Novial

InfoMEET Kraków 18 kwietnia 2015 Kraków

Park Inn by Radisson

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja IT i targi kariery.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Wiele ciekawych prelekcji
- Warsztaty
- Tajemnice druku 3D
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody m.in.:
 
3 x podwójne zaproszenia do Filharmonii w Krakowie
10 x 100 min wejściówki do Parku Wodnego w Krakowie
książki od Wydawnictwa Naukowego PWN
10 biletów na mecz Kraków Kings oraz 5 koszulek drużyny
2 x zaproszenie na szkolenie z obsługi drukarki 3D w siedzibie firmy 3DKreator + możliwość zakupu drukarki z rabatem 15%
100 pierwszych osób otrzyma darmowe szkolenia online od firmy MG Centrum Szkoleń
300 pierwszych osób otrzyma zaproszenia do Wellness Club Park Wodny oraz kupony zniżkowe do Parku Wodnego w Krakowie

Zapraszamy do rejestracji 

Lokalizacja

Park Inn by Radisson
Ul. Monte Cassino 2
30-337 Kraków

Zobacz mapę dojazdu

Program
    od 8.30
Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych
       9.20
Otwarcie konferencji
  9.30 - 10.10 Panel pierwszy - równoległe wykłady merytoryczne                                

Zofia Barańska - It’s all in your head and body – o sztuce rozbijania deseczek, pokonywania trudności i osiągania celów

Mariusz Gil - Metryki oprogramowania

Wiktor Żołnowski - Jak znaleźć czas na jakość? - Teoria Kolejek w praktyce
10.10 - 10.30
Przerwa kawowa
10.30 - 11.10
Prezentacja firm uczestniczących (SMT Software 10.30, JCommerce 10.45, ATSI 11.00)
11.10 - 11.30
Przerwa kawowa
11.30 - 12.10
Panel drugi - równoległe wykłady merytoryczne

Piotr Nabielec - Produktywność i work-life balance

Mieszko Lassota - Cztery podstawy projektowania oprogramowania

Aleksander Szmigiel - Bootloader. JS, szybsze ładowanie stron mobilnych ;)
12.10 - 12.20
Przerwa kawowa
12.20 - 13.00
Prezentacja firm uczestniczących (Alior Bank 12.20, j-labs 12.30, NBC 12.40)
13.00 - 13.10
Przerwa kawowa
13.10 - 13.50
Panel trzeci - równoległe wykłady merytoryczne

Arkadiusz Benedykt - OCB z IoT

Ewa Wardzała - Emocje z zarządzaniu zmianą, czyli projekty pod specjalnym nadzorem

Jakub Perlak - Business Intelligence szybciej i przyjemniej? Subiektywne spojrzenie na QlikView
13.50 - 14.10
Przerwa kawowa
14.10 - 14.50
Panel czwarty - równoległe wykłady merytoryczne

Piotr Łaskawiec - Szybkie tworzenie aplikacji webowych z wykorzystaniem Spring Boot oraz AngularJS

Igor Mróz - Ten namolny darmozjad, czyli jak dogadać się ze z Project Managerem

Artur Wiśniowski - Testy wydajnościowe ze zrozumieniem
14.50 - 15:00
Przerwa kawowa
15.00 - 15.40
Panel piąty - równoległe wykłady merytoryczne

Maciej Nabożny - CloudOver - Nowoczesne i proste podejście do CloudComputingu

Konrad Malawski - Specyfikacja Reactive Streams / Akka Streams 

Maciej Bielawski - Znajdź wymarzoną pracę z głową!
15.40 - 16.00
Zakończenie imprezy i losowanie nagród

W trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D 

Prelegenci

ARKADIUSZ BENEDYKT

Developer z zamiłowania i z zawodu. Pasjonat nowych technologii. Uwielbia programowanie i zajmuje się tym od mniej więcej 15-tego roku życia. Zawodowo od ponad 8 lat związany z technologią .net, a od ponad 5 lat prowadzi bloga www.benedykt.net, fan dobrych praktyk, TDD i SOLID-a. 


Temat: OCB z IoT

Opis wykładu

 
Mieliśmy rewolucję przemysłową, mieliśmy rewolucję związaną z komputami. Internet również bardzo dużo zmienił w naszym życiu. Potem pojawiła się bańka pod tytułem Internet 2.0 a teraz dzieje się kolejna rzecz, która już teraz zmienia znacząco nasz świat - Internet of Things. O co właściwie chodzi w tym całym Internet of Things? W wykładzie "OCB z IoT przybliżę co to w ogóle jest i dlaczego warto zainteresować się rynkiem, który już teraz warty jest kilkadziesiąt miliardów dolarów. Przedstawię co w tej chwili jest już dostępne i jak można rozpocząć przygodę w tej interdyscyplinarnej dziedzinie

PIOTR NABIELEC

Jestem trenerem i coachem z wieloletnim doświadczeniem w IT, ogromnie interesują mnie tematy Lean oraz Personal Productivity. Jestem autorem książki "Effective Multitasking" i współautorem portalu Lifehack.org w tematach produktywności i komunikacji. W IT zaczynałem jako Software Developer, a kolejne lata spędziłem w różnych firmach jako Scrum Master (certyfikowany w 2009r), Agile Coach, człowiek odpowiedzialny za wewnętrzne procesy, lider działu testów i wreszcie jako trener.  Uwielbiam pomagać ludziom stawać się bardziej produktywnymi i wprowadzać zapał do ich zespołu/pracy/życia


Temat: Produktywność i work-life balance

Opis wykładu

 
Wielkie plany, wspaniałe projekty, przejrzysta architektura, rozdmuchane designy, czysty kod i piękne testy. Taka jest idea zanim zaczniemy, a później nagle w natłoku codziennych obowiązków "wychodzi jak zwykle". Zaczyna się praca w nadgodzinach, próba złapania wielu srok za ogon, a często cierpi na tym nasze zdrowie i życie prywatne.
Opowiem o paru praktycznych wskazówkach jak w dzisiejszej rzeczywistości radzić sobie z tą rzeką spraw do załatwienia i osiągać "work-life balance".


PIOTR ŁASKAWIEC

Pasjonat technologii bazujących na Java Virtual Machine. Obecnie pracuje jako architekt, opracowując oraz implementując rozwiązania dla największych instytucji finansowych na świecie. 
W projektach kładzie nacisk na kwestie wydajnościowe, jakość kodu oraz wykorzystanie narzędzi usprawniających proces tworzenia oprogramowania. Założyciel serwisu javablog.eu. Organizator JARCampu (jarcamp.pl) -  serii nieformalnych spotkań dla programistów. Autor licznych publikacji technicznych. 


Temat: Szybkie tworzenie aplikacji webowych z wykorzystaniem Spring Boot oraz AngularJS

Opis wykładu

 
Nieodłączną częścią naszej pracy jest ciągłe poszukiwanie technologii, które umożliwią nam szybsze tworzenie oprogramowania wysokiej jakości. Chcemy maksymalnie skupić się na logice aplikacji, a nie na żmudnym konfigurowaniu kolejnych komponentów. Podczas prezentacji chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem w wykorzystaniu Spring Boot oraz AngularJS do tworzenia złożonych aplikacji webowych. Obie technologie mają wspólny mianownik - mają umożliwić osiągnięcie optymalnej produktywności. Moim celem jest zaprezentowanie możliwości wspomnianych rozwiązań na bazie rzeczywistych przypadków użycia, omówienie ich wad, zalet oraz wniosków płynących z codziennej pracy. Postaram się także odpowiedzieć na najważniejsze pytanie, które stawiają sobie tysiące programistów - czy Spring Boot oraz AngularJS nadają się do tworzenia rozbudowanych aplikacji (np. dla sektora finansowego), czy może na zawsze przepadną na wysypisku „hipsterskich”, niszowych technologii. 


MARIUSZ GIL

Obecnie pracuje jako CTO w spółce LeadBullet SA zajmującej się m.in. analizą behawioralną użytkowników w czasie rzeczywistym czy content-marketingiem. Wcześniej pracował jako architekt, technical lead, developer, project manager w takich firmach Gadu-Gadu, Nasza-Klasa, Adv.pl. Interesuje się tematyką projektowaniem architektur aplikacji, skalowalności i wydajności aplikacji webowych czy przetwarzaniem i analizą BigData. Prelegent wielu konferencji i spotkań dla developerów, m.in.: Confitura, PHPCon, SFI, 4Developers, WebClusters, MeetPHP, Future of IT, IT Supreme. 

Temat: Metryki oprogramowania

Opis wykładu

 Jeśli to o czym mówisz potrafisz zmierzyć i wyrazić w liczbach – wiesz coś o tym. Inaczej twa wiedza jest mizerna…”. Te słowa Lorda Kelvina są aktualne po dziś dzień, a my, jako developerzy i architekci oprogramowania, możemy te także zastosować do tworzonych przez nas systemów. W jaki sposób jednak przekształcić kod źródłowy na liczby, z których można odczytać dodatkowe informacje? W tym celu możemy posłużyć się metrykami oprogramowania, których na przestrzeni lat powstało naprawdę sporo… Śledząc zmiany w czasie takich parametrów jak choćby WMC, DIT, NOC, CBO, RFC, LCOM1-4 czy zestawy metryk MOOD lub złożoności cyklomatyczne McCabe’a, jesteśmy w stanie wyciągnąć sporo informacji o strukturze kodu, jego wewnętrznej organizacji i jakości. W czasie sesji zapoznamy się z ideą metryk oprogramowania, metodami ich zbierania i monitorowania, a także przeznaczonymi do tego narzędziami.
 

MIESZKO LASSOTA

Doświadczony programista, designer, (prawie)grafik i ewangelista Microsoftu (jakimś cudem tak zawsze wychodzi). Don Corleone w KODD.pl (software house) oraz Dessigne.com (design house), w których projektuje i implementuje wyborne oprogramowanie. Od zawsze związany z technologiami .NETowymi stworzył m.in. Verbalize, Proto, 9GAG.com dla Windows Phone oraz współtworzył FreeMetera. Papierki poświadczające, że naprawdę coś umie, a nie tylko lans: MS Technology Specialist (Siliverlight 4), Programming in C# Specialist, Certified Scrum Master, Nokia Certified Developer Trainer (Windows Phone) oraz LTE DVD USB LE 3.1.


Temat: Cztery podstawy projektowania oprogramowania

Opis wykładu

Sądzisz, że projektowanie oprogramowania jest zbyt trudne? Opowiem Ci, jak w czterech krokach wkroczyć w wspaniały świat designu.

WIKTOR ŻOŁNOWSKI

Wiktor Żołnowski Trener, Agile Coach, Konsultant, Scrum Master. Jeden z założycieli Pragmatic Coders - software house innego niż wszystkie, współwłaściciel Code Sprinters - jednej z najstarszych firm w Polsce zajmującej się doradztwem i szkoleniami Agile. Oprócz zarządzania firmą, Scrum Masterowania oraz zmieniania świata na lepsze zajmuje się również wdrażaniem praktyk jakościowych, oraz zwinnych metod zarządzania projektami w firmach z branży IT - Agile Coaching. Po pracy bloger – twórca pierwszego w Polsce bloga o jakości oprogramowania – blog.testowka.pl.
Wiktor jakiś czas temu odkrył, że dużo skuteczniejsze od poszukiwania błędów jest zapobieganie ich powstawaniu. Od tamtego czasu heroicznie walczy z bylejakością w procesach wytwarzania oprogramowania oraz stara się szerzyć dobre praktyki programistyczne pozwalające na zapewnienie wysokiej jakości.


Temat: Jak znaleźć czas na jakość? - Teoria Kolejek w praktyce

Opis wykładu

 
Czy kiedykolwiek próbowaliście wdrożyć dowolne praktyki jakościowe w organizacji, w której nie ma na nic czasu? Jeśli tak to rozwiązanie wielu Waszych problemów, na które natrafiliście może być prostsze niż myślicie! Podczas prelekcji przedstawię podstawy Teorii Kolejek i Little's Law oraz ich zastosowanie w zarządzaniu dowolnym procesem wytwarzania oprogramowania tak, by był on maksymalnie efektywny i jednocześnie by znalazł się w nim czas na jakość! 
Moja przygoda z Teorią Kolejek zaczęła się, gdy próbowałem znaleźć sposób na oszacowanie maksymalnej wydajności jednego z systemów, który tworzymy bez wykonywania testów obciążeniowych i wydajnościowych. I tak - w wielu przypadkach, jest to możliwe. 
Ale nie tym chciałbym się z Wami podzielić (no może tylko troszeczkę)... Gdy zacząłem studiować temat Teorii Kolejek bardzo szybko dotarło do mnie gdzie popełnialiśmy wielokrotnie podstawowy błąd projektując czy też wyłaniając nasze (mniej lub bardziej zwinne) procesy wytwarzania oprogramowania. 
Wydajność każdego systemy jest zależna od najwolniejszego/najsłabszego elementu tego ogniwa. Podobnie jest z zespołami developerskimi. Ponadto każdy system, któremu do przeprocesowania dostarczymy zbyt wiele zadań bardzo szybko się zapycha i jest niewydajny. Podobnie jest z zespołami developerskimi - jeśli kolejka zadań jest zbyt duża i/lub developerzy pracują nad więcej niż jednym zadaniem jednocześnie, to system przestaje być wydajny. 


 

JAKUB PERLAK

Absolwent: University of Huddersfield, Uniwersytetu Jagiellońskiego, PJWSKT i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa… Posiada ponad 5 letnie doświadczenie w branży Business Intelligence. Obecnie Starszy Specjalista BI w JCommerce.  Poza pracą w wolnych chwilach studiuje psychologię, biega na coraz dłuższe dystanse i próbuje grać na pianinie.    


Temat: Business Intelligence szybciej i przyjemniej? Subiektywne spojrzenie na QlikView.

Opis wykładu

 
Business Intelligence kojarzy Ci się ze skomplikowanymi i pracochłonnymi rozwiązaniami dla dużych przedsiębiorstw? Analizowanie danych jest dla Ciebie czasochłonne i angażuje cały zespół programistów? A wszystko i tak kończy się ręczną analizą w Excelu?
Niekoniecznie. Narzędzia Business Intelligence ewoluują. Przyjdź i zobacz QlikView, i spójrz na dane na nowo…

MACIEJ NABOŻNY

Jestem inżynierem specjalizującym się w chmurach obliczeniowych. Duże doświadczenie z autorską chmurą Instytutu Fizyki Jądrowej oraz ponad roczna przygoda z OpenStack'iem w Cyfronecie skłoniła mnie do rozpoczęcia przygotowań do pracy doktorskiej w tematyce związanej z tą dziedziną. Aktualnie pracuję jednak jako senior developer w Motorola Solutions w Krakowie. Po za pracą bardzo lubię majsterkowanie, zwłaszcza związane z elektroniką i Linuksem. A jeśli pogoda dopisuje, to także rowerowe i paralotniowe wycieczki.
 
 
 


Temat: CloudOver - Nowoczesne i proste podejście do CloudComputingu

Opis wykładu

CloudOver jest projektem, który ma na celu przybliżenie idei private cloud computingu wszędzie tam, gdzie potrzebne jest lepsze wykorzystanie zasobów jak najmniejszym kosztem. Wchodzący w jego skład pakiet OverCluster pozwala w kilku krokach stworzyć swoją prywatną chmurę obliczeniową IaaS. Będzie to główny temat prezentacji, ale nie zabraknie też kilku informacji na temat rozwijanego ciągle pakietu Cloud+SSI

ZOFIA BARAŃSKA

Progressive Partners coach, trener skutecznej komunikacji, 
podróżnik, terapeuta. Od lat współpracuje z liderami, managerami i dyrektorami międzynarodowych korporacji w zakresie skutecznej komunikacji biznesowej w języku angielskim. Jako certyfikowany coach i terapeuta Ayurvedy pomagam moim klientom w zrównoważonym rozwoju i osiąganiu celów bez względu na to czy jest to firmowa drabina czy własny biznes. Na co dzień wspieram również młodych przedsiębiorców, prowadząc szkolenia dla StartUP-ów w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości i jako mentor w ramach programu YOUTH BUSINESS POLAND.

Jako podróżnik samotnie przemierzałam takie kraje jak Bangladesz, Indie czy Kirgistan i często na piechotę zdobywałam wiedzę na temat zdrowia, skutecznej komunikacji czy osiągania celów. Inspirują mnie ludzie biznesu tacy jak Jack Welsh, Muhammad Yunus czy Bill Gore i podróżnicy tacy jak Marek Kamiński czy Ernest Schackleton. Każdy z nich zadawał ważne pytania i budował markę przywództwa nie w oparciu o sprawdzone modele ale o własne doświadczenie, wszyscy myśleli systemowo, doceniali wartość skutecznej komunikacji i tworzyli wartość dla siebie i innych. 
 

Temat: It’s all in your head and body – o sztuce rozbijania deseczek, pokonywania trudności i osiągania celów

Opis wykładu

 

Podczas szkoleń z WenDo najbardziej zapadającym w pamięć momentem jest rozbijanie dłonią drewnianej deseczki – wbrew temu co sądzicie potrafi to każdy – sztuka tkwi w odpowiednim nastawieniu a nie w sile fizycznej. Sztuki walki i medycyna wschodu czerpią z tej samej mądrości: jesteśmy sumą naszego nastawienia, emocji i fizyczności a elementy te są ze sobą ściśle powiązane i od siebie zależne. 

Jak nasze myślenie pomaga albo przeszkadza nam w osiąganiu celów?
Jak wykorzystać mądrość wschodu do pokonywania trudności?
Jak zaplanować zrównoważony rozwój zawodowy?
Czego możemy się nauczyć słuchając uważnie naszego ciała?

Podczas prelekcji podzielę się z Państwem tym, czego dowiedziałam się na ten temat w Himalajach budując szkołę na 4000m, w Indiach ucząc się zasad staroindyjskiej medycyny – Ayurvedy, w Kirgistanie zdobywając ośnieżone przełęcze i w Warszawie rozbijając drewniane deseczki na kursach WenDo. Wskazówki te można wykorzystać bez względu na szerokość geograficzną.

 KONRAD MALAWSKI

Konrad is an Akka hakker @ Typesafe, where he also participated in the Reactive Streams initiative and implemented it's Technology Compatibility Kit. He is a late-night passionate dev living by the motto "Life is Study!". His favourite discussion topics range from implementing high performance distributed systems to capybaras. He's a very active member of the polish IT community, co-leading or founding multiple technology user groups in Kraków. He is also part of the GeeCON and Java One SF programme committees, and is a frequent speaker at programming conferences all around the world.
In those rare times he's not coding, he spreads the joy of computer science, through helping local user groups and whitepaper reading club—many of which he either founded or helped kickstart.Temat: Specyfikacja Reactive Streams / Akka Streams 

Opis wykładu

 
Reactive streams are a shared effort of multiple companies and teams striving implementing stream processing libraries to make the stream processing on the JVM common and back-pressured. In this talk we'll look into what the core concepts of reactive streams and how "dynamic push-pull based back-pressure" works in them. Then we'll look into the upcoming akka-streams library, an implementation of the reactive-streams specification to see how these concepts can be used in practice.

EWA WARDZAŁA

 Mentor­ka.pl, Niezależny konsultant,
http://niezaleznykonsultant.blogspot.com 
Z wykształcenia informatyk, z doświadczenia kierownik projektów IT, analityk, trener, mentor, coach, z zamiłowania zwolenniczka technologii przyjaznej dla użytkownika. Absolwentka informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, uczestniczka Szkoły Counsellingu Gestalt. Posiada ponad 20­letnie doświadczenie w branży produkcji oprogramowania. Kierowała projektami dla kilku największych polskich banków, jak też dla dużych przedsiębiorstw i jednostek budżetowych. We wszystkich realizowanych projektach za najwyższą wartość i cel stawia zawsze zadowolenie użytkownika, czyli jakość rozumianą także jako przyjazność, użyteczność i zgodność z wymaganiami. Wyznaje zasadę „technologia dla człowieka, a nie człowiek dla technologii”. Na szeroko rozumiane działania biznesowe patrzy zawsze przez pryzmat międzyludzkich relacji i emocji. Intensywnie zgłębia i stosuje psychologię oraz pomoc psychologiczną w nurcie Gestalt, jak też wszelkie metody wspierania rozwoju osobistego i zawodowego. Obecnie pracuje jako freelancer, mentor, coach, pomoc psychologiczna, trener, niezależny konsultant IT oraz kierownik projektów. Prowadzi autorskie szkolenia, m. in. z zarządzania projektami oraz pisze blog o informatyce dla ludzi, rozwoju osobistym i zawodowym, dobrym życiu, fotografii i Krakowie.

 

Temat: Emocje z zarządzaniu zmianą, czyli projekty pod specjalnym nadzorem.

Opis wykładu

 

Spotkanie dwóch osobowości przypomina kontakt dwóch substancji chemicznych ­ jeżeli nastąpi jakakolwiek reakcja, obie ulegają zmianie. (Carl Gustav Jung)

Zmiana jest elementem stałym współczesnego świata. Można popatrzeć na zmianę jako proces, projekt, element kultury organizacyjnej i relacji międzyludzkich. Spojrzę na zarządzanie zmianą z punktu widzenia emocji i relacji międzyludzkich. Według mnie zarządzanie emocjami to istotny czynnik, decydujący o sukcesie wdrożenia zmiany. Zmiana to też proces. Warto doskonalić go, bo jest to stałym elementem współczesności. I nie mam na myśli wyłącznie kompetencji, ale również motywacje do zmiany, rozważane na poziomie organizacji, zespołów, jak też pojedynczych osób. Wreszcie zmiana to też projekt. Projekt, który zawsze ma określone fazy, z punktu widzenia psychologii. Warto je sobie uświadomić. Wykład przybliża temat zależności pomiędzy technologią i psychologią, psychologią i wdrażaniem zmian, wreszcie myśleniem o zarządzaniu zmianą i tworzeniem kultury organizacyjnej. Celem wykładu jest zachęcenie do myślenia na temat zależności pomiędzy ludzkimi emocjami, a skutecznym realizowaniem projektów, które zawsze są zmianą. Może tylko czasami tego nie dostrzegamy z naszej perspektywy.

 

IGOR MRÓZ

Zawsze miałem predyspozycje do organizowania, planowania i przewodzenia ludziom, jednak project managerem zostałem, bo chciałem nic nie robić, chodzić na kolacje z dziewczynami z konsultingu i więcej zarabiać. Rzeczywistość niestety zweryfikowała moje wyobrażenia, ale wciągnęło mnie to na tyle, że siedzę w tym już dziesięć lat.
- pracowałem dla tak różnych branż jak: web design, telekomunikacja, social, księgowość, mobile, media i wielki przemysł
- organizacja, z którymi współpracowałem zatrudniały od 4 do 150 000 osób i dominowały w nich najróżniejsze kultury – od holenderskiej po arabską
- poza zarządzaniem projektami – sprzedawałem je, analizowałem, kodowałem, rysowałem makiety, pisałem teksty reklamowe, szkoliłem ludzi i zarządzałem produktem.
Więcej na: PoProstuProjekty.pl i Lepsza WersjaSiebie.pl


Temat: Ten namolny darmozjad, czyli jak dogadać się ze z Project Managerem

Opis wykładu

 
Oni nic nie robią! Takie wrażenie odniosłem dawno temu, obserwując mych projektowych przełożonych. Spotkania z firmowymi szychami, kolacje z klientem oraz szwendanie się po firmie i zaczepianie ludzi. Właśnie, najgorzej gdy taki przylezie i zacznie nudzić - o terminy, raporty, jakość wymagań i innej dokumentacji. Czy nie mogliby dać mi w spokoju popracować? Jak się z nimi dogadać? A potem znalazłem się po drugiej stronie barykady. Teraz, dziesięć lat później powiem ci jak sprawić by ten namolny darmozjad przestał się tak czepiać..


MACIEJ BIELAWSKI

Maciej Bielawski Business Development Manager IT Services.  Jest odpowiedzialny za rozwój biznesu w obszarze IT Contracting  w Krakowie .
Doświadczony Rekruter oraz Handlowiec . Pracował w firmach RPO jak i agencjach zatrudnienia. W branży rekrutacyjnej od 10 lat. Zajmował się rekrutacjami dla takich firm jak Microsoft, Verizon czy Akamai
Zawodnik Rugby w Juveni Kraków


 

Temat: Znajdź wymarzoną pracę z głową!

Opis wykładu

 
1. Kilka pytań przed wyjściem na rynek pracy
2. Jak skonstruować efektywne CV?
3. Aplikacja samodzielna vs współpraca z firmą rekrutacyjną
4. Spotkania i rozmowy rekrutacyjne
5. Negocjacje przed i po ofercie
6. Kiedy jest czas na zmianę pracy?

ARTUR WIŚNIOWSKI

Expert IT w Alior Bank SA. 
 
 
 
 

 
 


Temat: Testy wydajnościowe ze zrozumieniem

Opis wykładu

 
Instytucje oraz firmy można podzielić na takie, które wykonują testy wydajnościowe oraz te które będą je wykonywać. Krótko i na temat opowiem jak ugryźć temat i szybko osiągnąć mierzalne rezultaty. Użytkownicy nie będą wiecznie czekać na załadowanie Twojego serwisu. Ta wieczność to często tylko pojedyncze sekundy. Wykryj wąskie gardła zanim Twoja aplikacja zawiedzie użytkowników wtedy kiedy będą jej najbardziej potrzebować.
- Definiowanie zakresu
- Rozumienie wykresów
- Aplikacje Mobilne, jak testować?
- Pułapki
- Przygotowanie na najgorsze.

ALEKSANDER SZMIGIEL

Od prawie dwóch lat współpracuje z firmami eSKY.pl  oraz JCommerce jako Front-end Developer. Od roku działa w zespole mobilnym pracując nad wprowadzeniem nowych rozwiązań oraz multi-rynkowością projektu. W firmie eSKY rozwija między innymi: Nano.JS, Bootloader.JS, Grunt-Responsive, Grunt-Fonts, Retrosy oraz stronę mobilną eSKY i eDestinos.


Temat: Bootloader. JS, ładowanie JS i CSS do localStorage

Opis wykładu


Szybsze ładowanie stron mobilnych? Owszem z pomocą przyjdzie nam Bootloader.JS :) 
Bootloader.JS pobierze css’y i js’y oraz ulokuje je w localStorage. Dzięki niemu twoja strona zyska na szybkości.

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku