Novial

InfoMEET Katowice 24 października 2015 Katowice

Hotel Monopol *****

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja IT i targi kariery.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Wiele ciekawych prelekcji
- Warsztaty
- Tajemnice druku 3D
- Pokazy dronów
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody 
 
Zapraszamy do rejestracji 

Lokalizacja

Hotel Monopol *****
ul. Dworcowa 5
40-012 Katowice

Zobacz mapę dojazdu

Program


 UWAGA W trakcie trwania konferencji odbędą się bezpłatne warsztaty
9:30 - 10:30 Sala C Damian Widera - Złe nawyki oraz dobre praktyki w programowaniu SQL Server
11:30 - 13:00  Sala C  Bartosz Wojtkowiak WebComponents = Polymer + ES2015 + ((me.personality === brave) ? ES2016 : null); Wady i zalety
14:10 - 15:30 Sala C Krzysztof Adamski - Nie tylko Hadoop

od 8.30
Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych oraz powitalna kawa
9.20  Otwarcie konferencji
9.30 - 10.10
Panel pierwszy - wykłady merytoryczne
Sala A
Robert Jedynak - Zwinne zarządzanie projektami IT
Sala B
Krzysztof Ścira- Cordova 5.0 - czyli co nowego w tworzeniu hybrydowych aplikacji mobilnych
10.10 - 10.30
Przerwa
10.30 - 11.10
Prezentacja firm uczestniczących (10.30 - Capgemini, 10.40 - ING Services, 10.50 - IT Kontrakt)
11.10 - 11.30
Przerwa kawowa
11.30 - 12.10
Panel drugi - wykłady merytoryczne
 Sala A Jerzy Zientkowski - Zamień wiedzę w biznes
Sala B
Damian Widera - Czy wiesz, jak Twoja baza danych wyglądała pół roku temu? Efektywne zarządzanie zmianą, czyli SSDT w Visual Studio
12.10 - 12.20
Przerwa
12.20 - 13.00
Prezentacja firm uczestniczących (12.20 - Kamsoft, 12.30 - Sii, 12.40 - Astek)
13.00 - 13.10
Przerwa kawowa
13.10 - 13.50
Panel trzeci - wykłady merytoryczne
Sala A
Zofia Barańska - Jak mądrze pracować i odpoczywać  - praktyczna alternatywa dla work-life balance i innych magicznych zaklęć 
Sala B  Bartosz Lenar - Własny salon SPA (Single Page Application)
13.50 - 14.10
Przerwa kawowa
 14.10 - 14.50 Panel czwarty - wykłady merytoryczne
Sala A Piotr Nabielec - Jak więcej osiągać: kluczowe nawyki podnoszące produktywność
Sala B
Marek Rzepka - Programiści i ich środowiska pracy
14.50 - 15.00
Przerwa 
15.00 - 15.40
Panel piąty - wykłady merytoryczne
Sala A Dawid Aniol - Major Incident Manager strażakiem IT – zarządzanie incydentami zgodnie z założeniami ITILa
 Sala B
Krzysztof Lorenc - Czy warto tworzyć własny framework dla aplikacji?
15.40 - 16.00 Zakończenie imprezy i losowanie nagródW trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D 

Prelegenci

DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Czy wiesz, jak Twoja baza danych wyglądała pół roku temu? Efektywne zarządzanie zmianą, czyli SSDT w Visual Studio

Opis wykładu

 

W trakcie spotkania zaprezentuje możliwości efektywnego zarządzania projektem bazodanowym od jego początku, aż do wdrożenia. Pokażę sposoby generowania zmian w środowisku wielowersyjnym w zależności od aktualnej wersji bazy danych na serwerze 


 


JERZY ZIENTKOWSKI

Mówca inpiracyjny, coach, mentor i trener. Z blisko 20letnim doświadczeniem, jest jednym z niewielu mówców-informatyków, którzy potrafią jednocześnie być skuteczni – i zrozumiali.
Nastawiony na skuteczność, jasność i unikalność przekazu dąży do kontaktu z widownią jako jednego z najważniejszych narzędzi mówcy publicznych. Jest członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce od 2011 roku. Wiceprezes stowarzyszenia, odpowiedzialny za członkostwo, strategię działań i partnerów, organizację konferencji i eventów szkoleniowych. Organizator konferencji Festiwal Inspiracji w 2012 roku w Warszawie i Spectacular Speaking w Poznaniu.


Temat: Zamień wiedzę w biznes

Opis wykładu

 
"Zamień wiedzę w biznes" jest częścią Fabryki Mów, systemu, który pozwoli
- zrozumieć, jak działa komunikacja. Zobaczysz podane w prosty sposób
definicje i metody, które zwiększą skuteczność Twojej sprzedaży w
najważniejszym miejscu, czyli w kontakcie z klientem. Te metody pozwoliły
moim klientom budzić emocje na widowniach od 50 do 2500 osób.
- dowiedzieć się, co warto mówić (a czego nie). Ale nie, nie będziemy
rozmawiali o tych duperelach, o których mówią wszyscy. Pokażę Ci
systemy budowania prezentacji, dzięki którym będziesz dokładnie
wiedział, czego chce Twoja widownia. Dowiesz się też, czego potrzebuje
– a to najsilniejsza broń w sprzedaży.
- zobaczyć, jak używając metod Fabryki Mów możesz rozwijać własny
biznes. W odróżnieniu od wielu „guru” internetu nie zapraszam Cię do
mojego świata i nie zachęcam do klonowania moich usług. Pokażę Ci
natomiast, jak znaleźć wartości i korzyści w Twoim produkcie (usłudze,
idei, pomyśle - a nawet, o zgrozo, etacie).

ROBERT JEDYNAK


Kierownik projektów, architekt IT, absolwent Politechniki Śląskiej oraz Akademii Menedżerów IT związany z branżą IT od kilkunastu lat przy realizacji różnorodnych projektów informatycznych. Rozumiejący rolę działu IT w kreowaniu i realizacji misji przedsiębiorstwa oraz umożliwiający przekształcenie infrastruktury teleinformatycznej w zasób strategiczny firmy. Lider Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft. Posiada m.in. certyfikaty: IBM Certified Advisory Project Manager, SCRUM Certified Credential SFC, MCSE Server Infrastructure, MCSA Windows Server, MCITP Virtualization Administrator, Monitoring and Operating a Private Cloud with System Center, MCTS SQL, ITIL Foundation V3, VMware, Veeam, Apple Product Professional. Prywatnie miłośnik gry na 7-mio strunowej gitarze oraz fotovideografii i postprodukcji.

 

Temat: Zwinne zarządzanie projektami IT

Opis wykładu

 Na moim wykładzie dowiesz się jak przy pomocy najpopularniejszej metodyki Agile, czyli SCRUM odnaleźć się w dynamicznie zmieniających projektach IT jako Product Owner, Scrum Master, czy też jako aktywny członek zespołu deweloperskiego. Poznasz środowisko/framework SCRUM przez fundamentalne zbiory wartości, zasad i praktyk oraz grupę procesów, które mu towarzyszą. Zobaczysz różnice pomiędzy Scrumem, a tradycyjnymi metodami zarządzania projektami i przekonasz się jak dzięki ludziom, zespołom i samoorganizacji dostarczać „produkty”, które spełniają wysokie wymagania klientów.

 


 

DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Złe nawyki oraz dobre praktyki w programowaniu SQL Server

Opis warsztatu

 

W trakcie warsztatu omówię na przykładach złe programistyczne nawyki oraz pokażę dobre praktyki, które powinny towarzyszyć programowaniu SQL Server. Pokażę, jak zamienić zapytania niewydajne w taki, które działają błyskawicznie.


 


BARTOSZ LENAR

W Krakowie – absolwent AGH i programista rozwiązań dla sektora energetycznego oraz firm z branży Utilities. We Wrocławiu – absolwent Politechniki i techleader w firmie NeuroSYS zajmujący się aplikacjami webowymi w duchu SPA, opartymi o ASP.NET MVC \ WebAPI. Niezależnie jednak od lokalizacji – sympatyk twórczości Andersa Hejlsberga i technologii (choć nie zawsze produktów) firmy Microsoft. Zawodowo od ponad trzech lat związany z językiem C# i różnymi odnogami platformy .NET Framework. Lubi JavaScript, ale nie potrafi sprecyzować powodu. Po godzinach miłośnik górskich wędrówek, strategicznych planszówek, oraz soundtracków z gier RPG.
 

Temat: Własny salon SPA (Single Page Application)

Opis wykładu

 

Filozofia Single Page Application zdobywa coraz większe uznanie wśród programistów aplikacji webowych i jest coraz częściej wybierana jako filar startujących od zera projektów – zarówno z powodów technicznych jak i chęci spróbowania i nauki czegoś nowego.
Niezależnie jednak od motywu, zespoły programistyczne bardzo szybko zdają sobie sprawę, że po stronie front-endu zadanie nie sprowadzi się do utworzenia kilku globalnych zmiennych. Wręcz przeciwnie – nawet przy niewielkiej skali problemu dobrze byłoby wypracować praktyki pozwalające ogarnąć latające we wszystkie strony zapytania ajaxowe i w ludzki sposób przetworzyć je na zgrabnie działający program.
Praktyki te będą przedmiotem wykładu, podczas którego podrzucę parę pomysłów jak przy pomocy ogólnodostępnych i wpieranych narzędzi zgrać backend (ASP.NET MVC) z frontendem (MVVM, knockout, jquery+wtyczki, sammy) tak, aby nie chcieć po miesiącu przepisywać wszystkiego na nowo.

 

 

PIOTR NABIELEC

Trener, geek produktywności osobistej i zespołowej z 10-letnim doświadczeniem w IT. Założyciel produktywni.pl. Autor książki "Effective Multitasking". Zaczął jako programista, a potem był Scrum Masterem (certyfikowany w 2009r), "człowiekiem od procesów", Agile Coachem, menedżerem i wreszcie trenerem. Poszukiwacz. Uwielbia pomagać ludziom stawać się bardziej produktywnymi i wprowadzać zapał do ich zespołu/pracy/życia.


Temat: Jak więcej osiągać: kluczowe nawyki podnoszące produktywność.

Opis wykładu

 
Wielkie plany, wspaniałe projekty, przejrzysta architektura, rozdmuchane designy, czysty kod i piękne testy. Taka jest idea zanim zaczniemy, a później nagle w natłoku codziennych obowiązków "wychodzi jak zwykle". Kiedy w projektach robi się intensywnie, z pełną mocą uaktywniają się nasze osobiste i organizacyjne nawyki. 
Opowiem o paru z nich - praktycznych nawykach, które można wprowadzić do swojego życia, żeby znacząco podnieść produktywność własną i zespołową.BARTOSZ WOJTKOWIAK

Zabawę z programowaniem zaczynał w przedszkolu od Atari, później standardową drogą przez Commodore i Amigę dotarł do PC-tów. Od ponad 8 lat specjalizuje się w szeroko pojętych technologiach webowych. Przewinął się przez kilka firm, między innymi przez Grupę Allegro, aby ostatecznie zadomowić się jako Team Leader w C&C Technology, które jest oficjalnym Development Center dla grupy TKH. Na co dzień odpowiada za wybór i użycie technologii w kluczowych projektach. Fanatyk JavaScript-u, stara się nakłonić wszystkich do poznania tego języka na nowo. Zafascynowany wszystkimi nowinkami ze świata JS stara się oddzielić ziarno od plewu i z powodzeniem stosować w projektach najnowsze rozwiązania. 

 

Temat: WebComponents = Polymer + ES2015 + ((me.personality === brave) ? ES2016 : null); Wady i zalety

Opis warsztatu

 

Webcomponenty - to słowo, które krąży w wśród frontendowców od ładnych kilku lat. Najpierw, jako pomysł, dziś nabiera realnych kształtów. Wśród kilku najważniejszych frameworków starających się umożliwić nam pisanie webcomponentów jest wyrastający na faworyta googlowy Polymer. Wydana niedawno wersja oznaczona, jako 1.0 jasno sugeruje, że mamy do czynienia z wersją nadającą do użycia na produkcji.
O ile wcześniej trzeba było mieć trochę odwagi, żeby go używać, teraz na dreszczyk emocji nie ma, co liczyć. A ponieważ czym byłby development bez emocji, należy dodać do niego coś nowego, ryzykownego. Tym brakującym składnikiem jest ECMAScript 2015, czyli niedawno wydana nowa wersja standardu na podstawie, której oparty jest JavaScript. Co prawda, jeszcze niewiele przeglądarek wspiera  w pełni tą wersję, ale z pomocną przychodzą nam "transpilery" takie jak Babel, które konwertują nową składnie i funkcje na stary standard języka, umożliwiając nam pisanie w ES2015 już dziś. Dodatkowo, ponieważ komponenty są zwykle dość dobrze enkapsulowaną częścią  projektów, jest to świetna okazja żeby zaprzęgnąć do pracy nowy JS, nie bojąc się wpływu na całość projektu.
Jak zawsze są pewne „ale"... i o nich sobie powiemy. Sam Polymer teoretycznie wspiera ES2015, ale z tym "wspiera" bywa różnie... Dodatkowo używając ES2015 szybko okazuje się, że ta wersja pozostawia pewien niedosyt. Mamy wreszcie upragnione klasy w JS, ale co z tego, skoro nie możemy zdefiniować właściwości klasy tak samo jak metody. Co z tego, że mamy w końcu metody, skoro nie mamy metod prywatnych.
Tu z pomocą przychodzi nam świeżutki jak ciepłe bułeczki standard ES2016, ale ponieważ jest on aktualnie konsultowany i wciąż się zmienia trzeba być ostrożnym i rozważnie dobierać, które nowe funkcjonalności języka chcemy używać.
Zapewniam, że taki mix dostarczy nie tylko emocji, ale i sporo satysfakcji. Przede wszystkim jednak, takie zestawienie znacząca poprawia jakość naszego kodu i procentuje na przyszłość. 
Całość przedstawiona będzie z perspektywy praktyka, który takiego setupu używa z powodzeniem na co dzień tworząc wraz z zespołem bibliotekę komponentów frontendowych na potrzeby Grupy TKH.
 


DAWID ANIOL

Absolwent Politechniki Śląskiej związany z branża IT od kilku lat. Obecnie Major Incident Manager - zarządza procesami według założeń ITILa które składają się na:  rozwiązywanie incydentów typu High Priority, weryfikowanie stanu i priorytetyzowanie incydentów w celu zapewnienie efektywnego poziomu procesu, aktywne i dynamiczne drive'owanie pracy rozproszonych zespołów technicznych pozwalające na zredukowanie czasu naprawy kryzysowych przestojów.

 

Temat: Major Incident Manager strażakiem IT – zarządzanie incydentami zgodnie z założeniami ITILa

Opis wykładu

 

Podczas wykładu zostanie przybliżony charakter pracy Major Incident Managera. Dowiemy się jak wiele wspólnego może mieć zarządzanie incydentami z gaszeniem pożarów. Zostaną przybliżone pojęcia oraz sytuacje związane z codzienna pracą oraz jak wielkie znaczenie ma stres, efektywne zarządzanie czasem pracy, multitasking czy komunikatywność.


 


MAREK RZEPKA

Dyrektor Działu Software Services, od 8 bitów zafascynowany tworzeniem i wdrażaniem oprogramowania. Programował w większości języków. W czasach, gdy nie było Google Maps, wydawał płyty CD z interaktywnymi mapami miast w nakładzie 60.000 sztuk. Jeden z „ojców” AutoMapy. Programował w C++, następnie przeszedł do C#. Posiada certyfikację Microsoft Certified Professional Developer (MCPD). Od 4 lat coraz mniej programuje, więcej czasu poświęca na zarządzanie procesem wytwarzania oprogramowania w technologiach .NET, JAVA EE, Web.

 

Temat: Programiści i ich środowiska pracy


Opis wykładu

 

Programiści na początku drogi zastanawiają się w jakim języku będą chcieli programować, ale nie myślą o narzędziach. Idąc do firmy ‘w pakiecie’ dostają skrzynkę wypełnioną narzędziami, bardzo często nawet nie wiedzą o istnieniu innych możliwości. W mojej prezentacji zaprezentuję wiele narzędzi do różnych rozwiązań, podpierając się swoim doświadczeniem zdobytym na drodze programisty.
To, jakie narzędzia Ty wybierzesz w swojej codziennej walce, zależy tylko od Ciebie.
 

KRZYSZTOF ADAMSKI

Team Lead w zespole Hadoop w ING Services Polska
Z technologią Hadoop zetknął się po raz pierwszy pracując dla firmy z obszaru high-frequency trading i z miejsca został pasjonatem tej technologii. Jest odpowiedzialny za projektowanie i utrzymanie klastra Hadoop dla klientów z grupy ING. Posiada prawie 8 lat doświadczenia w pracy z bazami danych głównie hurtownie danych w oparciu o Microsoft SQL Server (MCITP, MCSE).


 

Temat: Nie tylko Hadoop

Opis warsztatu

 

Analiza danych w czasie quasi rzeczywistym z wykorzystaniem Apache Kafka i Spark 
Architektura Lambda. Analiza batch oraz streaming z zastosowaniem jednego silnika przetwarzania. 
Szczegóły dotyczące kluczowych komponentów: Zookeeper, Kafka, Spark. 
Elasticsearch – skalowalny silnik przetwarzania pełnotekstowego w oparciu o Apache Lucene Kibana

KRZYSZTOF LORENC

Od ponad czterech lat bierze udział w rozwoju kluczowych projektów w Soloplan Polska na platformie .Net.
Obecnie jest liderem zespołu programistów w polskim oddziale.
Przygodę z programowaniem zaczynał samodzielnie wiele lat temu.
W pracy jak i poza nią miał do czynienia z wieloma językami programowania i technologiami.
Dodatkowo interesuje się elektroniką, w ostatnim czasie platformami Raspberry Pi, Arduino.
 
 


 

Temat: Czy warto tworzyć własny framework dla aplikacji?

Opis wykładu

 

 

W wykładzie omówimy czym jest framework i co powinien zawierać.
Zastanowimy się nad tym czy powinniśmy tworzyć frameworki dla naszych aplikacji,
jakie mamy z tego korzyści i czy są jakieś wady takich rozwiązań.
Pokażemy jak działa framework stworzony na potrzeby aplikacji Soloplan CarLo i jakie są jego możliwości.
.

 

KRZYSZTOF ŚCIRA

 Krzysztof Ścira, w branży znany jako Procek - front-end developer z wieloletnim doświadczeniem. Prezes spółki desi9n.pl - firmy zajmującej się tworzeniem hybrydowych aplikacji mobilnych, stron internetowych oraz dedykowanych rozwiązań webowych. Wielokrotny prelegent na konferencjach i wydarzeniach programowania urządzeń mobilnych, spotkaniach starupowych i eventach studenckich. Trener programowania: Cordova / Phonegap, HTML5, CSS3, AngularJS w firmie SAGES. W wolnych chwilach pasjonat boksu olimpijskiego.

 

Temat: Cordova 5.0 - czyli co nowego w tworzeniu hybrydowych aplikacji mobilnych

Opis wykładu

 

Krzysztof przedstawi zmiany w najnowszej wersji platformy Cordova oraz poruszy popularne problemy w tworzeniu hybrydowych aplikacji mobilnych i sposoby ich rozwiązania. Prelekcja skupiona szczególnie wokół korzystania z wtyczek i pracy z platformami Android i iOS - od tworzenia projektu do wydawania aplikacji w sklepach. Dokładna treść wystąpienia będzie dostosowana do pytań publiczności - na koniec przewidziana dyskusja z uczestnikami.


ZOFIA BARAŃSKA

Progressive Partners - manager, podróżnik, coach i trener
Od lat współpracuję z liderami, managerami i dyrektorami międzynarodowych korporacji w zakresie skutecznej komunikacji biznesowej w języku angielskim. Do swoich największych sukcesów zaliczam zbudowanie od zera rentownej linii biznesowej pod istniejącą marką edukacyjną. Jako certyfikowany coach i terapeuta Ayurvedy pomagam moim klientom w zrównoważonym rozwoju i osiąganiu celów bez względu na to czy jest to firmowa drabina czy własny biznes. 

Na co dzień wspieram również młodych przedsiębiorców, przez 2 lata prowadząc szkolenia dla StartUP-ów w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości a obecnie jako mentor w ramach programu YOUTH BUSINESS POLAND.
Jako podróżnik samotnie przemierzałam takie kraje jak Bangladesz, Indie, Kirgistan czy Ekwador i często na piechotę zdobywałam wiedzę na temat zdrowia, skutecznej komunikacji czy osiągania celów.  
Inspirują mnie ludzie biznesu tacy jak Jack Welsh, Muhammad Yunus czy Bill Gore i podróżnicy tacy jak Marek Kamiński czy Ernest Schackleton. Każdy z nich zadawał ważne pytania i budował markę przywództwa nie w oparciu o sprawdzone modele ale o własne doświadczenie, wszyscy myśleli systemowo, doceniali wartość skutecznej komunikacji i tworzyli wartość dla siebie i innych. 
 

Temat: Jak mądrze pracować i odpoczywać  - praktyczna alternatywa dla work-life balance i innych magicznych zaklęć

Opis wykładu

 

Czy wierzycie w magiczny stan równowagi między życiem a pracą? Jak on wygląda? Wiele osób wierzy w jego istnienie, niektórzy nawet twierdzą, że go osiągnęli.  Większość nieustannie go poszukuje. Udajemy się do coachów, trenerów, psychologów, którzy mają nam pomóc w odnalezieniu recepty na brak czasu, poczucie zmęczenia, problemy w kawałku równania oznaczonym: ”życie”. 

Jak mogłaby wyglądać alternatywa dla pogoni za równowagą?
Co jest tak naprawdę ważne a co jest tyko kolejną work-life balancową modą? 
Czy wprowadzając drobne zmiany możemy znacząco poprawić jakość naszego życia?
Jak dbać o zdrowie na co dzień by nie marnować czasu w kolejkach do lekarzy?

Podczas prelekcji podzielę się z Państwem tym, czego dowiedziałam się na ten temat  w Himalajach budując szkołę na 4000m, w Indiach ucząc się zasad staroindyjskiej medycyny – Ayurvedy, w Kirgistanie zdobywając ośnieżone przełęcze i w Polsce budując linią biznesową w małej innowacyjnej firmie. Wskazówki te można wykorzystać bez względu na szerokość geograficzną. Zapraszam na 40 minut inspiracji i praktyki. 

 Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku