Novial

InfoMEET Warszawa 22 kwietnia 2017 Warszawa

PGE NARODOWY

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Najlepsi prelegenci 
- Tajemnice druku 3D
- Pokazy dronów
- Wirtualna rzeczywistość
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody m.in.
karty podarunkowe od PREZENT MARZEŃ 
karnety od STRZELNICA WARSZAWIANKA
vouchery od HORROR HOUSE
voucher na grę oraz zniżki od QUEST ROOM
vouchery do Celi nr 4 oraz zniżki od WYJŚCIE AWARYJNE
podwójne zaproszenia od TEATR POWSZECHNY
voucher na grę od PRASKI POKÓJ ZAGADEK
voucher na grę od TEAM EXIT
voucher na grę od ROOM ESCAPE
 
Zapraszamy do rejestracji 
 
 

Lokalizacja

PGE NARODOWY
aleja Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa

Zobacz mapę dojazdu

ProgramW trakcie trwania konferencji odbędą się bezpłatne warsztaty

 od 8.30 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych oraz powitalna kawa             
9.20   Otwarcie konferencji
 9.30 - 10.10 Panel pierwszy - wykłady merytoryczne
Sala A Marcin Zajkowski - CMS as a Service, czyli Umbraco w chmurze!
Sala B Michał Dziadkowiec - iOS Architecture Patterns
Sala C Ryszard Dałkowski - Wystartuj start-up - przyjdź z pomysłem - wyjdź z biznesem
Sala D warsztat Marcin Spychała - Ananas, żółw, kaczka i króliczek - praktyczne wykorzystanie narzędzi pentesterskich do podniesienia bezpieczeństwa i higieny pracy w cyberprzestrzeni (1,5 h) 
 10.10 - 10.35 Przerwa
 10.30 - 11.05 Prezentacja firm uczestniczących (Teradata 10:30, IBM 10:50,  Connectis 11:05)
11.15 - 11.30 Przerwa kawowa
11.30 - 12.10 Panel drugi - wykłady merytoryczne
Sala A Mariusz Gil - Back to forgotten root
Sala B Szymon Warda - You are using the wrong database!
Sala C
Jerzy Zientkowski - 7 kroków do mistrzowskiej prezentacji...
Sala D warsztat Oskar Kamiński - TDD - how to do it properly? (1,5 h) 
 12.10 - 12.35 Lunch
 12.40 - 13.00 Prezentacja firm uczestniczących (Intive 12:35 , Coderslab 12:50)
13.00 - 13.10 Przerwa kawowa
13.10 - 13.50 Panel trzeci - wykłady merytoryczne
Sala A Radek Grębski - On-heap cache VS off-heap cache
Sala B Tomasz Ducin - JavaScript + Java = TypeScript
Sala C Łukasz Olczyk - Fantastyczna zwinność, której nie kochają klienci
Sala D warsztat Tomasz Domański - Data Scientists czy Data Engineer – którą czapkę założyć? (1,5 h) 
13.50 - 14.10 Przerwa kawowa
14.10 - 14.50  Panel czwarty - wykłady merytoryczne
Sala A Piotr Łaskawiec - Reactive Programming
 Sala B
Konrad Kokosa - Co o pamięci warto wiedzieć?
Sala C Kamil Kozieł - O 4 warstwach w prezentacji
14.50 - 15.00 Przerwa
15.00 - 15.40
Panel piąty - wykłady merytoryczne
Sala A
Tomasz Borek - 9 żyć Javy 9
Sala B
Tomasz Dziuda - Jak nadążyć za światem front-endu
Sala C
Piotr Nabielec - Jak skutecznie "dowozić" swoje projekty w praktyce?
15.40 - 16.00
Zakończenie imprezy i losowanie nagród

W trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D 

Prelegenci

MARIUSZ GIL

CTO, architekt, tech-lead, developer, obecnie zaangażowany w rozwój Source Ministry. Z branżą IT związany od ponad 15 lat, w tym czasie pracował m.in. dla Nextclicka, Naszej-Klasy, Gadu-Gadu, Adv.pl, a także jako konsultant w zakresie tematyki skalowalności i wydajności aplikacji internetowych. Interesuje się m.in. zagadnieniami związanymi z budową skalowalnych i wydajnych rozwiązań webowych, zarówno od strony architektury aplikacji jak i infrastruktury serwerowej. Pasjonuje się tematami związanymi z analizą dużych zbiorów danych i możliwościami, jakie oferuje machine-learning. Uczestnik i prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych. Współorganizator otwartych spotkań dla developerów PHP, phpers.pl.

Temat: 

Back to forgotten root

Opis wykładu

 
W ostatnich latach podejście Domain Driven Design, związane z nim wzorce taktyczne czy koncepty CQRS/Event Sourcing zyskały mocno na popularności. Bez wątpienia zastosowanie tych technik, jako narzędzi do osiągnięcia konkretnego celu, pomogło dostarczyć na czas wiele projektów i zapewnić ich rozwijalność w przyszłości. Jednak w wielu innych przypadkach okazały się one przysłowiowym gwoździem do trumny, skazując zespół na walkę m.in. z bardzo nowoczesnym, ale uprzykrzającym życie kodem. Ulegając czasem wyborom technologicznym lub zbyt płytko analizując wymagania, zapominamy chyba zbyt często o fundamentalnych kwestiach związanych z projektowaniem i wytwarzaniem oprogramowania… Spróbujmy zatem wybrać się w podróż do korzeni i prześledzić wstecz różne przypadki, od implementacji, podjętych decyzji architektonicznych, zastosowanych styli, wzorców, paradygmatów programowania (z mocnym naciskiem na core OOP), aż po wyjściowe motywacje i potrzeby każdej ze stron.

KAMIL KOZIEŁ

Skromnie sypia, bo robi dużo prezentacji. Posiada niewytłumaczalny talent do przyciągania bystrych ludzi, interdyscyplinarnych projektów i niskich budżetów. Auto-destrukcyjne ciągoty skłoniły go do pracy z aktorami, komikami oraz grafikami i doprowadziły do napisania teorii 4 warstw prezentacji, którą przedstawił na wystąpieniu TEDx. Obecnie, niczym niestrudzony Beduin prowadzi konferencyjno-koczowniczy tryb życia pomagając prelegentom wygłosić ze sceny ważki komunikat. Złości się jak ktoś nazywa go kołczem. Uwielbia animację, komedię, a na imprezach rozmawia o konstrukcjach storytellingowych. O swoich przemyśleniach informuje świat na blogu: kamilkoziel.pl. Założyciel IT School i PrezART oraz partner w ORA-600. Były partner w Stand-up Polska.

Temat: O 4 warstwach w prezentacji

Opis wykładu

 
Wkrótce

TOMASZ BOREK

Koder* z Polski, mający nadzieję nauczyć się czegoś nowego każdego dnia.
Wdzięczny każdemu, kto pomógł w mej drodze. Dumny z: http://sckrk.com oraz http://geecon.org.
Pomaga przy: SCKRK, Polskim JUGu i krakowskiej Loży Lambda.
Przyznaję się do mych wad i ułomności.
Lubię: ludzi, programy, muzykę, gry wyobraźni, uczciwość, naukę.
Nie lubię: robić rzeczy niepotrzebnie, robić "bo mogę”.

* Po rodzicach. Oni kodowali, to i ja koduję…

Temat: 9 żyć Javy 9

Opis wykładu

 
Miast wyliczanki co nowego, postaram się opisać główne zmiany oraz wykorzystać nadciągającą "dziewiątkę" by skategoryzować nadchodzące zmiany oraz rozliczyć wersje poprzednie. Spróbuję odpowiedzieć czemu Jigsaw jest "przeklęty" oraz "niezbędny", czy JShell jest ciekawszy od maina czy testu na kolanie i co z Javą EE, która nie może doczekać się swojej nowej wersji już dość długo.

SZYMON WARDA

With .NET from version 1.1 and with web development from the time when IE6 was the "better” browser. Now a chief software architect at ITMAGINATION leading a 45+ developer project by day, and a proud developer of cookit.pl- a pet project processing hundred of gigabytes of data with whatever suits the problem best (Graph databases/ML/C#/F#). Technology enthusiast, speaker, and a blogger at IndexOutOfRange.com

Temat: You are using the wrong database!

Opis wykładu

 
Relational, graph, document, in memory, key-value, search, stream, embedded - those are the most common database types. This talk will cover types of databases, their weaknesses, main players, strong points when to use them, and when it might not be the best idea and lastly how to combine them.
How many JavaScript frameworks vs. how many databases do You know? It is most crucial and complicated part of the system. It also has the biggest effect in terms of modeling and performance. Most often we pick based on our preferences, or what seems hip at the moment. And there is a lot to choose from: relational, graph, document, key-value, search, stream, embedded to name the most common types. And the best part is, we don’t have to choose one! This talk will cover types of databases, their weaknesses, main players, strong points when to use them, and when it might not be the best idea and lastly how to combine them.

RYSZARD DAŁKOWSKI

Konsultant IT2B, trener. Historycznie związany zarówno z firmami-klientami jak i z dostawcami systemów informatycznych. W latach 1996-2014 w Microsoft od marketingu, przez technikę do kierownika zespołu sprzedaży. Przez ostatnie 4 lata odpowiadał za strategię współpracy ze środowiskami open source i tak mu jakoś zostało. Prowadzi szkolenia i warsztaty pomagające firmom rozszerzać modele biznesowe w oparciu o chmurę obliczeniową oraz szkolenia z umiejętności interpersonalnych i lepszego używania komputera w codziennej pracy. Fan wykorzystania usług chmury publicznej.
 

Temat: Wystartuj start-up - przyjdź z pomysłem - wyjdź z biznesem

Opis wykładu

 Masz pomysł na appkę lub usługę, która podbije świat? Nie wiesz od czego zacząć? Szukasz kogoś, kto zapłaci za technologie potrzebne do jej stworzenia i uruchomienia? Zastanawiasz się, jak stworzyć profesjonalne środowisko pracy zespołu programistów? Musisz przygotować biznes plan i realny model biznesowy? Myślisz, jak przygotować się do spotkania z inwestorami? Chcesz zaprezentować im swoją strategię sprzedaży? Z tego spotkania wyjdziesz przygotowana (lub przygotowany) do podjęcia się tych wszystkich zadań i krok po kroku zaczniesz realizować swoją wizję.

PIOTR ŁASKAWIEC

Pasjonat technologii bazujących na Java Virtual Machine. Obecnie pracuje jako architekt, opracowując oraz implementując rozwiązania dla największych instytucji finansowych na świecie. 
W projektach kładzie nacisk na kwestie wydajnościowe, jakość kodu oraz wykorzystanie narzędzi usprawniających proces tworzenia oprogramowania. Założyciel serwisu javablog.eu. Organizator JARCampu (jarcamp.pl) -  serii nieformalnych spotkań dla programistów. Autor licznych publikacji technicznych. 


Temat: Reactive Programming

Opis wykładu

 
Podczas prezentacji dowiesz się czym jest Reactive Programming i dlaczego w tak szybkim tempie zdobywa na popularności. Porozmawiamy o wymogach stawianych nowoczesnym systemom informatycznym, stale rosnących oczekiwaniach użytkowników oraz postępujących zmianach w sposobie tworzenia aplikacji. Co najważniejsze, odpowiemy sobie na pytanie czy Reactive Programming sprawdza się w praktyce, czy może jest tylko kolejnym, teoretycznym tworem mającym zastosowanie jedynie podczas prezentacji na konferencji. Nie zabraknie również odniesień do konkretnych technologii (np. RxJava), ciekawych przykładów i anegdot wprost z pierwszej linii informatycznego frontu.

ŁUKASZ OLCZYK

Konsultant biznesowy, z ponad dekadą doświadczenia w zarządzaniu IT. Pracował z osobami i zespołami w wielu organizacjach z różnych gałęzi przemysłu, pomagając im skorzystać z najnowszych metodyk i podejść. Po dogłębnym zrozumieniu pracy marketingu i sprzedaży, nauczył się dostarczać wartość klientowi na każdym kroku współpracy. Preferuje zastosowanie podejścia lean nad ślepe podążanie za tzw. zdrowym rozsądkiem. Po mieszkaniu w siedemnastu różnych lokacjach w Europie, zdecydował się zamieszkać na stałe we Wrocławiu. Jako pasjonat motoryzacji uważa, że bieganie jest głupie - co wyjaśnia, dlaczego łatwo spotkać go gdzieś na szlaku kilka wczesnych poranków tygodniowo.

 

Temat: Fantastyczna zwinność, której nie kochają klienci

Opis wykładu

 Agile. Największa świętość dzisiejszego zarządzania projektami. Idealna pod każdym względem, bo jak się o niej czyta, zdecydowanie ma sens. Modna tak bardzo, że niemal wstyd przyznać się, że pracuje się inaczej. Tymczasem, często znienawidzona przez klientów. Dlaczego? Bo zadziwiająco łatwo skupić się na najmniej istotnym z tematów. Łukasz opowie o tym, jak znaleźć ten właściwy.

MARCIN ZAJKOWSKI

Przedsiębiorca, progamista, a od niedawna również bloger (http://udfnd.pl)! Certyfikowany trener i pierwszy w Polsce Umbraco Certified Master. Na co dzień pracuje jako Senior Umbraco Developer w The Cogworks Polska (polskim oddziale Złotego Partnera Umbraco z UK - http://thecogworks.co.uk) oraz "PedagoGEEK" (czyt. naczelny czarodziej odpowiedzialny za wszystko co tylko związane z IT, lub też i nie :) ) w szkole programowania dla dzieci WOW School (http://www.wowschool.pl)


Temat: CMS as a Service, czyli Umbraco w chmurze!

Opis wykładu

 
Czy w dobie popularyzacji narzędzi osadzonych w chmurze i dostarczanych w modelu SaaS (Software as a Service) jest miejsce dla oprogramowania typu CMS? Czy programiści, którzy z reguły zawsze twierdzą, iż zrobią coś lepiej samodzielnie, potrzebują i są w stanie wykorzystywać w swojej pracy narzędzia na licencji Open Source? Czy musimy posiadać wiedzę z zakresu administracyjnego, aby z powodzeniem wykorzystywać Continous Integration oraz Continous Delivery w procesie tworzenia oprogramowania webowego? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w trakcie sesji nt. Umbraco – najlepszego systemu do zarządzania treścią opartego o technologię ASP.NET MVC z otwartym kodem źródłowym.

TOMASZ DZIUDA

Front-end developer z 10-letnim doświadczeniem w branży IT. Od zawsze związany z JavaScript. Miłośnik WordPressa i aktywny członek jego polskiej społeczności - współorganizator WordCamp Polska 2014 i 2015 oraz organizator WordUp Łódź. Obecnie freelancer, zaangażowany w startupy, które skupiają się na ułatwianiu procesu zarządzania stronami internetowymi.
 


Temat: Jak nadążyć za światem front-endu

Opis wykładu

 
W ostatnich latach technologie webowe zaczęły rozwijać się w niespotykanym dotychczas tempie. Zawsze starałem się być na bieżąco w temacie branżowych nowości, jednak ostatnie lata pokazały, że trzeba w tym celu zmienić swoje nawyki oraz sposoby nauki nowych technologii. W tej prezentacji chciałbym zaprezentować swoje spostrzeżenia oraz sposoby bycia na bieżąco w świecie front-endu.

TOMASZ DUCIN

Tomek propaguje wiedzę o nowoczesnym JavaScript, nie tylko w środowiskach frontendowych. Ma doświadczenie pracy zarówno we frontendzie jak i backendzie, interesuje się projektowaniem interfejsów i API dla korporacyjnych systemów. Szuka rozwiązań dostarczających prawdziwie skalowalną architekturę systemów, pokonując przeszkody zarówno techniczne, jak i organizacyjne. Traktuje software development jako wyzwanie polegające na tworzeniu małych, łatwo utrzymywalnych elementów, przynoszących możliwie największą korzyść biznesową. Zainteresowany także TDD, CI i agile.
Tomek bierze udział w międzynarodowych projektach z sektora finansowego i analizy danych, obecnie pracuje w Ivanti jako Senior Developer/Architect. Regularnie mówi na konferencjach i meetupach oraz prowadzi szkolenia z JavaScriptu, nie tylko dla frontendowców :)

Temat: JavaScript + Java = TypeScript

Opis wykładu

 
JavaScript jest najbardziej dostępną platformą naszych czasów. Ma jednak dość wiele mrocznych zakamakrów, zwłaszcza, jeśli mówimy o stosowaniu go w naprawdę dużych i skomplikowanych aplikacjach.
TypeScript jest rozwiązaniem wielu problemów frapujących i frontendowców i backendowców pracujących z JavaScriptem! Będąc stosunkowo nowym graczem na rynku, wywalczył już sobie mocną pozycję pośród rywali - CoffeeScriptu oraz ES6. Angular2 wybrał TypeScript jako język źródłowy. Język ten posiada także bindingi to zdecydowanej większości istniejących bibliotek napisanych w natywnym JS. Dodatkowo, niektórzy developerzy twierdzą, że wybraliby TypeScript do każdego nowego projektu... mocne stwierdzenie - zastanówmy się, dlaczego.
Podczas prelekcji omówię problemy natywnego JavaScriptu, z którymi zderzamy się w codziennej pracy, niekiedy z hukiem :) wskażę, które z nich rozwiązuje TypeScript. Wskażę też zagadnienia, które są poza jego "obszarem działania". Otrzymamy przekrojowe, obiektywne spojrzenie na język, pozwalające zdecydować, kiedy i dlaczego warto w niego iść.

KONRAD KOKOSA

Programuje od lat kilkunastu, od kilku lat rozwiązujący problemy wydajności, zagadki diagnostyczne i łamigłówki architektury w świecie .NET przyspieszając aplikacje webowe, m.in. systemów bankowych w banku Millennium, gdzie obecnie pracuje. Blogger (http://blog.kokosa.net), prelegent i ćwierkacz (@konradkokosa) gdzie można znaleźć więcej informacji na wspomniane tematy. Swoją pasją dzieli się również jako trener w Bottega IT Solutions w obszarze .NET, m.in. wydajności i diagnostyki aplikacji. Założyciel grupy Warsaw Web Performance.


Temat: Co o pamięci warto wiedzieć?

Opis wykładu

 
Refleksja nad tematem zarządzania pamięcią we współczesnym świecie IT. Czy w czasach terabajtowych dysków i gigabajtów RAM-u, mamy się w ogóle czym przejmować? czy jesteśmy już na etapie "wolności od pamięci”, która "po prostu jest”? A jeśli jednak nie do końca, to jak ten temat wpływa na rozwój oprogramowania? Jak wpływa na architekturę, na kod który piszemy? Czego powinniśmy być świadomi? Zapraszam na opowieść mająca przedstawić obecny stan tej – zaskakująco ciekawej – dziedziny wiedzy. Mam nadzieję zainspirować do przypomnienia sobie, że pamięć jednak istnieje i że jej świadomość może być ciekawa i ważna.

JERZY ZIENTKOWSKI

Mówca inspiracyjny, autor, mentor i trener. W latach 2011-2016 wiceprezes Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców i dyrektor programowy międzynarodowego Spectacular Speaking oraz Festiwalu Inspiracji. Jest jednym z niewielu mówców-informatyków, którzy potrafią jednocześnie być kompetentni i… zrozumiani.
W 2012 roku dotarł do finałowej szóstki najlepszych mówców Mistrzostw Europy w Bonn.  W 2013 roku został Mistrzem Polski w konkursie przemówień improwizowanych po polsku i Wicemistrzem Polski w konkursie przemówień improwizowanych po angielsku.
Rocznie prowadzi kilkadziesiąt szkoleń, wykładów i prezentacji oraz mentoruje Klientów wyższego szczebla zarządzania, pomagając w sytuacjach „podbramkowych”. Działając na styku biznesu, sprzedaży i obsługi Klienta wypracował unikatowy zestaw narzędzi komunikacyjnych, pozwalający na współpracę z różnymi branżami w międzynarodowych środowiskach.
Jego mowy uświetniały prestiżowe wydarzenia m.in.: TEDx, Spectacular Speaking, Pełna Moc Możliwości, VI Kongres Business Intelligence, Diamenty Sprzedaży oraz wiele mniejszych ogólnopolskich konferencji. Jest zapraszany na sceny , gdzie przemawia obok najlepszych polskich i światowych mówców: Briana Tracy, Roberta Cialdiniego,  Jacka Walkiewicza, Marka Skały, Roberta Kroola, Szymona Kudły i innych. Pracował dla PZU, Allianz, TFI Skarbiec, Allegro, Volvo, Ergo Hestia,


Temat: 7 kroków do mistrzowskiej prezentacji...

Opis wykładu

 
...czyli jak prezentować efekty swojej pracy, aby Twój szef miał przekonanie, że jesteś niezbędny w firmie, a Twój klient chciał kupić właśnie Twój produkt. Porozmawiamy o tym, jak prost przygotować skuteczną, efektywną i ciekawą prezentację. Pokażemy gotowe, sprawdzone procesy i formuły tworzenia przemówień, prezentacji i wypowiedzi. Niezależnie od tego, czy prezentujesz siebie, czy produkt, czy masz startup, czy chcesz zdobyć lepszą pracę. Albo podwyżkę.

PIOTR NABIELEC

kochający mąż, zaangażowany trener, miłośnik prostych i praktycznych rozwiązań, ceniący ludzką różnorodność bloger. Na stronie http://Produktywni.pl  pokazuje jak być produktywnym w rytmie slow. Uwielbia pomagać ludziom realizować marzenia oraz wprowadzać pozytywną energię i pasję do ich projektów. Autor kursu http://ProduktywnoscKrokPoKroku.pl, który pomógł już 250 osobom uporządkować ich cele i zadania.


Temat: Jak skutecznie "dowozić" swoje projekty w praktyce?

Opis wykładu

 
Tylko mała garstka ludzi systematycznie planuje i dowozi swoje najważniejsze projekty. Dlaczego tak się dzieje? Co możemy z tym zrobić? Jak się zorganizować nie tracąc na to zbyt dużo czasu? W trakcie prezentacji, na podstawie doświadczeń z prowadzonych szkoleń i programów online, opowiem o tym, jak możemy podejść do prowadzonych przez nas projektów w pracy i w życiu prywatnym oraz jakich narzędzi warto używać, żeby się w tym chaosie nie zgubić

MICHAŁ DZIADKOWIEC

Michał jest iOS developerem od 2008 roku. Od tego czasu popełnił kilka większych projektów programistycznych, głównie dla zagranicznych spółek. Obecnie, działając z własnym zespołem artisans.io spełnia się w roli architekta oprogramowania, przekuwając pomysły biznesowe w użyteczne aplikacje.

Ponadto koordynuje warsztaty z cyklu Stacja.it w Krakowie oraz prowadzi szkolenia z zakresu programowania na każdym poziomie zaawansowania. Do tej pory przeszkolił ponad 400 programistów w całej Polsce.Temat: iOS Architecture Patterns

Opis wykładu

 

Podczas prelekcji zostaną przedstawione popularne metody budowania aplikacji iOS zaczynając od tych podstawowych a na tych najbardziej zaawansowanych kończąc. Omawione zostaną architektury aplikacji iOS, ich założenia, plusy, minusy oraz problemy z którymi spotyka się każdy developer aplikacji iOS na każdym poziomie zaawansowania

MARCIN SPYCHAŁA

Marcin jest doświadczonym praktykiem cyber bezpieczeństwa pracującym jako architekt dla IBM w dziale Security. W ciągu ostatnich lat zajmował się projektowaniem systemów cyber bezpieczeństwa dla klientów IBM. W swojej pracy łączy praktyczną wiedzę o łamaniu zabezpieczeń z dobrym zrozumieniem rzeczywistych potrzeb klientów.
Wielki fan socjotechniki co często demonstruje podczas konferencji oraz wydarzeń typu live hacking.
Marcin posiada również głęboką wiedzę z zakresu regulacji prawnych dotyczących ochrony danych osobowych oraz legislacji dotyczącej cyber bezpieczeństwa w obrębie Unii Europejskiej.Temat: Ananas, żółw, kaczka i króliczek - praktyczne wykorzystanie narzędzi pentesterskich do podniesienia bezpieczeństwa i higieny pracy w cyberprzestrzeni

Opis warsztatu

 
Nasze dzieci świetnie wiedzą jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Nie wszystkie to stosują – ale kiedy trzeba potrafią się do tego zastosować. Dlaczego tak się dzieje – bo mają tą wiedzę wpajaną od najmłodszych lat zarówno przez rodziców jak i przez edukację instytucjonalną i programy społeczne. Z zagrożeniami w cyberprzestrzeni jest podobnie i trzeba przyjąć również podobne metody edukacji żeby wychować cyberbezpieczne pokolenie. Jest to o tyle trudniejsze że wśród starszego pokolenia wiedza o cyberzagrożeniach dopiero się kształtuje. 
Podczas demonstracji wykorzystamy ogólnodostępne narzędzia pentesterskie takie jak Wifi Pineapple, LanTurtle, Poison Ivy czy Bash Bunny w połączeniu z Parrot OS aby zademonstrować słabości i podatności w otaczających nas i podłączonych do sieci środowiskach informatycznych.

OSKAR KAMIŃSKI

Lifetime learner. His motto is labor omnia vincit. Quality of code says about respect to time of others for him. He believe that more you talk, less you do. He doesn’t talk much.
 
 
 
Temat: TDD - how to do it properly?

Opis warsztatu

 
Podczas warsztatu będzie konkretnie. Podejmiemy próbę napisania aplikacji od samego początku stosując TDD. Zobaczymy jakie korzyści ta technika może nam przynieść, omówimy sobie dlaczego większość osób stosuje ją źle i przy pomocy autorskiej techniki TDD capture and bubbling nauczymy się jak projektować rozwiązania w sposób zwinny. 
Zostanie również poruszone jak nie dopuścić do sytuacji, w której refaktoryzacja w kodzie wymaga przepisania całych zestawów testowych. 
Do zobaczenia!

TOMASZ DOMAŃSKI

Tomasz Domański is a Big Data Architect at ThinkBig, a Teradata Company. Hadoop specialist with over 7 years of experience in designing and deploying High Volume Data Processing systems. He started his Hadoop journey when having working Hadoop platform meant compiling it from sources.
Now he is using his experience in international projects implementing various types of specialised analytical systems.


Temat: Data Scientists czy Data Engineer – którą czapkę założyć?

Opis wykładu

 
Wkrótce
 
Big Data to parasol, który przykrywa bardzo wiele haseł i technologii, jak np. Haodooop, Data Lakes, Real-Time processing czy Deep learning. Jest to jednocześnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi informatyki, dotykająca bardzo ciekawych zagadnień. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby posłuchać czym jest Big Data dziś i jakimi problemami się zajmuje. Porozmawiamy również o tym, jak wygląda praca na jednym z dwóch najbardziej rozchwytywanych ostatnio stanowisk, czyli Data Engineer oraz Data Scientist.

RADEK GRĘBSKI

Software developer for 9+ years, new technologies fan since born and co-founder of Stepwise ( www.stepwise.pl).
Have developed 20 different apps using different technologies and different architectures, currently working with microservices. After work.. basketball.

 
 
 


Temat: On-heap cache VS off-heap cache

Opis wykładu

 
W prezentacji przybliżę temat pamięci off-heap, czyli obszaru pamięci nie zarządzanej przez JVM. Przedstawię wady i zalety korzystania z tego rozwiązania, sposoby użycia klas ByteBuffer (direct/non-direct, big_endian/little_endian), Unsafe.allocateMemory oraz powiem czym jest memory mapped file.

Następnie omówię 3 rodzaje cache'e:
- Hazelcast (on heap cache)
- ChronicleMap (off-heap cache/store)
- Redis (napisany w C)
oraz przedstawię porównanie wydajności (zapis, odczyt, pauzy GC) z naciskiem na off-heapowe rozwiązanie.

Pokażę również fragmenty kodu ChronicleMap.


Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku