Novial

InfoMEET Kraków 08 marca 2014 Kraków

Kraków

 
 
InfoMEET to miejsce spotkań specjalistów, liderów branży oraz osób zainteresowanych światem IT, to największa bezpłatna cykliczna konferencja i targi kariery w Polsce.
Serdecznie zapraszamy do rejestracji na InfoMEET - spotykamy się 8 marca w Krakowie. Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń z liderami branży IT, nawiązanie nowych kontaktów oraz okazja spotkania ze znajomymi to główna idea InfoMEET.
Ponadto, na sali wystawowej, przedstawiciele firm uczestniczących, zainteresowanym osobom opowiedzą o aktualnych ofertach współpracy.
Nie może Cię tu zabraknąć! 
 
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!

Lokalizacja

Hotel Aspel
ul. Bratysławska 2
31-201 Kraków

Program


UWAGA
W trakcie trwania konferencji odbędą się bezpłatne warsztaty:
 11:00 - 13:00
Sztuka skutecznych negocjacji w praktyce - Katarzyna Cioczek, Rafał Niedziński 
 13:50 - 15:50

Turbo koncentracja przy totalnym luzie - mindfullness w pracy - Karolina Iwa i Piotr Kurpiasz 

10:00 - 12:00 Skuteczny lider – jak przejść na kolejne poziomy przywództwa? - Karolina Iwa i Piotr Kurpiasz 
10:00 - 12:30 Business Value Game - Jakub Bażela 
13:00 - 15:00 LTE - jedna z najszybciej rozwijających się technologii Internetu mobilnego w historii - Krzysztof Persona


od 9.00
Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych oraz powitalna kawa
9.40 - 10.00
Rozpoczęcie konferencji
10.00 - 10.40
Panel pierwszy - równoległe wykłady merytoryczne

Wiktor Żołnowski - Jak kreować współczesne produkty IT - zwinne wymagania?

Edward Skraba - Błędy popełniane w podejmowaniu decyzji native app vs mobile web
Rafał Niedziński - Rynek kontraktorów IT – wady, zalety. Kiedy, co i komu to się opłaci?
10.40 - 11.00 Przerwa kawowa
11.00 - 12.00 Prezentacja firm uczestniczących: 11.00-11.25 NSN, 11.30-11.45 HAYS, 11.45-12.00 GRUPA UNITY
12.00 - 12.10 Przerwa kawowa
12.10 - 12.50 Panel drugi - równoległe wykłady merytoryczne

Tobiasz Koprowski - Plany Konserwacji dla żółtodziobów

Bartosz Lenar - Knock the jQuery out!

Adam Kopeć - Wyzwania implementacyjne w dużych aplikacjach e-commerce
12.50 - 13.00 Przerwa kawowa
13.00 - 14.00 Prezentacja firm uczestniczących: 13.00-13.15 CODETE, 13.15-13.30 DATACOMP, 13.30-13.45 TELAXUS, 13:45 - 13:55 CODESPRINTERS
14.00 - 14.10 Przerwa
14.10 - 14.50 Panel trzeci - równoległe wykłady merytoryczne

Piotr Nabielec - Multitasking w pracy - mit, czy dzisiejsza rzeczywistość?

Michał Dziadkowiec - Jak zepsuć aplikację w 10 prostych krokach

Mariusz Gil - Big Data dziś i jutro
14.50 - 15.10 Przerwa 
15.10 - 15.50 Panel czwarty - równoległe wykłady merytoryczne

Katarzyna Cioczek - Modelowanie ścieżki kariery

Karol Przystalski - Wprowadzenie do zarządzania projektami w oparciu o metodologie zwinne typu Scrum


15.50 - 16.00 Zakończenie imprezy i losowanie nagród

W trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKARKI 3D

Prelegenci

NAGRODY:
- Szkolenie o wartości 3000 zł ufundowane przez firmę Compendium (zwycięzca wybierze jedno ze szkoleń: http://www.compendium.pl/szkolenia-autorskie/szkolenia-programowanie )
- Książki ufundowane przez wydawnictwo HELION
- Pakiety rekrutacyjne o wartości 10 000 zł ufundowany przez firmę RELYON RECRUITMENT 

TOBIASZ KOPROWSKI

Lider społeczności ukierunkowany na SQL Server, SharePoint, bezpieczeństwo, pracę grupową oraz zagadnienia oscylujące wokół Change Management, Disaster Recovery, ISO, ITIL, Business Continuity Management oraz Service Level Agreement. Ciągle szukający inspiracji w programach licencyjnych. Na co dzień pracuje w jednej z korporacji w branży IT. Certyfikowany Trener Microsoft, konsultant, wdrożeniowec i Freelancer. Bierze udział w projektach audytorskich i wdrożeniowych w Polsce, Europie i Ameryce Środkowej. Lider Globalnego Zespołu Wsparcia Technicznego w Global IT Community Association, gdzie pełni równiez rolę Vice-Chair na region EMEA. Aktywny członek kilkunastu ogólnoświatowych programów m.in. Microsoft Terminology Community, Friends of RedGate, PASS Programm Committee. Członek kilkunastu społeczności zorientowanych na SQL Server, SharePoint i bezpieczeństwo, takich jak: ISSA, PASS, ACM, PLSSUG, SUGUK, SQLUK, Communidad de SharePoint habla Hispana. Od lipca 2010 roku wyróżniony nagrodą Microsoft MVP w kategorii SQL Server. Prelegent na konferencjach i spotkaniach społeczności w Polsce i Europie. Współautor książki SQL Server MVP Deep Dives Volume Two, oraz autor kilkunastu artykułów i webcastów na temat SQL Server, Cloud Computing, SLA, wysokiej dostępności oraz technologii BitLocker. Expert portalu WSS.pl oraz Microsoft Answers. Prowadzi kilka blogów, w tym trzy poświęcone technologiom IT: podstawowy na temat technologii IT, oraz dwa specjalizowane: na temat licencjonowania oraz poświęcony technologiom SQL Server, Azure i SharePoint, a także kilka prywatnych blogów. Poza praca fotograf koncertowy, dziennikarz i krytyk muzyczny współpracujący z portalami ArtRock.pl oraz Verband Junger Journalist Berlin-Brandenburg.


Temat: Plany Konserwacji dla żółtodziobów

Opis wykładu

Opowiedzieć w trzydzieści minut o konserwacji SQL Server wydaje się prawie niemożliwe, ale... Gdybysmy spróbowali pomyslec przez chwile o porzadku, spokoju, wolnym czasie i automatyzacji? Z jednej strony zaraportować ciężki dzień w biurze, z drugiej wciąż mieć czas na prasę - chociażby branżowa. A jesli tak naprawde do naszego SQLa zagladamy tylko raz dziennie, na kilka minut? Spróbujmy. 

WIKTOR ŻOŁNOWSKI

Trener, Agile Coach, Chanege Agent specjalizujący się w transformacjach Lean i Agile w organizacjach IT. Współwłaściciel firmy doradczo-szkoleniowej Code Sprinters. 
Pomysłodawca i inicjator spotkań Bring Your Own Problem.  Aktywny działacz społeczności Agile w Polsce i Europie. Prelegent na wielu międzynarodowych i krajowych konferencjach (m. in. Agile Eastern Europe, Agile Lean Europe, Agile By Example, Agile Slovenia, Test Warez, XP Days, SQA Days i wiele innych). Pomysłodawca i organizator "(Nie do końca) darmowych szkoleń”. 
W swojej karierze pracował już jako Tester, Manager,Programista, QA Lead oraz Scrum Master. Najważniejsze jednak jest to, że do każdej roli podchodził z odpowiednim pragmatyzmem i pasją pozwalającymi osiągać najlepsze efekty. 
Obecnie Wiktor wraz z zespołem Code Sprinters skutecznie walczy z bylejakością, marnotrawstwem i bezmyślnością we współczesnych firmach IT. 
Autor książek "Mity i problemy w Agile” oraz "Agile Transformacje”.  Bloger - autor jednego z pierwszych w Polsce blogów o jakości oprogramowania "blog.testowka.pl - inne spojrzenie na jakość oprogramowania”.
Praca którą wykonuje jest przede wszystkim jego hobby, które dzięki pasji ciągle się rozwija i ewoluuje.

Temat: Jak kreować współczesne produkty IT - zwinne wymagania?

Opis wykładu

Agile, Scrum, Lean Startup, Testy A/B, Zwinny Marketing, Lean Canvas, Coaching, Test Driven Development, User Stories - po wrzucania do jednego kotła i odpowiednim zamieszaniu otrzymamujemy... przepis na sukces! Sukces naszego produktu...
Współczesne metody wytwarzania oprogramowania, nowoczesne technologie i narzędzia, masowy klient dostępny dzięki Internetowi oraz dobrze wykwalifikowani, wszechstronni developerzy dają nam możliwości, o których nie mogliśmy marzyć jeszcze kilka lat temu. Ale jak to wszystko połączyć? Jak czerpać najwięcej z wymienionych powyżej metod i narzędzi? Gdzie szukać odpowiedzi? Jak bezpiecznie eksperymentować? To pytania na które postaram się odpowiedzieć podczas prezentacji. 
Jeśli jesteś developerem, managerem, testerem, tworzysz startupy, zarządzasz produktem, pracujesz dla korporacji albo masz jednoosobową działalność to ta prezentacja może być właśnie dla Ciebie - jeśli tylko chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zwinnych wymagań oczywiście.
Podczas prezentacji podam przykład dobrego stosowania takich narzędzi jak na przykład User Stories, które nawet pomimo tego, iż powszechnie znane przeważnie używane są błędnie i przynoszą więcej strat niż korzyści. Pokażę również jak połączyć coaching ze zdobywaniem i kreowaniem wymagań. Porozmawiamy również o tym jak to wszystko wpleść w powszechnie stosowane metody takie jak Scrum, Kanban czy Agile. 

 

EDWARD SKRABA

CTO, IT Director w Agencji Interaktywnej Eura7, nieprzerwanie związany z firmą od 2006 roku.Kompetencje techniczne i marketingowe łączył pracując przy projektach dla takich firm jak Echo Investment, Vistula, Marin`s, Fantasy Park, Małopolski Urząd Wojewódzki , Naturell, Bryk.pl. Publikator artykułów i prelegent na temat nowych technologii brał udział w takich wydarzeniach jak InteractiveDay – konferencja i warsztaty na WSIiZ czy InternetASAP.


Temat: Błędy popełniane w podejmowaniu decyzji native app vs mobile web

Opis wykładu

Podczas wyboru sposobu wykonania aplikacji mobilne HTML lub napisanej w natywnym kodzie danego systemu (Android, iOS, itp...) często kierujemy się błędnymi kryteriami nie znając możliwości technologicznych jakie dają te rozwiązania. Wykład ten poruszy temat możliwości technologicznych jakie daje nam HTML5 w zakresie projektowania aplikacji mobilnych. Zaprezentuje nowe spojrzenie na zagadnienia takie jak dostęp do funkcji urządzenia (GPS, aparat, itp...), szybkość działania czy praca offline. 
 
POKAŻ PREZENTACJĘ

KRZYSZTOF PERSONA

Dyrektor LTE w Krakowskim oddziale firmy Nokia Solutions and Networks.Absolwent Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji na Krakowskim AGH. Posiada 25 lat doświadczenia w tworzeniu i rozwoju oprogramowań oraz 15 lat doświadczenia w branży telekomunikacyjnej, wyspecjalizowany w tematyce stacji bazowych.  Przez ponad 11 lat obejmował stanowisko menagera operacyjnego w firmie Motorola i zajmował się zarządzaniem dużymi międzynarodowymi projektami skupiającymi się na badaniach i rozwoju oprogramowania.  Obecnie pracuje w firmie Nokia Solutions and Networks, która jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw w branży telekomunikacyjnej. W Krakowskim centrum badawczo-rozwojowym jest dyrektorem działu LTE .

Temat: LTE - jedna z najszybciej rozwijających się technologii Internetu mobilnego w historii

Opis warsztatu

Warsztat ma na celu zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi standardu telekomunikacji ruchowej LTE, w tym:
Wprowadzenia do technologii LTE
Opis najważniejszych cech LTE
Technologie używane w LTE
Podstawowych elementy systemu LTE
Tematyka kierowana jest przede wszystkim do osób, które interesuje obecna i przyszła sytuacja na runku telekomunikacji ruchowej.

MICHAŁ DZIADKOWIEC

Współzałożyciel i CTO w firmie Juicy::Code, działającej przy Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości w Krakowie

Zainteresowany technologiami z zakresu tworzenia responsywnych i interaktywnych aplikacji internetowych (HTML5, CSS3, js, node.js, Backbone, jQuery, NoSQL) oraz aplikacji natywnych na urządzenia mobilne z systemem iOS (Objective-C, Cocos2D, Cocoa Touch).

Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń zdobywał już podczas studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej, prowadząc otwarte wykłady z programowania na iOS w ramach działalności pierwszego w Polsce koła naukowego zajmującego się tematyką programowania w języku Objective-C. Do tej pory przeprowadził szkolenia dla ponad 200 programistów w całej Polsce.


Temat: Jak zepsuć aplikację w 10 prostych krokach

Opis wykładu

Masz genialny pomysł na aplikację? Świetnie, na świecie są prawdopodobnie setki tysięcy ludzi takich jak ty. Dowiedz się, jak zwiększyć szanse twojej aplikacji na rynku, począwszy od stadium projektowania interfejsu, implementacji wzorców, testowania, do dystrybucji i promocji. 

BARTOSZ LENAR

W Krakowie – absolwent AGH i programista rozwiązań dla sektora energetycznego oraz firm z branży Utilities. We Wrocławiu – student Politechniki i techleader w firmie NeuroSYS zajmujący się aplikacjami webowymi w duchu SPA, opartymi o ASP.NET MVC \ WebAPI. Niezależnie jednak od lokalizacji – sympatyk twórczości Andersa Hejlsberga i technologii (choć nie zawsze produktów) firmy Microsoft. Zawodowo od ponad trzech lat związany z językiem C# i różnymi odnogami platformy .NET Framework. Lubi JavaScript, ale nie potrafi sprecyzować powodu. Po godzinach miłośnik górskich wędrówek, strategicznych planszówek, oraz soundtracków z gier RPG.
 

Temat: Knock the jQuery out!

Opis wykładu

Który programista może z ręką na sercu potwierdzić, że podoba mu się tworzenie aplikacji webowych przy użyciu języka Javascript? Zaprojektowany do prostych operacji na strukturze dokumentu HTML, obecnie wykorzystywany jest daleko poza swoim pierwotnym przeznaczeniem. I chociaż pracę z nim znacząco ułatwia jQuery, w praktyce jest to jedynie nakładka na nieprzyjazne DOM API. Jednym ze sposobów na poskromienie bólu związanego z pisaniem skomplikowanej logiki po stronie klienta jest wzorzec MVVM. To właśnie on jest tematem mojej prelekcji, podczas której pokażę jak zaprojektować aplikację ASP.NET MVC, w której front-end w całości opiera się na KnockoutJS, jak w miarę bezboleśnie połączyć świat C# i Javascript, oraz jak bardzo można zredukować rolę jQuery przy zachowaniu pełni funkcjonalności.

POKAŻ PREZENTACJĘ

ADAM KOPEĆ

Projektant PHP  w Grupie Unity. Praktyczną i technologiczną wiedzę o systemach e-commerce poznaje dzięki pracy w Grupie Unity dla liderów branżowych. Doświadczeniem dzieli się na łamach mediów (m.in. ecommerceblog.pl) oraz na scenie TechCampu – największego technologicznego barcampu w Polsce. Wiedzę teoretyczną zdobył dzięki studiom Informatyki Stosowanej na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH. Prywatnie fan gitary, postmodernizmu w literaturze i jazzu.

Temat: Wyzwania implementacyjne w dużych aplikacjach e-commerce

Opis wykładu

Praca nad złożonymi aplikacjami e-commerce pisanymi w PHP bardzo często wiąże się z wyzwaniami dotyczącymi wydajności oraz implementacji reguł biznesowych. Zdarza się, że mimo opracowania stabilnego core, konkretne wdrożenie wymusza zmiany w modelu danych aplikacji. Nierzadko również sama ustabilizowana logika wybranych operacji musi zostać przedefiniowana w taki sposób, by sprostać nowym wymaganiom. Klasyczne podejście DDD nie zawsze jest akceptowalne, szczególnie w kontekście pracy ze starym kodem. Prezentacja ma na celu pokazanie na konkretnych przykładach, jak radzić sobie z takimi zmianami oraz jak je izolować przy zachowaniu maksimum elastyczności ich modyfikacji. Prelegent omówi także praktyki, których zastosowanie skutkuje problemami w realizowanych projektach i wskaże możliwe alternatywy.

MARIUSZ GIL

Obecnie pracuje jako CTO w spółce LeadBullet SA zajmującej się m.in. analizą behawioralną użytkowników w czasie rzeczywistym czy content-marketingiem. Wcześniej pracował jako architekt, technical lead, developer, project manager w takich firmach Gadu-Gadu, Nasza-Klasa, Adv.pl. Interesuje się tematyką projektowaniem architektur aplikacji, skalowalności i wydajności aplikacji webowych czy przetwarzaniem i analizą BigData. Prelegent wielu konferencji i spotkań dla developerów, m.in.: Confitura, PHPCon, SFI, 4Developers, WebClusters, MeetPHP, Future of IT, IT Supreme. 

Temat: Big Data dziś i jutro

Opis wykładu

Ekosystem rozwiązań Big Data rozwija się od kilku lat bardzo dynamicznie. Apache Hadoop, będący de facto już standardowym modelem przetwarzania danych, stał się bazą dla jeszcze bardziej zaawansowanych narzędzi, funkcjonujących nie tylko w trybie batchowym. W wielu przypadkach organizacje nie mogą czekać godzinami na wyniki obliczeń, część z nich musi być dostępna niemal w czasie rzeczywistym, aby na ich podstawie podejmować decyzje biznesowe. Nieustanny „wyścig zbrojeń” pomiędzy konkurującymi rozwiązaniami z perspektywy developera jest fantastyczną rzeczą, w jego efekcie można przetwarzać większe zbiory danych w krótszym czasie. W trakcie prezentacji prześledzimy tę (r)ewolucję, przyjrzymy się otwierającym się właśnie możliwościom oraz ich potencjalnym zastosowaniu w biznesie i developmencie.
 
POKAŻ PREZENTACJĘ

KAROL PRZYSTALSKI

Doktorant w IPPT Polskiej Akademii Nauk, prowadzący zajęcia na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciel oraz CTO w firmie Codete - Software House. Autor oraz współautor licznych artykułów dotyczących problematyki tworzenia oprogramowania oraz dwóch książek: "Building PHP Applications with Symfony, CakePHP, and Zend Framework”, "Symfony - aplikacje internetowe w praktyce". Doświadczenie zawodowe zdobywał w korporacjach w Polsce, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Prywatnie pasjonat nowych technologii oraz piłki nożnej.


Temat: Wprowadzenie do zarządzania projektami w oparciu o metodologie zwinne typu Scrum

Opis wykładu

Prezentacja stanowi wprowadzenie do zarządzania projektami w oparciu o rozwiązania zwinne typu Scrum. Podczas prezentacji zostaną omówione podstawowe pojęcia i zagadnienia wraz z przykładami ich zastosowania. Scrum jest jedną z metodyk adaptacyjnych. Bazuje ona na doświadczeniach jej twórców i jest zbiorem dobrych praktyk. Pozwala na skuteczne zarządzanie projektami w warunkach zmiennych wymagań biznesowych. W większości projektów informatycznych mamy do czynienia z ciągłą zmianą, a Scrum wyraźnie podnosi efektywność współpracy z klientem. 

JAKUB BAŻELA

Wraz z Code Sprinters, pierwszą polską firmą zajmującą się wdrażaniem Agile w organizacjach, pomaga klientom wprowadzać zwinne metody wytwarzania produktów w ich praktyce biznesowej.
Jest  posiadaczem  certyfikatu  Professional  Scrum  Master,  chętnie  opowiada  o  teorii  i  praktyce stosowania Scrum na konferencjach w całym kraju.
Jako dyrektor handlowy ma świetną okazję przyglądać się stykowi biznesu, HR i IT. Dzięki temu widzi, że za każdą linijką kodu czy kolumną w Excelu stoją prawdziwi ludzie, których potrzeby trzeba odkrywać, spełniać, a niekiedy... uświadamiać, że czegoś jednak wcale nie potrzebują!
Jest  absolwentem  zarządzania  międzynarodowego  na  Uniwersytecie Jagiellońskim.  W  wolnych chwilach  interesuje  się  historią  i  s­f,  w  2012  był  laureatem  ogólnopolskiego  konkursu„Futuronauta”,  organizowanego  przez  CITTRU  UJ,  Centrum  Nauki  „Kopernik”  i  „Gazetę Wyborczą”.
Z racji dziwnego nazwiska często nazywany przez klientów "Panem Błażejem”

Temat: Business Value Game

Opis warsztatu

 
Czym jest wartość biznesowa? Czy można ją łatwo zmierzyć, opisać, kierować się nią? W  jaki sposób  ją maksymalizować,  gdy wymagania  zmieniają się  jak w  kalejdoskopie, a  zegar odliczający do deadline'u niemiłosiernie tyka?
Jakub  Bażela  z  Code  Sprinters  zaprasza  na  warsztaty  Business  Value  Game,  w czasie  których zespoły zmierzą się ze sobą w sześciu turach emocjonującej gry karcianej. Szczególnie  gorąco  zapraszamy  te  osoby,  które  na  co  dzień  pracują  z klientami:  handlowców, menedżerów, marketingowców, ale też analityków i członków zespołów deweloperskich.
Kłóć się, negocjuj, wypracuj strategię, zawiedź nadzieje jednych klientów i podbij serca drugich – a przede wszystkim zmiażdż przeciwników swoim wynikiem finansowym i patrz jak zazdroszczą Ci strumienia euro płynącego do Twojej kieszeni.

RAFAŁ NIEDZIŃSKI

Relyon Recruitment 
 
Senior Consultant dedykowany do realizacji projektów rekrutacyjnych w obszarze IT/Telecom na stanowiska techniczne i menedżerskie. Specjalizuje się w rekrutacjach profesjonalistów technologii Microsoftowych (.NET, C#, SharePoint, MS Dynamics AX, MS Dynamics CRM, oraz Microsoftowego BI: SSRS, SSAS, SSIS, MDX, ETL). Rozwijał usługi contractingu IT, budując i oddelegowując zespoły wysokiej klasy specjalistów (Programiści, Testerzy, Analitycy biznesowi i systemowi, Administratorzy, Konsultanci wdrożeniowi) w modelu Time & Material do największych Integratorów i Vendorów IT oraz największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Jest cenionym autorem publikacji specjalistycznych w pismach/portalach branży IT.

 

Temat: Rynek kontraktorów IT – wady, zalety. Kiedy, co i komu to się opłaci?

Opis wykładu

Prelegent podzieli się wiedzą i doświadczeniem dotyczącym prężnie rozwijającego się rynku kontraktorów IT.

Słuchacze poznają prawdziwe oblicze contractingu. Dowiedzą się:
- czym jest, na czym polega
- czy opłaca się zamienić ciepłą etatową posadkę na kontrakt
- wyjeżdżać czy nie - gdzie możemy więcej zarobić
- co możemy wynegocjować poza wynagrodzeniem- czyli jakie benefity poza płacowe można uzyskać w trakcie rozmowy rekrutacyjnej
- Specjaliści, których technologii są najbardziej poszukiwanymi kontraktorami - komu to się opłaca
- czy contracting ma wady

KATARZYNA CIOCZEK

Relyon Recruitment 
 
Senior Consultant IT&Telecom z  doświadczeniem w rekrutacjach na stanowiska techniczne w Polsce i zagranicą. Specjalizuje się w pozyskiwaniu kandydatów na stanowiska inżynierskie, eksperckie i managerskie w obszarze IT Software. Z sukcesem realizuje projekty rekrutacyjne w dziedzinie programowania, projektowania systemów, architektury korporacyjnej, tworzenia i rozwijania aplikacji, Big Data oraz Business Intelligence. Jest cenioną autorką tekstów specjalistycznych publikowanych w pismach/portalach branży IT.

 

Temat: Modelowanie ścieżki kariery

Opis wykładu

Podczas wykładu prelegentka wyjaśni:

 - Dlaczego warto rysować mapę kariery
- Jak precyzyjnie określić długoterminowy plan rozwoju zawodowego
- Jak bardzo określenie celu zawodowego pomaga w osiągnięciu wyższych zarobków
- Dlaczego pracodawcy szukają osób z pomysłem na siebie
- Jakie są różnice kulturowe miedzy polskim a amerykańskim podejściem do awansu
- Co to jest Carrier Mapping Programm i czy jest potrzebny
- Wady i zalety window shopping  
- Jak wybór pierwszego pracodawcy wpływa na dalszy rozwój kariery zawodowej

KATARZYNA CIOCZEK

Relyon Recruitment 
 
Senior Consultant IT&Telecom z  doświadczeniem w rekrutacjach na stanowiska techniczne w Polsce i zagranicą. Specjalizuje się w pozyskiwaniu kandydatów na stanowiska inżynierskie, eksperckie i managerskie w obszarze IT Software. Z sukcesem realizuje projekty rekrutacyjne w dziedzinie programowania, projektowania systemów, architektury korporacyjnej, tworzenia i rozwijania aplikacji, Big Data oraz Business Intelligence. Jest cenioną autorką tekstów specjalistycznych publikowanych w pismach/portalach branży IT.


RAFAŁ NIEDZIŃSKI

Relyon Recruitment 
 
Senior Consultant dedykowany do realizacji projektów rekrutacyjnych w obszarze IT/Telecom na stanowiska techniczne i menedżerskie. Specjalizuje się w rekrutacjach profesjonalistów technologii Microsoftowych (.NET, C#, SharePoint, MS Dynamics AX, MS Dynamics CRM, oraz Microsoftowego BI: SSRS, SSAS, SSIS, MDX, ETL). Rozwijał usługi contractingu IT, budując i oddelegowując zespoły wysokiej klasy specjalistów (Programiści, Testerzy, Analitycy biznesowi i systemowi, Administratorzy, Konsultanci wdrożeniowi) w modelu Time & Material do największych Integratorów i Vendorów IT oraz największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Jest cenionym autorem publikacji specjalistycznych w pismach/portalach branży IT.


Temat: Sztuka skutecznych negocjacji w praktyce

Opis warsztatu

Zapraszamy na warsztaty, które pomogą uczestnikom:
- rozmawiać tak, żeby osiągać więcej niż zakładamy
- rozpoznać słabe strony rozmówcy i umiejętnie je przekuć na własną korzyść
- ocenić osobowość partnera w negocjacji poprzez umiejętne obserwowanie jego zachowania
- określić własny typ osobowości, co pozwoli udoskonalić sposób komunikacji w zespole
Teorie poprzemy praktyką. Uczestnicy wezmą czynny udział w ćwiczeniach opartych na tzw. business cases.
    

PIOTR NABIELEC

Jestem trenerem i coachem z wieloletnim doświadczeniem w IT, ogromnie interesują mnie tematy Lean oraz Personal Productivity. Jestem autorem książki "Effective Multitasking" i współautorem portalu Lifehack.org w tematach produktywności i komunikacji. W IT zaczynałem jako Software Developer, a kolejne lata spędziłem w różnych firmach jako Scrum Master (certyfikowany w 2009r), Agile Coach, człowiek odpowiedzialny za wewnętrzne procesy, lider działu testów i wreszcie jako trener.  Uwielbiam pomagać ludziom stawać się bardziej produktywnymi i wprowadzać zapał do ich zespołu/pracy/życia


Temat: Multitasking w pracy - mit, czy dzisiejsza rzeczywistość?

Opis wykładu

Wielkie plany, wspaniałe projekty, przejrzysta architektura, rozdmuchane designy, czysty kod i piękne testy. Taka jest idea zanim zaczniemy, a później nagle w natłoku codziennych obowiązków "wychodzi jak zwykle". Bez względu na firmę każdy zmaga się z natłokiem emaili, pilnych spraw, pożarów i rzeczy naprawde ważne schodzą często na drugi plan. Multitasking w pracy to obecnie standard. Opowiem o paru praktycznych wskazówkach jak w dzisiejszej rzeczywistości radzić sobie z tą rzeką spraw do załatwienia.

PIOTR KURPIASZ

Progressive Partners

Coach, trener, manager. W swojej pracy koncentruje się na człowieku, motywuje do działania, pomaga wyznaczać ambitne cele i wspiera w ich realizacji. Prowadzi szkolenia  i sesje coachingowe dla przedsiębiorców, pracowników zarówno korporacji jak i sektora MŚP, administracji publicznej, nauczycieli, osób poszukujących zatrudnienia. Wierzy w skuteczność rozwiązań, które są wypracowywane i wdrażane świadomie, z szacunkiem do samego siebie, odmienności innych i poszanowaniem środowiska naturalnego. Pasjonat zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia, który idzie w parze z regularną praktyką ashtanga jogi.


KAROLINA IWA

Progressive Partners

Pracuję z grupami, chętnie dużymi (<100 os.), jako facylitatorka, trenerka i coach. Do moich klientów należą tak różne organizacje jak Fundacja Wikimedia, Bombarier, niemieckie Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych i lokalne firmy rodzinne. Dwa główne tematy, w których się specjalizuję to:
- samoorganizacja i wspieranie grup w budowaniu struktur wspierających kolektywną pracę;
- oraz kreatywność w zespołach i grupach, by osiągnąć Więcej: motywacji, radości, dialogu, dobrych rezultatów i jakości.
Z wykształcenia psycholog międzykulturowy, z pochodzenia Ślązaczka, z zamieszkania Berlinka, współtwórczyni Progressive Partners, górołazka.Temat: Turbo koncentracja przy totalnym luzie - mindfullness w pracy

Opis warsztatu

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przeskakiwać pomiędzy pootwieranymi okienkami programów, sprawiając wrażenie bardzo zajętej osoby, ale tak naprawdę wiedząc, że od jakiegoś czasu twoja produktywność wyleciała przez okno? Spędzić długie godziny bezskutecznie poszukując rozwiązań dla projektów? Złapać się na galopujących myślach i emocjach przyprawiających o zawrót głowy, poczuciu oddechu paniki na plecach? Jak w takiej atmosferze skupić się na rozwiązaniu? 

A gdyby tak, zamiast poddawać się stresowi, potrafić powiedzieć STOP. Wziąć oddech. Zmienić się na chwilę w spokojnego obserwatora. Przyjrzeć się swojemu ciału, oddechowi i emocjom. Świadomie i uważnie posłuchać i popatrzeć na to, co dzieje się dookoła ciebie. I spokojnie, ze skupieniem, świeżą energią wrócić do zadań i kreatywnego poszukiwania rozwiązań? Brzmi jak bajka? A gdyby to było możliwe? 
Razem przejdziemy przez proste ćwiczenia, które mogą stać się częścią twojej codzienności, a które możesz wykonać samodzielnie w pracy, domu czy tramwaju. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się nauczyć lepiej radzić sobie z wielozadaniowością, wyzwaniami w pracy i podnieść efektywność działań swoich i zespołów poprzez techniki skupienia i uważności.

 

 

Temat: Skuteczny lider –jak przejść na kolejne poziomy przywództwa?

Opis warsztatu

Czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji, kiedy czułeś, że pomimo uprawnień przywódczych twoje polecenia nie są wykonywane? A może pomimo dobrych relacji z Twoim zespołem z trudem osiągacie sukcesy? Może z kolei jesteś skuteczny na swoim stanowisku kierowniczym, ale jednocześnie nie czujesz, żeby twoje sukcesy były też sukcesami zespołu?
Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś „tak”, ten warsztat przeprowadzi Cię przez kolejne poziomy skutecznego przywództwa i pomoże znaleźć odpowiedź na pytania: Na jakim poziomie jestem teraz?, Na jakim poziomie chcę się znaleźć? Wspólnie przeanalizujemy różne poziomy przywództwa w organizacjach i omówimy powiązane z nimi zasady. Przyjrzymy się przekonaniom wspierającym liderów i wypracujemy wskazówki do przejścia na wyższy poziom przywództwa. Zapraszamy managerów, liderów formalnych i nieformalnych zespołów projektowych z każdego szczebla organizacji.

 

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku