Novial

InfoMEET Wrocław 29 listopada 2014 Wrocław

Hotel Sofitel Wrocław Old Town

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja IT i targi kariery.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Wiele ciekawych prelekcji
- Warsztaty
- Tajemnice druku 3D
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody
- SPEED RECRUITMENT - NOKIA

Speed Recruitment to możliwość wzięcia udziału w 10-minutowej dyskusji z obszaru: C / C++ / Java / Testowanie. Nie pytamy o doświadczenie i dyplomy, bo liczy się przede wszystkim Twoja wiedza. Bez CV, bez zbędnych formalności, bez konsekwencji – przyjdź i zweryfikuj swoje umiejętności z interesującego Cię obszaru. Jeśli dobrze Ci pójdzie, dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną bezpośrednio we Wrocławskim oddziale Nokia. To najszybszy sposób, aby dostać pracę w firmie, która jest liderem w swojej branży.
 
Zapraszamy do rejestracji 


Lokalizacja

Hotel Sofitel Wrocław Old Town
ul. Św.Mikołaja 67
50-127 Wrocław

Zobacz mapę dojazdu

Program

UWAGA
W trakcie trwania konferencji odbędą się bezpłatne warsztaty
9:30 - 13:00 Ryszard Dałkowski - Chmura obliczeniowa - praktyczne wykorzystanie w firmie i w domu (wymagane własne komputery)
9:30 - 11:00
Tomasz Feliksik - Jak zacząć pisać testy jednostkowe? – wprowadzenie dla programistów C++
13:10 - 15:40
Jacek Chmielecki i Rafał Niedziński - Backstage of recruiting 
13:10 - 14:40 Tomasz Feliksik - „… że nie ma kiedy taczki załadować!” – czyli jak poprawić sytuację w zespole projektowym


od 8.30
Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych
9.20 SALA A Otwarcie konferencji
9.30 - 10.10
Panel pierwszy - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A Jacek Chmielecki - Praca na etacie drogą do raju czy do piekła? Czyli czego oczekują od swoich pracowników wielcy giganci IT tego świata tacy jak Cisco Systems , SAP, Google...
Sala B Bartosz Lenar - Sea-surfing in ASP.NET MVC
Sala C Daniel Pokusa - Jak wdrożyć Continuous Delivery do Twojego (starego) projektu?
10.10 - 10.30
Przerwa kawowa
10.30 - 11.10
SALA A Prezentacja firm uczestniczących (10.30 - Nokia, 10.45 -  Direct Communication, 11.00 - Sii)
11.10 - 11.30
Przerwa kawowa
11.30 - 12.10
Panel drugi - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A
Tomasz Popów - Pozyskiwanie kapitału na startup czyli biznes który się skaluje
Sala B Michał Kuriata - Jak zbudować Gwiazdę Śmierci - czyli MVP w projekcie


12.10 - 12.20
Przerwa kawowa
12.20 - 13.00
SALA A Prezentacja firm uczestniczących (12.20 - InTENSO, 12.35 - LGBS, 12.50 - UNITY)
13.00 - 13.10
Przerwa kawowa
13.10 - 13.50
Panel trzeci - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A Wojciech Paździor - Angażuj pracowników jak Steve Jobs, Larry Ellison i Bill Gore
Sala B Bartosz Lenar - Devkrutacja
Sala C Szymon Sobczak -  Big Data - szerokie i ostatnio modne pojęcie. Ale jak zbudować zespół Big Data, żeby generował wymierne korzyści?
13.50 - 14.10
Przerwa kawowa
14.10 - 14.50
Panel czwarty - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A
Agata Piórkowska - 7 grzechów głównych podczas rozmowy kwalifikacyjnej
Sala B
Mieszko Lassota - Cztery podstawy projektowania oprogramowania
Sala C
Przemysław Pogorzelec - NServiceBus
14.50 - 15:00
Przerwa kawowa
15.00 - 15.40
Panel piąty - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A
Bartek Rodak - Wybrane zagadnienia podstaw optymalizacji zapytań w MS SQL
Sala B
Katarzyna Cioczek - Personal Branding
Sala C
Tomasz Feliksik - Po co nam unit testy? – czyli o testach jednostkowych z perspektywy programisty
15.40 - 16.00
Zakończenie imprezy i losowanie nagród
W trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D oraz SPEED RECRUITMENT - NOKIA

Prelegenci

TOMASZ POPÓW

- praktyk, przedsiębiorca
- absolwent politechniki wrocławskiej (matematyka informatyczna)
- skutecznie pozyskuje finansowanie funduszy VC do swoich projektów
- skutecznie z pomysłów tworzy działające spółki
- SkyStorage.pl, Taxi5, KMPgroup.pl (współtwórca)

 

Temat: Pozyskiwanie kapitału na startup czyli biznes który się skaluje

Opis wykładu

Prezentacja jest skierowana do wszystkich tych którzy we Wrocławiu chcieliby odpalić swój biznes startupowy. Co to znaczy starupowy to znaczy taki biznes który jest łatwo skalowalny. Zastanawiałeś się jak zfinansować Twoje mażenie z pieniędzy własnych, znajomych, kredytu czy może od inwestora. Jeśli od inwestora to jakiego prywatnego, funduszu, akceleratora, z dotacji? Przyjdź dowiesz się tego jak inwestycje finansuje się w praktyce. 

 

JACEK CHMIELECKI

Lider od 18 lat odnoszący sukcesy w dużych międzynarodowych firmach, na rynku IT. Praktyk biznesu i sprzedaży , Znawca świata Korporacji, Trener,  Inwestor. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce. Partner Director at Juniper Networks, Microsoft, SAP, Cisco Systems. Lider dużych zespołów sprzedaży. Twórca strategii rozwoju Kanału partnerskiego dla Europy Centralnej Rosji Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej , restrukturyzacji Strategii sprzedaży partnerskiej dla krajów skandynawskich i Bliskiego Wschodu dla Cisco Systems. Specjalista sprzedaży na rynku Średnich i Małych firm. Manager zarzadzający sprzedażą, call center i strukturą kanału partnerskiego na rynkach Europy Centralnej, Południowej i Rosji w SAP, Cisco Systems i Juniper Networks. Odpowiadając za customer support dla Google Inc na rynku niemieckim, austriackim, szwajcarskim stworzył najlepszy zespół w rejonie EMEA obsługujący klientów biznesowych i indywidualnych. Prelegent konferencji branżowych, Kongres Sprzedaży, konferencji InfoMEET, szkoleń frenchasingu dla rynku SMB Festiwalu INSPIRACJI i innych. Gościnne wystąpienia na uczelniach: SGH i Asbiro. Prowadzi szkolenia, dzieląc się wiedzą  z zakresu rekrutacji, sprzedaży, motywacji, komunikacji, przywództwa, zarządzania czasem oraz słynne "Jak odnieść sukces w korporacyjnej Dżungli”. Absolwent  Universytetu De Montfort (Zastosowanie Informatyki w Biznesie) oraz Politechniki Łódzkiej (Wydział Mechaniczny) oraz MBA: Thames Valley University. Ukończył roczne studium Psychologii w Biznesie i dwuletnie Zarządzania i Marketingu. Ekspert Psychologii Biznesu, zarządzania i marketingu (Quantum Leap u T. Harv Ekera oraz szkolenia u Blaira Singera, Tony Gordona, Bodo Schafer i wielu innych).
 

Temat: Praca na etacie drogą do raju czy do piekła? Czyli czego oczekują od swoich pracowników wielcy giganci IT tego świata tacy jak Cisco Systems , SAP, Google...

Opis wykładu

 Życie w Korporacji lub Firmie polskiej bądź międzynarodowej może być usłane różami i pełne sukcesów, ale nie zawsze tak jest. Czasami presja otoczenia, skoncentrowanie się na wynikach, rezultatach sprzedaży, dostarczanie projektów zawsze na "wczoraj" wywołuje stres. Stres połączony z długimi godzinami pracy , niewyspaniem,  poczuciem winy względem zaniedbywanych dzieci i współmałżonków, powoduje ze stajesz sie bardziej nerwowy(a), zniercierpliwieny(a) i zaczynasz popełniać  błędy w pracy….i nagle, nie wiadomo nawet kiedy,  znajdujesz sie na równi pochyłej, w życiu zawodowym i prywatnym...

Ale tak wcale nie musi byc!!! Sprawdź jak to zmienić...

 

BARTOSZ LENAR

W Krakowie – absolwent AGH i programista rozwiązań dla sektora energetycznego oraz firm z branży Utilities. We Wrocławiu – absolwent Politechniki i techleader w firmie NeuroSYS zajmujący się aplikacjami webowymi w duchu SPA, opartymi o ASP.NET MVC \ WebAPI. Niezależnie jednak od lokalizacji – sympatyk twórczości Andersa Hejlsberga i technologii (choć nie zawsze produktów) firmy Microsoft. Zawodowo od ponad trzech lat związany z językiem C# i różnymi odnogami platformy .NET Framework. Lubi JavaScript, ale nie potrafi sprecyzować powodu. Po godzinach miłośnik górskich wędrówek, strategicznych planszówek, oraz soundtracków z gier RPG.
 

Temat: Devkrutacja

Opis wykładu

Luźna rozmowa poświęcona specyfice szukania dobrej pracy przez programistę w świecie rządzonym przez kandydatów, a nie firmy. 

Jak zaprezentować się jako perspektywiczny koder pomimo sytuacji w której znalezienie pracownika jest równie ciężke (a możliwe, że nawet i cięższe) jak znalezienie klienta? Jakie błędy są popełniane po obu stronach stołu? Sesja kierowana głównie widzom rozpoczynającym swoją przygodę w IT.

 

RYSZARD DAŁKOWSKI

Niezależny konsultant i trener. Były pracownik Microsoft z ponad 18 letnim stażem w korporacji w różnych rolach – technicznych, marketingowych, kierownika projektu i menadżera zespołu sprzedaży rozwiązań wspomagania biznesu. Odpowiedzialny m.in. za przygotowanie uzasadnienia biznesowego dla pierwszej polskiej lokalizacji oprogramowania Microsoft Windows Server.
Wcześniej związany zarówno z firmami, które informatyki używały jako narzędzia, jak i z firmami oferującymi systemy informatyczne.
Doświadczenia pozatechniczne to m.in. prowadzony w roku 1995 projekt komputerowej obsługi studia wyborczego TVP w czasie wyborów prezydenckich oraz trzyletni, niekomercyjny projekt „community development” (zmiany postrzegania firmy Microsoft wśród pracowników branży informatycznej). Przez ostatnie 4 lata w Microsoft odpowiadał za strategię współpracy i rozwoju otwartego oprogramowania na platformie cloud computing Microsoft Azure. Członek zgromadzenia fundatorów Fundacji Aegis (open source).
 

Temat: Chmura obliczeniowa - praktyczne wykorzystanie w firmie i w domu

Opis warsztatu

 

Praktyczne zajęcia z chmurą Microsoft Azure w roli głównej. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym w czasie którego rozszyfrujemy słowo-wytrych "chmura", uruchomimy usługi, które mogą się przydać każdemu - rozbudowę własnej sieci komputerowej o serwery Linux i Windows, wykorzystanie sieci wirtualnych, sieciowych dysków i składnic danych. Uruchomimy swoje pierwsze aplikacje sieciowe pod postacią popularnych CMS (Drupal, Joomla!, WordPress) i rozbudujemy je dodatkowe usługi z chmury (np. multimedia). Przetestujemy też metody tworzenia własnych aplikacji web i ich skalowanie. Przetestujemy również RemoteApp. Sprawdzimy także czy to się opłaca i jak unikać zbędnych kosztów korzystania z chmury. 

Wymagania: Uczestnicy powinni przynieść własne komputery i pracować z chmurą. Osoby z potwierdzoną rejestracją otrzymają kody dostępu na 30 dni ze specjalną procedurą rejestracji (bez karty kredytowej) dzień przed warsztatem. Konieczne jest posiadanie jakiegokolwiek konta Microsoft (@hotmail.com; @outlook.com etc).

Korzyści:  wszyscy uczestnicy warsztatu otrzymają vouchery na 30-dniowe uruchomienie usług Microsoft Azure bez konieczności posiadania karty kredytowej
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ

 

MICHAŁ KURIATA

Od wielu lat zajmuję się zarządzaniem projektami, szkoleniami i konsultingiem. Działa w wielu obszarach i nie ograniczam się do jednego kierunku. Ciągle szuka i stara się odkrywać drzemiący potencjał w nowych dziedzinach i projektach.
Obecnie pracuje w Trans.eu jako Project Manager / SCRUM Product Owner gdzie odpowiada za rozwój, mającej olbrzymi potencjał i mogącej zmienić branżę, platformy Social Media TransPlace.eu oraz wspiera projekt TransLab.eu.
Brał udział w projektach dla takich marek jak: ENERGA, JTI, Spiele Max, Rainbow Tours, Tim, Nexto, C.H. Beck, Elamed, Franc Gardiner, eurobuy.ua, Polarsport, Skalnik.

Prywatnie zawsze uśmiechnięty mąż Agaty, tato Antka
 

Temat: Jak zbudować Gwiazdę Śmierci - czyli MVP w projekcie

Opis wykładu

 

Nie wiesz czy warto budować Gwiazdę Śmierci.
Myślisz, że wiesz jak zacząć ze StartUp'em
Chcesz wiedzieć czym jest MVP i dlaczego jest tak ważne.
Chcesz wiedzieć jak dopasować produkt do użytkownika.
Przyjdź i posłuchaj.

 

 

SZYMON SOBCZAK

Szymon Sobczak studiował informatykę, a później biofizykę. Od kilku lat na "urlopie dziekańskim" zdobywał doświadczenie w budowie wysokowydajnych aplikacji - najpierw jako programista C++, później jako architekt baz danych aż po inżyniera systemów embedded. Zakochał się w przetwarzaniu danych na dużą skalę podczas pracy w Google w Szwajcarii, a później w Mountain View. Wrócił jednak do Polski i pracuje w Krakowskim startupie Base. Zajmuje się architekturą Big Data i uczy się wykorzystywania Data Science próbując sprawić, aby ludzie stali się 10x bardziej produktywni używając Base.
 

Temat: Big Data - szerokie i ostatnio modne pojęcie. Ale jak zbudować zespół Big Data, żeby generował wymierne korzyści?

Opis wykładu

 


 

BARTEK RODAK

Pół-Ślązak, pół-góral, motocyklista i konstruktor motocykli, w wolnych chwilach zajmuje się programowaniem. Maniak wydajności, porządku w kodzie i myślenia. Od 40 lat na świecie, od 25 lat programuje, od 15 lat zawodowo, od 3 lat w SII. Miłośnik assemblera i MS SQL. Żadnego języka programowania się nie boi, choć obecnie głównie operuje w C# i MS SQL.
 

Temat: Wybrane zagadnienia podstaw optymalizacji zapytań w MS SQL

Opis wykładu

Zapytanie wykonuje się za długo? Dysk serwera rzęzi, procesor ledwo zipie, a pamięć jest pełna? Spróbujmy zebrać w małej i lekkostrawnej kapsułce wiadomości - co może spowalniać wykonywanie zapytań i jak je przyspieszyć.

ZOBACZ PREZENTACJĘ 


 

PRZEMYSŁAW POGORZELEC

Przemysław Pogorzelec – przygodę z programowaniem zaczął 7 lat temu od języka Pascal. W następnych latach przesiadł się na języki obiektowe takie jak Delphi, Java a ostatnio C#. Zawodowo jako programista ma już za sobą 2 lata doświadczenia a językiem wiodącym jest właśnie C#. Zna między innymi WinForms, NHibernate, EntityFramework jak również języki bazodanowe głównie T-SQL.
 

Temat: NServiceBus

Opis wykładu

 

Mówisz, że nie wiesz co to jest kolejka komunikatów ? Nie wiesz co to jest szyna danych i jak jej używać ? Rozwiązaniem i odpowiedzią na powyższe pytania może być właśnie NServiceBus.

 

DANIEL POKUSA

Pragmatyk, zapalony zwolennik zwinnych metodyk prowadzenia projektów, automatyzacji i efektywności. W pracy programista ściśle związany z rodziną językow JVM oraz kierownik projektów. Często związany z projektami publicznymi, gdzie walczy o jak największą możliwość bycia agile. Każego dnia stara się obalić mit programisty w flanelowej koszuli nie posiadającego zdolności interpersonalnych, a jedynie wiedzę techniczną. Wierzy, że istotą wytwarzania dobrego oprogramowania jest komunikacja, współpraca i umiejętność dzielenia się wiedzą. Personalnie trener zajmujący się wsparciem w zakresie jakości projektów, organizacji zespołu, rekrutacji i rozwoju personalnego. Współtwórca konferencji SpreadIT oraz aktywny uczestnik wydarzeń ze światka IT.


Temat: Jak wdrożyć Continuous Delivery do Twojego (starego) projektu?

Opis wykładu

Stworzenie nowego produktu na bazie starego kodu źródłowego nie jest sprawą prostą. Nie jest też rzeczą niemożliwą! Na bazie własnych doświadczeń przedstawię możliwości i sposoby zorganizowania środowiska pracy tak, aby ciągłe dostarczanie nowych wersji i aktualizacji aplikacji stało się faktem. Zaproponuję narzędzia, które sprawdzają się w praktyce, wskażę rozwiązania jakich należy unikać, a także przedstawię kilka podejść do budżetu, który niekoniecznie pozwoli na kilka miesięcy "sprzątania" przed rozpoczęciem właściwych prac
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ

WOJCIECH PAŹDZIOR

Inspiruje i wspiera osoby w zwiększaniu satysfakcji z życia. Od 2001 roku zarządza swoją karierą, a od 2003 roku pomaga osobom i całym organizacjom. Szuka celowości i optymalizacji we wszystkim, co robi. Właściciel Active Strategy. Coach kariery, trener, konsultant HR. Autor bloga o zarządzaniu karierą. Jego artykuły opublikowały portale Forbes, QBusiness, HRNews i globalny blog International Coach Federation. Współpracował m. in. z: Allegro, BLStream, Credit Suisse, Hewlett-Packard, Nasza Klasa, Samsung, Siemens, Volkswagen, Whirlpool.
Zobacz Wojtka na LinkedIn!
nspiruje i wspiera osoby w zwiększaniu satysfakcji z życia. Od 2001 roku zarządza swoją karierą, a od 2003 roku pomaga osobom i całym organizacjom. Szuka celowości i optymalizacji we wszystkim, co robi. Właściciel Active Strategy. Coach kariery, trener, konsultant HR. Autor bloga o zarządzaniu karierą. Jego artykuły opublikowały portale Forbes, Wirtualna Polska, QBusiness, HRNews i globalny blog International Coach Federation. Współpracował m. in. z: Allegro, Credit Suisse, Ernst&Young, Hewlett-Packard, Nasza Klasa, Oracle, Siemens, Volkswagen, Whirlpool.
Zobacz Wojtka na GoldenLine!
 

Temat: Angażuj pracowników jak Steve Jobs, Larry Ellison i Bill Gore

Opis wykładu

 Apple, Oracle i W.L. Gore & Associates to firmy znane na całym świecie. Trudno znaleźć branżę, która nie korzysta z ich produktów. Każdy z tych liderów inaczej tworzył swoją firmę i każda marka inaczej angażuje swoich pracowników. Poznasz techniki i zasady, których używali do budowania wysokiej energii, inicjatywy i poczucia odpowiedzialności w zespołach. Dowiesz się jak zarządzać zespołem, żeby "kupić" pracowników dla Twojego projektu lub pomysłu.

KATARZYNA CIOCZEK

Relyon Recruitment 
 
Team Leader z  doświadczeniem w rekrutacjach na stanowiska techniczne w Polsce i zagranicą. Specjalizuje się w pozyskiwaniu kandydatów na stanowiska inżynierskie, eksperckie i managerskie w obszarze IT Software. Z sukcesem realizuje projekty rekrutacyjne w dziedzinie programowania, projektowania systemów, architektury korporacyjnej, tworzenia i rozwijania aplikacji, Big Data oraz Business Intelligence. Jest cenioną autorką tekstów specjalistycznych publikowanych w pismach/portalach branży IT.

 

Temat: Personal Branding

Opis wykładu


- Sposoby autoprezentacji
- W jaki sposób komunikować się z rekruterem?
- W jaki sposób odpowiednio zaprezentować się w dokumentach rekrutacyjnych?
- Co zrobić, by praca znalazła Ciebie? Linkedin , Goldenline – widoczność w sieci
- Network – dlaczego warto dbać o kontakty?
- Planowanie ścieżki kariery
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ
 

JACEK CHMIELECKI

Lider od 18 lat odnoszący sukcesy w dużych międzynarodowych firmach, na rynku IT. Praktyk biznesu i sprzedaży , Znawca świata Korporacji, Trener,  Inwestor. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce. Partner Director at Juniper Networks, Microsoft, SAP, Cisco Systems. Lider dużych zespołów sprzedaży. Twórca strategii rozwoju Kanału partnerskiego dla Europy Centralnej Rosji Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej , restrukturyzacji Strategii sprzedaży partnerskiej dla krajów skandynawskich i Bliskiego Wschodu dla Cisco Systems. Specjalista sprzedaży na rynku Średnich i Małych firm. Manager zarzadzający sprzedażą, call center i strukturą kanału partnerskiego na rynkach Europy Centralnej, Południowej i Rosji w SAP, Cisco Systems i Juniper Networks. Odpowiadając za customer support dla Google Inc na rynku niemieckim, austriackim, szwajcarskim stworzył najlepszy zespół w rejonie EMEA obsługujący klientów biznesowych i indywidualnych. Prelegent konferencji branżowych, Kongres Sprzedaży, konferencji InfoMEET, szkoleń frenchasingu dla rynku SMB Festiwalu INSPIRACJI i innych. Gościnne wystąpienia na uczelniach: SGH i Asbiro. Prowadzi szkolenia, dzieląc się wiedzą  z zakresu rekrutacji, sprzedaży, motywacji, komunikacji, przywództwa, zarządzania czasem oraz słynne "Jak odnieść sukces w korporacyjnej Dżungli”. Absolwent  Universytetu De Montfort (Zastosowanie Informatyki w Biznesie) oraz Politechniki Łódzkiej (Wydział Mechaniczny) oraz MBA: Thames Valley University. Ukończył roczne studium Psychologii w Biznesie i dwuletnie Zarządzania i Marketingu. Ekspert Psychologii Biznesu, zarządzania i marketingu (Quantum Leap u T. Harv Ekera oraz szkolenia u Blaira Singera, Tony Gordona, Bodo Schafer i wielu innych).
www.linkedin.com/in/  jacekchmielecki


RAFAŁ NIEDZIŃSKI

Relyon Recruitment 
 
Team Leader dedykowany do realizacji projektów rekrutacyjnych w obszarze IT/Telecom na stanowiska techniczne i menedżerskie. Specjalizuje się w rekrutacjach profesjonalistów technologii Microsoftowych (.NET, C#, SharePoint, MS Dynamics AX, MS Dynamics CRM, oraz Microsoftowego BI: SSRS, SSAS, SSIS, MDX, ETL). Rozwijał usługi contractingu IT, budując i oddelegowując zespoły wysokiej klasy specjalistów (Programiści, Testerzy, Analitycy biznesowi i systemowi, Administratorzy, Konsultanci wdrożeniowi) w modelu Time & Material do największych Integratorów i Vendorów IT oraz największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Jest cenionym autorem publikacji specjalistycznych w pismach/portalach branży IT.


Temat: Backstage of recruiting

Opis warsztatu

Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś. Eksperci Ci w tym pomogą.
Pracujesz już w firmie, planujesz swoja karierę lub zmianę pracy, a może jeszcze studiujesz lub jesteś świeżo upieczonym absolwentem uczelni, - zapraszamy na seminarium interaktywne:
Backstage of recruiting 
„Czy da się szybciej zarobić pierwszy milion? Czyli jak zdobyć  i utrzymać wymarzoną pracę”.  
Podczas warsztatów:
• zdefiniujesz, co tak naprawdę chcesz robić w życiu zawodowym  
• przygotujesz swoje CV, które wyróżni się w tłumie
• przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej
• dowiesz jak z sukcesem przejść przez meandry rekrutacji

    

MIESZKO LASSOTA

Doświadczony programista, designer, (prawie)grafik i ewangelista Microsoftu (jakimś cudem tak zawsze wychodzi). Don Corleone w KODD.pl (software house) oraz Dessigne.com (design house), w których projektuje i implementuje wyborne oprogramowanie. Od zawsze związany z technologiami .NETowymi stworzył m.in. Verbalize, Proto, 9GAG.com dla Windows Phone oraz współtworzył FreeMetera. Papierki poświadczające, że naprawdę coś umie, a nie tylko lans: MS Technology Specialist (Siliverlight 4), Programming in C# Specialist, Certified Scrum Master, Nokia Certified Developer Trainer (Windows Phone) oraz LTE DVD USB LE 3.1.


Temat: Cztery podstawy projektowania oprogramowania

Opis wykładu

Sądzisz, że projektowanie oprogramowania jest zbyt trudne? Opowiem Ci, jak w czterech krokach wkroczyć w wspaniały świat designu.

BARTOSZ LENAR

W Krakowie – absolwent AGH i programista rozwiązań dla sektora energetycznego oraz firm z branży Utilities. We Wrocławiu – absolwent Politechniki i techleader w firmie NeuroSYS zajmujący się aplikacjami webowymi w duchu SPA, opartymi o ASP.NET MVC \ WebAPI. Niezależnie jednak od lokalizacji – sympatyk twórczości Andersa Hejlsberga i technologii (choć nie zawsze produktów) firmy Microsoft. Zawodowo od ponad trzech lat związany z językiem C# i różnymi odnogami platformy .NET Framework. Lubi JavaScript, ale nie potrafi sprecyzować powodu. Po godzinach miłośnik górskich wędrówek, strategicznych planszówek, oraz soundtracków z gier RPG.
 

Temat: Sea-surfing in ASP.NET MVC

Opis wykładu

Już od kilkunastu lat spotykamy się z atakami na strony internetowe za pomocą metody o nazwie Cross-Site Request Forgery. Pomimo tego nadal łatwo jest znaleźć aplikacje webowe, które nie zabezpieczają pod tym kątem swojej komunikacji pomiędzy cienkim klientem a obsługującą go częścią serwerową. Co to jest CSRF? Czym grozi skuteczny atak oraz jak go przeprowadzić? Odpowiedzią na te pytania rozpocznę moją prelekcję, podczas której omówię sposoby obrony dostępne standardowo w najnowszym ASP.NET MVC, oraz pokażę jak zaprojektować od podstaw własne zabezpieczenia, głównie pod kątem aplikacji typu SPA.

ZOBACZ PREZENTACJĘ

AGATA PIÓRKOWSKA

Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim i psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest konsultantką w firmie Antal International, realizującą procesy rekrutacyjne dla sektora IT/Telecom. Zajmuje się łączeniem doświadczonych specjalistów z nowymi pracodawcami, pośrednicząc w nawiązaniu między nimi satysfakcjonującej współpracy. Jej specjalizacją są rekrutacje dedykowane Programistom: iOS, Android, Java, .NET, C/C++, a także Testerom i IT Project Managerom.
 

Temat: 7 grzechów głównych podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Opis wykładu

 Rozmowa kwalifikacyjna jest kluczowym etapem każdego procesu rekrutacyjnego. Podczas prelekcji przedstawię subiektywny, ale bazujący na doświadczeniach w pracy z kandydatami z branży IT, zbiór najczęściej popełnianych przez nich błędów w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Opowiem o tym, co zrobić, by mimo świetnych kompetencji technicznych, skutecznie zrazić do siebie potencjalnego pracodawcę... i o tym, jak takiej sytuacji uniknąć.

ZOBACZ PREZENTACJĘ

 

TOMASZ FELIKSIK

- wewnętrzny trener umiejętności technicznych i softskillowych we wrocławskim oddziale Nokia
- programista C/C++ z ponad 6-cio letnim doświadczeniem, który wierzy, że praca programisty to coś więcej niż tylko umiejętności techniczne J
- częsty trener i prezenter na targach pracy i dniach otwartych drzwi w Nokia
- prywatnie fascynat łączenia różnych dziedzin psychologii w zakresie rozwijania zespołów developerskich
- zwolennik łączenia teroii z praktyką w kontekście relacji socjalnych

 

Temat: Po co nam unit testy? – czyli o testach jednostkowych z perspektywy programisty

Opis warsztatu

 


Testy jednostkowe (Unit Testy) - wbrew swojej nazwie - nie są tworzone przez testerów. Doświadczeni programiści piszą je sami - jeszcze zanim napiszą kawałek kodu źródłowego. Warto umieć je tworzyć, bo ta umiejętność znacząco podnosi wartość programisty na dzisiejszym rynku pracy.
Na tej prezentacji poznasz podstawowe informacje o testach jednostkowych:
- dlaczego stosowanie testów tego typu jest tak istotne w procesie tworzenia oprogramowania?
- dlaczego pracodawcom opłaca się posiadanie testów jednostkowych?
- co daje programiście posiadanie testów tego typu?
- czym jest koncepcja Test Driven Development (TDD)?

 

 

Temat: Jak zacząć pisać testy jednostkowe? – wprowadzenie dla programistów C++

Opis warsztatu

 

Każdy programista, który miał okazję popracować dłużej z dobrze napisanymi testami jednostkowymi wie jak bardzo pomocnym potrafią być narzędziem. Niestety obycie z tym rodzajem testów wymaga wiedzy i doświadczenia wykraczających poza podstawową umiejętność pisania kodu. Ten warsztat ma w intencji nauczyć podstaw wystarczających do samodzielnego rozpoczęcia pracy z testami jednostkowymi.

Czego się nauczysz?:
- poznasz Test Driven Development (TDD) i zobaczysz jak to stosować w codziennej pracy
- dowiesz się dlaczego pisanie testów przed implementacją to trochę dziwny, ale dobry pomysł
- weźmiesz udział w analizie przykładowych testów jednostkowych aby zrozumieć jak to się robi w praktyce
- dowiesz się gdzie szukać darmowych narzędzi i dalszych informacji, aby rozwijać się w tym temacie.

Warsztat jest rozwinięciem wykładu „Po co nam unit testy? – czyli o testach jednostkowych z perspektywy programisty”.
Z racji tego, że porozmawiamy o konkretnych przykładach, do wzięcia udziału w tym warsztacie wymagana jest znajomość języka C++.

 

 
 

Temat: „… że nie ma kiedy taczki załadować!” – czyli jak poprawić sytuację w zespole projektowym

Opis warsztatu

Praca w zespole programistycznym to specyficzne zadanie – czasami jest bardzo przyjemna, innym razem okazuje się być wyzwaniem, w którym zachowanie stoickiego spokoju wydaje się być niemożliwe.
Co wpływa na efektywność zespołu programistów?
Jak relacje pomiędzy poszczególnymi członkami oraz wszystkimi dookoła wpływają na efekty jakie zespół uzyskuje?
Jaka jest różnica pomiędzy motywacją a automotywacją?
Waterfall, Agile SCRUM, Kanban i Inne … - która metodyka pracy jest najlepsza i czy istnieje jedna idealna?
O wszystkich tych rzeczach będzie okazja porozmawiać na tym warsztacie.
Warsztat ma charakter wymiany doświadczeń i dyskusji – do wzięcia udziału wymagane jest posiadanie doświadczenia w pracy w zespole programistycznym.

 

 

 

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku