Novial

InfoMEET Kraków 15 listopada 2014 Kraków

Park Inn by Radisson

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja IT i targi kariery.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Wiele ciekawych prelekcji
- Warsztaty
- Tajemnice druku 3D
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody

Zapraszamy do rejestracji 


Lokalizacja

Park Inn by Radisson
Ul. Monte Cassino 2
30-337 Kraków

Zobacz mapę dojazdu

Program

UWAGA
W trakcie trwania konferencji odbędą się bezpłatne warsztaty
9.30 - 11.20 Łukasz Wiktor - Java 8 - in love again (wymagane własne laptopy oraz zainstalowane IDE obsługujące Javę 8 np. Eclipse Luna, InteliJ IDEA, NetBeans)
13.10 - 16.00
Jacek Chmielecki i Rafał Niedziński - Backstage of recruiting 


od 8.30 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych
9.10 SALA A Otwarcie konferencji
9.15 SALA A Rafał Żak - Świat IT w kulturze masowej
9.30 - 10.10
Panel pierwszy - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A Jacek Chmielecki - Praca na etacie drogą do raju czy do piekła
Sala B Szczepan Faber - Historia Mockito: od starcia z jMock'iem, aż po continuous deployment


10.10 - 10.30
Przerwa kawowa
10.30 - 11.10
SALA A Prezentacja firm uczestniczących (10.30 - JCommerce 10.45 - Motorola Solutions 11.00 - IGE-XAO)
11.10 - 11.30
Przerwa
11.30 - 12.10
Panel drugi - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A Jerzy Zientkowski i Kamil Kozieł - Skuteczny przekaz audiowizualny, czyli o kilku rzeczach, których nie uczą nas w szkole
Sala B Jarosław Pałka - Wzorce organicznej architektury - rzecz o kodzie odziedziczonym
Sala C Jacek Piątkowski - Programować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej
12.10 - 12.20
Przerwa kawowa
12.20 - 13.00
SALA A Prezentacja firm uczestniczących (12.20 - UNITY, 12.35 - LGBS )
13.00 - 13.10
Przerwa
13.10 - 13.50
Panel trzeci - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A Piotr Łaskawiec - Sztuka wyboru w dobie technologicznego urodzaju
Sala B Maciej Matkowski - Znajdź wymarzoną pracę z głową!
Sala C Daniel Pokusa - Jak wdrożyć Continuous Delivery do Twojego (starego) projektu?
13.50 - 14.10
Przerwa kawowa
14.10 - 14.50
Panel czwarty - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A
Wiktor Żołnowski - Mity i problemy z wymaganiami w Agile  
Sala B
Piotr Nabielec - Jak podwoić swoją produktywność w pracy w biurze?
Sala C
Jarosław Pałka - Systematyczny architekt na drodze ku planowanemu postarzaniu - rzecz o tworzeniu systemów
14.50 - 15:00
Przerwa
15.00 - 15.40
Panel piąty - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A
Katarzyna Cioczek - Personal Branding
Sala B
Łukasz Tync - Po co firmy wdrażają systemy ERP?
Sala C
Adam Kopeć - Co poza obiektowością? Inne oblicza programowania
15.40 - 16.00
Zakończenie imprezy i losowanie nagród
W trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D

Prelegenci

JACEK CHMIELECKI

Lider od 18 lat odnoszący sukcesy w dużych międzynarodowych firmach, na rynku IT. Praktyk biznesu i sprzedaży , Znawca świata Korporacji, Trener,  Inwestor. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce. Partner Director at Juniper Networks, Microsoft, SAP, Cisco Systems. Lider dużych zespołów sprzedaży. Twórca strategii rozwoju Kanału partnerskiego dla Europy Centralnej Rosji Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej , restrukturyzacji Strategii sprzedaży partnerskiej dla krajów skandynawskich i Bliskiego Wschodu dla Cisco Systems. Specjalista sprzedaży na rynku Średnich i Małych firm. Manager zarzadzający sprzedażą, call center i strukturą kanału partnerskiego na rynkach Europy Centralnej, Południowej i Rosji w SAP, Cisco Systems i Juniper Networks. Odpowiadając za customer support dla Google Inc na rynku niemieckim, austriackim, szwajcarskim stworzył najlepszy zespół w rejonie EMEA obsługujący klientów biznesowych i indywidualnych. Prelegent konferencji branżowych, Kongres Sprzedaży, konferencji InfoMEET, szkoleń frenchasingu dla rynku SMB Festiwalu INSPIRACJI i innych. Gościnne wystąpienia na uczelniach: SGH i Asbiro. Prowadzi szkolenia, dzieląc się wiedzą  z zakresu rekrutacji, sprzedaży, motywacji, komunikacji, przywództwa, zarządzania czasem oraz słynne "Jak odnieść sukces w korporacyjnej Dżungli”. Absolwent  Universytetu De Montfort (Zastosowanie Informatyki w Biznesie) oraz Politechniki Łódzkiej (Wydział Mechaniczny) oraz MBA: Thames Valley University. Ukończył roczne studium Psychologii w Biznesie i dwuletnie Zarządzania i Marketingu. Ekspert Psychologii Biznesu, zarządzania i marketingu (Quantum Leap u T. Harv Ekera oraz szkolenia u Blaira Singera, Tony Gordona, Bodo Schafer i wielu innych).
 

Temat: Praca na Etacie drogą do raju czy do Piekła

Opis wykładu

 Życie w Korporacji lub Firmie polskiej bądź międzynarodowej może być usłane różami i pełne sukcesów, ale nie zawsze tak jest. Czasami presja otoczenia, skoncentrowanie się na wynikach, rezultatach sprzedaży, dostarczanie projektów zawsze na "wczoraj" wywołuje stres. Stres połączony z długimi godzinami pracy , niewyspaniem,  poczuciem winy względem zaniedbywanych dzieci i współmałżonków, powoduje ze stajesz sie bardziej nerwowy(a), zniercierpliwieny(a) i zaczynasz popełniać  błędy w pracy….i nagle, nie wiadomo nawet kiedy,  znajdujesz sie na równi pochyłej, w życiu zawodowym i prywatnym...

Ale tak wcale nie musi byc!!! Sprawdź jak to zmienić...

 

PIOTR NABIELEC

Jestem trenerem i coachem z wieloletnim doświadczeniem w IT, ogromnie interesują mnie tematy Lean oraz Personal Productivity. Jestem autorem książki "Effective Multitasking" i współautorem portalu Lifehack.org w tematach produktywności i komunikacji. W IT zaczynałem jako Software Developer, a kolejne lata spędziłem w różnych firmach jako Scrum Master (certyfikowany w 2009r), Agile Coach, człowiek odpowiedzialny za wewnętrzne procesy, lider działu testów i wreszcie jako trener.  Uwielbiam pomagać ludziom stawać się bardziej produktywnymi i wprowadzać zapał do ich zespołu/pracy/życia


Temat: Jak podwoić swoją produktywność w pracy w biurze?

Opis wykładu

 
Na prezentacji przyjrzymy się temu, jak wygląda przeciętny dzień w pracy w biurze, co najbardziej rujnuje naszą produktywność i jak praktycznie możemy ją podwoić. Zobaczymy jakie ludzkie i organizacyjne nawyki powodują te dysfunkcje oraz jak w tych sytuacjach działa nasz mózg.

PIOTR ŁASKAWIEC

Pasjonat technologii bazujących na Java Virtual Machine. Obecnie pracuje jako architekt, opracowując oraz implementując rozwiązania dla największych instytucji finansowych na świecie. 
W projektach kładzie nacisk na kwestie wydajnościowe, jakość kodu oraz wykorzystanie narzędzi usprawniających proces tworzenia oprogramowania. Założyciel serwisu javablog.eu. Organizator JARCampu (jarcamp.pl) -  serii nieformalnych spotkań dla programistów. Autor licznych publikacji technicznych. 


Temat: Sztuka wyboru w dobie technologicznego urodzaju

Opis wykładu

 
Wybór odpowiedniej architektury oraz bazowych technologii jest jednym z najważniejszych etapów tworzenia niemal każdego projektu informatycznego. Z uwagi na mnogość dostępnych rozwiązań wybór ten jest niezwykle trudny i obarczony dużym ryzykiem. Podczas prezentacji przedstawione zostaną porady pozwalające na dobór stosu technologicznego na bazie Java Virtual Machine, który pozwoli na stworzenie wydajnych, skalowalnych oraz bezpiecznych systemów. Omówione zostaną również mniej techniczne aspekty wpływające na budowę końcowego projektu. Wszystko to na bazie praktycznych doświadczeń zebranych podczas prac nad aplikacjami dla sektora finansowego oraz startupami.


SZCZEPAN FABER

Szczepan Faber jest inżynierem i coachem zamieszkałym w Krakowie. Na co dzień wspiera swoich klientów w automatyzacji testów i całych projektów poprzez szkolenia, coaching i nowe featury w Gradle ;) Twórca Mockito, jeden z członków core teamu Gradle. Bywa na konferencjach, ma obsesje na punkcie jakości kodu i jest kompletnie zauroczony implementacją continuous delivery. Ma gmail'a ("szczepiq"), czasem używa twittera (@szczepiq) i codziennie pisze kod (https://github.com/szczepiq).

Temat: Historia Mockito: od starcia z jMock'iem, aż po continuous deployment

Opis wykładu

Zapraszam na zastrzyk nowej wiedzy:
- w jakim celu powstał wzorzec projektowy "Mock Object" i dlaczego ta wiedza pomaga pisać lepszej jakości kod.
- jak używać mocków bez postrzału we własną stopę
- co dzieje się z Mockito - continuous deployment, jakiego nie spróbował jeszcze nikt
 
Motywacja stworzenia wzorca "Mock Object" daje świetną perspektywę na nowoczesny kod obiektowy i TDD. W ciągu ostatnich lat inżynierowie wypracowali wiele sposobów używania mocków. Niektóre ze sposobów w szybki sposób prowadzą do degradacji jakości kodu testowego i produkcyjnego, a niektóre wręcz przeciwnie - ułatwiają zrozumienie kodu i wpływają korzystnie na obiektowy design. Jak Mockito wpisuje się w dobre praktyki inżynierskie? Ile kodu testowego typu "legacy" napisano do tej pory przy użyciu mocków? (a ile przy użyciu Mockito? :). Jakość testów i kodu ma bezpośrednie przełożenie na możliwości zastosowania najnowocześniejszych metod budowania software'u. Chciałbym zaprezentować jak zaimplementowany jest continous deployment w Mockito i jak możecie skorzystać z tej wiedzy w waszych projektach. 
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ 

JAROSŁAW PAŁKA

Od ponad 10 lata w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i "inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami "waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za Ciebie. W międzyczasie dałem się porwać się ideą TDD, Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST, JavaScript i NOSQL. Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach wolnych członek SSEEP, niezależny trener i konsultant od spraw beznadziejnych oraz autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/

Temat: Wzorce organicznej architektury

Opis wykładu

 
Projektowanie systemów metodą "bottom-up" lub "top-down", zgodnie z zasadami TOGAF, korzystając z UML, modelując procesy z wykorzystaniem BPMN, odkrywając uroki SOA, małe systemy i te duże, hipsterskie frameworki, i pomniki ludzkiej ignorancji pielęgnowane przez podstarzałych fanów Iron Maiden?
Jak efektywnie i efektownie podejść do architektury systemu? Które podejście wybrać? Jak przeprowadzić system przez ciąg zmiany, by nie zwariować, by nie zmarnować pieniędzy na bezproduktywnych spotkaniach, dyskusjach i pogaduszkach, jak nie stracić serca i zdrowia poszukując wartości biznesowej i uzasadniając wartość tejże wartości?
Po latach spędzonych w projektach różnej skali, ewolucji "waterfall", rewolucji "Agile" i schizmy "Kanban" i "Lean". Po kilkunastu "rewolucjach" technologicznych, eksplozjach trendów, i utraconych nadziei pokładanych w narzędziach i podejściach, zrozumiałem i chcąc czy nie chcąc, musiałem zaakceptować, że jako branża nie dostarczamy ani rozwiązań ani wartości biznesowej.
Jedyne co dostarczamy to coraz większa złożoność systemów z którymi pracujemy. I nie ważne jak szybko procesory wykonują instrukcje i ile czas zainwestujemy w jakość, na koniec każdego dnia dostarczamy tylko rozwiązania które wcześniej czy później zostaną pożarte przez swoją własną złożoność. Być może "Software is eating the world", jednak w tym samym czasie złożoność pożera systemy.
Podczas tej filozoficznej dysputy, opowiem o pewnych wzorcach, które odkryłem czy też skradłem, kilku prostych sztuczkach, które pozwolą wam zapanować nad rozszalałą złożonością systemtów, karmioną przez naszą ignorancję. Nadałem tym prostym techniką nazwy, by było łatwiej o nich rozmawiać, krytykować i rozwijać. Nazwałem je wzorcami organicznej architektury. Dlaczego? Dlatego, że tylko natura, której esencją jest organiczny rozwój, bez kontroli naczelnego architekta, potrafi utrzymać w ryzach złożoność systemów. Natura nie ma spotkań, estymat, planowania. Jednak potrafi tworzyć rzeczy piękne w swej prostocie.
I nieważne w jakiej technologi czy też metodologi, te proste wzorce pozwolą Ci bez pomocy architektów zamkniętych w wieżach z kości słoniowej, dostarczyć proste i efektywne rozwiązania.
 

JACEK PIĄTKOWSKI

Freelancer, programista php, wiecznie niezadowolony ze swojego kodu. Toleruje frontend, kocha backend, miłośnik integracji oraz tematów związanych z architekturą aplikacji.
 
 
 
 


Temat: Programować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej

Opis wykładu

 
Krótka rozprawka o tym jak to jest być zawodowym programistą, o poczuciu odpowiedzialności za swój kod, o myśleniu zorientowanym na klienta, ale także o tym jak ważny jest rozwój programisty. Plus przykład jak położyć firmę jednym commitem oraz wyjaśnienie dlaczego managerowie powinni wymagać od programistów piania testów. Na bazie PHP, choć wnioski zdecydowanie uniwersalne.
 


RAFAŁ ŻAK

Zajmuje się rozwojem ludzi i organizacji. Robi to zazwyczaj w czterech rolach: trenera, coacha, mówcy i autora tekstów (www.rafalzak.com). W zakresie pracy trenerskiej i coachingowej specjalizuje się w pracy z grupami wysokiego potencjału (zalicza do tej grupy menedżerów, koordynatorów, szefów zespołów projektowych, trenerów wewnętrznych). W roli mówcy prowadzi wystąpienia konferencyjne, starając się wybierać tematy, które spełniają dwa warunki: mają wartość merytoryczną i są podane w atrakcyjnej, zajmującej dla odbiorców formie. W Od kilku lat  bada jak świat biznesu prezentowany jest w kulturze masowej. Autor bloga www.bizneswkulturze.pl, poświęconego właśnie tej tematyce.


Temat: Świat IT w kulturze masowej

Opis wykładu

 
Pokażę jak świat IT prezentowany jest w wytworach kultury masowej (filmach, serialach, skeczach, komiksach, reklamach). Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie jaki obraz się z takiej analizy wyłania i dlaczego tak się dzieje. To co mogę obiecać, to porcję humoru, śmiechu i zadziwienia. Myślę też, że wystąpienie może być okazją do nowego spojrzenia na siebie samych jako ludzi IT i na swój obraz w lustrze kultury masowej.

DANIEL POKUSA

Pragmatyk, zapalony zwolennik zwinnych metodyk prowadzenia projektów, automatyzacji i efektywności. W pracy programista ściśle związany z rodziną językow JVM oraz kierownik projektów. Często związany z projektami publicznymi, gdzie walczy o jak największą możliwość bycia agile. Każego dnia stara się obalić mit programisty w flanelowej koszuli nie posiadającego zdolności interpersonalnych, a jedynie wiedzę techniczną. Wierzy, że istotą wytwarzania dobrego oprogramowania jest komunikacja, współpraca i umiejętność dzielenia się wiedzą. Personalnie trener zajmujący się wsparciem w zakresie jakości projektów, organizacji zespołu, rekrutacji i rozwoju personalnego. Współtwórca konferencji SpreadIT oraz aktywny uczestnik wydarzeń ze światka IT.


Temat: Jak wdrożyć Continuous Delivery do Twojego (starego) projektu?

Opis wykładu

 
Stworzenie nowego produktu na bazie starego kodu źródłowego nie jest sprawą prostą. Nie jest też rzeczą niemożliwą! Na bazie własnych doświadczeń przedstawię możliwości i sposoby zorganizowania środowiska pracy tak, aby ciągłe dostarczanie nowych wersji i aktualizacji aplikacji stało się faktem. Zaproponuję narzędzia, które sprawdzają się w praktyce, wskażę rozwiązania jakich należy unikać, a także przedstawię kilka podejść do budżetu, który niekoniecznie pozwoli na kilka miesięcy "sprzątania" przed rozpoczęciem właściwych prac
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ

ŁUKASZ TYNC

Konsultant, manager, przedsiębiorca (www.sinapi.pl), początkujący bloger (www.itishuman.pl). Od ponad dziesięciu lat związany z rynkiem IT dla przedsiębiorstw, a przede wszystkim systemów ERP zarówno od strony wsparcia systemu, jak i wdrożeń. Udział w projektach polskich i międzynarodowych (Niemcy, Włochy, Holandia, Skandynawia, Australia, Malezja) w firmach z różnych branż (m.in. farmacja, chemia, produkcja żywności, handel hurtowy i detaliczny, ubezpieczenia, nieruchomości). Zarządzał projektami, usługami IT i zespołami. Niezależny konsultant w zakresie organizacji działów IT, zarządzania projektami IT, analizy przedwdrożeniowej oraz HR.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach (Informatyka Ekonomiczna), kanadyjskiego Université du Québec (Zarządzanie Projektami akredytowane przez PMI) oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Tischnera w Krakowie (Zarządzanie Zasobami Ludzkimi). Doktorant na Katedrze Badań Operacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego im. K. Adamieckiego w Katowicach.


Temat: Po co firmy wdrażają systemy ERP?

Opis wykładu

 
ERP wykorzystują praktycznie wszystkie duże i średnie organizacje oraz wiele małych. Wdrożenie nowego systemu to na ogół duża zmiana i wyzwanie dla organizacji, a przy tym spore koszty. Ważne, by wiedzieć po co się to robi i nie stracić tego celu z oczu w trakcie wdrożenia.
Zapraszam Cię w małą podróż w poszukiwaniu celu wdrożenia. Zastanowimy się między innymi:
- Po co organizacje wdrażają ERPy?
- Jak zdefiniować cele wdrożenia by zwiększyć szansę na sukces?  
- Jaki cel ma cel wdrożenia?
- Wdrożenie i co dalej?

Zapraszam!
 

ŁUKASZ WIKTOR

Programistyczny poliglota w JCommerce. Na co dzień porozumiewa się z komputerem w języku Java. Lubi poznawać nowe technologie i chętnie dzieli się wiedzą. Zwolennik prostych rozwiązań i czytelnego kodu. Pasjonat algorytmicznych wyzwań. Po pracy odpoczywa aktywnie na wszelkie dostępne sposoby.


Temat: Java 8 - in love again

Opis warsztatu

 
(wymagane własne laptopy)
Zaraz po wydaniu Javy 8 zacząłem się zapoznawać z wprowadzonymi nowościami i powiem Wam, że z każdym kolejnym krokiem narastała we mnie fascynacja nowymi możliwościami. Ta wersja jest naprawdę rewolucyjna! Nareszcie dodane zostały dawno oczekiwane wyrażenia lambda Dzięki nim w łatwy sposób można definiować funkcje i przekazywać je dalej w parametrach. W ogóle Java zrobiła duży krok w stronę programowania funkcyjnego. W bibliotece standardowej pojawił się cały zestaw operacji do strumieniowego przetwarzania kolekcji, które pozwalają pozbyć się wielokrotnie powtarzanych schematów złożonych z pętli for i wyrażeń warunkowych. Poza tym dodano całkiem sporo drobnych usprawnień, dzięki którym można teraz programować znacznie zwięźlej i wydajniej. Chcę Wam to wszystko pokazać na konkretnych przykładach. Obiecuję, że po tym spotkaniu będziecie zakochani w Javie!.
 
JEŚLI CHCESZ OTRZYMAĆ PREZENTACJĘ SKONTAKTUJ SIĘ Z JCOMMERCE POD ADRESEM Katarzyna.Kolodziej-Wrobel@jcommerce.pl

WIKTOR ŻOŁNOWSKI

Trener, Coach i pragmatyk zajmujący się wdrażaniem praktyk jakościowych, oraz zwinnych metodyk zarządzania projektami w firmach z branży IT. Współwłaściciel i jeden z głównych trenerów w zespole Code Sprinters (http://agileszkolenia.pl) pomagający organizacjom IT we wdrażaniu Agile i poprawianiu jakości pracy. Współzałożyciel Software House innego niż wszyskie – Pragmatic Coders (http://pragmaticcoders.com). Po pracy bloger – twórca pierwszego w Polsce bloga o jakości oprogramowania – http://blog.testowka.pl.

Temat: Mity i problemy z wymaganiami w Agile

Opis wykładu

 
Agile, Scrum, Lean Startup, Testy A/B, Zwinny Marketing, Lean Canvas, Coaching, Test Driven Development, User Stories – po wrzucania do jednego kotła i odpowiednim zamieszaniu otrzymamujemy… przepis na sukces albo wiele mitów i nieporozumień! Sukces lub totalną porażkę naszego produktu… Współczesne metody wytwarzania oprogramowania, nowoczesne technologie i narzędzia, masowy klient dostępny dzięki Internetowi oraz dobrze wykwalifikowani, wszechstronni developerzy dają nam możliwości, o których nie mogliśmy marzyć jeszcze kilka lat temu. Jeśli jesteś developerem, managerem, testerem, tworzysz startupy, zarządzasz produktem, pracujesz dla korporacji albo masz jednoosobową działalność to ta prezentacja może być właśnie dla Ciebie – jeśli tylko chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zwinnych wymagań oczywiście.
Mowa będzie o User Stories, Specyfication By Example, Behavior Driven Development, różnicy pomiędzy wymaganiami a specyfikacją, Cynefin Framework oraz Continuous Delivery.

 

KATARZYNA CIOCZEK

Relyon Recruitment 
 
Team Leader z  doświadczeniem w rekrutacjach na stanowiska techniczne w Polsce i zagranicą. Specjalizuje się w pozyskiwaniu kandydatów na stanowiska inżynierskie, eksperckie i managerskie w obszarze IT Software. Z sukcesem realizuje projekty rekrutacyjne w dziedzinie programowania, projektowania systemów, architektury korporacyjnej, tworzenia i rozwijania aplikacji, Big Data oraz Business Intelligence. Jest cenioną autorką tekstów specjalistycznych publikowanych w pismach/portalach branży IT.

 

Temat: Personal Branding

Opis wykładu


- Sposoby autoprezentacji
- W jaki sposób komunikować się z rekruterem?
- W jaki sposób odpowiednio zaprezentować się w dokumentach rekrutacyjnych?
- Co zrobić, by praca znalazła Ciebie? Linkedin , Goldenline – widoczność w sieci
- Network – dlaczego warto dbać o kontakty?
- Planowanie ścieżki kariery
 

JAROSŁAW PAŁKA

Od ponad 10 lata w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i "inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami "waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za Ciebie. W międzyczasie dałem się porwać się ideą TDD, Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST, JavaScript i NOSQL. Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach wolnych członek SSEEP, niezależny trener i konsultant od spraw beznadziejnych oraz autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/

Temat: Systematyczny architekt na drodze ku planowanemu postarzaniu

Opis wykładu

 
"- Móżdzku, co będziemy robić dziś wieczorem?
- Dodamy następny framework Pinky. Buahahahah"

Czym jest planowane postarzanie produktu? Zapewne wielu z was spotkało się z tym określeniem, oznaczającym planowane działania mające na celu skrócenie czasu życia produktu na rynku, w mniej lub bardziej szczytnym celu. Jak to się ma do tworzenia oprogramowania?
Być może nie tak planowane, jak często chaotyczne, jednak ciągle mamy do czynienia z nieustannym procesem postarzania naszych bibliotek, kontenerów aplikacji, języków, narzędzi i API. oprócz sil wywieranych przez biznes na naszą aplikację, jest ona też po wpływem potężnych ruchów technologicznych, wynikających z nieustannych zmian w trendach tworzenia oprogramowania. Jak efektywnie uniknąć powolnego postarzania się technologicznego naszej aplikacji? Jak uniknąć wysokich kosztów, odkładanych w nieskończoność modernizacji technologicznych aplikacji? Jak uzasadnić wartość biznesową kolejnego "big up front total next generation rewrite"?
A może by tak uwolnić się od hegemoni frameworków, bibliotek i kontenerów i oddać całą władzę w ręce programistów?
Podczas prezentacji opowiem jak ważnym elementem tej strategi są właściwe "abstrakcje w kontekście", jak efektywnie oddzielić "software construction" od "infrastructure code" i "business logic" i dlaczego właściwa architektura, która pozwala podjąć decyzje technologicznie jak najpóźniej, lub nawet odłożyć je na jutro, które nie nadejdzie, może pomóc wam i przyszłym pokoleniom, tych którzy będą musieli pracować z kodem odziedziczonym po was.


ADAM KOPEĆ

Projektant PHP w Grupie Unity. Wiedzę teoretyczną zdobył dzięki studiom Informatyki Stosowanej na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH.
W praktyce systemy e-commerce poznaje dzięki pracy w Grupie Unity. Prywatnie fan gitary, postmodernizmu w literaturze i jazzu.
Projektant PHP  w Grupie Unity. Praktyczną i technologiczną wiedzę o systemach e-commerce poznaje dzięki pracy w Grupie Unity dla liderów branżowych. Doświadczeniem dzieli się na łamach mediów (m.in. ecommerceblog.pl) oraz na scenie TechCampu – największego technologicznego barcampu w Polsce. Wiedzę teoretyczną zdobył dzięki studiom Informatyki Stosowanej na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH. Prywatnie fan gitary, postmodernizmu w literaturze i jazzu.

Temat: Co poza obiektowością? Inne oblicza programowania

Opis wykładu

 
Chciałbym powiedzieć coś o innych stylach programowania niż programowanie obiektowe. Dlaczego stają się popularne, dlaczego często są przyjemnym uzupełnieniem programów pisanych obiektowo, jakie dają możliwości… Chciałbym pokazać kawałek kodu rozwiązany „klasycznie” i np. funkcyjnie albo aspektowo.
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ

JACEK CHMIELECKI

Lider od 18 lat odnoszący sukcesy w dużych międzynarodowych firmach, na rynku IT. Praktyk biznesu i sprzedaży , Znawca świata Korporacji, Trener,  Inwestor. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce. Partner Director at Juniper Networks, Microsoft, SAP, Cisco Systems. Lider dużych zespołów sprzedaży. Twórca strategii rozwoju Kanału partnerskiego dla Europy Centralnej Rosji Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej , restrukturyzacji Strategii sprzedaży partnerskiej dla krajów skandynawskich i Bliskiego Wschodu dla Cisco Systems. Specjalista sprzedaży na rynku Średnich i Małych firm. Manager zarzadzający sprzedażą, call center i strukturą kanału partnerskiego na rynkach Europy Centralnej, Południowej i Rosji w SAP, Cisco Systems i Juniper Networks. Odpowiadając za customer support dla Google Inc na rynku niemieckim, austriackim, szwajcarskim stworzył najlepszy zespół w rejonie EMEA obsługujący klientów biznesowych i indywidualnych. Prelegent konferencji branżowych, Kongres Sprzedaży, konferencji InfoMEET, szkoleń frenchasingu dla rynku SMB Festiwalu INSPIRACJI i innych. Gościnne wystąpienia na uczelniach: SGH i Asbiro. Prowadzi szkolenia, dzieląc się wiedzą  z zakresu rekrutacji, sprzedaży, motywacji, komunikacji, przywództwa, zarządzania czasem oraz słynne "Jak odnieść sukces w korporacyjnej Dżungli”. Absolwent  Universytetu De Montfort (Zastosowanie Informatyki w Biznesie) oraz Politechniki Łódzkiej (Wydział Mechaniczny) oraz MBA: Thames Valley University. Ukończył roczne studium Psychologii w Biznesie i dwuletnie Zarządzania i Marketingu. Ekspert Psychologii Biznesu, zarządzania i marketingu (Quantum Leap u T. Harv Ekera oraz szkolenia u Blaira Singera, Tony Gordona, Bodo Schafer i wielu innych).
www.linkedin.com/in/  jacekchmielecki


RAFAŁ NIEDZIŃSKI

Relyon Recruitment 
 
Team Leader dedykowany do realizacji projektów rekrutacyjnych w obszarze IT/Telecom na stanowiska techniczne i menedżerskie. Specjalizuje się w rekrutacjach profesjonalistów technologii Microsoftowych (.NET, C#, SharePoint, MS Dynamics AX, MS Dynamics CRM, oraz Microsoftowego BI: SSRS, SSAS, SSIS, MDX, ETL). Rozwijał usługi contractingu IT, budując i oddelegowując zespoły wysokiej klasy specjalistów (Programiści, Testerzy, Analitycy biznesowi i systemowi, Administratorzy, Konsultanci wdrożeniowi) w modelu Time & Material do największych Integratorów i Vendorów IT oraz największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Jest cenionym autorem publikacji specjalistycznych w pismach/portalach branży IT.


Temat: Backstage of recruiting

Opis warsztatu

Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś. Eksperci Ci w tym pomogą.
Pracujesz już w firmie, planujesz swoja karierę lub zmianę pracy, a może jeszcze studiujesz lub jesteś świeżo upieczonym absolwentem uczelni, - zapraszamy na seminarium interaktywne:
Backstage of recruiting 
„Czy da się szybciej zarobić pierwszy milion? Czyli jak zdobyć  i utrzymać wymarzoną pracę”.  
Podczas warsztatów:
• zdefiniujesz, co tak naprawdę chcesz robić w życiu zawodowym  
• przygotujesz swoje CV, które wyróżni się w tłumie
• przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej
• dowiesz jak z sukcesem przejść przez meandry rekrutacji

    

MACIEJ MATKOWSKI

Konsultant Antal IT Services. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywał w sprzedaży, branży marketingowej i reklamowej. Z firmą Antal International związany od 2014 roku. Specjalizuje się w rekrutacjach na stanowiska programistyczne, administratorskie, menedżerskie oraz handlowe z obszaru IT.

 

Temat: Znajdź wymarzoną pracę z głową!

Opis wykładu

 
1. Kilka pytań przed wyjściem na rynek pracy
2. Jak skonstruować efektywne CV?
3. Aplikacja samodzielna vs współpraca z firmą rekrutacyjną
4. Spotkania i rozmowy rekrutacyjne
5. Negocjacje przed i po ofercie
6. Kiedy jest czas na zmianę pracy?


KAMIL KOZIEŁ

Od 2004 roku w branży IT. Założyciel IT School i prezART oraz partner w ORA-600. Trener i menedżer. Ortodoksyjny zwolennik kreatywności w sztuce prezentacji, w której od dłuższego czasu stara się znaleźć elementy wspólne z aktorstwem, pisarstwem, stand-upem, designem i z kilkoma innymi dziedzinami artystycznymi. Wykładał na studiach podyplomowych prowadzonych przez SGH w Warszawie, WSB i UE w Poznaniu. Pracował dla ponad 700 Klientów, których, jak twierdzi, kocha nad życie. Sporo zawdzięcza takim firmom jak: Unilever, Carlsberg i Eurocash. Regularnie występuje na branżowych konferencjach. Wychodzi z założenia, że najlepsze decyzje płyną z doświadczenia. Doświadczenie natomiast płynie ze złych decyzji.


Temat: Skuteczny przekaz audiowizualny, czyli o kilku rzeczach, których nie uczą nas w szkole

Opis warsztatu

Możesz tego nie lubić i unikać. Możesz stwierdzić, ze nie za to Ci płacą. Możesz nawet uważać, że to proste i każdy przecież potrafi mówić o tym co ma do powiedzenia. Czasem tylko jednych słucha się lepiej od innych i więcej z tego co mówią, zostaje na dłużej.Możesz też mieć wrażenie, że na slajd, podobnie jak do mikrofalówki można wsadzić prawie wszystko. W sumie prawie każdy wstawia tam logotyp, stopkę, numer strony, tytuł prezentacji, autora, jego wujka i stopień naukowy. Jak to by niby miało utrudnić zrozumienie przekazu? Będziemy mówić o tym jak mówić, żeby ludzie słuchali i rozumieli oraz o tym jak prezentować, żeby pamiętali o tym, co zostało powiedziane. Zapraszamy.

    

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku