Novial

InfoMEET Katowice 17 maja 2014 Katowice

Hotel Monopol *****

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja IT i targi kariery.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Wiele ciekawych prelekcji
- Warsztaty
- Tajemnice druku 3D
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody

Zapraszamy do rejestracji 
 
UWAGA Zostały ostatnie wolne miejsca

Lokalizacja

Hotel Monopol *****
ul. Dworcowa 5
40-012 Katowice

Zobacz mapę dojazdu

Program

UWAGA
W trakcie trwania konferencji odbędą się bezpłatne warsztaty:
9:30 - 12:30 Programowanie SQL Server Damian Widera
12:50 - 15:50 Backstage of recruiting (część warsztatowa) Jacek Chmielecki, Łukasz Kośnik 


od 8.30 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych
9.30 - 10.10
Panel pierwszy - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A Jarosław Pałka - Wzorce organicznej architektury
Sala B Maja Smolarczyk - Od wysłania CV do zatrudnienia. Co zrobić, by dostać wymarzoną pracę 
10.10 - 10.30
Przerwa kawowa
10.30 - 11.00 Prezentacja firm uczestniczących ( 10.30 - IBM, 10.50 - FIS-SST )
11.00 - 11.10 Przerwa
11.10 - 11.50 Panel drugi - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A Grzegorz Brychcy - Next Generation Security
Sala B Jacek Chmielecki, Łukasz Kośnik - Backstage of recruiting
11.50 - 12.00 Przerwa kawowa
12.00 - 12.30 Prezentacja firm uczestniczących (12.00 - Steria, 12.15 - Sii )
12.30 - 12.40 Przerwa
12.40 - 13.20 Panel trzeci - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A

Ewa Wardzała - Jak emocje wpływają na tworzenie oprogramowania i czy można nimi zarządzać?

Sala B Bartosz Lenar - Sea-surfing in ASP.NET MVC
13.20 - 13.30 Przerwa kawowa
13.30 - 14.00 Prezentacja firm uczestniczących ( 13.30 - Webanywhere, 13.40 - JCommerce, 13.50 - Senetic )
14.00 - 14.10 Przerwa
14.10 - 14.50
Panel czwarty - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A Arkadiusz Benedykt - Cichy zabójca firm tworzących software
Sala B Agata Piórkowska - IT Contracting – Na czym polega współpraca na zasadzie kontraktu i jakie niesie ze sobą korzyści w porównaniu do pracy na etacie?
14.50 - 15:00 Przerwa
15.00 - 15.40 Panel piąty - równoległe wykłady merytoryczne
Sala A Adam Kupka - Jakość to będzie - oczekiwania vs rzeczywistość w usługach IT
Sala B Dariusz Nawojczyk - Wyrwij swoją firmę ze złych nawyków. Historia o tym, jak chmura obliczeniowa zmienia współczesny biznes
15.40 - 16.00 Zakończenie imprezy i losowanie nagród

W trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D

Prelegenci

NAGRODY:
- Książki ufundowane przez wydawnictwo HELION
- Karnety na darmowe gry w Centrum Gier Fabularnych FURIA

 

BARTOSZ LENAR

W Krakowie – absolwent AGH i programista rozwiązań dla sektora energetycznego oraz firm z branży Utilities. We Wrocławiu – student Politechniki i techleader w firmie NeuroSYS zajmujący się aplikacjami webowymi w duchu SPA, opartymi o ASP.NET MVC \ WebAPI. Niezależnie jednak od lokalizacji – sympatyk twórczości Andersa Hejlsberga i technologii (choć nie zawsze produktów) firmy Microsoft. Zawodowo od ponad trzech lat związany z językiem C# i różnymi odnogami platformy .NET Framework. Lubi JavaScript, ale nie potrafi sprecyzować powodu. Po godzinach miłośnik górskich wędrówek, strategicznych planszówek, oraz soundtracków z gier RPG.
 

Temat: Sea-surfing in ASP.NET MVC

Opis wykładu

Już od kilkunastu lat spotykamy się z atakami na strony internetowe za pomocą metody o nazwie Cross-Site Request Forgery. Pomimo tego nadal łatwo jest znaleźć aplikacje webowe, które nie zabezpieczają pod tym kątem swojej komunikacji pomiędzy cienkim klientem a obsługującą go częścią serwerową. Co to jest CSRF? Czym grozi skuteczny atak oraz jak go przeprowadzić? Odpowiedzią na te pytania rozpocznę moją prelekcję, podczas której omówię sposoby obrony dostępne standardowo w najnowszym ASP.NET MVC, oraz pokażę jak zaprojektować od podstaw własne zabezpieczenia, głównie pod kątem aplikacji typu SPA.

POKAŻ PREZENTACJĘ

JAROSŁAW PAŁKA

Od ponad 10 lata w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i "inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami "waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za Ciebie. W międzyczasie dałem się porwać się ideą TDD, Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST, JavaScript i NOSQL. Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach wolnych członek SSEEP, niezależny trener i konsultant od spraw beznadziejnych oraz autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/

Temat: Wzorce organicznej architektury

Opis wykładu

 
Projektowanie systemów metodą "bottom-up" lub "top-down", zgodnie z zasadami TOGAF, korzystając z UML, modelując procesy z wykorzystaniem BPMN, odkrywając uroki SOA, małe systemy i te duże, hipsterskie frameworki, i pomniki ludzkiej ignorancji pielęgnowane przez podstarzałych fanów Iron Maiden?
Jak efektywnie i efektownie podejść do architektury systemu? Które podejście wybrać? Jak przeprowadzić system przez ciąg zmiany, by nie zwariować, by nie zmarnować pieniędzy na bezproduktywnych spotkaniach, dyskusjach i pogaduszkach, jak nie stracić serca i zdrowia poszukując wartości biznesowej i uzasadniając wartość tejże wartości? Po latach spędzonych w projektach różnej skali, ewolucji "waterfall", rewolucji "Agile" i schizmy "Kanban" i "Lean". Po kilkunastu "rewolucjach" technologicznych, eksplozjach trendów, i utraconych nadziei pokładanych w narzędziach i podejściach, zrozumiałem i chcąc
czy nie chcąc, musiałem zaakceptować, że jako branża nie dostarczamy ani rozwiązań ani wartości biznesowej. Jedyne co dostarczamy to coraz większa złożoność systemów z którymi pracujemy. I nie ważne jak szybko procesory wykonują instrukcje i ile czas zainwestujemy w jakość, na koniec każdego dnia dostarczamy tylko rozwiązania które wcześniej czy później zostaną pożarte przez swoją własną złożoność. Być może "Software is eating the world", jednak w tym samym czasie złożoność pożera systemy.
Podczas tej filozoficznej dysputy, opowiem o pewnych wzorcach, które odkryłem czy też skradłem, kilku prostych sztuczkach, które pozwolą wam zapanować nad rozszalałą złożonością systemtów, karmioną przez naszą ignorancję. Nadałem tym prostym techniką nazwy, by było łatwiej o nich rozmawiać, krytykować i rozwijać. Nazwałem je wzorcami organicznej architektury. Dlaczego? Dlatego, że tylko natura, której esencją jest organiczny rozwój, bez kontroli naczelnego architekta, potrafi utrzymać w ryzach złożoność systemów. Natura nie ma spotkań, estymat, planowania. Jednak potrafi tworzyć rzeczy piękne w swej prostocie.
I nieważne w jakiej technologi czy też metodologi, te proste wzorce pozwolą Ci bez pomocy architektów zamkniętych w wieżach z kości słoniowej, dostarczyć proste i efektywne rozwiązania.

GRZEGORZ BRYCHCY

Architekt bezpieczeństwa IT w ING Services Polska z ponad 10 letnim doświadczeniem w pracy w IT.W przeszłości zajmował się bezpieczeństwem sieciowym globalnych przedsiębiorstw z branży paliwowej, chemicznej czy finansowej pracując jako inżynier w AT&T światowym liderze na rynku telekomunikacyjnym.
 

Temat: Next Generation Security

Opis wykładu

Następna generacja zabezpieczeń IT jest odpowiedzią na rosnące wymagania stawiane przez ewoluujące środowiska sieciowe. Przedstawione zostanie nowe podejście do szerokiego tematu bezpieczeństwa IT oraz możliwości.

ADAM KUPKA

Starszy specjalista ds. IT, Lider od tematyki jakości i usprawnień w Centrum Dostarczania Usług IBM w Katowicach. Od kilku lat związany z największymi na rynku IT z sektora outsourcingowego. Doświadczenie zdobywał na różnych stanowiskach, od bezpośrednich kontaktów z klientem, przez kolejne linie wsparcia, aż do wspierania klienta wewnętrznego. Obecnie odpowiada bezpośrednio za obszar jakości oraz transformacji w katowickim IBM, a pośrednio także za inne obszary funkcjonowania organizacji, takie jak szkolenia, wdrażanie usprawnień. Każdy z tych obszarów dotyka tematyki jakości, i w każdym z nich stosuje najlepsze praktyki Lean, Six Sigma i zarzadzania projektami jak np. PMP oraz Scrum.
 

Temat: Jakość to będzie - oczekiwania vs rzeczywistość w usługach IT

Opis wykładu

I biznes i klienci oczekują wysokiej jakości - gdzie spotykają się oczekiwania z rzeczywistością? Ogólnie o jakości w branży IT, o tym, czy firmy, ich pracownicy i klienci myślą o tym samym mówiąc "jakość". Kiedy mówimy o jakości, jak ją zapewniamy i czy wogóle o nią dbamy. O niezbędnych elementach efektywnego systemu  zarządzania jakością, dobrych praktykach zapewniania jakości i co się dzieje, kiedy jakości brak.

ARKADIUSZ BENEDYKT

Developer z zamiłowania i z zawodu. Pasjonat nowych technologii. Uwielbia programowanie i zajmuje się tym od mniej więcej 15-tego roku życia. Zawodowo od ponad 8 lat związany z technologią .net, a od ponad 5 lat prowadzi bloga www.benedykt.net, fan dobrych praktyk, TDD i SOLID-a. 


Temat: Cichy zabójca firm tworzących software

Opis wykładu

 
Startup – genialny pomysł, pierwszy klient, pierwsze konkretne sumy na koncie… i pierwsze problemy, a potem powoli coraz wolniej. Czasem tak wolno, że trzeba zwinąć żagle. Jeśli masz klientów, ale rozwijanie produktu po prostu nie idzie, to najprawdopodobniej dług technologiczny zaczyna być zbyt uciążliwy. Wykład wyjaśni co to jest dług technologiczny, kto go zaciąga i jakie są jego pierwsze symptomy. Wszystko po to, aby mieć świadomość i odpowiednio wcześnie 
zareagować bo przecież ani właściciele nie chcą zamykać biznesu ani programiści nie chcą pracować w tonącym okręcie. 

MAJA SMOLARCZYK

Psycholog o specjalizacji Zarządzanie Zmianą, właściciel firmy APPLI Doradztwo Personalne. Praktyk Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Ma 11-letnie doświadczenie w projektowaniu i przeprowadzaniu procesów oraz kampanii rekrutacyjnych, w tym międzynarodowych – zarówno tradycyjnych, jak i metodą poszukiwań bezpośrednich. Posiada bogate doświadczenie w obsadzaniu stanowisk szeregowych, specjalistycznych oraz managerskich średniego i wyższego szczebla. Zajmuje się także diagnozą organizacji pod kątem oceny potencjału i rozwoju personelu. Prowadzi szkolenia z przygotowania kandydatów do rozmów o pracę oraz analizę kariery zawodowej.

Temat: Od wysłania CV do zatrudnienia. Co zrobić, by dostać wymarzoną pracę

Opis wykładu

O szczegółach procesu rekrutacji opowie praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem. Postara się potwierdzić fakty i obalić mity dotyczące pracy rekrutera oraz wyjaśnić, od czego zależy sukces w trakcie procesu szukania pracy.

DARIUSZ NAWOJCZYK

Dyrektor marketingu & PR w Oktawave. Od ośmiu lat buduje strategie marketingowe, biznesowe oraz komunikacyjne dla branży hostingu oraz outsourcingu usług IT w Polsce. Pasjonat nowych technologii i nowych mediów. Swoją przygodęz informatyką zaczął od programu rysującego choinkę napisanego w języku BASIC na ZX Spectrum z gumową klawiaturą.

 

Temat: Wyrwij swoją firmę ze złych nawyków. Historia o tym, jak chmura obliczeniowa zmienia współczesny biznes

Opis wykładu

 Prezentacja pokazuje zmianę, która zachodzi obecnie w sposobiedostarczania usług IT dla biznesu. Do tej pory w większości wypadków firmy budowały własne rozwiązania sprzętowe, na których instalowały odpowiednie oprogramowanie: serwer WWW, serwer poczty, serwer plików, CRM czy ERP. Generowało to bardzo wysokie koszty, a przy okazji nie gwarantowało stabilności i bezpieczeństwa działania infrastruktury.

Chmura obliczeniowa jest zmianą, która redukuje konieczność inwestycji w sprzęt oraz zasoby konieczne do jego utrzymania.Prezentacja pokazuje realne oszczędności dla biznesu, a także korzyści dodatkowe w postaci: wydajności, dostępności i wysokiej skalowalności rozwiązań chmurowych.

 

AGATA PIÓRKOWSKA

Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim i psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest konsultantką w firmie Antal International, realizującą procesy rekrutacyjne dla sektora IT/Telecom. Zajmuje się łączeniem doświadczonych specjalistów z nowymi pracodawcami, pośrednicząc w nawiązaniu między nimi satysfakcjonującej współpracy. Jej specjalizacją są rekrutacje dedykowane Programistom Java, .NET, C/C++, a także Testerom i IT Project Managerom.

Temat: IT Contracting – Na czym polega współpraca na zasadzie kontraktu i jakie niesie ze sobą korzyści w porównaniu do pracy na etacie?

Opis wykładu

Od kilku lat obserwujemy stały wzrost liczby ofert pracy związanych z elastycznymi formami zatrudnienia. Jest to spowodowane projektowym i zadaniowym charakterem pracy specjalistów IT.
Zastanawiasz się, czy taka forma współpracy jest dla Ciebie?
Podczas prelekcji
- poznasz charakterystykę pracy na kontrakcie
- dowiesz się jakie możliwości i wyzwania czekają na kontraktorów IT,
- usłyszysz co to jest model try&hire
- dowiesz się czym różni się contracting od etatu.


DAMIAN WIDERA

Od ponad 10 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Programowanie SQL Server

Opis warsztatu

 

Warsztat adresowanz dla programistów, którzy chcą poznać lub pogłębić znajomość technik programowania serwera bazodanowego SQL Server. Przedstawione zostaną najlepsze praktyki programowania ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień wydajnościowych. 
Plan warsztatów:
- krótkie spojrzenie na relacyjne bazy danych
- podstawy pisania zapytań i filtrowania danych
- metody agregacji danych
- złączenia tabel
- modyfikacje danych
- sposoby unikania typowych problemów wydajnościowych
 
POKAŻ PREZENTACJĘ

EWA WARDZAŁA

Jestem doświadczonym, skutecznym kierownikiem projektów IT. Podczas swojej dwudziestoletniej drogi zawodowej w branży tworzenia oprogramowania byłam projektantem, analitykiem, testerem, szkoleniowcem, mentorem, kierownikiem zespołów i projektów. Jestem zwolenniczką rozwiązań przyjaznych dla użytkownika. Ideą, która mi przyświeca w działaniu jest, aby technologia IT służyła człowiekowi, a nie człowiek musiał się dostosowywać do technologii.Ukończyłam informatykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doceniam, nieustannie poznaję i stosuję elementy psychologii w informatyce. Nazywam to „inżynierią emocji” w inżynierii oprogramowania. Uważam, że emocjami w IT można i trzeba zarządzać. Moją pasją jest dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem zawodowym i życiowym.  Według testu Gallupa moje główne cechy to: osiąganie, uczenie się, bliskość, wiara w siebie, rozwaga.

 

Temat: Jak emocje wpływają na tworzenie oprogramowania i czy można nimi zarządzać?

Opis wykładu

Motto: Technologia dla człowieka, a nie człowiek dla technologii.

Ludzkie emocje wpływają na działanie człowieka. A jak przekłada się to na tworzenie oprogramowania oraz produkt finalny? Czy emocjami można zarządzać? I wreszcie, jak wytworzone oprogramowanie może wpływać na emocje?
Inżynieria oprogramowania to dziedzina, w której od dawno popełniano błąd zaniechania, czyli zapominano, jaki wpływ na proces oraz produkt mają ludzkie emocje. Innymi słowy, warto zastanowić się nad aspektami psychologicznymi w informatyce. Pod tym kątem przeanalizowane zostaną procesy analizy wymagań, testowania, zarządzania zmianą, jak też komunikacji w projekcie informatycznym. 
Podjęta zostanie próba pokazania, jak poprzez zarządzanie emocjami (model ABCD emocji) można uzyskać lepszy wynik, czyli lepszy produkt dla klienta i lepsze zadowolenie z wykonywanej pracy w zespole projektowym. A przekładać się to będzie także na sprawne zarządzanie projektem w tradycyjnym rozumieniu, czyli m. in. w kontekście dotrzymanych terminów i budżetów.
Wykład przybliża temat zależności pomiędzy technologią i psychologią, stawia pytania, podaje kilka przykładów z długiej, bo 20-letniej praktyki zawodowej w branży produkcji oprogramowania. Celem wykładu jest zachęcenie do myślenia na temat zależności pomiędzy ludzkimi emocjami, a inżynierią oprogramowania, w której czynnik ludzki jest najważniejszy.
 
POKAŻ PREZENTACJĘ

JACEK CHMIELECKI

Juniper Networks
 
Rozpoczął swoja prace od stanowiska Inside Sales Account Manager a następnie przez 9 lat piął się po szczeblach kariery w Cisco System odpowiadając za współprace z Reselerami, następnie zarządzając całym kanałem partnerskim w Polsce , sprzedażą na rynku SMB, a następnie otrzymał propozycje poprowadzenia sprzedaży i kanału partnerskiego na międzynarodowym rynku w rejonie South Eastern Europe. Zajmował się restrukturyzacja kanału sprzedaży w rejonie EMEA, aby finalnie objąć odpowiedzialność za przygotowanie i wdrożenie  strategi rozwoju rynku partnerskiego w 126 krajach w rejonie CEE, MEA, Rosji i Ameryce Łacińskiej . Następnie  zarządzał kanałem sprzedaży przez partnerów w Polsce i regionie Centralnej Europy w SAP I Microsoft. Prowadził sprzedaż w segmencie rynku SMB w Polsce w Google aby po awansie objąć odpowiedzialność za poprowadzenie operacji na rynku DACH (Niemcy Austria I Szwajcaria) w Customer support Center w Irlandii i Polsce. Obecnie przyjał propozycje poprowadzenia współpracy z partnerami biznesowymi  w Juniper Networks  w rejonie Rosji , Centralnej Europy , Turcji i Israela

 


ŁUKASZ KOŚNIK 

Relyon Recruitment (Partner)
 
Posiada ponad 6 letnie doświadczenie w rekrutacjach na sprzedażowe oraz konsultingowe stanowiska w branży informatycznej. Wieloletni lider sprzedaży, doświadczony menedżer zespołów kilku oraz kilkudziesięcio osobowych (były Szef pionu IT w Antal International, który sam tworzył). Regularnie współpracujący z najlepszymi firmami na rynku IT/Telco zarówno w projektach dotyczących Polski oraz Zagranicy. Obecnie odpowiedzialny za dywizję IT w Relyon Recruitment.


Temat: Backstage of recruiting

Opis warsztatu

Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś. Eksperci Ci w tym pomogą.
 
 
Pracujesz już w firmie, planujesz swoja karierę lub zmianę pracy, a może jeszcze studiujesz lub jesteś świeżo upieczonym absolwentem uczelni, - zapraszamy na seminarium interaktywne:
 
 Backstage of recruiting 
„Czy da się szybciej zarobić pierwszy milion? Czyli jak zdobyć  i utrzymać wymarzoną pracę”.  
 
Podczas warsztatów:
·      zdefiniujesz, co tak naprawdę chcesz robić w życiu zawodowym  

·      przygotujesz swoje CV, które wyróżni się w tłumie

·      przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej

·      dowiesz jak z sukcesem przejść przez meandry rekrutacji.
 


Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku