Novial

InfoMEET Łódź 14 maja 2016 Łódź

DoubleTree by Hilton

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Najlepsi prelegenci 
- Tajemnice druku 3D
- Pokazy dronów
- Wirtualna rzeczywistość
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody m.in.:
20 voucherów od Alfa Laser Game
 
Zapraszamy do rejestracji 

Lokalizacja

hotel DoubleTree by Hilton
ul Łąkowa 29
90-554 Łódź

Zobacz mapę dojazdu

Program
 od 8.30 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych oraz powitalna kawa
9.20   Otwarcie konferencji
 9.30 - 10.10 Panel pierwszy - wykłady merytoryczne
Sala A Wojciech Paździor - Co robić, żeby nie ominął cie awans
Sala B Bartłomiej Graczyk - Business Intelligence, czy może już Business Analytics - R-ewolucja w analizie danych...
Sala C Artur Czajka - Don’t fear the Monad
 10.10 - 10.35 Przerwa
 10.35 - 11.05 Prezentacja firm uczestniczących (10.35 - GFT, 10.50 - STX Next)
11.05 - 11.30 Przerwa kawowa
11.30 - 12.10 Panel drugi - wykłady merytoryczne
Sala A Michał Bartyzel - Kanban na lodówce
Sala B Konrad Kokosa - Wydajność webowa - co? jak? dlaczego?
Sala C
Łukasz Olczyk - Zwinność, przywództwo i inne nieszczęścia nowoczesnego menedżera
 12.10 - 12.20 Przerwa kawowa
12.20 - 13.00  Panel trzeci - wykłady merytoryczne
Sala A
Marcin Myszkowski i Przemysław Zganiacz - Techniczni też mogą rozmawiać (z Klientem)
Sala B
Zofia Barańska - Jak mądrze pracować i odpoczywać  - praktyczna alternatywa dla work-life balance i innych magicznych zaklęć
Sala C
Jacek Piątkowski - Programować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej
13:00 - 13:10 Przerwa kawowa
13.10 - 13.50
Panel czwarty - wykłady merytoryczne
Sala A
Andrzej Kokociński - Zarządzanie Tożsamością w środowiskach hybrydowych   oraz jej  identyfikacji w Azure AD i Office 365
 Sala B Ewelina Malarowska - Komunikatywny programista poszukiwany, czyli o tym jak gadać z biznesem i zespołem?
Sala C
Michał Kowalczyk - Djinni - bridge pomiędzy Java, Objective-C, Swift i C++
 13.50 - 14.00
Zakończenie imprezy i losowanie nagródW trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D 

Prelegenci

KONRAD KOKOSA

Od wielu lat zakochany w .NET, choć z ciekawością spoglądający na inne technologie. Ostatnie kilka lat spędza w Banku Millennium, obecnie jako developero-architekt, zaangażowany głównie w tematy związane z monitorowaniem, poprawianiem i testowaniem wydajności aplikacji webowych oraz ich ogólno pojętej architektury. Początkujący blogger (http://blog.kokosa.net), prelegent i ćwierkacz (@konradkokosa), pełny chęci do dyskusji i dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem z innymi. W trakcie tworzenia grupy poświęconej wydajności aplikacji webowych (http://www.meetup.com/Warsaw-Web-Performance-Group/).


Temat: Wydajność webowa - co? jak? dlaczego?

Opis wykładu

 
Wydajność aplikacji internetowych to nie jest rzecz, który możemy dodać pod koniec projektu, gdy się nam o tym przypomni. Chcąc mieć wydajny system, temat wydajności musi nam towarzyszyć od początku istnienia projektu. Albo nawet wcześniej, od początku kształtowania wymagań. Ale właściwie czemu wydajność jest ważna i ktoś miałby się nią przejmować? I czym właściwie jest ta "wydajność"? Jak zacząć ją uwzględniać? Od której strony do tego podejść? W trakcie sesji odpowiemy sobie na te pytania. Poznamy obecne wyzwania. Dokonamy krótkiego przeglądu ciekawych narzędzi. Ale najważniejszy przekaz tej sesji to zachęcenie do świadomego i zaangażowanego podejścia do tematu wydajności.


MICHAŁ BARTYZEL

Od dziesięciu lat zajmuję się tematem efektywności zespołów programistycznych. Pracuję zarówno nad usprawnieniem architektury aplikacji oraz jej refaktoryzacją jak i nad ulepszeniem współpracy miedzy tak zwanym biznesem a zespołami programistycznymi. Wypracowałem ponad pięćset dni szkoleniowch i doradczych z najlepszymi zespołami programistycznymi w Polsce. Doszedłem do przekonania, że kluczem do Software Craftsamanship są umiejętności lingwistyczne. Jest to prawdziwe zarówno w obszarze współpracy z biznesem jak i pracy programisty, co pokazuję w rozwijanych przeze mnie szkoleniach z zakresu refaktoryzacji, pracy z kodem i architekturą. Wiele opracowanych technik zawarłem w książce Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce. Te, nad którymi pracuję dzielę się na licznych konferencjach, blogu i magazynie Programista.


Temat: Kanban na lodówce

Opis wykładu

 
Każdy wie co to agile, każdy próbował Scruma. Nie każdemu jednak się to podoba i nie każdemu się udaje. W trakcie prezentacji  chcę zaproponować Ci pewien eksperyment – zostawmy na chwilę kontekst IT i zmieńmy go na inny.
Opowiem o moich własnych wdrożeniach zwinnych podejść w zarządzaniu sprawami domowymi, finansach, wykańczaniu mieszkania i życiu jako takim.
Ten zabieg zmiany kontekstu posłuży nam do niezwykle ważnej rzeczy: do nazwania wartości stojących za agile oraz jego fundamentalnych zasad. Zobaczysz jak agile może zmienić z pozoru nudne czynności niesamowitą przygodę.
 

MICHAŁ KOWALCZYK

Pierwsze prelekcje wygłosiłem 12 lat temu. W międzyczasie pracowałem z wieloma technologiami, od aplikacji webowych po systemy embedded. W ostatnich latach programuję głównie w C++. Z przyjemnością oddaje się problemom wydajnościowym. Obecnie pracuję jako Senior Software Engineer w EPAM Systems w Gdańsku.

Temat: Djinni - bridge pomiędzy Java, Objective-C, Swift i C++

Opis wykładu

 
Djinni ( https://github.com/dropbox/djinni ) jest młodym projektem zapoczątkowanym w Dropbox. Djinni umożliwia współdzielenie warstwy biznesowej/domenowej (napisanej w C++) przez aplikacje zaimplementowane w Javie i Objective-C/Swift redukując tym samym redundancję kodu. W trakcie prelekcji zaprezentuję w jaki sposób utworzyć prostą aplikację na Android/iOS opartą o Javę, Swift, C++ oraz Djinni, zwracając uwagę na wszelkie problemy na jakie natrafiłem w ciągu swojej półrocznej pracy z tym stosem technologicznym.

ANDRZEJ KOKOCIŃSKI

- Specjalista i architekt systemów rozproszonych Active Directory, Office 365, Exchange,System Center,.
- Trener posiadający wieloletnie doświadczenie.
- Aktywnie udziela się na wss.geekclub.pl  
- występuje również jako prelegent na spotkaniach, konferencjach i warsztatach społeczności IT.
- MVP Directory Service
 
 

Temat: Zarządzanie Tożsamością w środowiskach hybrydowych   oraz jej  identyfikacji w Azure AD i Office 365

Opis wykładu

Podczas sesji opowiem w jaki sposób łączyć środowiska on-prem i Azure Cloud (AD Azure). W jaki sposób zarządzać tożsamościami w obu  środowiskach, jak można wykorzystać SSO w dostępie do aplikacji oraz czy hasło jest nam potrzebne w   AD Azure

BARTŁOMIEJ GRACZYK

Architekt rozwiązań /Lider projektów  z obszaru Business Intelligence / SQL Server / SharePoint / Project Server. Od 2007 roku Microsoft Certified Trainer. Na swoim koncie ma zrealizowane liczne projekty zarówno dla środowisk komercyjnych jak i administracji publicznej.  Trener i prelegent na konferencjach i sesjach tematycznych (m.in.Time For SharePoint, VirtualStudy.pl, Microsoft SQL Server 2008 R2 Launch), autor licznych publikacji dla Microsoft Technet i MSDN. Posiadacz tytułu Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii SQL Server.

 

Temat: Business Intelligence, czy może już Business Analytics - R-ewolucja w analizie danych...

Opis wykładu

 

Czy wiesz ile danych gromadzonych jest obecnie w różnych systemach i jak są wykorzystywane w codziennych analizach? Czy zastanawiasz się jak wyglądać będzie świat danych w 2020 roku ? Interesuje Cię w jaki sposób
można przekształcać gromadzone dane w inteligentne działania ? Jeśli na co dzień zajmujesz się analizą danych lub po prostu chcesz zobaczyć jak można efektywnie pracować z danymi i uzyskiwać cenne informacje, zapraszam na moją sesję, w trakcie, której opowiem, pokażę oraz wykorzystam możliwości obecnie dostępnych rozwiązań analityczno-raportowych.

 

ARTUR CZAJKA

Jestem fanem Haskella i programowania funkcyjnego, entuzjastą gier cRPG, a od niedawna jestem też członkiem łódzkiego JUGa. Na gry zarabiałem do tej pory pisząc w Javie, C++, Pythonie, JavaScriptcie i Bashu. Może w przyszłości uda się też Haskellem albo chociaż Scalą. Programowaniem funkcyjnym zainteresowałem się około dwóch lat temu i od tego czasu stanowi ono dla mnie niewyczerpane źródło ćwiczeń umysłowych i opowieści.


Temat: Don’t fear the Monad

Opis wykładu

 
Monada! Przeszły wam ciarki po plecach? Podczas spotkania postaram się odczarować ten artefakt programowania funkcyjnego. Powiem wam, dlaczego przestałem bać się monad oraz o tym, jak poprawiają mi jakość życia. Zaczniemy od odrobiny matematycznej teorii, będzie trochę składni Haskella, a zakończymy praktycznym przykładem czystego kodu. Nie bójcie się monady! Przecież to tylko monoid w kategorii endofunktorów - w czym problem? No właśnie w tym.


EWELINA MALAROWSKA

Moja przygoda zawodowa rozpoczęła się w Grupie Pracuj (pracuj.pl), gdzie wdrażanie nowych adeptów firmy stało się wyzwaniem przynoszącym największą satysfakcję. Tworząc plany rozwoju, dobierając odpowiednich trenerów i tematy szkoleń miałam ogromną przyjemność obserwować jak podnoszący  swoje umiejętności i kompetencje pracownicy przyczyniali się do rozwoju całej organizacji. Swoimi doświadczeniami w rekrutacji i rozwoju dzieliłam się na szeregu konferencji, w szczególności poświęconym branży IT.
 
Jako trener pomagam budować komunikację w zespołach, czego efektem jest ich lepsza współpraca, zrozumienie siebie nawzajem i lepsza realizacja projektów. Dodatkowo uczę ludzi jak zrozumieć swoją komunikację i styl pracy, co przekłada się na to, że lepiej budują relacje i realizują się w pracy.


Temat: Komunikatywny programista poszukiwany, czyli o tym jak gadać z biznesem i zespołem?

Opis wykładu

 
Wiesz już, że każdy z nas jest inny i jeden komunikat jest zrozumiany na tyle sposobów, ile osób go otrzymało? Czy wiesz jak zwracać się do swojego kolegi z zespołu lub szefa by uzyskać jak najlepsze zrozumienie i osiągnąć swój cel?
Potrafisz zareagować na każdy konflikt w zespole?
Na wykładzie przekonasz się jak ważna jest właściwa komunikacja z różnymi typami rozmówców. Otrzymasz właściwy zestaw wskazówek, które wzmocnią Twoją wiedzę o drugim człowieku i znacznie podniosą umiejętności personalne. Od teraz rozmowy z analitykami, strategami, wizjonerami i doradcami będą łatwiejsze i co zdecydowanie najważniejsze – jeszcze bardziej efektywne.
 
Kłopoty w komunikacji? Nigdy więcej! Od dzisiaj będziesz wiedział jak pisać maile, jak zachować się na spotkaniu i jak prowadzić prezentację. I co najważniejsze – wciąż pozostaniesz sobą! Rozmawianie z ludźmi nigdy nie było łatwe. Po tym wykładzie jednak zyskasz pewność siebie i odkryjesz jak wiele kolorów kryje w sobie ludzka osobowość.
 
Zapraszam do wspaniałej przygody, po której komunikacja z innymi ludźmi już nigdy nie będzie tak…nuda jak wcześniej.

JACEK PIĄTKOWSKI

Freelancer, programista php, wiecznie niezadowolony ze swojego kodu. Toleruje frontend, kocha backend, miłośnik integracji oraz tematów związanych z architekturą aplikacji.
 
 
 
 


Temat: Programować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej

Opis wykładu

 
Krótka rozprawka o tym jak to jest być zawodowym programistą, o poczuciu odpowiedzialności za swój kod, o myśleniu zorientowanym na klienta, ale także o tym jak ważny jest rozwój programisty. Plus przykład jak położyć firmę jednym commitem oraz wyjaśnienie dlaczego managerowie powinni wymagać od programistów piania testów. Na bazie PHP, choć wnioski zdecydowanie uniwersalne. 

ŁUKASZ OLCZYK

Konsultant i coach biznesowy. Poprzednio pracował jako Agile coach, Product Owner, Scrum Master, kierownik projektu i programista. Pracę z zespołami rozpoczął na Politechnice Warszawskiej, by od 2007 r. pracować dla łódzkiej firmy Ericpol. Od 2014 wspiera swoimi umiejętnościami, z wzajemnością, wrocławską firmę Objectivity, aktualnie aktywnie wspierając działania sprzedażowe. Prowadzi coaching indywidualny liderów Agile'owych, jak i całych zespołów, propaguje wiedzę poprzez prezentacje i szkolenia. Prywatnie pasjonat psychologii, pisarz i entuzjasta motoryzacji.

 

Temat: Zwinność, przywództwo i inne nieszczęścia nowoczesnego menedżera

Opis wykładu

Przełom stuleci przyniósł wyraźną zmianę jakościową w oczekiwaniach stawianych menedżerom. Do już i tak szerokiego zakresu wymaganych umiejętności dołączył cały zestaw nowych, zbiórczo nazywanych przywództwem. Dość łatwo znaleźć opis charakterystyk lidera oraz metody ich zastosowania - niestety, zwykle czysto mechaniczne, bez zrozumienia, co się za nimi kryje. Dokładnie taka sama zmiana, z takim samym skutkiem, spotkała sposób pracy. Każdy jest w stanie zrozumieć mechanikę podejść zwinnych, niemal nikt nie rozumie co za nią stoi. Na szczęście, obydwa te problemy da się łatwo rozwiązać, o czym opowie Łukasz podczas swojego wystąpienia.

WOJCIECH PAŹDZIOR

Inspiruje i wspiera osoby w zwiększaniu satysfakcji z życia. Od 2001 roku zarządza swoją karierą, a od 2003 roku pomaga osobom i całym organizacjom. Szuka celowości i optymalizacji we wszystkim, co robi. Właściciela Active Strategy. Coach kariery, trener, konsultant HR. Autor bloga o zarządzaniu karierą. Jego artykuły opublikowały portale Forbes, QBusiness, HRNews i globalny blog International Coach Federation. Współpracował m. in. z: Allegro, BLStream, Credit Suisse, Hewlett-Packard, Nasza Klasa, Samsung, Siemens, Volkswagen, Whirlpool.
Zobacz Wojtka na LinkedIn!

 

Temat: Co robić, żeby nie ominął cie awans

Opis wykładu

 Jeśli chcesz szybko się rozwijać i szybko awansować nie wystarczy wykonywanie swoich obowiązków. Dowiedz się jak zyskać uznanie w oczach pracodawcy i swojego szefa. Prelekcja będzie o rozwoju kompetencji, networkingu, budowaniu relacji i sprawdzonych w praktyce strategiach.

ZOFIA BARAŃSKA

Progressive Partners - manager, podróżnik, coach i trener
Od lat współpracuję z liderami, managerami i dyrektorami międzynarodowych korporacji w zakresie skutecznej komunikacji biznesowej w języku angielskim. Do swoich największych sukcesów zaliczam zbudowanie od zera rentownej linii biznesowej pod istniejącą marką edukacyjną. Jako certyfikowany coach i terapeuta Ayurvedy pomagam moim klientom w zrównoważonym rozwoju i osiąganiu celów bez względu na to czy jest to firmowa drabina czy własny biznes. 

Na co dzień wspieram również młodych przedsiębiorców, przez 2 lata prowadząc szkolenia dla StartUP-ów w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości a obecnie jako mentor w ramach programu YOUTH BUSINESS POLAND.
Jako podróżnik samotnie przemierzałam takie kraje jak Bangladesz, Indie, Kirgistan czy Ekwador i często na piechotę zdobywałam wiedzę na temat zdrowia, skutecznej komunikacji czy osiągania celów.  
Inspirują mnie ludzie biznesu tacy jak Jack Welsh, Muhammad Yunus czy Bill Gore i podróżnicy tacy jak Marek Kamiński czy Ernest Schackleton. Każdy z nich zadawał ważne pytania i budował markę przywództwa nie w oparciu o sprawdzone modele ale o własne doświadczenie, wszyscy myśleli systemowo, doceniali wartość skutecznej komunikacji i tworzyli wartość dla siebie i innych. 
 

Temat: Jak mądrze pracować i odpoczywać  - praktyczna alternatywa dla work-life balance i innych magicznych zaklęć

Opis wykładu

 

Czy wierzycie w magiczny stan równowagi między życiem a pracą? Jak on wygląda? Wiele osób wierzy w jego istnienie, niektórzy nawet twierdzą, że go osiągnęli.  Większość nieustannie go poszukuje. Udajemy się do coachów, trenerów, psychologów, którzy mają nam pomóc w odnalezieniu recepty na brak czasu, poczucie zmęczenia, problemy w kawałku równania oznaczonym: ”życie”. 
Jak mogłaby wyglądać alternatywa dla pogoni za równowagą?
Co jest tak naprawdę ważne a co jest tyko kolejną work-life balancową modą? 
Czy wprowadzając drobne zmiany możemy znacząco poprawić jakość naszego życia?
Jak dbać o zdrowie na co dzień by nie marnować czasu w kolejkach do lekarzy?
Podczas prelekcji podzielę się z Państwem tym, czego dowiedziałam się na ten temat  w Himalajach budując szkołę na 4000m, w Indiach ucząc się zasad staroindyjskiej medycyny – Ayurvedy, w Kirgistanie zdobywając ośnieżone przełęcze i w Polsce budując linią biznesową w małej innowacyjnej firmie. Wskazówki te można wykorzystać bez względu na szerokość geograficzną. Zapraszam na 40 minut inspiracji i praktyki. 


PRZEMYSŁAW ZGANIACZ

Wieloletni pracownik branży IT, przeszedł drogę: od programisty do konsultanta i menedżera IT. Łączy doświadczenie techniczne z umiejętnościami miękkimi wypracowanymi we współpracy z klientami. Bezpośrednio zaangażowany w zarządzanie strukturami Governance w GFT Polska, w zakresie wprowadzenia kompetencji miękkich do codziennej praktyki zespołów programistycznych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w obszarze systemów IT dla branż logistycznych. Obecnie pracuje w obszarze usług IT dla międzynarodowych instytucji finansowych.
MARCIN MYSZKOWSKI

Analityk Biznesowy zajmujący się obszarami bankowości detalicznej oraz inwestycyjnej. Zaangażowany w rozwój mechanizmów BA (Business Analytics) w GFT Polska. Jako osoba dostrzegająca bezpośredni wpływ dokumentacji analitycznej, na jakość dostarczanych produktów IT, popularyzuje wiedzę w tym zakresie, w zespołach z którymi współpracuje. Interesuje się zagadnieniami związanymi z identyfikacją potrzeb i wymagań klientów, co stanowi żywotny element analityki biznesowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w jednym z dynamicznie rozwijających się banków detalicznych w Polsce: uczestniczył w budowie i wdrożeniu platformy mobilnej. Obecnie wykonuje zadania w obszarze międzynarodowych, finansowych produktów inwestycyjnych.

 


Temat: Techniczni też mogą rozmawiać (z Klientem)

Opis wykładu

Z naszych obserwacji z pracy w środowisku IT wynika, iż istnieje bardzo wyraźny podział na „twardych” developerów i „miękkich konsultantów”. Ci pierwsi czują się odpowiedzialni za rozwijanie systemów i często deprecjonują wartość i wagę kontaktów z odbiorcami ich pracy – twierdząc, że to działka projektantów, menedżerów, czy też konsultantów. Tymczasem, dobrze poukładane kontakty z klientami bezpośrednio wpływają na możliwość harmonijnej pracy w projekcie i dostarczenie oprogramowania, jakiego oczekuje klient a nie takiego, jakiego wizję ma w głowie sam developer. Zwłaszcza, że w tak powszechnie dziś stosowane zwinne techniki prowadzenia projektów wpisane są bezpośrednie kontakty programistów z przyszłymi użytkownikami aplikacji. Nasz wykład, stanowi kompilację obserwacji poczynionych podczas pracy w projektach. Zaprezentujemy proste w zastosowaniu mechanizmy i działania, które sprawdziły się w naszych działaniach, a które mogą pomóc technicznym na opanowanie współpracy z odbiorcami systemów.
Wykład poprowadzony zostanie wspólnie przez Marcina Myszkowskiego oraz Przemysława Zganiacza.

Agenda:

1. Po co ta prezentacja?
- Trochę o relacji „programista – klient”…
- … czemu jest to ważne…
- … i jakie są z tym problemy.
2. A kto to taki? – czyli o Kliencie słów kilka.
3. Informatyk i syndrom „twardogłowego programisty”.
4. Dlaczego warto rozmawiać?
5. Z życia wzięte – czyli kilka porad praktycznych.

    

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku