Novial

InfoMEET Wrocław 18 czerwca 2016 Wrocław

ibis Styles Wrocław

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Najlepsi prelegenci 
- Tajemnice druku 3D
- Pokazy dronów
- Wirtualna rzeczywistość
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody m.in.
4 vouchery o wartości 100 zł od ZONA 71
2 vouchery od TKALNIA ZAGADEK
voucher na strzelnicę oraz voucher na laser tag ( -dla grupy 8 osobowej) od WAR ZONE
książki od wydawnictwa HELION
książki od wydawnictwa PWN
3 vouchery na 1 godzinną grę od SKYBOWLING
 
Zapraszamy do rejestracji 

Lokalizacja

hotel ibis Styles Wrocław
plac Konstytucji 3 Maja 3
50-083 Wrocław

Zobacz mapę dojazdu

ProgramW trakcie trwania konferencji odbędą się bezpłatne warsztaty
9:30 - 11:00 Anna Perczak, Monika Matulewicz i Tomasz Jurek - Project Management Simulation Game
11:30 - 13:00 Damian Widera - Wstęp do R – analiza biznesowa w nowym wymiarze


 od 8.30 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych oraz powitalna kawa
9.20   Otwarcie konferencji
 9.30 - 10.10 Panel pierwszy - wykłady merytoryczne
Sala A Damian Widera - Przyszłość analizy danych - Azure Data Lake w praktyce
Sala B Wojciech Paździor -  Jak nie wejść w ślepą uliczkę kariery?
Sala C Krzysztof Wawrzyniak - Przesył danych w telewizji cyfrowej - przyszłość
 10.10 - 10.30 Przerwa
 10.30 - 11.20 Prezentacja firm uczestniczących (IBM 10.30, Luxoft 10.50, Volvo 11.05)
11.20 - 11.30 Przerwa kawowa
11.30 - 12.10 Panel drugi - wykłady merytoryczne
Sala A Karol Maj - Zbuduj swój lean startup
Sala B Michał Żyjewski - IBM QRadar SIEM - Security Information & Events Management
Sala C
Roman Kapela - Testowanie w Centrum i sztuczna inteligencja w służbie wczesnego wykrywania błędów
 12.10 - 12.20 Przerwa
 12.20 - 13.00 Prezentacja firm uczestniczących (EPAM  12.20, Newvoicemedia  12.35, STXNext 12.50, Ryanair  13.00)
13.00 - 13.10 Przerwa kawowa
13.10 - 13.50 Panel trzeci - wykłady merytoryczne
Sala A Piotr Nabielec - Jak mądrze stawiać cele i konsekwentnie do nich dążyć
Sala B Paweł Jędrzejewski - Kariera przez Open Source
Sala C Tomasz Włodarczyk - #AgileJanitor. O złożoności z perspektywy analityka.
13.50 - 14.10 Przerwa kawowa
14.10 - 14.50  Panel czwarty - wykłady merytoryczne
Sala A Bartłomiej Kuczyński - Wprowadzenie do Kotlina
 Sala B
Zofia Barańska - Jak mądrze pracować i odpoczywać  - praktyczna alternatywa dla work-life balance i innych magicznych zaklęć
Sala C Paweł Klimczyk - "SOLID for Adults" czyli odpowiedzialnie pisać biznesowy kod
14.50 - 15.00 Przerwa
15.00 - 15.40
Panel piąty - wykłady merytoryczne
Sala A
Tomasz Borowski - Jak wdrożyć i nie zwariować czyli transformacja organizacji do Agile
Sala B
Ewelina Malarowska - Framework komunikacji interpersonalnej 
Sala C
Michał Buczko - Testy bezpieczeństwa
15.40 - 16.00
Zakończenie imprezy i losowanie nagródW trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D 

Prelegenci

BARTŁOMIEJ KUCZYŃSKI

Programista z wieloletnim stażem. Aktywny członek wrocławskiej grupy użytkowników Java oraz grupy programowania funkcyjnego. Prelegent na wielu konferencjach m.in. Devcrowd, 4Developers, Warjawa.
 
 


 

Temat: Wprowadzenie do Kotlina

Opis wykładu

Kotlin jest kolejnym językiem programowania na platformie JVM, którego autorem jest JetBrains. W czasie prezentacji przybliżę jakie jego elementy powodują, że warto się nim zainteresować. Jak wygląda praca z nim oraz co przemawia za użyciem go w twoim kolejnym projekcie. Przyjrzymy się filozofii tego języka oraz tym co różni go od innych rozwiązań takich jak Java czy Scala.


DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Przyszłość analizy danych - Azure Data Lake w praktyce

Opis wykładu

 

Zapraszam na sesję poświęconą Microsoft Azure Data Lake, czyli nowej usłudze oferującej w zasadzie nieograniczone możliwości analizy danych, a skierowanej zarówno dla programistów, jak i dla analityków oraz naukowców.
W trakcie sesji chciałbym pokazać, w jaki sposób można szybko i sprawnie wykonać analizę danych używając nowego jeżyka USQL, który łączy w sobie zalety tradycyjnego  programowanie C# oraz TSQL

PAWEŁ JĘDRZEJEWSKI

Paweł to programista i przedsiębiorca pochodzący z Łodzi. Kilka lat temu stworzył projekt Open Source – Sylius, który jest w pełni otwartym i darmowym systemem eCommerce. System jest nadal w fazie rozwoju, ale jego paczki zostały pobrane ponad 1,850,000 razy i są rozwijane przez ponad 315 kontrybutorów kodu. Współtworzona przez niego firma Lakion Sp. z o.o. pomaga społeczności projektu oraz świadczy usługi komercyjne dla marek z Europy i USA, które używają Syliusa.

 

Temat: Kariera przez Open Source

Opis wykładu

 

Open Source jest jednym z najlepszych sposobów na rozwój swoich umiejętności i kariery w IT. Jego wpływ nie ogranicza się jednak tylko do samej kariery zawodowej - aktywny udział w społeczności OSS to możliwość poznania wielu ciekawych osób i nawiązania nowych przyjaźni.

Nie ma znaczenia czy jesteś programistą w agencji lub dużej korporacji, freelancerem czy właścicielem firmy IT, Open Source jest drogą, którą powinieneś podążać. Udział w inicjatywie OS może być trampoliną na każdym etapie Twojej kariery i odmienić podejście do tworzenia oprogramowania w całym zespole. Chciałbym opowiedzieć o tym jak zostać częścią tego świata i jak się w nim odnaleźć.


 


PIOTR NABIELEC

Wspieram ludzi, zespoły i firmy w rozwoju kompetencji miękkich w IT - pod sztandarem Produktywni.pl.

Jestem trenerem z ponad 10 letnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach IT, gdzie pracowałem jako programista, Scrum Master, menedżer i Agile Coach.
Specjalizuję się w szkoleniach i projektach rozwijających kompetencje miękkie, szczególnie w IT: zarządzanie czasem, efektywność, komunikacja interpersonalna, dzielenie się wiedzą.
Współpracowałem i prowadziłem szkolenia dla takich marek jak Motorola, Comarch, PZU, czy Sabre.Temat: Jak mądrze stawiać cele i konsekwentnie do nich dążyć

Opis wykładu

 
Większość ludzi jest zaangażowana w mnóstwo aktywności i bardzo zajęta. Ale czy bardzo efektywna? Czy osiągamy efekty proporcjonalne do włożonego wysiłku?
W dzisiejszych czasach sztuka stawiania sobie celów i konsekwentnego do nich dążenia jest kluczowa. Opowiem o paru technikach i narzędziach, których można użyć, by być mniej zajętym, a więcej osiągać.

EWELINA MALAROWSKA

Moja przygoda zawodowa rozpoczęła się w Grupie Pracuj (pracuj.pl), gdzie wdrażanie nowych adeptów firmy stało się wyzwaniem przynoszącym największą satysfakcję. Tworząc plany rozwoju, dobierając odpowiednich trenerów i tematy szkoleń miałam ogromną przyjemność obserwować jak podnoszący  swoje umiejętności i kompetencje pracownicy przyczyniali się do rozwoju całej organizacji. Swoimi doświadczeniami w rekrutacji i rozwoju dzieliłam się na szeregu konferencji, w szczególności poświęconym branży IT.
 
Jako trener pomagam budować komunikację w zespołach, czego efektem jest ich lepsza współpraca, zrozumienie siebie nawzajem i lepsza realizacja projektów. Dodatkowo uczę ludzi jak zrozumieć swoją komunikację i styl pracy, co przekłada się na to, że lepiej budują relacje i realizują się w pracy.


Temat: Framework komunikacji interpersonalnej 

Opis wykładu

 
Wiesz już, że każdy z nas jest inny i jeden komunikat jest zrozumiany na tyle sposobów, ile osób go otrzymało? Czy wiesz jak zwracać się do swojego kolegi z zespołu lub szefa by uzyskać jak najlepsze zrozumienie i osiągnąć swój cel?
Potrafisz zareagować na każdy konflikt w zespole?
Na wykładzie przekonasz się jak ważna jest właściwa komunikacja z różnymi typami rozmówców. Otrzymasz właściwy zestaw wskazówek, które wzmocnią Twoją wiedzę o drugim człowieku i znacznie podniosą umiejętności personalne. Od teraz rozmowy z analitykami, strategami, wizjonerami i doradcami będą łatwiejsze i co zdecydowanie najważniejsze – jeszcze bardziej efektywne.
 
Kłopoty w komunikacji? Nigdy więcej! Od dzisiaj będziesz wiedział jak pisać maile, jak zachować się na spotkaniu i jak prowadzić prezentację. I co najważniejsze – wciąż pozostaniesz sobą! Rozmawianie z ludźmi nigdy nie było łatwe. Po tym wykładzie jednak zyskasz pewność siebie i odkryjesz jak wiele kolorów kryje w sobie ludzka osobowość.
 
Zapraszam do wspaniałej przygody, po której komunikacja z innymi ludźmi już nigdy nie będzie tak…nuda jak wcześniej.

DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Wstęp do R – analiza biznesowa w nowym wymiarze

Opis warsztatu

 

Zapraszam na warsztat poswiecony nowemu jezykowi analizy danych biznesowych. Zaprezentuje możliwości oferowane przez jezyk R oraz pokaze jego glowne zastosowania

ZOFIA BARAŃSKA

Blackbird - manager, podróżnik, coach i trener
Od lat współpracuję z liderami, managerami i dyrektorami międzynarodowych korporacji w zakresie skutecznej komunikacji biznesowej w języku angielskim. Do swoich największych sukcesów zaliczam zbudowanie od zera rentownej linii biznesowej pod istniejącą marką edukacyjną. Jako certyfikowany coach i terapeuta Ayurvedy pomagam moim klientom w zrównoważonym rozwoju i osiąganiu celów bez względu na to czy jest to firmowa drabina czy własny biznes. 

Na co dzień wspieram również młodych przedsiębiorców, przez 2 lata prowadząc szkolenia dla StartUP-ów w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości a obecnie jako mentor w ramach programu YOUTH BUSINESS POLAND.
Jako podróżnik samotnie przemierzałam takie kraje jak Bangladesz, Indie, Kirgistan czy Ekwador i często na piechotę zdobywałam wiedzę na temat zdrowia, skutecznej komunikacji czy osiągania celów.  
Inspirują mnie ludzie biznesu tacy jak Jack Welsh, Muhammad Yunus czy Bill Gore i podróżnicy tacy jak Marek Kamiński czy Ernest Schackleton. Każdy z nich zadawał ważne pytania i budował markę przywództwa nie w oparciu o sprawdzone modele ale o własne doświadczenie, wszyscy myśleli systemowo, doceniali wartość skutecznej komunikacji i tworzyli wartość dla siebie i innych. 
 
 

Temat: Jak mądrze pracować i odpoczywać  - praktyczna alternatywa dla work-life balance i innych magicznych zaklęć

Opis wykładu

 

Czy wierzycie w magiczny stan równowagi między życiem a pracą? Jak on wygląda? Wiele osób wierzy w jego istnienie, niektórzy nawet twierdzą, że go osiągnęli.  Większość nieustannie go poszukuje. Udajemy się do coachów, trenerów, psychologów, którzy mają nam pomóc w odnalezieniu recepty na brak czasu, poczucie zmęczenia, problemy w kawałku równania oznaczonym: ”życie”. 
Jak mogłaby wyglądać alternatywa dla pogoni za równowagą?
Co jest tak naprawdę ważne a co jest tyko kolejną work-life balancową modą? 
Czy wprowadzając drobne zmiany możemy znacząco poprawić jakość naszego życia?
Jak dbać o zdrowie na co dzień by nie marnować czasu w kolejkach do lekarzy?
Podczas prelekcji podzielę się z Państwem tym, czego dowiedziałam się na ten temat  w Himalajach budując szkołę na 4000m, w Indiach ucząc się zasad staroindyjskiej medycyny – Ayurvedy, w Kirgistanie zdobywając ośnieżone przełęcze i w Polsce budując linią biznesową w małej innowacyjnej firmie. Wskazówki te można wykorzystać bez względu na szerokość geograficzną. Zapraszam na 40 minut inspiracji i praktyki. 


WOJCIECH PAŹDZIOR

Inspiruje i wspiera osoby w zwiększaniu satysfakcji z życia. Od 2001 roku zarządza swoją karierą, a od 2003 roku pomaga osobom i całym organizacjom. Szuka celowości i optymalizacji we wszystkim, co robi. Właściciela Active Strategy. Coach kariery, trener, konsultant HR. Autor bloga o zarządzaniu karierą. Jego artykuły opublikowały portale Forbes, QBusiness, HRNews i globalny blog International Coach Federation. Współpracował m. in. z: Allegro, BLStream, Credit Suisse, Hewlett-Packard, Nasza Klasa, Samsung, Siemens, Volkswagen, Whirlpool.
Zobacz Wojtka na LinkedIn!

 

Temat: Jak nie wejść w ślepą uliczkę kariery?

Opis wykładu

 Szybka kariera, kolejne awanse, szkolenia i certyfikaty nie gwarantują długofalowej satysfakcji z pracy. Nie gwarantuje jej także jednorazowe przemyślenie swoich oczekiwań względem swojej pracy. Przyglądając się swoim kilkunastu latom pracy zauważyłem 4 kroki, które powtarzam i które może zastosować każdy. Zwiększają szansę uniknięcia kierunku dla nas szkodliwego.

TOMASZ WŁODARCZYK

Od ponad 7 lat pracuje w branży tworzenia oprogramowania. Moja ścieżka zawodowa wiodła mnie przez szereg różnych ról i obszarów, począwszy od wspierania inżynierii, produkcji i procesów logistycznych aż po projektowanie systemów bankowych. Wcześniej pracowałem w środowisku akademickim na uczelni badawczej w USA, gdzie zrobiłem doktorat z obszaru matematyki i nauczania. Zawodowo staram się łączyć osobistą kreatywność z chęcią określenia metodyki pracy.
Prywatnie aktywnie walczę o prawa zwierząt.

 

Temat: #AgileJanitor. O złożoności z perspektywy analityka.

Opis wykładu

"Słowa 'kreatywność' i 'innowacyjność', powtarzane jak mantra, zdają się wywierać nacisk na osoby zaangażowane w procesy pracy opartej o wiedzę, nacisk wywołujący efekt odwrotny do zamierzonego, bezproduktywny. Pokażę, w pierwszym kroku, jak radzę sobie ze złożonością i niekompletnością oraz jakich narzędzi używam w celu zminimalizowania ilości informacji, które inaczej musiałbym pamiętać i stale dowoływać się do zapamiętanej wiedzy. Jako naturalną konsekwencję, w drugim kroku, zademonstruję użycie tych samych narzędzi, razem z właśnie uwolnionymi zasobami mentalnymi, do podniesienia poziomu innowacyjności codziennej pracy. Jako produktem uboczny 'sprzątania', podzielę się metodami analizy biznesowej oraz architektury funkcjonalnej, które można wykorzystać nie tylko do analizy wymagań i projektowania oprogramowania, ale również do 'zwinnego' planowania własnego rozwoju i działań w oparciu o kaskadę celów."

PAWEŁ KLIMCZYK

Doświadczony programista związany z językiem C# od początku istnienia platformy .NET. Jest miłośnikiem i pasjonatem nowych technologii.
Prowadzi firmę informatyczną GEMOTIAL wytwarzającą oprogramowanie na użytek własny jak i zlecony. Ponadto udziela się aktywnie w polskim świecie .NET. Ma swój blog pod adresem http://blog.klimczyk.pl. Jest również założycielem i administratorem grupy .NET Developers Poland na Facebooku.


 

Temat: "SOLID for Adults" czyli odpowiedzialnie pisać biznesowy kod

Opis wykładu

 

Celem prezentacji jest przedstawienie historii, teorii i praktyki zasad SOLID w kontekście technicznym i biznesownym tworzonych systemów IT.
Przykłady będą przedstawione w języku C#, lecz zasady SOLID mogą i powinny być stosowane przez każdego programistę niezależnie od używanego języka programowania.


 


TOMASZ BOROWSKI

Od lat związany z projektami prowadzonymi zwinnie. Doświadczenie zdobywał przy różnych projektach będąc testerem, Scrum Masterem, Product Ownerem ale także Project Managerem. Współtworzył projekty dla użytkowników platform przetargowych branży TSL, jak również rozwiązania e-commerce. Wyznawca idei, że najważniejsza jest współpraca z zespołem oraz klientem a otoczenie projektowe zawsze można odpowiednio dostosować. Zwinność i elastyczność ma we krwi.

 

Temat: Jak wdrożyć i nie zwariować czyli transformacja organizacji do Agile

Opis wykładu

Cały świat trąbi, że Agile jest łatwy prosty i przyjemny. W tym samym czasie jednak wielu organizacjom nie udaje się go wdrożyć i utrzymać. Jak zrobić aby to się udało? Jaki są kluczowe czynniki sukcesu? Opowiem jak udało się to w niektórych firmach oraz skąd się biorą "ofiary" tego procesu. Będzie to krótka prezentacja dotycząca jak się zabrać za transformację firmy oraz na co warto zwrócić uwagę.


KAROL MAJ

Współwłaściciel ​i Wiceprezes American Systems Sp. z o.o. firmy inżynierii oprogramowania notowanej w rankingu TOP200 największych firm informatycznych w Polsce, która od 2008 roku zrealizowała projekty o wartości ponad 100 MLN PLN. 

Od 12 lat projektuje, zarządza i wdraża nowe rozwiązania informatyczne. Zarządzał jednym z największych projektów informatyczno-edukacyjnych w Polsce. Posiada szerokie kompetencje w zakresie rozwiązań dla biznesu i edukacji. 

Specjalizuje się w zarządzaniu startupami, stosowania metod lean oraz growth hacker marketingu.


Temat: Zbuduj swój lean startup

Opis wykładu

Dowiesz się w jaki sposób możesz zbudować produkt MVP i skutecznie badać go na wczesnym rynku.
Pokażę Ci narzędzia jakie stosujemy aby systematyzować informacje zwrotne od naszych klientów.
Poznasz kroki tworzenia prototypu, wykonywania zwrotu oraz elementy księgowości innowacyjnej.

ROMAN KAPELA

Praktyk i teoretyk testowania (w tej kolejności). Przegryzał się głównie przez narzędzia Microsoftu i toz nich korzystał przy automatyzacji i testach wydajnościowych (to one są bazą jego doświadczenia).Od wielu lat związany z Volvo Group IT, gdzie m.in.prowadzi szkolenia z testowania (zarządzanie,automatyzacja, wydajność) i zapewnia ogólnie rozumiany coaching w zakresie testów.Aktualnie koordynator Test Center of Excellence, które projektował i kierował wdrożeniem w firmie.Dziś pracuje nad jego strategią i dalszym rozwojem.Zwolennik analizy predyktywnej i jeden z promotorów jej wykorzystania w Volvo Group IT.

 

Temat: Testowanie w Centrum i sztuczna inteligencja w służbie wczesnego wykrywania błędów

Opis wykładu

 

Testowanie w Centrum:

Dojrzałości w testowaniu organizacja nie osiąga z dnia na dzień. Często jest to proces mozolny i pełenwyzwań. Przedstawię powody, dla których zdecydowaliśmy się ustandaryzować testowanie tworzącCentrum Doskonalenia Testów (luźne tłumaczenie popularnego na rynku „Test Center ofExcellence”), jak również wstępne korzyści płynące z takiego rozwiązania (czy było warto?).

Sztuczna inteligencja w służbie wczesnego wykrywania błędów:

W jaki sposób mechanizmy uczenia maszynowego i sztuczna inteligencja pomogły nam skrócić procestestowy i zarazem podnieść jakość tworzonego oprogramowania? Przy wykorzystaniu metod„przewidywania błędów” jesteśmy w stanie określać obszary błędogenne i na nich skupiaćoptymalizację i usprawnienia oraz lepiej priorytetyzować testy.

 


MICHAŁ BUCZKO

Moja przygoda z testowaniem trwa już 7 rok. Od ponad 5 lat, jako konsultant zajmuję się estymacjami prac testerskich w projektach oraz projektowaniem procedur testowych. Dotychczas pracowałem przy projektach w sektorach m. in. telekomunikacyjnym, motoryzacyjnym, energetycznym oraz dynamicznych  systemach internetowych na przeglądarki i urządzenia mobilne. Wspieram organizacje w wdrażaniu metodyk zwinnych oraz wdrażaniu testów eksploracyjnych i bezpieczeństwa. W wolnym czasie rozwijam wiedzę z zakresu analizy wymagań, optymalizacji efektywności testów oraz zarządzania ryzykiem w testowaniu oprogramowania.


 

Temat: Testy bezpieczeństwa

Opis wykładu

 

Czy chcemy czy nie, ufamy komputerowemu programowaniu naszym życiem, finansami, bezpieczeństwem, komunikacją, biznesem czy nawet szczęściem. W naszym świecie doszło do przełomu w którym komputery nie sterują jedynie informacją i dostępami, ale także maszynami, samochodami, kamerami ulicznymi, systemami zasilania, urządzeniami w szpitalach, i wiele innych..
Nawet jeśli nasza umiejętność tworzenia bezpiecznego oprogramowania rośnie to ryzyko efektów włamania do systemu w naszych produktach wzrasta dramatycznie. W prezentacji poruszę tematy związane z OWASP TOP10, PCI DSS Compliance, przykładowymi technikami testów bezpieczeństwa na przykłądzie projektów PCI obsługujących płatności kartami kredytowymi i płatności internetowe. 

 


KRZYSZTOF WAWRZYNIAK

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Lider, który zawsze prowadzi zespół do celu. Od 2007 związany z branżą telewizji cyfrowej. W trakcie pracy zawodowej zebrał doświadczenie jako tester, programista i menedżer. Współtworzył projekty dla wiodących operatorów telewizyjnych z całego świata. Projekty, w których uczestniczył, zostały dostarczone do setek tysięcy użytkowników końcowych.
 


 

Temat: Przesył danych w telewizji cyfrowej - przyszłość

Opis wykładu

Wprowadzenie do szerokiej tematyki związanej z odbiorem telewizji cyfrowej. Fascynująca opowieść o wielkim binzesie, kamerach, Hollywoodzie i małym ekranie. Odpowiedź na pytanie dlaczego telewizja cyfrowa jest lepsza..


MICHAŁ ŻYJEWSKI

Od ponad 4 lat pracuje w IBM we Wrocławiu gdzie zajmował różne stanowiska analityczne i liderskie. Obecnie Technology Lead w IBM Security, MSIEM Team (Managed Security Information’s and Event Management). Wcześniej zawodowo zwiazany ze środowiskiem akademickim jako instruktor CISCO, nauczyciel Sieci LAN/WAN, Systemów Serwerowych i Stacji roboczych firmy Microsoft, Infrastruktury oraz Bezpieczeństwa. Obecnie zajmuje się detekcja i analiza incydentów Cyber Seciurity oraz szkoleniem  osób zainteresowanych zagadnieniami SIEM/QRadar.
 

Temat: IBM QRadar SIEM - Security Information & Events Management

Opis wykładu

Sesja dla osób zainteresowanych rozwiązaniami klasy MSIEM. Jej celem jest przybliżenie i wyjaśnienie jak działa IBM QRadar, omówienie funkcjonalności, komponentów i architektury tego rozwiązania oraz przybliżenie  zagadnień zwiazanych z analizą potencjalnych incydentów bezpieczeństwa w dabe gromadzone przez QRadar.   


ANNA PERCZAK

Project Manager with over 10 years’ professional experience in an international environment. Anna joined Volvo in 2012. Prior to that, she was working as a Project Manager for well-known companies in Dublin. She is a certified PMP that has managed complex global projects in various environments: SAP, BI, Java and iSeries. Anna is very experienced Business Project Manager with strong elements of business change management within operational cross -functional processes.
MONIKA MATULEWICZ

Project Manager with a solid experience in test management area. Monika has been working in the IT industry for 8 years. She started her career at Volvo as a Tester and then she managed complex global projects with external customers in a Test Manager role, leading 8-person test team. Currently, as a Project Manager, she is responsible for implementation of the global SAP solution in bus plants in Canada and USA. She has got ISTQB Advanced Test Manager certificate and ITIL Foundation certificate.

 


TOMASZ JUREK

Project Manager with long-term professional experience in telco and IT areas. Previously Tomasz was working in well-known telecommunication company with responsibility for implementation cycle of new products and projects management including business requirements, IT deployment, product tests and commercial launch. He has joined Volvo IT in 2015, as a Project Manager with responsibility for projects for Buses and Trucks organization. He is highly focused on IT delivery and business change implementation.


 


Temat: Project Management Simulation Game

Opis wykładu

During the simulation game our Volvo Project Managers will walk you through full project lifecycle - creating budget, calculating Return of can happen during a real project.

"Business Process Improvements – SAP implementation at Volvo Polska"

Take a ride in a challenging Project Management Simulation Game! Become a Project Manager in an international SAP project at Volvo based on a real life project situation.

- Be responsible for a 7-digits budget!
- Calculate the ROI and design the most efficient project plan!
- Draw a schedule for the project team!
- Face the risks and deal with issues!
- Plan your activities and create the best Project Management team!
- Solve all the quests and become the most efficient PM Team!
- And there are prizes for the best performing teams in this contest!

Duration: 90 min
Available seats: 32 (4 person teams)
Requirements: own computer

    

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku