Novial

InfoMEET Kraków 03 października 2015 Kraków

Park Inn by Radisson

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja IT i targi kariery.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Wiele ciekawych prelekcji
- Warsztaty
- Tajemnice druku 3D
- Pokazy dronów
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody 
 
Zapraszamy do rejestracji 

Lokalizacja

Park Inn by Radisson
Ul. Monte Cassino 2
30-337 Kraków

Zobacz mapę dojazdu

Program


 od 8.30 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych oraz powitalna kawa
9.20   Otwarcie konferencji
 9.30 - 10.10 Panel pierwszy - wykłady merytoryczne
Sala A Sławomir Sobótka  - Co było pierwsze - kod czy architektura?
Sala B Piotr Nabielec - Jak więcej osiągać: kluczowe nawyki podnoszące produktywność.
Sala C Tomasz Jura i Jarosław Gawron - Migracja z klasycznej sieci Data Center do Cisco Application Centric Infrastructure (ACI)
 10.10 - 10.30 Przerwa
 10.30 - 11.10 Prezentacja firm uczestniczących (10.30 - Cisco, 10.50 - Aon, 11.00 - Astek)
11.10 - 11.30 Przerwa kawowa
11.30 - 12.10 Panel drugi - wykłady merytoryczne
Sala A Zofia Barańska - Jak mądrze pracować i odpoczywać  - praktyczna alternatywa dla work-life balance i innych magicznych zaklęć 
Sala B Michał Dziadkowiec - Objective-C vs Swift - w jakim języku tworzyć aplikacje iOS?
Sala C Gaweł Mikołajczyk - Polowanie na zagrożenia w realnym świecie
 12.10 - 12.20 Przerwa
 12.20 - 13.00 Prezentacja firm uczestniczących (12.20 - Capgemini, 12.30 - Alior Bank, 12.40 - Telekadra, 12.50 - Nonstop)
13.00 - 13.10 Przerwa kawowa
13.10 - 13.50 Panel trzeci - wykłady merytoryczne
Sala A Krzysztof Podobiński - Wirtualizacja, storage, backup
Sala B Bartosz Lenar - Sea-surfing in ASP.NET MVC
Sala C Wojciech Paździor - Co robić, żeby nie ominął Cię awans
13.50 - 14.10 Przerwa kawowa
14.10 - 14.50  Panel czwarty - wykłady merytoryczne
Sala A Krzysztof Ścira- Cordova 5.0 - czyli co nowego w tworzeniu hybrydowych aplikacji mobilnych
 Sala B Ewa Wardzała - Emocje z zarządzaniu zmianą, czyli projekty pod specjalnym nadzorem
Sala C Tomasz Bonior - Jak wejść w świat testów automatycznych z RobotFramework
14.50 - 15.00 Przerwa 
 15.00 - 15.40 Panel piąty - wykłady merytoryczne
Sala A Artur Wiśniowski - TypeScript – czyli tworzenie aplikacji w JavaScript dla osób, które nie znoszą JavaScript.
Sala B Daniel Pokusa - Work in agile distributed teams. Cookbook


15.40 - 16.00 Zakończenie imprezy i losowanie nagródW trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D 

Prelegenci

SŁAWOMIR SOBÓTKA

 Jestem trenerem i konsultantem w firmie Bottega IT Solutions, specjalizuję się w technologiach Java EE. 
W codziennej pracy integruję Domain Driven Design, wzorce, style architektoniczne, zwinne procesy wytwórcze i zdrowy rozsądek. 
Stosuję nadrzędną zasadę: rozpoznać klasę problemu z jaką mamy do czynienia i dobrać do niej odpowiednią klasę narzędzia. 
Hobbystycznie interesuję się psychologią pozytywną i kognitywistyką. 
Lubię myśleć o sobie jako entuzjaście Software Craftsmanship. 

 

Temat: Co było pierwsze - kod czy architektura?

Opis wykładu

 

Kim jest architekt? Czasem dostajesz taki tytuł zamiast podwyżki. Czasem jest to powód do dumy a czasem nie. 
Zastanowimy się od innej strony: czasem bywasz architektem - co powinieneś wiedzieć i umieć? 
Podejdziemy również coachingowo: co ma w głowie architekt i jak rozumuje i podejmuje decyzje? 
Problem jest taki, że są w naszej branży trzy słowa, których nikt nie rozumie: architektura, moduł i komponent. 

Podczas prezentacji pokażę: 
- jakie są poziomy architektury, 
- jak je wizualizować w podejściu C4, 
- po co i jakie wprowadzamy ograniczenia na każdym z poziomów, 
- dlaczego decoupling przy pomocy zdarzeń, rest, microservices, dto nie działa jeżeli masz coupling semantyczny 

Zastanowimy się też kiedy da się zakładać z góry architekturę a kiedy może ona wyłaniać się z niskopoziomowych decyzji w kodzie. Aby móc 
wyłaniać architekturę poznamy nieco wzorców architektury aplikacyjnej i systemowej, będzie też kodowanie w notatniku. 


MICHAŁ DZIADKOWIEC

Michał jest iOS developerem od 2008 roku - od pojawienia się pierwszej wersji SDK dla iPhone. Od tego czasu popełnił kilka większych projektów na platformę iOS głównie dla zagranicznych spółek.
Zainteresowany jest technologiami z zakresu tworzenia aplikacji natywnych na urządzenia mobilne Apple (Objective-C, Swift) oraz responsywnych i interaktywnych aplikacji internetowych (HTML5, CSS3, JS/Backbone.js).
Prowadzi również szkolenia z zakresu programowania na każdym poziomie doświadczenia. Do tej pory przeprowadził szkolenia dla ponad 400 programistów w całej Polsce.
Michał jest również współautorem video-kursu "Programowania aplikacji iOS w Swift" dostępnego w ofercie eduweb; więcej informacji dostępnych na stronie internetowej:  www.michal.dziadkowiec.pl/swift/


Temat: Objective-C vs Swift - w jakim języku tworzyć aplikacje iOS?

Opis wykładu

Masz genialny pomysł na aplikację? Świetnie, na pewno rozważasz napisanie jej na platformę iOS - ale czy wybrałeś już język w którym będzie ona rozwijana? Wybierz mądrze, a unikniesz frustracji, kosztów oraz zbędnych opóźnień w wprowadzeniu produkt na rynek.

KRZYSZTOF ŚCIRA

 Krzysztof Ścira, w branży znany jako Procek - front-end developer z wieloletnim doświadczeniem. Prezes spółki desi9n.pl - firmy zajmującej się tworzeniem hybrydowych aplikacji mobilnych, stron internetowych oraz dedykowanych rozwiązań webowych. Wielokrotny prelegent na konferencjach i wydarzeniach programowania urządzeń mobilnych, spotkaniach starupowych i eventach studenckich. Trener programowania: Cordova / Phonegap, HTML5, CSS3, AngularJS w firmie SAGES. W wolnych chwilach pasjonat boksu olimpijskiego.

 

Temat: Cordova 5.0 - czyli co nowego w tworzeniu hybrydowych aplikacji mobilnych

Opis wykładu

 

Krzysztof przedstawi zmiany w najnowszej wersji platformy Cordova oraz poruszy popularne problemy w tworzeniu hybrydowych aplikacji mobilnych i sposoby ich rozwiązania. Prelekcja skupiona szczególnie wokół korzystania z wtyczek i pracy z platformami Android i iOS - od tworzenia projektu do wydawania aplikacji w sklepach. Dokładna treść wystąpienia będzie dostosowana do pytań publiczności - na koniec przewidziana dyskusja z uczestnikami.


GAWEŁ MIKOŁAJCZYK

 
Jako Security Investigations Manager w globalnej organizacji Advanced Threat Analytics (ATA), dzieli swój czas między analizę bieżących zagrożeń, incident response i publiczne reprezentowanie Cisco, a budowę i rozwój centrum Cisco SOC w Krakowie, świadczącego zaawansowane usługi threat defense Klientom w Europie i na świecie. Poprzednio był architektem i konsultantem systemów bezpieczeństwa w zespole EMEA Core Borderless Networks w Cisco. Posiada wiele certyfikatów branżowych, m.in. CCIE #24987, CISSP-ISSAP, CISA, C|EH.
Gaweł jest częstym prelegentem na konferencjach z dziedziny ICT takich jak Cisco Live! Europe, PLNOG, CONFidence i Security B-Sides. Tematy jego prezentacji są związane z bezpieczeństwem sieci. Jego główne zainteresowania to analiza śledcza, telemetria sieciowa oraz pokrewne zagadnienia.
Przed dołączeniem do Cisco Gaweł był administratorem systemów UNIX, inżynierem systemowym u jednego z głównych integratorów systemowych w Polsce, a także instruktorem w Akademii Cisco. Ukończył Telekomunikację na Politechnice Warszawskiej.

 

Temat: Polowanie na zagrożenia w realnym świecie

Opis wykładu

 Pojedynek na innowacyjność pomiędzy cyberprzestępcami a dostawcami rozwiązań bezpieczeństwa nabiera intensywności. Organizacje muszą dotrzymywać kroku cyberprzestępcom, rozwijając zintegrowane rozwiązania, które pomogą organizacjom w proaktywnym podejściu do ochrony przed cyberzagrożeniami z użyciem ludzi, procesów i technologii. O unikalnym podejściu Cisco do tego problemu, zwanym Active Threat Analytics i rozwijanym obecnie globalnym Security Operations Center w Krakowie opowie właśnie Gaweł.


TOMASZ BONIOR

 Lider Quality Assurance z praktyką w zarządzaniu międzynarodowymi zespołami testowymi. Pasjonat i praktyk automatyzacji testów z doświadczeniem w projektowaniu, implementacji i utrzymaniu struktury testów automatycznych. Certyfikowany tester od ponad 10 lat związany z testami aplikacji bankowych, ubezpieczeniowych, CRM. Organizator Bright Talks i współorganizator KraQA – najlepszej inicjatywy spotkań Testerskich roku 2014. Uważa, że ważnym elementem rozwoju jest wymiana doświadczenia, co intensywnie promuje. Bierze czynny udział w polskim życiu testerskim jako prelegent (Akademia Jakości-testowanie i jakość projektów IT, TestWell, A&A Days) 

 

Temat: Jak wejść w świat testów automatycznych z RobotFramework

Opis wykładu

 Chcesz zacząć automatyzować testy? Nie znasz żadnego języka programowania? RobotFramework może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Na prezentacji przedstawię funkcjonalności tego frameworku i pokaże na przykładzie jak łatwo i przyjemnie można w nim pisać testy automatyczne.


EWA WARDZAŁA

 Mentor-­ka.pl, Niezależny konsultant,
http://niezaleznykonsultant.blogspot.com 
Z wykształcenia informatyk, z doświadczenia kierownik projektów IT, analityk, trener, mentor, coach, z zamiłowania zwolenniczka technologii przyjaznej dla użytkownika. Absolwentka informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, uczestniczka Szkoły Counsellingu Gestalt. Posiada ponad 20­letnie doświadczenie w branży produkcji oprogramowania. Kierowała projektami dla kilku największych polskich banków, jak też dla dużych przedsiębiorstw i jednostek budżetowych. We wszystkich realizowanych projektach za najwyższą wartość i cel stawia zawsze zadowolenie użytkownika, czyli jakość rozumianą także jako przyjazność, użyteczność i zgodność z wymaganiami. Wyznaje zasadę „technologia dla człowieka, a nie człowiek dla technologii”. Na szeroko rozumiane działania biznesowe patrzy zawsze przez pryzmat międzyludzkich relacji i emocji. Intensywnie zgłębia i stosuje psychologię oraz pomoc psychologiczną w nurcie Gestalt, jak też wszelkie metody wspierania rozwoju osobistego i zawodowego. Obecnie pracuje jako freelancer, mentor, coach, pomoc psychologiczna, trener, niezależny konsultant IT oraz kierownik projektów. Prowadzi autorskie szkolenia, m. in. z zarządzania projektami oraz pisze blog o informatyce dla ludzi, rozwoju osobistym i zawodowym, dobrym życiu, fotografii i Krakowie.

 

Temat: Emocje z zarządzaniu zmianą, czyli projekty pod specjalnym nadzorem.

Opis wykładu

 

Spotkanie dwóch osobowości przypomina kontakt dwóch substancji chemicznych ­ jeżeli nastąpi jakakolwiek reakcja, obie ulegają zmianie. (Carl Gustav Jung)

Zmiana jest elementem stałym współczesnego świata. Można popatrzeć na zmianę jako proces, projekt, element kultury organizacyjnej i relacji międzyludzkich. Spojrzę na zarządzanie zmianą z punktu widzenia emocji i relacji międzyludzkich. Według mnie zarządzanie emocjami to istotny czynnik, decydujący o sukcesie wdrożenia zmiany. Zmiana to też proces. Warto doskonalić go, bo jest to stałym elementem współczesności. I nie mam na myśli wyłącznie kompetencji, ale również motywacje do zmiany, rozważane na poziomie organizacji, zespołów, jak też pojedynczych osób. Wreszcie zmiana to też projekt. Projekt, który zawsze ma określone fazy, z punktu widzenia psychologii. Warto je sobie uświadomić. Wykład przybliża temat zależności pomiędzy technologią i psychologią, psychologią i wdrażaniem zmian, wreszcie myśleniem o zarządzaniu zmianą i tworzeniem kultury organizacyjnej. Celem wykładu jest zachęcenie do myślenia na temat zależności pomiędzy ludzkimi emocjami, a skutecznym realizowaniem projektów, które zawsze są zmianą. Może tylko czasami tego nie dostrzegamy z naszej perspektywy.

 

ZOFIA BARAŃSKA

Progressive Partners - manager, podróżnik, coach i trener
Od lat współpracuję z liderami, managerami i dyrektorami międzynarodowych korporacji w zakresie skutecznej komunikacji biznesowej w języku angielskim. Do swoich największych sukcesów zaliczam zbudowanie od zera rentownej linii biznesowej pod istniejącą marką edukacyjną. Jako certyfikowany coach i terapeuta Ayurvedy pomagam moim klientom w zrównoważonym rozwoju i osiąganiu celów bez względu na to czy jest to firmowa drabina czy własny biznes. 

Na co dzień wspieram również młodych przedsiębiorców, przez 2 lata prowadząc szkolenia dla StartUP-ów w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości a obecnie jako mentor w ramach programu YOUTH BUSINESS POLAND.
Jako podróżnik samotnie przemierzałam takie kraje jak Bangladesz, Indie, Kirgistan czy Ekwador i często na piechotę zdobywałam wiedzę na temat zdrowia, skutecznej komunikacji czy osiągania celów.  
Inspirują mnie ludzie biznesu tacy jak Jack Welsh, Muhammad Yunus czy Bill Gore i podróżnicy tacy jak Marek Kamiński czy Ernest Schackleton. Każdy z nich zadawał ważne pytania i budował markę przywództwa nie w oparciu o sprawdzone modele ale o własne doświadczenie, wszyscy myśleli systemowo, doceniali wartość skutecznej komunikacji i tworzyli wartość dla siebie i innych. 
 

Temat: Jak mądrze pracować i odpoczywać  - praktyczna alternatywa dla work-life balance i innych magicznych zaklęć

Opis wykładu

 

Czy wierzycie w magiczny stan równowagi między życiem a pracą? Jak on wygląda? Wiele osób wierzy w jego istnienie, niektórzy nawet twierdzą, że go osiągnęli.  Większość nieustannie go poszukuje. Udajemy się do coachów, trenerów, psychologów, którzy mają nam pomóc w odnalezieniu recepty na brak czasu, poczucie zmęczenia, problemy w kawałku równania oznaczonym: ”życie”. 

Jak mogłaby wyglądać alternatywa dla pogoni za równowagą?
Co jest tak naprawdę ważne a co jest tyko kolejną work-life balancową modą? 
Czy wprowadzając drobne zmiany możemy znacząco poprawić jakość naszego życia?
Jak dbać o zdrowie na co dzień by nie marnować czasu w kolejkach do lekarzy?

Podczas prelekcji podzielę się z Państwem tym, czego dowiedziałam się na ten temat  w Himalajach budując szkołę na 4000m, w Indiach ucząc się zasad staroindyjskiej medycyny – Ayurvedy, w Kirgistanie zdobywając ośnieżone przełęcze i w Polsce budując linią biznesową w małej innowacyjnej firmie. Wskazówki te można wykorzystać bez względu na szerokość geograficzną. Zapraszam na 40 minut inspiracji i praktyki. 

 BARTOSZ LENAR

W Krakowie – absolwent AGH i programista rozwiązań dla sektora energetycznego oraz firm z branży Utilities. We Wrocławiu – student Politechniki i techleader w firmie NeuroSYS zajmujący się aplikacjami webowymi w duchu SPA, opartymi o ASP.NET MVC \ WebAPI. Niezależnie jednak od lokalizacji – sympatyk twórczości Andersa Hejlsberga i technologii (choć nie zawsze produktów) firmy Microsoft. Zawodowo od ponad trzech lat związany z językiem C# i różnymi odnogami platformy .NET Framework. Lubi JavaScript, ale nie potrafi sprecyzować powodu. Po godzinach miłośnik górskich wędrówek, strategicznych planszówek, oraz soundtracków z gier RPG.
 

Temat: Sea-surfing in ASP.NET MVC

Opis wykładu

Już od kilkunastu lat spotykamy się z atakami na strony internetowe za pomocą metody o nazwie Cross-Site Request Forgery. Pomimo tego nadal łatwo jest znaleźć aplikacje webowe, które nie zabezpieczają pod tym kątem swojej komunikacji pomiędzy cienkim klientem a obsługującą go częścią serwerową. Co to jest CSRF? Czym grozi skuteczny atak oraz jak go przeprowadzić? Odpowiedzią na te pytania rozpocznę moją prelekcję, podczas której omówię sposoby obrony dostępne standardowo w najnowszym ASP.NET MVC, oraz pokażę jak zaprojektować od podstaw własne zabezpieczenia, głównie pod kątem aplikacji typu SPA.

DANIEL POKUSA

Pragmatyk, zapalony zwolennik zwinnych metodyk prowadzenia projektów, automatyzacji i efektywności. W pracy programista ściśle związany z rodziną językow JVM oraz kierownik projektów. Często związany z projektami publicznymi, gdzie walczy o jak największą możliwość bycia agile. Każego dnia stara się obalić mit programisty w flanelowej koszuli nie posiadającego zdolności interpersonalnych, a jedynie wiedzę techniczną. Wierzy, że istotą wytwarzania dobrego oprogramowania jest komunikacja, współpraca i umiejętność dzielenia się wiedzą. Personalnie trener zajmujący się wsparciem w zakresie jakości projektów, organizacji zespołu, rekrutacji i rozwoju personalnego. Współtwórca konferencji SpreadIT oraz aktywny uczestnik wydarzeń ze światka IT.


Temat: Work in agile distributed teams. Cookbook

Opis wykładu

Twoja firma posiada więcej niż jedną siedzibę, a pracownicy z różnych placówek muszą ze sobą współpracować? A może klienci ze względu na odległości nie są w stanie spotkać się bezpośrednio z Twoim zespołem? W każdym z tych wypadków i niezależnie od odległości możemy mówić o zespole rozproszonym, co więcej, okazuje się, że niejednokrotnie zespoły rozproszone są dużo bardziej efektywne niż te zcentralizowane! Dzięki tej prezentacji dowiesz się o tym jak odnaleźć się w takiej rzeczywistości. Wszystkie "przepisy" przedstawione zostaną są w sposób całkowicie niezależny, tak aby uczestnicy mogli zaaplikować w swoim środowisku pracy te, które bezpośrednio odnoszą się do ich aktualnej sytuacji i projektu w którym uczestniczą.

PIOTR NABIELEC

Trener, geek produktywności osobistej i zespołowej z 10-letnim doświadczeniem w IT. Założyciel produktywni.pl. Autor książki "Effective Multitasking". Zaczął jako programista, a potem był Scrum Masterem (certyfikowany w 2009r), "człowiekiem od procesów", Agile Coachem, menedżerem i wreszcie trenerem. Poszukiwacz. Uwielbia pomagać ludziom stawać się bardziej produktywnymi i wprowadzać zapał do ich zespołu/pracy/życia.


Temat: Jak więcej osiągać: kluczowe nawyki podnoszące produktywność.

Opis wykładu

 
Wielkie plany, wspaniałe projekty, przejrzysta architektura, rozdmuchane designy, czysty kod i piękne testy. Taka jest idea zanim zaczniemy, a później nagle w natłoku codziennych obowiązków "wychodzi jak zwykle". Kiedy w projektach robi się intensywnie, z pełną mocą uaktywniają się nasze osobiste i organizacyjne nawyki. 
Opowiem o paru z nich - praktycznych nawykach, które można wprowadzić do swojego życia, żeby znacząco podnieść produktywność własną i zespołową.ARTUR WIŚNIOWSKI

Expert IT w Alior Bank SA. 
 
 
 
 

 
 


Temat: TypeScript – czyli tworzenie aplikacji w JavaScript dla osób, które nie znoszą JavaScript

Opis wykładu

 
Wielu developerów doświadczyło lub doświadczy dnia, kiedy nadejdzie czas na napisanie kilku linijek w JavaScript. Często jest to twarde lądowanie, gdzie wykonanie prostego dziedziczenia nie jest ani intuicyjne ani czytelne dla osoby początkującej. Bardziej doświadczeni programiści JS na pewno mają również dość pisania testów jednostkowych sprawdzających zgodność interfejsów oraz typów, gdzie w przypadku innych języków takie zadanie spoczywa na kompilatorze oraz jego analizatorze semantycznym.
 
Na rynku dostępne są rozwiązania pokroju CofeeScript czy Dart. Są to jednak kompilatory o składni co najwyżej mniej lub bardziej podobnej do JS, produkujących często docelowy kod JavaScript w postaci odbiegającej znacznie od tego co stworzył developer. TypeScript  prezentuje zupełnie odmienne podejście będąc transpilerem stanowiącym nadzbiór języka JavaScript zawierający składnie planową w przyszłych standaryzacjach (np. ES6), jest więc co ciekawsze kompatybilny z JS na przód oraz jednocześnie wstecz z JS.
 
Dzięki mojej prezentacji:
- Nigdy więcej nie będziesz chciał napisać  niczego w gołym JS
- Zaoszczędzisz czas pozbywając się konieczności debugowania literówek
- Nauczysz się tworzyć czytelny kod implementujący popularne wzorce
- Nauczysz się tworzyć aplikacje AngularJS oparte o TypeScript co przygotuje Cię do wejście w AngularJS 2.0


WOJCIECH PAŹDZIOR

Inspiruje i wspiera osoby w zwiększaniu satysfakcji z życia. Od 2001 roku zarządza swoją karierą, a od 2003 roku pomaga osobom i całym organizacjom. Szuka celowości i optymalizacji we wszystkim, co robi. Właściciel Active Strategy. Coach kariery, trener, konsultant HR. Autor bloga o zarządzaniu karierą. Jego artykuły opublikowały portale Forbes, QBusiness, HRNews i globalny blog International Coach Federation. Współpracował m. in. z: Allegro, BLStream, Credit Suisse, Hewlett-Packard, Nasza Klasa, Samsung, Siemens, Volkswagen, Whirlpool.
Zobacz Wojtka na LinkedIn!

 

Temat: Co robić, żeby nie ominął cie awans

Opis wykładu

 Jeśli chcesz szybko się rozwijać i szybko awansować nie wystarczy wykonywanie swoich obowiązków. Dowiedz się jak zyskać uznanie w oczach pracodawcy i swojego szefa. Prelekcja będzie o rozwoju kompetencji, networkingu, budowaniu relacji i sprawdzonych w praktyce strategiach.

KRZYSZTOF PODOBIŃSKI

 Konsultant  i trener  w firmie Capgemini. Specjalista od  Vmware, NetApp i ogólnie pojętej infrastruktury.
Na co dzień zajmuje się przygotowywaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań związanych z wirtualizacją,  diagnozowaniem problemów związanych z funkjonowaniem istniejących środowisk oraz prostymi sprawami typu jak sprawić by niemożliwe stało się możliwe. W ramach oderwania się od codziennych obowiązków prowadzi szkolnia z zakresu IT w firmie i poza nią.
Prywatnie miłośnik podróżowania na motorze oraz rekonstruktor kultury wikingów. 

Temat: Wirtualizacja, storage, backup

Opis wykładu

 "Nie masz kopii zapasowych masz problem. Masz kopie zapasowe... też masz problem...”

 
O potrzebie wykonywania kopii zapasowych wiedzą wszyscy, ale nie wszyscy, że  źle dobrany lub skonfigurowny mechanizm ich wykonywania potrafi „zabić” całą infrastrukturę.
Podczas wykładu pokazane zostaną metody wykonywania backupu w środowisku wirtualnym oraz problemy z tym związane. Przekonamy się, że nawet najdroższe i najbardzej zaawansowne narzędzie wykonywania kopii zapasowych może przynieść więcej szkody niż pożytku, jeżeli nie zostanie poprawnie zaprojektowne i skonfigurowane.  


JAROSŁAW GAWRON

Inżynier Wsparcia Klienta oraz Lider Zespołu TAC Lan Switching  wspierającego produkty z portfolio Catalyst.
Absolwent Politechniki Śląskiej oraz Akademi Górniczo-Hutniczej.
Posiada certyfikaty CCIE #27771 z zakresu Routing & Switching jak również Service provider.
Od 2012 roku związany z Krakowskim Centrum Cisco TAC, wcześniej pracował na stanowiskach związanych z projektowaniem wdrażaniem oraz utrzymaniem sieci komputerowych Z zawodu i pasji Inżynier sieciowy.
TOMASZ JURA

Inżynier konsultant w  Advanced Services Data Center oraz członek globalnego zespołu Practice, wspierającego najważniejsze wdrożenia w technologii ACI.
Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej.
Posiada certyfikat CCIE #40675 z technologii Routing & Switching.
Od 2015 związany z Krakowskim Centrum Cisco AS, wcześniej pracował na stanowiskach utrzymania, projektowania oraz architektury sieci komputerowych.
 


Temat: Migracja z klasycznej sieci Data Center do Cisco Application Centric Infrastructure (ACI)

Opis wykładu

Wirtualizacja w sieciach komputerowych rozwija się szybko, czyniąc „klasyczną” architekturę trudną do wdrożenia. Motorem napędowym stają się aplikacje.  Cisco Application Centric Infrastructure (ACI) to nowa koncepcja, która prezentuje rewolucyjne podejście do Data Center. Podczas sesji  zaprezentuję  architekturę oraz scenariusze migracji.
    

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku