Novial

InfoMEET Katowice 23 kwietnia 2016 Katowice

Hotel Monopol *****

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Najlepsi prelegenci 
- Tajemnice druku 3D
- Pokazy dronów
- Bezpośredni kontakt z największymi firmami IT
- Nagrody 
Dla pierwszych 200 os vouchery na paintball (każdy na 10 osób o wartości 350zł) od INTERSKILLS
Zaproszenia na koncert oraz płyty od FILHARMONII ŚLĄSKIEJ
5 zaproszeń od LASERHOUSE
20 voucherów na dowolny koktajl od GRUZ Cocktail Bar
wejściówki od BREAK THE CODE
 
Zapraszamy do rejestracji 

Lokalizacja

Hotel Monopol *****
ul. Dworcowa 5
40-012 Katowice

Zobacz mapę dojazdu

Program


 UWAGA W trakcie trwania konferencji odbędą się bezpłatne warsztaty
9:30 - 10:30 Grzegorz Szostak - IoT od środka
11:30 - 13:00  Dmytro Svarytsevych - Difficulties of choice. How to choose and prioritise product features?
13:20 - 14:50 Damian Widera - Wstęp do R – analiza biznesowa w nowym wymiarze

od 8.30
Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych oraz powitalna kawa
9.20  Otwarcie konferencji
9.30 - 10.10
Panel pierwszy - wykłady merytoryczne
Sala A
Robert Jedynak - SCRUM w projektach IT
Sala B
Wojtek Tomaszek - Domain Driven Design (DDD) dla programistów i projektantów. Czyli co możesz zrobić, aby projekt nad którym pracujesz miał większą szansę zakończyć się sukcesem oraz przetrwał przyszłe rozbudowy o nowe funkcjonalności?
10.10 - 10.30
Przerwa
10.30 - 11.10
Prezentacja firm uczestniczących (10.25 IBM, 10.45 Cisco, 10.55 G2A, 11.05 ING Services)
11.10 - 11.30
Przerwa kawowa
11.30 - 12.10
Panel drugi - wykłady merytoryczne
 Sala A Damian Widera - Przyszłość analizy danych - Azure Data Lake w praktyce
Sala B
Michał Dziadkowiec - Od pomysłu do projektu- przydatne narzędzia i dobre praktyki w tworzeniu natywnych aplikacji mobilnych
12.10 - 12.20
Przerwa
12.20 - 13.00
Prezentacja firm uczestniczących (12.20 Volvo, 12.35 Wincor-Nixdorf, 12.45 Omnis/Neubloc, 12.55 Sii, 13.05 SMT Software)
13.10 - 13.20
Przerwa kawowa
13.20 - 14.00
Panel trzeci - wykłady merytoryczne
Sala A
Michał Bochenek - Dużo, więcej, najwięcej, Hadoop – czyli „Big Data”
Sala B  Dominik Sowa - Kompetencje jakie każdy informatyk mieć powinien, czyli czego się uczyć aby sprostać wymaganiom pracodawców
14.00 - 14.20
Przerwa kawowa
 14.20 - 15.00 Panel czwarty - wykłady merytoryczne
Sala A Zofia Barańska - Magiczna deseczka – o roli emocji i przekonań w pokonywaniu trudności
Sala B
Sebastian Danik - Techniki wymiany informacji Cisco Unified Communications - czyli jak internet zmienia zwykłą telefonię
15.00 - 15.10
Przerwa 
15.10 - 15.50
Panel piąty - wykłady merytoryczne
Sala A Bartłomiej Dul - Rozpocznij swoja przygode z systemami Mainframe!
 Sala B
Daniel Krasnokucki i Robert Jedynak - Infrastruktura Systemów Sieci Handlowych - krótkie wprowadzenie na przykładzie rzeczywistych rozwiązań gigantów.
15.50 - 16.00 Zakończenie imprezy i losowanie nagródW trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D 

Prelegenci

DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Przyszłość analizy danych - Azure Data Lake w praktyce

Opis wykładu

 

Zapraszam na sesję poświęconą Microsoft Azure Data Lake, czyli nowej usłudze oferującej w zasadzie nieograniczone możliwości analizy danych, a skierowanej zarówno dla programistów, jak i dla analityków oraz naukowców.
W trakcie sesji chciałbym pokazać, w jaki sposób można szybko i sprawnie wykonać analizę danych używając nowego jeżyka USQL, który łączy w sobie zalety tradycyjnego  programowanie C# oraz TSQL

ROBERT JEDYNAK


Kierownik projektów, architekt IT, absolwent Politechniki Śląskiej oraz Akademii Menedżerów IT związany z branżą IT od kilkunastu lat przy realizacji różnorodnych projektów informatycznych. Rozumiejący rolę działu IT w kreowaniu i realizacji misji przedsiębiorstwa oraz umożliwiający przekształcenie infrastruktury teleinformatycznej w zasób strategiczny firmy. Lider Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft. Posiada m.in. certyfikaty: IBM Certified Advisory Project Manager, Certified SCRUM Master, SCRUM Certified Credential SFC, MCSE Server Infrastructure, MCSA Windows Server, MCITP Virtualization Administrator, Monitoring and Operating a Private Cloud with System Center, MCTS SQL, ITIL Foundation V3, VMware, Veeam, Apple Product Professional. Prywatnie miłośnik gry na 7-mio strunowej gitarze i elektroakustycznej czasami realizator dźwięku i postprodukcji.

 

Temat: SCRUM w projektach IT

Opis wykładu

Na moim wykładzie przekażę wiedzę, umiejętności i słownictwo, dzięki którym słuchacze będą mogli efektywnie uczestniczyć w pracach projektowych wg SCRUM. Osoby te będą mogły odnaleźć się w dynamicznie zmieniających projektach IT jako Product Owner, Scrum Master, czy też jako aktywny członek zespołu deweloperskiego. Poznają framework SCRUM przez fundamentalne zbiory wartości, zasad i praktyk oraz grupę procesów, które mu towarzyszą. Zobaczą różnice pomiędzy Scrumem, a tradycyjnymi metodami zarządzania projektami i przekonają się jak dzięki ludziom, zespołom i samoorganizacji dostarczać „produkty”, które spełniają wysokie wymagania klientów.


 

MICHAŁ DZIADKOWIEC

Michał jest iOS developerem od 2008 roku. Od tego czasu popełnił kilka większych projektów programistycznych, głównie dla zagranicznych spółek. Obecnie, działając z własnym zespołem artisans.io spełnia się w roli architekta oprogramowania, przekuwając pomysły biznesowe w użyteczne aplikacje.

Ponadto koordynuje warsztaty z cyklu Stacja.it w Krakowie oraz prowadzi szkolenia z zakresu programowania na każdym poziomie zaawansowania. Do tej pory przeszkolił ponad 400 programistów w całej Polsce.Temat: Od pomysłu do projektu- przydatne narzędzia i dobre praktyki w tworzeniu natywnych aplikacji mobilnych

Opis wykładu

 

Chcesz stworzyć własną aplikację mobilną? Masz już świetny pomysł, który zrewolucjonizuje rynek, połączy ze sobą nieznajomych, pomoże znaleźć miejsce noclegowe czy niedrogą restaurację z wyśmienitym jedzeniem, ale nie wiesz, co dalej? Udać się do agencji reklamowej? Czy może poprosić znajomego programistę o pomoc? Podczas krótkiej prezentacji opowiem o tym, jak powinien wyglądać proces projektowy oraz jak teoria projektowania przekłada się na praktyczne działania.

MICHAŁ BOCHENEK

Pasjonat tematyki związanej z systemami BigData, Architekt IT w firmie 3Soft, gdzie zajmuje się projektowaniem systemów opartych o technologie powiązane z Apache Hadoop. Absolwent i doktorant na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Specjalista, z ponad 5-letnim doświadczeniem w dziedzinie oprogramowania middleware – serwerów aplikacyjnych i systemów opartych na przesyłaniu komunikatów.


 

Temat: Dużo, więcej, najwięcej, Hadoop – czyli „Big Data”

Opis wykładu

 

1. Co oznacza „Big Data”.
2. Architektura i komponenty ekosystemu Apache Hadoop na przykładzie Hortonworks Data Platform.
3. Role, możliwości i wyzwania w projektach Big Data.


DOMINIK SOWA

Główny Architekt w obszarach PaaS, IaaS oraz SecaaS. Odpowiedzialny za innowacje oraz rozwój usług infrastrukturalnych i bezpieczeństwa w ramach grupy ING.
Entuzjasta nowych technologii i zastosowania open source w dużych korporacjach. Prywatnie pasjonat ewangelizacji.
 
 


 

Temat: Kompetencje jakie każdy informatyk mieć powinien, czyli czego się uczyć aby sprostać wymaganiom pracodawców

Opis wykładu

 

W trakcie wykładu dowiesz się o najnowszych technologiach i kompetencjach, które będą potrzebne w najbliższych latach na rynku pracy.

WOJTEK TOMASZEK

Jest absolwentem Wydziału Informatyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od ośmiu lat zajmuje się zmienianiem pomysłów w rzeczywistość tworząc szkielety wielowarstwowych systemów w międzynarodowych projektach. W swojej karierze zawodowej programował w językach C++, C# oraz JavaScript. W swoich projektach wykorzystuje platformy .NET, AngularJS oraz Microsoft SQL Server. Aktualnie pracuje jako Starszy Inżynier Oprogramowania w Sii Polska oraz bierze czynny udział w procesach rekrutacyjnych wspierając je merytorycznie. Prywatnie Wojtek interesuje się geopolityką, światową gospodarką oraz architekturą złożonych, skalowalnych systemów informatycznych.

 

Temat: Domain Driven Design (DDD) dla programistów i projektantów. Czyli co możesz zrobić, aby projekt nad którym pracujesz miał większą szansę zakończyć się sukcesem oraz przetrwał przyszłe rozbudowy o nowe funkcjonalności?

Opis wykładu

 

Zagadnienia, które zostaną poruszone podczas wykładu:
• Projektowanie oparte o domenę - czy dla każdego projektu?
• Czym jest domena projektu i jak poszerzać wiedzę na jej temat?
• Projektowanie oparte o domenę vs anemiczne encje.
• Wzorce stosowane w projektowaniu opartym o domenę


DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Wstęp do R – analiza biznesowa w nowym wymiarze

Opis wykładu

 

Zapraszam na warsztat poswiecony nowemu jezykowi analizy danych biznesowych. Zaprezentuje możliwości oferowane przez jezyk R oraz pokaze jego glowne zastosowania

BARTŁOMIEJ DUL

Manager działu mainframe i job scheduling. W firmie IBM od 2 lat. W ciągu ostatnich 10 ciu lat brał udział w wielu projektach związanych z systemami mainframe zaczynając od pracy jako operator, poprzez administracje Websphere MQ a kończąc jako kierownik projektu mainframe oraz manager. Aktywnie udziela się na śląskich uczelniach promując technologię Mainframe. Dodatkowe obszary zainteresowań obejmują metodologie Agile oraz sieci komputerowe (certyfikacja Cisco CCNP oraz CCDP).

 

Temat: Rozpocznij swoja przygode z systemami Mainframe!

Opis wykładu

 

Czy najnowsza technologia zawsze jest najlepsza?
Czy zastanawiales sie kiedys robiac przelew bankowy, kupujac bilet lotniczy lub wyplacajac pieniadze z bankomatu jaki system za to odpowiada?
Zapraszamy na prezentacje dzieki ktorej dowiesz sie dlaczego systemy Mainframe uzywane sa nieprzerwanie od  ponad 50 lat przez najwieksze banki oraz fabryki na calym swiecie!


DMYTRO SVARYTSEVYCH

Dmytro has been in the industry for more than 13 years and specialise in User Interface and Interaction design, Information Architecture and User Experience. Apart from developing effective user interfaces, wire framing, prototyping and ensuring success through user testing methodologies, he promotes UX as a function/service within organisation by trainings and workshops.

 

Temat: Difficulties of choice. How to choose and prioritise product features?

Opis warsztatu

 

Often we have tons of ideas on features for our awesome product. We also know that according to Pareto principle 80% of users will use only 20% of features.
How to choose the right features for success? Prioritisation techniques will help. 
These techniques will help us make decisions in everyday life: to choose a car or an apartment for rent.

 

GRZEGORZ SZOSTAK

Od ponad 16 lat ściśle związany z rozwojem oprogramowania. W swojej karierze pracował w działach związanych z rozwojem oprogramowania w firmach jak: DRQ Sp. z o.o. (obecnie Asseco S.A.), Grupa Onet.pl S.A., Filemedic Sp. z o.o., a obecnie Neubloc Poland Sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz EMBA Coventry University UK i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu łączy wiedzę inżynierską związaną z rozwojem oprogramowania ze światem biznesu.
Pasjonat Home Automation, IoT, integracji systemów IT.

 

Temat: IoT od środka

Opis wykładu

 

Celem warsztatów jest pokazanie uczestnikom dostępnych rozwiązań hardware oras software w zakresie Internet of Things. Od urządzeń, przez szynę integracyjną do prezentacji dla użytkownika końcowego. Poznaj rozwiązania dla Twoich pomysłów!
 
Co należy przynieść ze sobą na warsztaty:
· Laptop z systemem Windows, zainstalowanym środowiskiem Java JRE (Java 6)
· Kabel micro-usb (jak do podłączenia komórki do komputera)

 

ZOFIA BARAŃSKA

Blackbird - manager, podróżnik, coach i trener
Od lat współpracuję z liderami, managerami i dyrektorami międzynarodowych korporacji w zakresie skutecznej komunikacji biznesowej w języku angielskim. Do swoich największych sukcesów zaliczam zbudowanie od zera rentownej linii biznesowej pod istniejącą marką edukacyjną. Jako certyfikowany coach i terapeuta Ayurvedy pomagam moim klientom w zrównoważonym rozwoju i osiąganiu celów bez względu na to czy jest to firmowa drabina czy własny biznes. 

Na co dzień wspieram również młodych przedsiębiorców, przez 2 lata prowadząc szkolenia dla StartUP-ów w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości a obecnie jako mentor w ramach programu YOUTH BUSINESS POLAND.
Jako podróżnik samotnie przemierzałam takie kraje jak Bangladesz, Indie, Kirgistan czy Ekwador i często na piechotę zdobywałam wiedzę na temat zdrowia, skutecznej komunikacji czy osiągania celów.  
Inspirują mnie ludzie biznesu tacy jak Jack Welsh, Muhammad Yunus czy Bill Gore i podróżnicy tacy jak Marek Kamiński czy Ernest Schackleton. Każdy z nich zadawał ważne pytania i budował markę przywództwa nie w oparciu o sprawdzone modele ale o własne doświadczenie, wszyscy myśleli systemowo, doceniali wartość skutecznej komunikacji i tworzyli wartość dla siebie i innych. 
 

Temat: Magiczna deseczka – o roli emocji i przekonań w pokonywaniu trudności

Opis wykładu

 Nasze emocje i przekonania stanowią często największą barierę w działaniu, utrudniają osiąganie celów i przeprowadzanie zmian. Racjonalizujemy, unikamy, zaprzeczamy – nieświadomie stosujemy różne strategie, byle tylko zachować status quo. Jako liderzy zespołów często natrafiamy na nieuzasadniony opór przed zmianą. Na szczęście z emocjami i przekonaniami można pracować i sprawić, by stały się one naszym sprzymierzeńcem w drodze do celów i źródłem siły dla Twojego zespołu. Pamiętasz filmy akcji z karate w tle? Tak właśnie będzie wyglądał ten warsztat! Zapraszam na 40min inspiracji, praktyki i mocnych wrażeń. Przekonania będą pękać jak drewniane deseczki

DANIEL KRASNOKUCKI

Programista .Net, doktorant na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Absolwent Makrokierunku na AEiI oraz bezpieczeństwa sieci i komputerów w Norwich University, VT, USA. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji IT. Były Przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej. Z zamiłowania także szkoleniowiec umiejętności miękkich. Najchętniej całą zimę jeździłby na nartach i  odpoczywał przy planszówkach.
ROBERT JEDYNAK

Kierownik projektów, architekt IT, absolwent Politechniki Śląskiej oraz Akademii Menedżerów IT związany z branżą IT od kilkunastu lat przy realizacji różnorodnych projektów informatycznych. Rozumiejący rolę działu IT w kreowaniu i realizacji misji przedsiębiorstwa oraz umożliwiający przekształcenie infrastruktury teleinformatycznej w zasób strategiczny firmy. Lider Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft. Posiada m.in. certyfikaty: IBM Certified Advisory Project Manager, Certified SCRUM Master, SCRUM Certified Credential SFC, MCSE Server Infrastructure, MCSA Windows Server, MCITP Virtualization Administrator, Monitoring and Operating a Private Cloud with System Center, MCTS SQL, ITIL Foundation V3, VMware, Veeam, Apple Product Professional. Prywatnie miłośnik gry na 7-mio strunowej gitarze i elektroakustycznej czasami realizator dźwięku i postprodukcji

 


Temat: Infrastruktura Systemów Sieci Handlowych - krótkie wprowadzenie na przykładzie rzeczywistych rozwiązań gigantów.

Opis wykładu

Każdy z nas korzysta z infrastruktury sklepów i ich dotępności. Idąc do sklepu (np. odzieżowego), nie zwracamy jednak uwagi na to, że ktoś w Szwecji czy USA, może zarządzać naszymi zniżkami, płatnościami, produktami polecanymi. Podczas wykładu, chcemy pokazać, jak połączone ze sobą są duże sieci handlowe, jak zarządzane są zdalnie, skąd biorą się systemy pań kasjerek, a także zwrócić uwagę na nowości technologiczne, pozwalające na obsługę klienta przez maszyny. Jednym zdaniem, chcemy pokazać, jak staramy się ułatwić Wam życie na co dzień.

    

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku