pomagając im skorzystać z najnowszych metodyk i podejść. Po dogłębnym zrozumieniu pracy marketingu i sprzedaży, nauczył się dostarczać wartość klientowi na każdym kroku współpracy. Preferuje zastosowanie podejścia lean nad ślepe podążanie za tzw. zdrowym rozsądkiem. Po mieszkaniu w siedemnastu różnych lokacjach w Europie, zdecydował się zamieszkać na stałe we Wrocławiu. Jako pasjonat motoryzacji uważa, że bieganie jest głupie - co wyjaśnia, dlaczego łatwo spotkać go gdzieś na szlaku kilka wczesnych poranków tygodniowo.

 

Temat: Agile, jakość, support i inne nieszczęścia

Opis wykładu

 Jeżeli zapytać by organizacje wytwarzające software w jaki sposób pracują, większość odpowie bez zawahania - zwinnie! Część z nich nawet faktycznie to robi, z kolei część z nich robi to dobrze. Tylko jak radzić sobie z jakością, pojawiającymi się bugami, rozpaczliwymi mailami od użytkowników? Jak spiąć całkowicie odmienne światy wytwarzania i utrzymania w spójną całość? Łukasz podzieli się z Wami kilkoma pomysłami jak zapanować nad chaosem.

KRZYSZTOF ŚCIRA

 Krzysztof Ścira, w branży znany jako Procek - front-end developer z wieloletnim doświadczeniem. Prezes spółki desi9n.pl - firmy zajmującej się tworzeniem hybrydowych aplikacji mobilnych, stron internetowych oraz dedykowanych rozwiązań webowych. Wielokrotny prelegent na konferencjach i wydarzeniach programowania urządzeń mobilnych, spotkaniach starupowych i eventach studenckich. Trener programowania: Cordova / Phonegap, HTML5, CSS3, AngularJS w firmie SAGES. W wolnych chwilach pasjonat boksu olimpijskiego.

 

Temat: Problemy (nie tylko) ze stylami CSS na urządzeniach mobilnych

Opis wykładu

 Jest rok 2017, ale w przypadku Twoich projektów podejście "mobile first" to jedynie mrzonka? Dostałeś do pocięcia layout pod desktop, a wersję mobilną musisz "jakoś wymyślić"? Tabelki na ekranie Twojego maleńkiego wyświetlacza doprowadzają Cię do szału? Grid z Bootstrapa czy może Flexbox? Na te i wiele innych problemów spróbujemy znaleźć rozwiązanie podczas prelekcji Krzysztofa z desi9n.pl związanego z front-endem i aplikacjami mobilnymi od wielu lat.

ROBERT JEDYNAK

Kierownik projektów, architekt IT, absolwent Politechniki Śląskiej oraz Akademii Menedżerów IT związany z branżą IT od kilkunastu lat przy realizacji różnorodnych projektów informatycznych. Rozumiejący rolę działu IT w kreowaniu i realizacji misji przedsiębiorstwa oraz umożliwiający przekształcenie infrastruktury teleinformatycznej w zasób strategiczny firmy. Lider Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft. Posiada m.in. certyfikaty: IBM Certified Advisory Project Manager, Certified SCRUM Master, SCRUM Product Owner, Microsoft Certified Solution Expert  - Cloud Platform and Infrastructure, MCSA Windows Server, MCITP Virtualization Administrator, Monitoring and Operating a Private Cloud with System Center, MCTS SQL, ITIL Foundation V3, VMware, Veeam, Apple Product Professional. Prywatnie miłośnik gry na 7-mio strunowej gitarze i elektroakustycznej, hobbistycznie realizator dźwięku i postprodukcji.

 

Temat: SCRUM w projektach IT

Opis wykładu

Podczas mojej sesji przekażę wiedzę, umiejętności i słownictwo, dzięki którym słuchacze będą mogli efektywnie uczestniczyć w pracach projektowych opartych o framework SCRUM. Osoby te będą mogły odnaleźć się w dynamicznie zmieniających projektach IT jako Product Owner, Scrum Master, czy też jako aktywny członek zespołu deweloperskiego. Poznają framework SCRUM przez fundamentalne zbiory wartości, zasad i praktyk oraz grupę procesów, które mu towarzyszą. Zobaczą różnice pomiędzy Scrumem, a tradycyjnymi metodami zarządzania projektami i przekonają się jak dzięki ludziom, zespołom i samoorganizacji dostarczać „produkty”, które spełniają wysokie wymagania naszych klientów.

MACIEJ HRYNISZAK

Maciej Hryniszak a passionate software developer with more than 20 years of experience in creating and maintaining several key software 
 
 
 
 


 

Temat: Zabawa w IoT: scentralizowane sterowanie oświetleniem w domu przy użyciu ESP8266

Opis wykładu

 Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad tym czy Java, .NET i wielkie korporacyjne systemy to jedyne miejsce, gdzie programowanie może być ciekawe to ta prezentacja jest właśnie dla Ciebie!

Z pomocą maluteńkiego modułu z niesamowitym mikrokontrolerem ESP8266 zbudujemy system sterujący oświetleniem, który z powodzeniem może zostać użyty w domu.

Otwórz się na świat Internet of Things i poczuj magię mikrokontrolerów 21-go wieku!

BARTOSZ MIKULSKI

Programista z 6-letnim doświadczeniem. Aktualnie Scala, wcześniej Java, a niekiedy nawet JavaScript.
Zdarzało mu się pisać projekty w PHP, ale jeśli go o to zapytasz będzie udawał, że niczego nie pamięta.
Współzałożyciel Poznań Scala User Group, któremu wydaje się, że polubił wystąpienia na meetupach i konferencjach.


Temat: Data team - od zera do pierwszego sukcesu

Opis wykładu

 
Historia dwóch backendowców którzy nie chcieli już pisać CRUDów.
Opowiem o tym jak UX stał się dla nas bardzo istotny, dlaczego nikt nie chce oglądać tabel i wykresów, a także o tym że podstawowe zasady i praktyki inżynierii oprogramowania (w szczególności TDD i SOLID) mają ogromne znaczenie również w pracy data teamu.
Ten wykład może być interesujący również jeżeli uczysz się innej, nowej umiejętności, której chcesz używać jej w codziennej pracy, ale nie wiesz jak przekonać swój zespół i managera?
Jeśli liczysz na kilka wskazówek związanych z data science i data engineering... będą ;)
 

EWELINA MALAROWSKA

Moja przygoda zawodowa rozpoczęła się w Grupie Pracuj (pracuj.pl), gdzie wdrażanie nowych adeptów firmy stało się wyzwaniem przynoszącym największą satysfakcję. Tworząc plany rozwoju, dobierając odpowiednich trenerów i tematy szkoleń miałam ogromną przyjemność obserwować jak podnoszący  swoje umiejętności i kompetencje pracownicy przyczyniali się do rozwoju całej organizacji. Swoimi doświadczeniami w rekrutacji i rozwoju dzieliłam się na szeregu konferencji, w szczególności poświęconym branży IT.
 
Jako trener pomagam budować komunikację w zespołach, czego efektem jest ich lepsza współpraca, zrozumienie siebie nawzajem i lepsza realizacja projektów. Dodatkowo uczę ludzi jak zrozumieć swoją komunikację i styl pracy, co przekłada się na to, że lepiej budują relacje i realizują się w pracy.


Temat: Jak zbudować współpracę w zespole? 

Opis wykładu

 
Opowiem o tym jak pracuję z zespołami scrumowymi nad współpracą i komunikacją. Podzielę się moimi doświadczeniami i wskazówkami co warto na początku wypracować z zespołem aby współpraca powstała i komunikacja się układała. 
Dodatkowo opowiem o tym przez jakie etapy współpracy przechodzi każdy zespół, nawet ten zarządzany przez najlepszego szefa i jak z tym sobie poradzić, aby nie zabić potencjału zespołu

DANIEL KRASNOKUCKI

.Net deweloper, trener, leader. Wielki fun .NET-a i znajdowania błędów we wszystkich rzeczach dookoła, pomimo tego, że nie jest testerem. Obecnie zajmuje się bezpieczeństwem aplikacji .NET-owych, ale nie o tym będzie mówił - chyba. 
Absolwent i doktorant Politechniki Śląskiej, prowadzący wiele zajęć, szkoleń i treningów.


 

Temat: Debugowanie w .NET-cie!

Opis warsztatu

 Wykład\warsztaty poświęcone świetnemu narzędziu, jakim jest OzCode i nie tylko. Wszystkich używających .NET-a zapraszam, aby zobaczyć, jak pracować szybciej i trochę zautomatyzować żmudne debuggowanie kodu, czyli naszą codzienną pracę. Niezależnie od tego, czy jesteś juniorem, seniorem, team leaderem, czy pełnisz rolę ninja i dostajesz do naprawy wszystko to, czego nikt nie chce się dotknąć - przyjdź i zobacz, jak ułatwić i uprzyjemnić sobie pracę. Bez marketingowej ściemy, ze wszystkimi zaletami i wadami, od dewelopera. Podczas spotkania omówione będą różne przypadki, z którymi spotykamy się w pracy dewelopera - omówimy sobie, jak różni ludzie radzą sobie z takimi problemami.

NATALIA CHOLEWA

Analityk Biznesowy, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu SWPS. Od ponad 6 lat wpiera projekty startupowe i zajmuje się wdrażaniem projektów B2B i SaaS, jako Analityk, Project Manager i UX Designer. Zwolenniczka testowania projektu i produktu na użytkownikach we wszystkich fazach wdrażania. Wyznawca zasady „nie można mieć wszystkiego na raz – ale można mieć wszystko po koleji”.
Obecnie pracuje jako Analityk Biznesowy w SoftServe Sp. Z o. o.

 

Temat: 3 rzeczy których Analityk Biznesowy może nauczyć się od UX Designera

Opis wykładu

 

UX Design jest bardzo szeroką dziedziną, a Ci którzy są najlepszi w tym obszarze mają ogromną wiedzę do przekazania. Jakie techniki i praktyki są warte wdrożenia w pracy Analityka Biznesowego? Jak Analityk może zyskać na pracy z UX Designerem? Prezentacja nie jest dedykowana wyłącznie Analitykom Biznesowym, każda osoba pracująca w projektach bezpośrednio z klientem lub użytkownikiem końcowym będzie miała szansę wynieść z tego wykładu coś dla siebie.

RYSZARD DAŁKOWSKI

Konsultant IT2B, trener. Historycznie związany zarówno z firmami-klientami jak i z dostawcami systemów informatycznych. W latach 1996-2014 w Microsoft od marketingu, przez technikę do kierownika zespołu sprzedaży. Przez ostatnie 4 lata odpowiadał za strategię współpracy ze środowiskami open source i tak mu jakoś zostało. Prowadzi szkolenia i warsztaty pomagające firmom rozszerzać modele biznesowe w oparciu o chmurę obliczeniową oraz szkolenia z umiejętności interpersonalnych i lepszego używania komputera w codziennej pracy. Fan wykorzystania usług chmury publicznej.
 

Temat: Realna firma w wirtualnym świecie – Przemysł 4.0 czyli cyfrowa transformacja analogowego biznesu

Opis wykładu

 

W poprzednim sezonie było o wystartowaniu swojej firmy – wymarzonego biznesu. Teraz powiemy jak transformować swoje produkty, sposób działania czy tradycyjne modele biznesowe do świata Przemysłu 4.0 – świata cyfrowej transformacji. A wszystko zaczęło się od znajomego brukarza, który spytał „A co masz dla mnie w tej swojej cyfrowej transformacji?”
Co ma wspólnego Twitter z kartą deserów w Twojej ulubionej restauracji? Jak odnaleźć zagubiony w podróży bagaż, szybciej niż linie lotnicze i na tym zarabiać? Co to jest CaaS i dlaczego na budowie? Jak na farmie korzystać z Big Data i dlaczego zarabia na tym producent dojarek? Jak naprawić cudzymi rękami coś, co popsuje się za tydzień? I dlaczego ważne są nieograniczane pomysły i otwarte głowy?
Nie wiesz? Przyjdź – poznasz także inne tradycyjne biznesy w świecie cyfrowej transformacji.

DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: TSQL dla niezbyt początkujących

Opis warsztatu

 Od wielu lat Microsoft udoskonala SQL Server, w tym język T-SQL, dając nam do dyspozycji coraz większą liczbę narzędzi pozwalających rozwiązywać złożone problemy. Niestety, z praktyki konsultanta wynika, że nowe funkcje T-SQL są stosunkowo rzadko wykorzystywane. Warsztaty chciałbym poświęcić na pokazanie najważniejszych nowości wprowadzanych sukcesywnie do języka T-SQL od wersji 2005 do najnowszej 2016 SP1, mechanizmów istniejących nawet wcześniej, które mają niedoceniany potencjał oraz antywzorców, które mogą zawierać ukryte błędy lub problemy wydajnościowe. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się:


· szeroko pojęte funkcje okienkowe i zastosowania analityczne T-SQL,
· Common Table Expressions,
· operatory APPLY,
· instrukcja MERGE,
· klauzula OUTPUT,
· semi-join,
· praca z datą i czasem, nowe typy danych i funkcje,
· stronicowanie,
· zmienne tabelaryczne, tabele tymczasowe,
· typy i parametry tabelaryczne,
· blokady na poziomie aplikacji (applock),
Chcielibyśmy pokazać jak przy pomocy tych funkcjonalności można rozwiązywać praktyczne problemy występujące na co dzień w systemach bazodanowych i zachęcić do ich stosowania.
Zapraszamy!


KRZYSZTOF BENDYK

Architekt i programista systemów informatycznych z prawie 20 letnim doświadczeniem.Przez wiele lat związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, później zaangażowany w pracę w SAP. W swojej karierze zaprojektował szereg systemów dla instytucji rządowych, uczelni oraz międzynarodowych korporacji. Były współwłaściciel i CTO technologicznego startup’u. Prowadził zajęcia z programowania aplikacji internetowych, baz danych i programowania współbieżnego. Prywatnie – uzależniony od Hacker News tata niezwykłej trzylatki, zapalony narciarz.

 

Temat: Zwiększ swoją produktywność, wykorzystaj 100% swojego IDE! Interaktywny wykład z udziałem widowni.

Opis wykładu

 

Każdy edytor/IDE ma swoje mocne strony. Ten interatywny wykład pozwoli poznać najciekawsze funkcje związane z tworzeniem
kodu w nowoczesnym środowisku. Przyjdź i sprawdź ile procent zaawansowanych funkcji wykorzystujesz w codziennej pracy.
Zapraszam także zagorzałych fanów vim/emacs, może uda się Was przekonać ;)

DANIEL POKUSA

Zapalony zwolennik zwinnych metodyk prowadzenia projektów, automatyzacji i efektywności. Z jednej strony programista, ściśle związany z rodziną języków JVM oraz kierownik projektów, z drugiej trener zajmujący się wsparciem w zakresie jakości projektów, organizacji zespołu, rekrutacji i rozwoju personalnego. Każdego dnia stara się obalić mit programisty we flanelowej koszuli nie posiadającego zdolności interpersonalnych, a jedynie wiedzę techniczną. Wierzy, że istotą wytwarzania dobrego oprogramowania jest komunikacja, współpraca i umiejętność dzielenia się wiedzą. Współtwórca konferencji SpreadIT oraz aktywny uczestnik wydarzeń ze światka IT. Bloguje na http://software-empathy.pl

 

Temat: Evolving Architecture

Opis wykładu

 Rozwijając system bardzo łatwo można przekroczyć granicę- z jednej strony chcemy przewidzieć wszystkie możliwości i potencjalne zmianty jakich będzie chciał klient, z drugiej strony pod wpływem presji czasu często idziemy na skróty, które na późniejszym etapie projektu sprawiają, że koszty zmian zaczynają być zbyt wysokie. Jak unikać "overdesignu", równocześnie nie zamykając się na potencjalny rozwój? Na jakim etapie podejmować kluczowe decyzje oraz kiedy opłaca się świadomie zaciągać dług technologiczny? Wykład dla wszystkich tych, którym zależy, aby ich aplikacje były utrzymane w dobrym stanie (uwzględniając często spore ciśnienie biznesowe). Prawdziwa historia o pomyłkach, porażkach, ale i decyzjach, które okazały się zbawienne dla projektu.


JACEK HARAZIN

Specjalista w zakresie narzędzi platformy Qlik w firmie SII. Od 2010 roku nieodłącznie związany z wdrożeniami systemów klasy Business Intelligence. Absolwent kierunku Informatyka ekonomiczna oraz podyplomowo Controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Prowadzi jedyny w Polsce blog dla developerów i designerów QlikView i Qlik Sense: qlikblog.pl. Prywatnie pasjonat gry na cajonie oraz wierny kibic Borussii Dortmund.


Temat: Business Intelligence w chmurze na przykładzie Qlik Sense Cloud

Opis warsztatu

 
Chmura Business Intelligence to propozycja, która według wielu prognostyków tego rynku, będzie w najbliższych latach tematem numer jeden w nowoczesnym podejściu do prowadzenia analityki biznesowej w firmie. W 7 krokach rozważymy kwestie pomagające podjąć decyzję o przeniesieniu usług analitycznych poza swoją infrastrukturę firmową. Na przykładzie systemu Qlik Sense Cloud rozpoczniemy pracę z analityką w chmurze. Nauczymy się przygotowywać model danych, tworzyć wizualizacje (kokpity menedżerskie) oraz współdzielić analizę z innymi.
 
Wymagania techniczne:
Wszystkich uczestników prosimy o przygotowanie laptopa
 

ANDREI GORDIENKOV

Andrey has been involved in financial software development with .NET technologies for more than 9 years. He has extensive experience in building middle-ware systems and providing expert technology solutions. His main area of focus is integrating multiple separate systems into a single information system with high response levels. He's passions are API and "simple" systems with AOP preferably. He was regular speaker at conferences in Russia and act as IT Trainer at Luxoft for 5 years.

 

Temat: Modern Agile, back to developer's support

Opis wykładu

Agile... you might already hate that word with all that agile™ certified™ scrum masters™®, alliances, universities and other parasites that feasts on bright developer's dream. Where we are and why we are here and what to do next? We don't have a cure yet, but something can be changed to be agile or die trying. I want to rise your awareness about Modern Agile, what is it and why nobody can't sell it to you for money, you can only grow up it being agile.


MICHAŁ WIDUCH

Development Manager w Sapiens Software Solutions Poland. Od samego początku kariery pracuje nad aplikacjami webowymi o różnych zastosowaniach od systemów zarządzania sieciami bezprzewodowymi po gry MMO RPG w przeglądarce. Prywatnie maniak samochodowy, mógłby rozmawiać o autach przez większość swojego życia.
.
ADRIAN KOZŁOWSKI

Java Developer w Sapiens Software Solutions Poland. Zawodowo związany z komercyjną Javą od samego początku kariery, z krótką przerwą na C#. W wolnym czasie pisze też w innych językach. Udziela się jako trener w Software Development Academy. Prywatnie – kino- i serialomaniak.


 


Temat: Jak nudny kod tworzy jeden system który zadowala wielu klientów i zaspokaja jeszcze więcej wymagań ?

Opis warsztatu

Możesz sprawdzić co może wyniknąć z kombinacji niejednoznacznych, niejasnych wymagań oraz ich niepoprawnej interpretacji w trakcie implementacji w formie ciekawego ćwiczenia. Opowiemy Ci także o tym dlaczego nudny kod i w jaki sposób przyczynia się do zaspokojenia wymagań wielu różnych klientów oraz jak bazowa platforma umożliwiająca wysoką konfigurowalność przekłada się na szybkie dostarczanie rozwiązania dla klienta zgodnie z jego wymaganiami.


Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku