Novial

InfoMEET Katowice 08 października 2016 Katowice

angelo by Vienna House Katowice

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Najlepsi prelegenci 
- Warsztaty
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody
Dla pierwszych 70 os vouchery na paintball (każdy na 10 osób o wartości 350zł) od INTERSKILLS
4 vouchery o łącznej wartości 316 zł (79 zł/1 voucher) od BREAK THE CODE

Zapraszamy do rejestracji 

Lokalizacja

angelo by Vienna House Katowice
ul. Sokolska 24
40-086 Katowice

Zobacz mapę dojazdu

ProgramW trakcie trwania konferencji odbędą się bezpłatne warsztaty
9:30 - 11:00 wkrótce
11:30 - 13:00 Jacek Harazin - Self-service Business Intelligence – poznaj narzędzie Qlik Sense
13:10 - 14:40 Damian Widera - Programowanie przy użyciu funkcji okienkowych w TSQL


 od 8.30 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych oraz powitalna kawa
9.20   Otwarcie konferencji
 9.30 - 10.10 Panel pierwszy - wykłady merytoryczne
Sala A Robert Jedynak - Jak efektywnie uczestniczyć w zwinnych projektach SCRUM'owych
Sala B Krzysztof Ścira - Ułatwianie pracy ze stylami CSS - wprowadzenie do SASS / SCSS
Sala C
 10.10 - 10.30 Przerwa
 10.30 - 11.20 Prezentacja firm uczestniczących (Volvo - 10.30-10.45, IBM - 10.50 - 11.00, 11.05- 11.15 Capgemini)
11.20 - 11.30 Przerwa kawowa
11.30 - 12.10 Panel drugi - wykłady merytoryczne
Sala A Jarosław Pałka - Architecture & Agile, mity, same mity i tylko mity
Sala B Adrian Stolarski - Testy penetracyjne aplikacji mobilnych
Sala C
Marcin Goł - Toksyczne związki działu IT z klientem wewnętrznym
 12.10 - 12.30 Przerwa na lunch
 12.30 - 13.00 Prezentacja firm uczestniczących (Diebold Nixdorf - 12.30-12.40, ING Services Polska 12.40-12.50, Sii 12.50-13.00)
13.00 - 13.10 Przerwa kawowa
13.10 - 13.50 Panel trzeci - wykłady merytoryczne
Sala A Michał Bartyzel - Kanban na lodówce
Sala B Bartosz Mikulski - SOLID principles
Sala C Marcin Nowak- Wprowadzenie do Xamarina
13.50 - 14.10 Przerwa kawowa
14.10 - 14.50  Panel czwarty - wykłady merytoryczne
Sala A Wojciech Gawroński - Ekosystem Erlanga
 Sala B
Łukasz Olczyk - New New Agile Manifesto, czyli dlaczego nasze zespoły nie dostarczają wartości
Sala C Paweł Kopocz i Lukasz Lenard - Masowy deployment systemow operacyjnych Apple na przykladzie macOS Sierra
14.50 - 15.00 Przerwa
15.00 - 15.40
Panel piąty - wykłady merytoryczne
Sala A
Daniel Krasknokucki i Robert Jedynak - Infrastruktura IT systemów Retail klasy Enterprise
Sala B
Ewelina Malarowska - Framework komunikacji interpersonalnej 
Sala C
Damian Widera - Podróże w czasie z SQL Server 2016 dla każdego
15.40 - 16.00
Zakończenie imprezy i losowanie nagródW trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D 

Prelegenci

JAROSŁAW PAŁKA

Od ponad 10 lata w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i "inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami "waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za Ciebie. W międzyczasie dałem się porwać się ideą TDD, Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST, JavaScript i NOSQL. Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach wolnych członek SSEEP, niezależny trener i konsultant od spraw beznadziejnych oraz autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/

Temat: Architecture & Agile, mity, same mity i tylko mity

Opis wykładu

 
Bawię się w turystykę konferencyjną, wykładając, prezentując i dzieląc się z ludżmi swoją frustracją co do stanu naszej branży jak i całej ludzkości jako takiej od 2000 roku, z lepszym czy też gorszym skutkiem. W czasie tej podróży uzbierało się już trochę materiału. Ta prezentacja to swego rodzaju klamra domykająca pewną historię, historię 3 różnych prezentacji, swoistego tryptyku, ku zapomnieniu przez potomnych. 
Dekonstrukcja architektury, wzorce organicznej architektury i systematyczny architekt, bo o nich mowa to trzy rózne prezentacje mające na celu wywrócić nasze postrzeganie architektury. Czy mi się udało? Czy gdzieś popełniłem błedy? Spróbuje zanurzyć się z wami w mój świat teorii systemów, pętli zwrotnych, pułapek systemowych i punktów wyniesienia by pokazać że architektura może i nawet jej obowiąziem jest być otwarta na ewolucję i eksperyment. Chciałbym wam opowiedzieć, 
jak to myślenie działało w róznych projektach zarówno tych zwinnych jak i prowadzonych metodologiami których nazw wymieniać nie wolno. Przekonam was,mam nadzieje, że architekt, to stan umysłu, a nie pozycja czy tytuły.


DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Podróże w czasie z SQL Server 2016 dla każdego

Opis wykładu

 

Podczas prelekcji opiszę funkcjonalność Temporal Tables oraz zastosowanie Stretch Database jako jednych z najważniejszych funkcjonalności nowego SQL Server, które są o tyle istotne, że są dostępne w każdej edycji tego produkcji, a więc mogą być w zasadzie użyte w każdym projekcie wykorzystującym bazy danych

MICHAŁ BARTYZEL

Od dziesięciu lat zajmuję się tematem efektywności zespołów programistycznych. Pracuję zarówno nad usprawnieniem architektury aplikacji oraz jej refaktoryzacją jak i nad ulepszeniem współpracy miedzy tak zwanym biznesem a zespołami programistycznymi. Wypracowałem ponad pięćset dni szkoleniowych i doradczych z najlepszymi zespołami programistycznymi w Polsce. Doszedłem do przekonania, że kluczem do Software Craftsamanship są umiejętności lingwistyczne. Jest to prawdziwe zarówno w obszarze współpracy z biznesem jak i pracy programisty, co pokazuję w rozwijanych przeze mnie szkoleniach z zakresu refaktoryzacji, pracy z kodem i architekturą. Wiele opracowanych technik zawarłem w książce Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce. Te, nad którymi pracuję dzielę się na licznych konferencjach, blogu i magazynie Programista.


Temat: Kanban na lodówce

Opis wykładu

 
Każdy wie co to agile, każdy próbował Scruma. Nie każdemu jednak się to podoba i nie każdemu się udaje. W trakcie prezentacji  chcę zaproponować Ci pewien eksperyment – zostawmy na chwilę kontekst IT i zmieńmy go na inny.
Opowiem o moich własnych wdrożeniach zwinnych podejść w zarządzaniu sprawami domowymi, finansach, wykańczaniu mieszkania i życiu jako takim.
Ten zabieg zmiany kontekstu posłuży nam do niezwykle ważnej rzeczy: do nazwania wartości stojących za agile oraz jego fundamentalnych zasad. Zobaczysz jak agile może zmienić z pozoru nudne czynności niesamowitą przygodę.
 

WOJCIECH GAWROŃSKI

 Wojtek aspiruje do bycia hakerem w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie straszna mu praca w korporacjach, jak i w projektach o charakterze typowo start-upowym (https://pl.linkedin.com/in/afronski). Obecnie pracuje w krakowskiej firmie Appliscale (http://www.appliscale.io). Orędownik doboru narzędzi pod konkretne zastosowania. Pasjonat i komputerowy nerd zafascynowany językami funkcyjnymi oraz teorią systemów rozproszonych. W wolnym czasie bloguje (http://www.afronski.pl), nadużywa Twittera (https://twitter.com/afronski) oraz udziela się w społeczności OpenSource (https://github.com/afronski).

Temat: Ekosystem Erlanga

Opis wykładu

 
Podczas tworzenia systemów złożonych z wielu komponentów, napotykamy bardzo często na wymagania dotyczące stabilności i dostępności projektowanego rozwiązania. To wystarczająco trudny problem, który można sobie dodatkowo utrudnić na poziomie doboru technologii. 
Praktycznie niemożliwe jest stworzenie kompletnego rozwiązania a na końcu dodanie do niego wspomnianych własności. Projektując systemy musimy mieć na uwadze, że te cechy muszą być uwzględnione od samego początku oraz pielęgnowane podczas życia projektu. 
Chciałbym podczas prezentacji przedstawić solidną podstawę dotyczącą omawianych problemów. Wraz z tym rozwiązaniem otrzymujemy środowisko sprawdzone w boju, z prawie 30 letnimi doświadczeniami i myślą inżynierską. Erlang, bo o tej platformie mowa, powstał prawie trzy dekady temu z myślą właśnie o tej klasie problemów. Budując nowy system, który ma bardzo duże wymagania dotyczące skalowalności stabilności, grzechem byłoby nie skorzystać z tak olbrzymiej wiedzy zgromadzonej w postaci solidnej maszyny wirtualnej i bogatego ekosystemu skupionego dookoła niej. 
Podczas prezentacji skupimy się na historii tej platformy, porozmawiamy o możliwych ścieżkach, które można wybrać w tym środowisku oraz zaprezentujemy kluczowe koncepcje oraz wzorce, umożliwiające budowę aplikacji stabilnych, wytrzymałych i skalowalnych. 

 

KRZYSZTOF ŚCIRA

 Krzysztof Ścira, w branży znany jako Procek - front-end developer z wieloletnim doświadczeniem. Prezes spółki desi9n.pl - firmy zajmującej się tworzeniem hybrydowych aplikacji mobilnych, stron internetowych oraz dedykowanych rozwiązań webowych. Wielokrotny prelegent na konferencjach i wydarzeniach programowania urządzeń mobilnych, spotkaniach starupowych i eventach studenckich. Trener programowania: Cordova / Phonegap, HTML5, CSS3, AngularJS w firmie SAGES. W wolnych chwilach pasjonat boksu olimpijskiego.

 

Temat: Ułatwianie pracy ze stylami CSS - wprowadzenie do SASS / SCSS

Opis wykładu

 Preprocesory CSS są obecne na rynku już od kilku dobrych lat, ale czy wiesz jakie dają możliwości? Czy warto stosować Compass, node-sass, a może coś jeszcze innego? Jakie problemy można dzięki nim rozwiązać oraz w jakie pułapki można wpaść stosując SASSa? Na te i wiele innych pytań odpowie Krzysztof w krótkim wprowadzeniu do tematu SASS / SCSS

BARTOSZ MIKULSKI

Programista z 6-letnim doświadczeniem. Aktualnie Scala, wcześniej Java, a niekiedy nawet JavaScript.
Zdarzało mu się pisać projekty w PHP, ale jeśli go o to zapytasz będzie udawał, że niczego nie pamięta.
Współzałożyciel Poznań Scala User Group, któremu wydaje się, że polubił wystąpienia na meetupach i konferencjach.
Aktualnie pisze oprogramowanie dla branży turystycznej. Pomimo blisko trzech lat pracy dla banków nadal wierzy w Agile i nie przestał lubić Excela ;)


Temat: SOLID principles

Opis wykładu

 
Zastanawiasz się jak pisać oprogramowanie, które można łatwo testować? Jak sprawić, aby pozornie mała zmiana wymagań nie powodowała bałaganu w całej aplikacji? Co zrobić, aby nie obawiać się zmian wprowadzanych przez klienta? Chcesz dowiedzieć się czym są SOLID principles i w jaki sposób mogą ułatwić Ci pisanie kodu?
 

ROBERT JEDYNAK


Kierownik projektów, architekt IT, absolwent Politechniki Śląskiej oraz Akademii Menedżerów IT związany z branżą IT od kilkunastu lat przy realizacji międzynarodowych projektów informatycznych. Lider Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft. Posiada m.in. certyfikaty: IBM Certified Advisory Project Manager, Certified SCRUM Master, Certified SCRUM Product Owner, MCSE Server Infrastructure, MCSA Windows Server, MCITP Virtualization Administrator, Monitoring and Operating a Private Cloud with System Center, MCTS SQL, ITIL Foundation V3, VMware, Veeam, Apple Product Professional. Prywatnie miłośnik gry ciężkich riffów na 7-mio strunowej gitarze oraz ambientowego klimatu na syntezatorach.

 

Temat: Jak efektywnie uczestniczyć w zwinnych projektach SCRUM'owych.

Opis wykładu

Jak stworzyć szkielet dla reguł, ról i zasad, które pomagą Ci zbudować zwinny framework zarządzania projektami IT w Twojej organizacji. Jak odnaleźć się w dynamicznie zmieniających projektach IT jako Product Owner, Scrum Master, czy też jako aktywny członek zespołu deweloperskiego. Poznaj framework SCRUM przez fundamentalne zbiory wartości, zasad i praktyk oraz grupę procesów, które mu towarzyszą. Zobacz różnice pomiędzy Scrum, a tradycyjnymi metodami zarządzania projektami i przekonaj się jak dzięki ludziom, zespołom i samoorganizacji dostarczać „produkty”, na które czekają Twoi klienci.

 

MARCIN NOWAK

Marcin jest architektem IT z dużym doświadczeniem programistycznym. Karierę rozpoczął w czasach, gdy platforma .NET 1.1 zaczęła zyskiwać popularność. Marcin spędził kilka lat utrzymując i rozwijając globalne systemy z wykorzystaniem wielu różnych produktów i narzędzi firmy Microsoft, zdobywającprzy tym dużo praktycznych doświadczeń. Od 2010 roku zajmuje się rozwojem architekturyreferencyjnej dla platformy .NET w Grupie Volvo, wspieraniem projektów w uzyskiwaniu pożądanejjakości oraz prowadzeniem szkoleń wewnętrznych. Uwielbia dzielić się wiedzą, dlatego chętniepojawia się z wykładami na lokalnych uczelniach lub konferencjach IT. Prywatnie jest wielkim fanemmotoryzacji (w szczególności Formuły 1), uwielbia podróżować i dyskutować o wszystkim, cozwiązane z informatyką.

Temat: Wprowadzenie do Xamarina

Opis wykładu

 
Jesteś twórcą aplikacji mobilnych lub zamierzasz takie tworzyć? Chciał(a)byś do tego wykorzystać swoją znajomość C# i Visual Studio? Borykasz się z problemem i czasochłonnością przeniesienia swojej aplikacji na inne platformy mobilne? A może po prostu natrafiłeś/-aś na ograniczenia HTML5 w przeglądarkach dostępnych na urządzenia mobilne i chcesz dać swoim użytkownikom natywne aplikacje, która wykorzystają w pełni możliwości platformy? Nie wiesz od czego zacząć? Przyjdź na  prelekcję i przekonaj się, że może to być naprawdę proste. Zdobądź podstawową wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu tworzenia aplikacji na Windows, Androida i iOS. Zyskaj dostęp do wielu milionów użytkowników.


ADRIAN STOLARSKI

Adrian jest researcherem InfosecInstitute z Polski oraz współpracował z jednymi z największych banków, a mianowicie Getin Noble Bank S.A. oraz ING Bank Śląski S.A. Prowadzi firmę wysoko technologiczną w Katowicach i specjalizuje się w przetwarzaniu Big Data oraz uczeniu maszynowym. Aktualnie odpala program SilenceAcademy, którego zadaniem będzie kształcenie przyszłych kadr i prowadzi bloga poświęconego bezpieczeństwu. Obecnie tworzy reaktywne aplikacje oraz zajmuje się monitoringiem bezpieczeństwa i procesami SDLC w startupach, którym pomaga także w poszukiwaniu inwestorów oraz klientów. Programuje w C, Java, PHP, Scali oraz JavaScript.


Temat: Testy penetracyjne aplikacji mobilnych

Opis wykładu

 
Prezentacja ma na celu pokazanie, w jaki sposób stworzyć laboratorium do testów aplikacji mobilnych. Zostaną też przedstawione tematy, o których bardzo mało osób używających systemu Android ma pojęcie, a nawet wie, że istnieją. Autor zakłada, że odbiorcy wiedzą, czym jest Linux oraz mają odrobinę doświadczenia w debugowaniu aplikacji mobilnych. Celem prezentacji jest pokazanie kilku prostych ćwiczeń, które należy traktować jako wprowadzenie do testów penetracyjnych oraz informatyki śledczej w ekosystemie Androida.
 

EWELINA MALAROWSKA

Moja przygoda zawodowa rozpoczęła się w Grupie Pracuj (pracuj.pl), gdzie wdrażanie nowych adeptów firmy stało się wyzwaniem przynoszącym największą satysfakcję. Tworząc plany rozwoju, dobierając odpowiednich trenerów i tematy szkoleń miałam ogromną przyjemność obserwować jak podnoszący  swoje umiejętności i kompetencje pracownicy przyczyniali się do rozwoju całej organizacji. Swoimi doświadczeniami w rekrutacji i rozwoju dzieliłam się na szeregu konferencji, w szczególności poświęconym branży IT.
 
Jako trener pomagam budować komunikację w zespołach, czego efektem jest ich lepsza współpraca, zrozumienie siebie nawzajem i lepsza realizacja projektów. Dodatkowo uczę ludzi jak zrozumieć swoją komunikację i styl pracy, co przekłada się na to, że lepiej budują relacje i realizują się w pracy.


Temat: Framework komunikacji interpersonalnej 

Opis wykładu

 
Wiesz już, że każdy z nas jest inny i jeden komunikat jest zrozumiany na tyle sposobów, ile osób go otrzymało? Czy wiesz jak zwracać się do swojego kolegi z zespołu lub szefa by uzyskać jak najlepsze zrozumienie i osiągnąć swój cel?
Potrafisz zareagować na każdy konflikt w zespole?
Na wykładzie przekonasz się jak ważna jest właściwa komunikacja z różnymi typami rozmówców. Otrzymasz właściwy zestaw wskazówek, które wzmocnią Twoją wiedzę o drugim człowieku i znacznie podniosą umiejętności personalne. Od teraz rozmowy z analitykami, strategami, wizjonerami i doradcami będą łatwiejsze i co zdecydowanie najważniejsze – jeszcze bardziej efektywne.
 
Kłopoty w komunikacji? Nigdy więcej! Od dzisiaj będziesz wiedział jak pisać maile, jak zachować się na spotkaniu i jak prowadzić prezentację. I co najważniejsze – wciąż pozostaniesz sobą! Rozmawianie z ludźmi nigdy nie było łatwe. Po tym wykładzie jednak zyskasz pewność siebie i odkryjesz jak wiele kolorów kryje w sobie ludzka osobowość.
 
Zapraszam do wspaniałej przygody, po której komunikacja z innymi ludźmi już nigdy nie będzie tak…nuda jak wcześniej.

MARCIN GOŁ

Marcin pracuje od 13 lat w IT z czego ponad 6 lat na stanowiskach kierowniczych, posiada certyfikaty techniczne i zarządcze. Początki jego doświadczenia zawodowego to fascynacja bazami danych, która przerodziła się 3krotnie w nagrodę MVP w kategorii SQL Server. W latach 2011-2015 pracował jako szef rozwoju i wdrożeń IT w jednym z największych polskich przedsiębiorstw, gdzie zarządzał 70 osobowym zespołem. W tym czasie zrealizował wiele wdrożeń: systemów własnych, pakietowych, kilka zostało zaktualizowanych np.: SAP ERP. Kupił kilkadziesiąt systemów IT. Poza projektowaniem systemów, chętnie pracuje w postępowaniach zakupowych i towarzyszących im negocjacjach. Od 2012 pasjonuje się szczupłym zarządzaniem. 
Dziś funkcjonuje w ramach Donoria S.A. – polskim oddziale Howden Broking Group.

Temat: Toksyczne związki działu IT z klientem wewnętrznym

Opis wykładu

 
Sesja opowiada jak pewien dział rozwoju oprogramowania w jednej z największych polskich firm ewoluował z chaosu, przez ITIL do czegoś bliskiemu devops.
Sesja jest to sloganach, naiwności menadżerów, „współpracy” z HR i kilku innych kwestiach które musiały zostać pokonane.


DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Programowanie przy użyciu funkcji okienkowych w T-SQL

Opis warsztatu

 

Zapraszam na warsztaty poświęcone efektywnemu wykorzystaniu funkcji okienkowych w programowaniu baz danych.  
Funkcje okienkowe otwierają zupełnie nowe możliwości programowania zapytań T-SQL. Warto zapoznać się z ich odpowiednim wykorzystaniem

JACEK HARAZIN

Specjalista w zakresie narzędzi platformy Qlik w firmie SII. Od 2010 roku nieodłącznie związany z wdrożeniami systemów klasy Business Intelligence. Absolwent kierunku Informatyka ekonomiczna oraz podyplomowo Controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Prowadzi jedyny w Polsce blog dla developerów i designerów QlikView i Qlik Sense: www.qlikblog.pl. Prywatnie pasjonat gry na cajonie oraz wierny kibic Borussi Dortmund.


Temat: Self-service Business Intelligence – poznaj narzędzie Qlik Sense

Opis warsztatu

 
Ktoś kiedyś powiedział, że „Business Intelligence to dostarczanie właściwych danych, właściwym ludziom o właściwej porze, by podjęli właściwe decyzje”. Narzędzia Qlika od swoich podstaw były tworzone by spełniać te funkcje. Są interakcyjne, nie statyczne. To wyróżnia je na rynku systemów BI. Bogata wizualizacja, asocjacyjność danych, otwarte możliwości rozbudowy sprawiają, że Qlik świetnie dostosowuje się do zmieniających potrzeb biznesowych informacji. Prócz dostępnych narzędzi kluczowym staje się użytkownik końcowy, dla którego mają być one użyteczne. Qlik Sense zachęca takich użytkowników do rozpoczęcia pracy z systemem samodzielnie, z możliwością tworzenia własnych kokpitów menedżerskich.
 
Dla kogo ta prezentacja? Dla każdego kto chce poznać nowe narzędzie Business Intelligence, rozpocząć samodzielnie pracę z Qlik Sensem na własnych danych, by już w kolejnym tygodniu zaimponować swojemu kierownikowi z przygotowanych analiz.

 

ŁUKASZ OLCZYK

Konsultant i coach biznesowy. Poprzednio pracował jako Agile coach, Product Owner, Scrum Master, kierownik projektu i programista. Pracę z zespołami rozpoczął na Politechnice Warszawskiej, by od 2007 r. pracować dla łódzkiej firmy Ericpol. Od 2014 wspiera swoimi umiejętnościami, z wzajemnością, wrocławską firmę Objectivity, aktualnie aktywnie wspierając działania sprzedażowe. Prowadzi coaching indywidualny liderów Agile'owych, jak i całych zespołów, propaguje wiedzę poprzez prezentacje i szkolenia. Prywatnie pasjonat psychologii, pisarz i entuzjasta motoryzacji.

 

Temat: New New Agile Manifesto, czyli dlaczego nasze zespoły nie dostarczają wartości

Opis wykładu

Nowoczesne praktyki dostarczania oprogramowania pozwalają naszym zespołom pracować wydajniej, niż kiedykolwiek wcześniej. Mimo to, klienci często nie otrzymują tego, co jest dla nich najważniejsze. Dostarczamy im fantastycznie dopracowane produkty, które jednak nie do końca spełniają stawiane im oczekiwania. Okazuje się, że nie sztuką jest zrealizować dobry projekt - sztuką jest wytworzyć prawdziwą wartość dla klientów i użytkowników końcowych. Przyczyna leży w samych podstawach wspomnianych nowoczesnych praktyk. Są one przesadnie skupione na produkcie, zamiast na tym, co ma on robić. Łukasz opowie o tym, jak można to zmienić z korzyścią dla nas, naszych zespołów i naszych klientów.

PAWEŁ KOPOCZ

Absolwent wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Certyfikowany administrator oprogramowania JAMF Software oraz Apple. Obecnie zatrudniony w IBM Client Innovation Center w Katowicach jako specjalista do zarządzania środowiskami Apple: dostosowanie i dystrybucja i systemów Apple do potrzeb klienta w celu zapewnienia stabilnego, bezpiecznego i w pełni zarządzalnego zdalnie środowiska.
ŁUKASZ LENARD

Manager zespołu Managed Mobility Services for Mac w IBM Client Innovation Center w Katowicach. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Certified Casper Administrator i Apple Certified Support Professional.

 


Temat: Masowy deployment systemow operacyjnych Apple na przykladzie macOS Sierra

Opis wykładu

Coraz więcej firm decyduje się na użycie sprzętu firmy Apple w środowiskach enterprise, a co za tym idzie kompleksowego zarządzania tym sprzętem. Firma Apple co rok wypuszcza nową wersję systemu operacyjnego. Pokażemy wam jak się do tego przygotować i jakie wyzwania stoją przed administratorami takich środowisk. Jak przygotować system operacyjny żeby był w pełni funkcjonalny a jednocześnie nie przeszkadzał w pracy użytkownikom.

    

DANIEL KRASNOKUCKI

Programista .Net, doktorant na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Absolwent Makrokierunku na AEiI oraz bezpieczeństwa sieci i komputerów w Norwich University, VT, USA. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji IT. Były Przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej. Z zamiłowania także szkoleniowiec umiejętności miękkich. Najchętniej całą zimę jeździłby na nartach i  odpoczywał przy planszówkach.
ROBERT JEDYNAK

Kierownik projektów, architekt IT, absolwent Politechniki Śląskiej oraz Akademii Menedżerów IT związany z branżą IT od kilkunastu lat przy realizacji różnorodnych projektów informatycznych. Rozumiejący rolę działu IT w kreowaniu i realizacji misji przedsiębiorstwa oraz umożliwiający przekształcenie infrastruktury teleinformatycznej w zasób strategiczny firmy. Lider Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft. Posiada m.in. certyfikaty: IBM Certified Advisory Project Manager, Certified SCRUM Master, SCRUM Certified Credential SFC, MCSE Server Infrastructure, MCSA Windows Server, MCITP Virtualization Administrator, Monitoring and Operating a Private Cloud with System Center, MCTS SQL, ITIL Foundation V3, VMware, Veeam, Apple Product Professional. Prywatnie miłośnik gry na 7-mio strunowej gitarze i elektroakustycznej czasami realizator dźwięku i postprodukcji

 


Temat: Infrastruktura IT systemów Retail klasy Enterprise

Opis wykładu

Pokażemy Wam jakich rozwiązań używają giganci w swojej infrastrukturze, aby centralnie i międzynarodowo zarządzać naszymi
zniżkami, płatnościami, czy produktami polecanymi. Podczas wykładu dowiesz się jak połączone są ze sobą duże sieci handlowe, jak są zdalnie zarządzane, skąd biorą się i jak działają systemy obsługi płatności i kasowe, a także zwrócimy Ci uwagę na nowości technologiczne, pozwalające na obsługę klienta z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do Internetu.

    

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku