Novial

InfoMEET Katowice 21 marca 2015 Katowice

Hotel Monopol *****

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja IT i targi kariery dla specjalistów.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:

- Najlepsi prelegenci
- Bezpłatne warsztaty
- Tajemnice druku 3D
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody m.in.:

- ESET Smmart – pełna wersja programu na 90 dni + koszulka, pendrive, podkładka
- Voucher na wybrane szkolenie z oferty firmy DAGMA – do końca roku 2015 (Microsoft, NETASQ lub ESET)
- 2 podwójne zaproszenia na koncerty do Filharmonii Śląskiej
- 5 dwuosobowych karnetów ufundowanych przez Centrum Gier Fabularnych Furia 

PARTNER MERYTORYCZNY

 
Zapraszamy do rejestracji 

Lokalizacja

Hotel Monopol *****
ul. Dworcowa 5
40-012 Katowice

Zobacz mapę dojazdu

Program

UWAGA


W trakcie trwania konferencji odbędą się bezpłatne warsztaty
9:30 - 11:30 Bartłomiej Zduńczyk - Jak BI stało się „mądrzejsze” – wstęp do QlikView
12:20 - 14:00 Damian Widera - Dobre praktyki i optymalna konfiguracja SQL Server


    od 8.30
Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych
       9.20
Otwarcie konferencji 
  9.30 - 10.10 Panel pierwszy - równoległe wykłady merytoryczne                                

Robert Jedynak - Cloud OS – kompletna infrastruktura dla cloud computingu 

Jerzy Zientkowski
Funkcja celu, czyli jak zaprogramować się na sukces
10.10 - 10.30
Przerwa kawowa
10.30 - 11.10
Prezentacja firm uczestniczących (10.30 SMT Software, 10.50 ING Services, 11.00 Capgemini)
11.10 - 11.30
Przerwa kawowa
11.30 - 12.10
Panel drugi - równoległe wykłady merytoryczne

Mariusz Tomaszek i Krzysztof Augustynek - NoSQL na platformie .NET 

Mieszko Lassota - Cztery podstawy projektowania oprogramowani
12.10 - 12.20
Przerwa kawowa
12.20 - 13.00
Prezentacja firm uczestniczących (12.20  JCommerce, 12.40 Sii, 12.50 Kamsoft)
13.00 - 13.10
Przerwa kawowa
13.10 - 13.50
Panel trzeci - równoległe wykłady merytoryczne

Arkadiusz Benedykt - OCB z IoT

Stefan Batory - Aplikacje mobilne w świecie rzeczywistym
13.50 - 14.10
Przerwa kawowa
14.10 - 14.50
Panel czwarty - równoległe wykłady merytoryczne

Aleksander Szmigiel - Bootloader. JS, ładowanie JS i CSS do localStorage

Damian Widera - Big data, small data, any data?
14.50 - 15:00
Przerwa kawowa
15.00 - 15.40
Panel piąty - równoległe wykłady merytoryczne

Wojciech Poniatowski - (Nie)bezpieczne aplikacje Windows

Michał Bochenek - Oprogramowanie Middleware w biznesie

Marek Pyka - Elastyczne rozwiązania Cloud Computing - symbioza OpenStack i Hyper-V Server 2012 R2
15.40 - 16.00
Zakończenie imprezy i losowanie nagród

W trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D 

Prelegenci

DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Big data, small data, any data?

Opis wykładu

 W trakcie sesji zajmiemy się tematyką wszechotaczających nas danych. Pojawiająca się ostatnio terminologia big data zostanie pokazana jako źródło cennej informacji. Pokażę, co można zrobić mając do dyspozycji ogólnodostępne dane „big data” oraz wspólnie wyciągniemy wnioski – dokąd nas ten trend doprowadzi? Będzie również poruszana kwestia „internet of things” . Czy to się przyjmie w codziennym życiu?  Dokąd w takim razie zaprowadzą nas „small data”?

Zapraszam na sesję. 

ARKADIUSZ BENEDYKT

Developer z zamiłowania i z zawodu. Pasjonat nowych technologii. Uwielbia programowanie i zajmuje się tym od mniej więcej 15-tego roku życia. Zawodowo od ponad 8 lat związany z technologią .net, a od ponad 5 lat prowadzi bloga www.benedykt.net, fan dobrych praktyk, TDD i SOLID-a. 


Temat: OCB z IoT

Opis wykładu

Mieliśmy rewolucję przemysłową, mieliśmy rewolucję związaną z komputami. Internet również bardzo dużo zmienił w naszym życiu. Potem pojawiła się bańka pod tytułem Internet 2.0 a teraz dzieje się kolejna rzecz, która już teraz zmienia znacząco nasz świat - Internet of Things. O co właściwie chodzi w tym całym Internet of Things? W wykładzie "OCB z IoT przybliżę co to w ogóle jest i dlaczego warto zainteresować się rynkiem, który już teraz warty jest kilkadziesiąt miliardów dolarów. Przedstawię co w tej chwili jest już dostępne i jak można rozpocząć przygodę w tej interdyscyplinarnej dziedzinie

MIESZKO LASSOTA

Doświadczony programista, designer, (prawie)grafik i ewangelista Microsoftu (jakimś cudem tak zawsze wychodzi). Don Corleone w KODD.pl (software house) oraz Dessigne.com (design house), w których projektuje i implementuje wyborne oprogramowanie. Od zawsze związany z technologiami .NETowymi stworzył m.in. Verbalize, Proto, 9GAG.com dla Windows Phone oraz współtworzył FreeMetera. Papierki poświadczające, że naprawdę coś umie, a nie tylko lans: MS Technology Specialist (Siliverlight 4), Programming in C# Specialist, Certified Scrum Master, Nokia Certified Developer Trainer (Windows Phone) oraz LTE DVD USB LE 3.1.


Temat: Cztery podstawy projektowania oprogramowania

Opis wykładu

Sądzisz, że projektowanie oprogramowania jest zbyt trudne? Opowiem Ci, jak w czterech krokach wkroczyć w wspaniały świat designu.

BARTŁOMIEJ ZDUŃCZYK

Konsultant rozwiązań Business Intelligence specjalizujący się w narzędziu QlikView. Zaczynał od hurtowni danych w jednym z czołowych polskich banków, gdzie modelował, analizował i przetwarzał, a także służył jako tłumacz z języka biznesu na język IT, dbając przy okazji, żeby przedstawiciele obu grup nie pozabijali się nawzajem. Choć szybko przekonał się o nietykalności Excela jako najważniejszej aplikacji raportowej na świecie, to jako kierownikowi Zespołu Raportowania i Analiz zdarzało mu się randkować z różnymi narzędziami BI, sprawdzając ich atrakcyjność. Nawiązał dłuższą znajomość z Oracle BI, jednak dopiero gdy pierwszy raz zobaczył QlikView poczuł, że „to jest to”…
W JCommerce SA realizuje projekty dla krajowych i zagranicznych klientów. Służy wsparciem technicznym i biznesowym oraz pokazuje QlikView każdemu kto akurat patrzy w tym kierunku.


Temat: Jak BI stało się „mądrzejsze” – wstęp do QlikView

Opis warsztatu

Nuży Cię już Excel? Analizując dane nie chcesz chodzić „jedynie słusznymi” drogami? Szukasz narzędzia ładnego, szybkiego i przyjaznego w obsłudze? Sprawdź QlikView Business Discovery i odkryj swoje dane na nowo...

WYMAGANIA DLA UCZESTNIKÓW: Komputer z minimum 1GB RAM (dla systemów 32-bit) lub 2GB RAM (dla systemów 64-bit), najlepiej z zainstalowanym QlikView Personal Edition – program można pobrać bezpłatnie ze strony producenta (LINK), plik instalacyjny zostanie też przekazany na początku warsztatów

MICHAŁ BOCHENEK

Ekspert IT w ING Services Polska. Absolwent i doktorant na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Specjalista w dziedzinie oprogramowania middleware – serwerów aplikacyjnych, systemów opartych na przesyłaniu komunikatów. Od ponad 4 lat związany z ING w zakresie technologii IBM WebSphere, RedHat JBoss, Oracle Fusion Middleware, IBM WebSphere MQ.


Temat: Oprogramowanie Middleware w biznesie

Opis wykładu

- Omówienie standardu JEE (Java Enterprise Edition)
- Budowa serwera aplikacyjnego
- Przykłady zastosowań serwerów aplikacyjnych
- Omówienie komponentów serwera IBM WebSphere Application Server i ich konfiguracji

ROBERT JEDYNAK


Project Manager, absolwent Politechniki Śląskiej oraz Akademii Menedżerów IT związany z branżą IT od kilkunastu lat przy realizacji różnorodnych projektów informatycznych. Rozumiejący rolę działu IT w kreowaniu i realizacji misji przedsiębiorstwa oraz umożliwiający przekształcenie infrastruktury teleinformatycznej w zasób strategiczny firmy. Lider Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft. Posiada m.in. certyfikaty: MCSE Server Infrastructure, MCSA Windows Server, MCITP Virtualization Administrator, Monitoring and Operating a Private Cloud with System Center, MCTS SQL, ITIL Foundation V3, VMware, Veeam, Apple Product Professional. Prywatnie miłośnik gry na 7-mio strunowej gitarze oraz fotovideografii i postprodukcji.

 

Temat: Cloud OS – kompletna infrastruktura dla cloud computingu

Opis wykładu

 

- Trendy w DataCenter
- Czym jest Cloud OS?
- Chmura prywatna, a wirtualizacja
- Komponenty System Center
- Chmura publiczna
- Chmura hybrydowa

 


 

JERZY ZIENTKOWSKI

Mówca inpiracyjny, coach, mentor i trener. Z blisko 20letnim doświadczeniem, jest jednym z niewielu mówców-informatyków, którzy potrafią jednocześnie być skuteczni – i zrozumiali.
Nastawiony na skuteczność, jasność i unikalność przekazu dąży do kontaktu z widownią jako jednego z najważniejszych narzędzi mówcy publicznych. Jest członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce od 2011 roku. Wiceprezes stowarzyszenia, odpowiedzialny za członkostwo, strategię działań i partnerów, organizację konferencji i eventów szkoleniowych. Organizator konferencji Festiwal Inspiracji w 2012 roku w Warszawie i Spectacular Speaking w Poznaniu.
 

Temat: Funkcja celu, czyli jak zaprogramować się na sukces

Opis wykładu

Podczas krótkiej prezentacji porozmawiamy o tym, dlaczego informatycy (i programiści!) są najlepszą nacją na świecie - i jak mogą z tego skorzystać, projektując swoją karierę. Poznacie 4 proste narzędzia, które na 100% (w trzech przypadkach na pięć) pomogą zamienić pracę na karierę. 

MAREK PYKA

Pasjonat i wielki orędownik technologii wirtualizacji w infrastrukturze przedsiębiorstw. Microsoft Valuable Professional w obszarze wirtualizacji i Hyper-V, żywo zainteresowany wdrażaniem środowisk IT w modelu Cloud Computing. Specjalizuje się w dziedzinach projektowania, optymalizacji i zabezpieczania zwirtualizowanej infrastruktury IT. Od wielu lat zajmujący się modelowaniem i dostarczaniem usług zgodnie z modelem IT as a Service zarówno w środowiskach fizycznych jak i wirtualnych. Architekt rozwiązań wirtualizacji w modelu prywatnych i hybrydowych chmur wirtualizacyjnych. Prezes Zarządu ITC-Partners Sp. z o.o. odpowiedzialny za realizację usług konsultingowo-wdrożeniowych. Swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem dzieli się prowadząc liczne wystąpienia, konferencje oraz wykłady na Uczelniach Wyższych.
Zdjęcie w załączeniu.


 

Temat: Elastyczne rozwiązania Cloud Computing - symbioza OpenStack i Hyper-V Server 2012 R2

Opis wykładu

 Rynek rozwiązań umożliwiających budowanie środowisk Cloud Computing wewnątrz organizacji rozwija się bardzo dynamicznie. W obszarze tym bardzo intensywnie rozwijają się zarówno technologie komercyjne jak i oparte o otwarte oprogramowanie lecz bardzo rzadko możemy spotkać się ze ścisłą współpracą tych dwóch filozofii i technologii. Jednym z przykładów na bardzo owocną współpracę jest środowisko OpenStack oraz jego silna integracja z platformą Microsoft Hyper-V. Dzięki tej współpracy organizacje mają możliwość zbudowania rozwiązania w pełni konkurencyjnego z dostępnymi obecnie na rynku środowiskami komercyjnymi Cloud Computing. W ramach prezentacji omówione zostaną możliwe scenariusze wdrożenia w organizacji środowiska OpenStack w oparciu o serwer Hyper-V 2012 R2 firmy Microsoft. 

ALEKSANDER SZMIGIEL

Od prawie dwóch lat współpracuje z firmami eSKY.pl  oraz JCommerce jako Front-end Developer. Od roku działa w zespole mobilnym pracując nad wprowadzeniem nowych rozwiązań oraz multi-rynkowością projektu. W firmie eSKY rozwija między innymi: Nano.JS, Bootloader.JS, Grunt-Responsive, Grunt-Fonts, Retrosy oraz stronę mobilną eSKY i eDestinos.


Temat: Bootloader. JS, ładowanie JS i CSS do localStorage

Opis wykładu

Szybsze ładowanie stron mobilnych? Owszem z pomocą przyjdzie nam Bootloader.JS :) 
Bootloader.JS pobierze css’y i js’y oraz ulokuje je w localStorage. Dzięki niemu twoja strona zyska na szybkości.

DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Dobre praktyki i optymalna konfiguracja SQL Server

Opis warsztatu

 Warstwa danych stanowi źródło i podstawę funkcjonowania w zasadzie wszystkich aplikacji. Każda aplikacja w taki czy inny sposób musi korzystać z danych. Nieodpowiednia lub nieoptymalna konfigurcja serwerów bazodanowych a także kiepski częstokroć model danych powodują powstawanie problemów wydajnościowych w zasadzie od samego początku czasu życia programu. W trakcie sesji chciałbym pokazać czego należy unikać a w jaki sposób odpowiednio skonfigurować SQL Server, aby już od samego początku nie być  w tarapatach. 


WOJCIECH PONIATOWSKI

Projektant, programista i pasjonat. Pracuje jako Head of Windows Development w iApps Technologies gdzie zajmuje się aplikacjami Windows i Windows Phone. Wcześniej programował aplikacje na platformach Silverlight/WPF, WCF, Windows Forms oraz ASP.NET. Prywatnie zajmuje się fotografią oraz grafiką komputerową.
Od ponad 4 lat aktywnie działa na rzecz polskich społeczności IT. Lider Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft, organizator konferencji i warsztatów dla programistów.
W latach 2011-2014 wyróżniony przez firmę Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Visual C#. Prelegent na konferencjach oraz na spotkaniach grup IT. Autor serii artykułów i cykli webcastów.Temat: (Nie)bezpieczne aplikacje Windows

Opis wykładu

 
Ooo tak! To były długie i ciężkie tygodnie, ale wreszcie skończyłeś pracę nad swoją oryginalną, ukochaną i dopieszczoną aplikacją Windows. Późnym wieczorem wrzuciłeś ją do sklepu. Ale?! Jak myślisz, czy twój kod, twoja właśność intelektualna, triki, które zastosowałeś, czy to jest bezpieczne?
Czy twoją aplikację łatwo złamać?
Podczas tej sesji pokażę Ci jak wygląda (nie)bezpieczeństwo Twojej aplikacji C# i C++.
Zobaczysz jak łatwo złamać Twoją aplikację!
Ale spokojnie! Bez paniki, nie zostawię Cię na lodzie i pokażę Ci co zrobić by ochronić swój kod przed konkurencją.


STEFAN BATORY

Prezes Zarządu spółki iTaxi.pl Sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Warszawskiej. Od 13 lat związany z branżą IT. W latach 1999 - 2000 zajmował stanowisko Dyrektora IT w The MotherShip Poland Internet Holdings Sp. z o.o. Założyciel i Prezes Zarządu eo Networks S.A. w latach 2001-2013, w którym od 2013 roku pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej. Pod jego przewodnictwem firma objęła swoimi działaniami cały kraj, a następnie rozpoczęła ekspansję na Europę Zachodnią. Obecnie Stefan Batory jest Prezesem Zarządu iTaxi.pl Sp. z o.o., gdzie odpowiada za kluczowe kontakty biznesowe. Równocześnie zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu Sensi Soft Sp. z o.o., sprawują opiekę na strategią i ekspansją międzynarodową. Według pracowników Stefan to nie tylko Prezes Zarządu, ale przede wszystkim charyzmatyczny lider będący rdzeniem całego zespołu. Jego pasją jest bieganie. Regularnie bierze udział w maratonach. Ukończył między innymi Maraton Piasków odbywający się na pustyni Sahara.


Temat: Aplikacje mobilne w świecie rzeczywistym

Opis wykładu

„Prelekcja „Aplikacje w świecie rzeczywistym” będzie poświęcona tematyce aplikacji mobilnych, które coraz częściej przenikają do każdej dziedziny naszego życia. Podczas wystąpienia zostanie przybliżona sytuacja na rynku aplikacji mobilnych i smartfonów w Polsce. Stefan Batory opowie również o rozwoju start upów opartych na aplikacjach, jakie wyzwania stoją przed tymi, którzy chcą rozwijać swój biznes w tym zakresie, na co zwrócić szczególną uwagę. Jednym z poruszanych aspektów będzie rozwój aplikacji iTaxi, aplikacji mobilnej do zamawiania taksówek, dostępnej w całej Polsce oraz Booksy, platformy mobilnej do zarządzania rezerwacjami dla małych średnich firm”.

MARIUSZ TOMASZEK

Z wykształcenia magister inżynier informatyki, programista .NET z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w tworzeniu internetowych i intranetowych aplikacji web. Na swoim koncie ma udział w dużych projektach dla sektora prywatnego i publicznego. Jego pasją jest tworzenie dedykowanych wyszukiwarek pełnotekstowych. W JCommerce realizuje projekty dla polskich i międzynarodowych klientów.


KRZYSZTOF AUGUSTYNEK

Doktor inżynier o specjalności metody komputerowe, programista z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w tworzeniu portali informacyjno-społecznościowych oraz aplikacji biznesowych. Jego pasją są grafy, algorytmy ewolucyjne oraz zagadnienia z zakresu inteligencji obliczeniowej. Krzysztof na co dzień pracuje w bielskim oddziale JCommerce, gdzie wspólnie z zespołem realizuje projekt dla klienta z branży energetycznej.

Temat: NoSQL na platformie .NET

Opis wykładu

Obiektowe podejście do problemu gromadzenia danych, coraz częściej staje się alternatywą dla klasycznych relacyjnych rozwiązań. W trakcie wykładu przedstawione będą bazy danych typu NoSQL oraz biblioteki i rozwiązania NoSQL dedykowane na platformę .NET. W dalszej części omówione zostaną narzędzia umożliwiające wysokowydajne przeszukiwanie danych takie jak Lucene.NET czy Elasticsearch.

    

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku