Novial

InfoMEET Łódź 07 grudnia 2013 Łódź

Hotel Novotel Łódź

 
 
InfoMEET to miejsce spotkań specjalistów, liderów branży oraz osób zainteresowanych światem IT.
Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję, która już 7 grudnia odbędzie się w Łodzi. Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń z liderami branży IT, nawiązanie nowych kontaktów oraz okazja spotkania ze znajomymi to główna idea InfoMEET.
Ponadto, na sali wystawowej, przedstawiciele firm uczestniczących, zainteresowanym osobom opowiedzą o aktualnych ofertach współpracy.
Nie może Was tam zabraknąć! 
 
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!
 
WARSZTATY:
11:00 - 11:40 ACTION Tomasz Siemek - Project Management
12:30 - 14:00 ICF Alicja Stankiewicz - Coaching
15:10 - 15:50 Radosław Lont - Agile - zrób to sam

 
PARTNER MERYTORYCZNY:

   

Lokalizacja

Hotel NOVOTEL
al. Piłsudskiego 11a
90-368 Łódź

Zobacz mapę dojazdu

Program


  UWAGA  W trakcie trwania konferencji odbędą się 2 bezpłatne warsztaty:

ACTION - Project Management

ICF - Coaching

Radosław Lont - Agile - zrób to sam 
 od 9.00
Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych
  9.40 - 10.00    Rozpoczęcie konferencji
 10.00 - 10.40  Panel pierwszy - równoległe wykłady merytoryczne

Sylwiusz Pytka "Scrum Master"

Andrzej Kokociński "Implementacja private Cloud by system center"

Mariusz Ostoja-Świerczyński "Telewizja Hybrydowa – technologia, narzędzia, przykłady aplikacji."

Adam Pawłowski "Patenty w branży IT"
 10.40 - 11.00  Przerwa kawowa
 11.00 - 11.40  Panel drugi - równoległe wykłady merytoryczne

Maciej Dziergwa "Wyzwania podczas tworzenia rozwiązań IT dla banków"

Adam Szweida "SQL Server – czyli czego nie może EntityFramework, a mogę Ja!"

Adam Mencwał "Nawigacja w Poszerzonej Rzeczywistości ARnav"

Alicja Stankiewicz "Gdzie się zaczyna a gdzie kończy Coaching"
 11.40 - 12.30  Przerwa kawowa
 12.30 - 14.15
 Prezentacja firm uczestniczących
 12.30 MOBICA
 12.45 STX Next
 13.00 Accenture
 13.15 Cybercom
 13.30 OPEN-RnD
 13.45 MobileMS Inovatica
 14.15 - 14.55
 Panel trzeci - równoległe wykłady merytoryczne

Zofia Barańska "ABC zarządzania sobą - czas, energia, emocje"

Paweł Preczyński "Jak ugryźć Firefox OS? – Prezentacja platformy z punktu widzenia użytkownika i dewelopera."

Łukasz Olczyk "Po co nam Agile i dlaczego teraz?"

Paweł Jóźwiak "Prawne aspekty cloud computing"
 14.55 - 15.10
 Przerwa
 15.10 - 15.50
 Panel czwarty - równoległe wykłady merytoryczne

Bartłomiej Graczyk "Power BI, Power Query, Power Map.....czyli jeszcze więcej mocy i możliwości w świecie BIG DATA i nie tylko..."

Jakub Kubryński "Effective Software Delivery"

Bartosz Janowski  "Statyczna analiza kodu, czyli testy bez testów"

Radosław Lont "Agile - zrób to sam" (warsztat)
 15.50 - 16.00
 Zakończenie imprezy i losowanie nagród

Prelegenci

SYLWIUSZ PYTKA

Trener i konsultant Scrum. Właściciel Scrum Group(scrumgroup.org), firmy zajmującej się szkoleniami, wdrożeniami i doradztwem Scrum.
Certified Scrum Master, Professional Scrum Master i Certified Product Owner.
Scrum Master w dwóch zespołach w firmie sektora IT/Telecom.
Ekspert Agile szkolony przez twórcę Scrum Jeffa Sutherlanda, dr Charlesa Suschecka oraz Mike Cohna w Stanach Zjednoczonych. Członek organizacji Scrum Alliance i Agile Alliance.

 

Temat: Scrum Master

Opis wykładu

Co robi i czy warto zostać Scrum Masterem.

ZOFIA BARAŃSKA

Coach, trener skutecznej komunikacji, podróżnik, terapeuta
Od lat współpracuje z liderami, managerami i dyrektorami międzynarodowych korporacji w zakresie skutecznej komunikacji biznesowej w języku angielskim. Jako certyfikowany coach i terapeuta Ayurvedy pomagam moim klientom w zrównoważonym rozwoju i osiąganiu celów bez względu na to czy jest to firmowa drabina czy własny biznes. Na co dzień wspieram również młodych przedsiębiorców, prowadząc szkolenia dla StartUP-ów w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości i jako mentor w ramach programu YOUTH BUSINESS POLAND. Jako podróżnik samotnie przemierzałam takie kraje jak Bangladesz, Indie czy Kirgistan i często na piechotę zdobywałam wiedzę na temat zdrowia, skutecznej komunikacji czy osiągania celów. 
 

Temat: ABC zarządzania sobą - czas, energia, emocje

Opis wykładu

Jak zarządzać swoją energią?

Jak rozwiązywać konflikty i budować dobre relacje?
Jak radzić sobie ze stresem?
Jak efektywnie wykorzystywać czas i uniknąć zadyszki?

Umiejętności te są kluczowe dla naszego sukcesu na każdej płaszczyźnie od gór, przez karierę w firmie, po własny biznes. Samotne podróże czynią z człowieka eksperta w dziedzinie zarządzania sobą, uczą jak zadbać o siebie w sytuacji gdy najbliższa placówka medyczna znajduje się kilka dni drogi od miejsca gdzie się znajdujemy, jak znaleźć w sobie energię na jeszcze jedną godzinę marszu i co zrobić gdy czujemy że za chwilę puszczą nam nerwy. Podczas prelekcji podzielę się z Państwem tym, czego dowiedziałam się na ten temat w Himalajach budując szkołę na 4000m, w Indiach ucząc się zasad staroindyjskiej medycyny – Ayurvedy, w Kirgistanie zdobywając ośnieżone przełęcze. Wskazówki te można wykorzystać bez względu na szerokość geograficzną. Zapraszam na 40 minut inspiracji i praktyki.
 
POKAŻ PREZENTACJE 

ANDRZEJ KOKOCIŃSKI

Specjalista i architekt systemów Active Directory, AD RMS, System Center a  w  szczególności SC2012 . Trener posiadający wieloletnie  doświadczenie. Stara się aktywnie udzielać na forum WSS.pl i przekazywać  tam  swoją wiedzę, występuje również jako prelegent na spotkaniach,  konferencjach  i warsztatach społeczności IT. Ukończył Politechnikę Łódzką oraz WAT w  Warszawie. Posiada certyfikaty taki jak np. MCSE+M+S, MCITP Enterprise  Administrator, Server Administrator, Enterprise Messaging Administrator on  Exchange 2010 MCSE Private Cloud, Server Infrastructuree.

 

Temat: Implementacja private Cloud by system center

Opis wykładu

 Sesja będzie dotyczyła wdrożenia i utrzymania privete cloud poprzez System Center 2012. Będzimy mogli na niej dowiedzieć się jakie najprościej wprowadzić private cloud do korporacji  i jak  zautmoatyzować proces utrzymania

 

 Czym jest Łódzka Grupa Profesjonalistów IT & .NET?  Jest inicjatywą programistów .NET oraz specjalistów IT z regionu województwa łódzkiego. Celem grupy jest pogłębienie szeroko pojętego rozwoju własnej osoby poprzez wymianę doświadczeń, zdobywanie nowej wiedzy jak i już umocnienie istniejącej związanej z technologiami firmy Microsoft. Wśród celów naszej działalności jest  także chęć dzielenia się wiedzą poprzez publikowanie artykułów, felietonów, interesujących prezentacji czy też wartościowych przykładów wdrożeń. W ten sposób stworzyć ogólnie dostępną i regularnie aktualizowaną i rozwijaną regionalną bazę wiedzy na tematy związane z technologiami i produktami firmy Microsoft wzbogaconą o lokalne doświadczenie i specyfikę rynku. Spotkania grupy są otwarte dla wszystkich bezpłatnie i odbywają się dwa razy w miesiącu z podziałem na ścieżki tematyczne. W ramach spotkań odbywają się prelekcje, dyskusje oraz warsztaty.


PAWEŁ PRECZYŃSKI

 Senior Software Developer w firmie Mobica. Paweł posiada wieloletnie doświadczenie w programowaniu aplikacji mobilnych i webowych.
 
 


 

Temat: Jak ugryźć Firefox OS? – Prezentacja platformy z punktu widzenia użytkownika i dewelopera.

Opis wykładu

Prezentacja ma na celu przybliżenie nowej platformy jaką jest Firefox OS. System zostanie przedstawiony:

* z punktu widzenia osoby korzystającej z niego na co dzień – zostaną omówione popularne aplikacje, ich dostępność i funkcjonalność,
* z punktu widzenia dewelopera – zostanie krótko omówiona architektura systemu, sposób na rozpoczęcie swojej przygody z HTML5, aktualny status zaprezentowanego przez Mozillę API. Prelegent podzieli się doświadczeniem związanym z publikacją aplikacji w Firefox Marketplace oraz informacjami o wsparciu na jakie może liczyć deweloper ze strony Mozilli.

 

BARTŁOMIEJ GRACZYK

Architekt rozwiązań /Lider projektów  z obszaru Business Intelligence / SQL Server / SharePoint / Project Server. Od 2007 roku Microsoft Certified Trainer. Na swoim koncie ma zrealizowane liczne projekty zarówno dla środowisk komercyjnych jak i administracji publicznej.  Trener i prelegent na konferencjach i sesjach tematycznych (m.in.Time For SharePoint, VirtualStudy.pl, Microsoft SQL Server 2008 R2 Launch), autor licznych publikacji dla Microsoft Technet i MSDN. Posiadacz tytułu Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii SQL Server.

 

Temat: Power BI, Power Query, Power Map.....czyli jeszcze więcej mocy i możliwości w świecie BIG DATA i nie tylko…

Opis wykładu

Każdego dnia, z każdej strony pojawiają się nowe, ogromne ilości danych. Jak  je analizować? Co i w jaki sposób można zrealizować  efektywną analizą danych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi z rodziny Microsoft. Na te pytania postaram się odpowiedzieć w trakcie sesji.

POKAŻ PREZENTACJE 

JAKUB KUBRYŃSKI

Jakub is a software developer for whom coding is both work and hobby. Focused on enterprise class systems and strongly interested in new technologies and agile methodologies. Professionally related to PayU where he is responsible for software development. Privately – fan of java.util.concurrent and sun.misc.Unsafe

 

Temat: Effective Software Delivery

Opis wykładu

Podczas tej prezentacji przejdziemy przez poszczególne fazy dostarczania oprogramowania i odpowiemy sobie na pytanie jakie możliwości optymalizacji mamy do dyspozycji na poszczególnych etapach. Powiemy sobie jakich błędów unikać poczas prototypowania, jak wykorzystać specyfikę projektu i nie dać się ponieść pragnieniu rozwiązywania wszystkich problemów za pomocą złotego młotka. Poruszymy mit spowalniających development testów automatycznych, odpowiemy na pytanie czy DRY mówi tylko o unikaniu copy-paste w naszej aplikacji oraz przeanalizujemy szerzej zagadnienie przedwczesnej optymalizacji. Poznamy także narzędzia i techniki, która pozwalają nam efektywniej pracować nad wytwarzaniem oprogramowania.

MARIUSZ OSTOJA-ŚWIERCZYŃSKI

Chief Architect, współzałożyciel Tellyo Oy, spółki koncentrującej się na rozwoju interakcji dla widzów dzisiejszej telewizji. Posiada kilkuletnie doświadczenie w rozwoju oprogramowania aplikacji enterprise, mobilnych jak również ostatnio webowych, zarówno od strony technologii, programowania, testowania, jak również procesów wytwarzania i zarządzania. Zawodowo, uwielbia odkrywać nowe technologie, narzędzia, możliwości ich zastosowań. Uważa, że wszystko da się zrobić, wystarczy mieć czas i pieniądze. W życiu prywatnym miłośnik MX-5.

 

Temat: Telewizja Hybrydowa – technologia, narzędzia, przykłady aplikacji

Opis wykładu

Telewizja Hybrydowa - HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) jest to standard łączący tradycyjną emisję sygnałów telewizyjnych z treściami multimedialnymi dostarczanymi po przez sieć Internet. Czym ten standard różni się od Smart TV? Jakie technologie za nim stoją i czy możemy już korzystać z wdrożonych aplikacji? Na te pytanie postaram się odpowiedzieć podczas prelekcji, prezentując przykłady aplikacji, narzędzi do ich tworzenia oraz omawiając technologię tworzące HbbTV.

POKAŻ PREZENTACJE

PAWEŁ JÓŹWIAK

Radca prawny, od 2004 roku partner w kancelarii "Świeszkowski & Jóźwiak Adwokat i Radca Prawny" spółka partnerska z siedzibą w Łodzi. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i nowych technologii. Autor publikacji z zakresu prawa cywilnego i prawa nowych technologii, artykułów w poradnikach wydawanych przez wydawnictwo "Wiedza i Praktyka" oraz felietonów w czasopiśmie "Komputer Świat". Wykładowca na szkoleniach z zakresu ochrony danych osobowych, prawa autorskiego, cywilnego i nowych technologii. Konsultant agencji reklamowych, firm informatycznych, portali i sklepów internetowych.


 

Temat: Prawne aspekty cloud computing

Opis wykładu

 

Cloud computing to obecnie bardzo popularny trend w przetwarzaniu cyfrowych danych. Jednakże przepisy regulujące cloud computing umieszczone zostały w wielu różnych aktach prawnych, w szczególności w ustawie o ochronie danych osobowych i ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Dodatkowo wykładania tych przepisów ma dynamiczny charakter i musi uwzględniać stały rozwój usług i systemów informatycznych. Ponadto systemy prawne różnych państw nie zawsze są ze sobą kompatybilne, co utrudnia analizę zagrożeń, które mogą pojawić się przy przetwarzaniu danych w chmurze. A przecież bardzo często cloud computing ma aspekt międzynarodowy. Podczas mojej prelekcji omówię podstawowe modele cloud computingu i związane z nimi najistotniejsze zagadnienia prawne.

 

ADAM SZWEIDA

Adam Szweida obecnie pracuje w firmie Cybercom Poland na stanowisku Senior Software Engineer. Ukończył Informatykę na Politechnice Łódzkiej.Posiada ponad 10 lat doświadczenia komercyjnego związanego z tworzeniem i projektowaniem oprogramowania, głównie aplikacji bazodanowych w technologiach takich jak Java, .Net i C++.  
Miał okazję prowadzić i przygotowywać  szkolenia dotyczące:
•         podstaw języka Java
•         podstaw technologii web services dla języka Java
•         zastosowania wzorców projektowych w języku C++


 

Temat: SQL Server – czyli czego nie może EntityFramework, a mogę Ja!

Opis wykładu

 

·         Prezentacja technik rozszerzania funkcjonalności MS SQL Server’a na przykładzie SQL C# CLR Stored Procedures, SQL C# CLR User Defined Functions i Extended Stored Procedures

·         SMO (SQL Server Management Objects) jako wygodny, wysokopoziomowy i obiektowy interfejs API do automatyzacji czynności związanych  z administracją instancją MS SQL Server’a

 


ADAM PAWŁOWSKI

Europejski rzecznik patentowy, polski rzecznik patentowy, profesjonalny pełnomocnik OHIM – założyciel Kancelarii Patentowej EUPATENT.PL.
Absolwent kierunku elektronika i telekomunikacja w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Posiada bogate doświadczenie w pracy w przemyśle, pracował w międzynarodowych korporacjach telekomunikacyjnych. Był współodpowiedzialny za kierowanie międzynarodowym portfolio patentowym.
Uprawnienia europejskiego rzecznika patentowego uzyskał w 2007r. po ukończeniu egzaminu European Qualifying Examination (EQE) jako pierwsza osoba z Polski. Członek komitetu ds. kształcenia w Instytucie Europejskich Rzeczników Patentowych (EPI) z siedzibą w Monachium. Prowadzi szkolenia z zakresu europejskiego prawa patentowego na uniwersytecie w Strasbourgu.

 

Temat: Patenty w branży IT

Opis wykładu

 

W branży IT trwa ogólnoświatowy "wyścig zbrojeń" patentowych – urzędy patentowe udzielają rocznie dziesiątek tysięcy patentów na rozwiązania software'owe. W Polsce temat patentów IT jest obecny głównie w dyskusjach na temat tego, czy rozwiązania software'owe powinny być patentowane. Dlatego w mojej prezentacji skupię się na praktycznych aspektach ochrony patentowej.
Podczas spotkania dowiesz się:
- jakie rozwiązania z branży IT można patentować?
- jaka jest obecna praktyka Europejskiego Urzędu Patentowego?
- jak ochronić patentem program komputerowy w Polsce?"

 


ADAM MENCWAŁ

Założyciel ARnav (arnav.eu) - firmy rozwijającej aplikację mobilną służącą do nawigacji i wykorzystującą technologię Poszerzonej Rzeczywistości (Augmented Reality). Finalista LeWeb 2011 i prelegent na DroidCon Tunis 2012. Prowadzi szkolenia z programowania na urządzenia Android i współpracuje ze studentami Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej przy projektowaniu aplikacji mobilnych. Jest członkiem stowarzyszenia OpenStreetMap Polska i aktywnym kontrybutorem danych do tego projektu.


 

Temat: Nawigacja w Poszerzonej Rzeczywistosci ARnav

Opis wykładu

Czym jest Poszerzona Rzeczywistość (Augmented Reality)? W jaki sposób ta technologia może pomóc mieszkańcowi miasta, jak i pomóc w promocji firmy? O tych i innych zagadnieniach opowiem podczas prezentacji , na której przedstawię swoje doświadczenia z pracy nad rozwojem aplikacji mobilnej ARnav.


POKAŻ PREZENTACJE

 

ŁUKASZ OLCZYK

Coach agile'owy, Product Owner czterech zespołów deweloperskich. Poprzednio Scrum Master, kierownik projektu i programista, pracę z Agile zna od podszewki. Pracę z zespołami rozpoczął na Politechnice Warszawskiej, by od 2007 r. pracować dla łódzkiej firmy Ericpol. Prowadzi coaching indywidualny liderów Agile'owych, jak i całych zespołów, propaguje wiedzę poprzez prezentacje i szkolenia. Prywatnie pasjonat psychologii, zaangażowany w inicjatywy wspierające rozwój osobisty.

 

Temat: Po co nam Agile i dlaczego teraz?

Opis wykładu

Metodyki zwinne szturmem wdarły się do świata IT, odmieniając oblicze zarządzania i stawiając na głowie dotychczasowe sposoby pracy. Skąd jednak pomysł na takie zmiany? Co spowodowało, że wychodzą one poza ramy świata informatyki i podbijają całkowicie - zdawałoby się - sztywno strukturyzowane środowiska, jak administracja publiczna lub edukacja? Dowiedz się, dlaczego teraz jest najlepszy czas na takie zmiany."

RADOSŁAW LONT

Scrum Master i współkoordynator pracy zespołów deweloperskich oraz konsultant zewnętrzny z zakresu Agile/Lean.Doświadczenia ze zwinnymi metodami pracy rozpoczął udziałem w pilotażowym projekcie scrumowym, który przerodził się w transformację organizacji w kilku lokalizacjach. Obecnie bazując na ciągle powiększanym doświadczeniu angażuje się również w prowadzenie warsztatów i prezentacji na temat tych metod na różnych forach - od uczelni po konferencje biznesowe.Na co dzień pracuje w firmie Ericpol w projektach wewnętrznych i zewnętrznych, w dużym międzynarodowym środowisku wykorzystującym metody Agile do pracy nad oprogramowaniem sieci szkieletowych telefonii mobilnej.Pasjonat fotografii.


 

Temat: Agile - zrób to sam

Opis wykładu

Zbiór ćwiczeń pokazujących najistotniejsze elementy Agile/Lean, które decydują o skuteczności i popularności tych idei. Warsztaty oferują uczestnikom odpowiedzi na pytanie: Jak to działa? i skłaniają do przemyślenia: Jak to wprowadzić we własnych życiu?


Sprawdź - oceń - wprowadź w życie - wprowadź do otoczenia:
Jak poprawiać efektywność?
Jak się nieustannie doskonalić?
Jak współpracować?
 
POKAŻ PREZENTACJE 

 

BARTOSZ JANOWSKI

Scrum Master, Product Owner, programista C++, team leader, troubleshooter, administrator systemowy, ... Absolwent Politechniki Łódzkiej. Przeszedł ewolucje od linuksowego zapaleńca, poprzez fascynacje kodem, aż do odkrycia istotności umiejętności miękkich szczególnie ważnych w branży IT. Pracuje w firmie Ericpol. Dzięki projektom w międzynarodowych środowiskach miał szanse porównać różne style pracy. Nie interesuje się sportem..

 

Temat: Statyczna analiza kodu, czyli testy bez testów

Opis wykładu

Wprowadzenie do statycznej analizy kodu, dzięki której bez większego wysiłku można wykryć podstawowe błędy na bazie kodu źródłowego programu.

 

TOMASZ SIEMEK

Tomasz Siemek jest jednym z założycieli ACTION Centrum Edukacyjne (poprzednia nazwa : ABC Data Centrum Edukacyjne).
Odpowiedzialny jest za budowanie strategii sprzedaży usług szkoleniowych i konsultingowych w ACTION Centrum Edukacyjne.
 
Wykształcenie:
•         Studia doktoranckie : Ontologia metodyk prowadzenia projektów (Uniwersytet w Poznaniu)
•         Executive studies w Said Business School na Oxford University
 
Tomasz jest również wykładowcą akademickim:
•         Ontologia metodyk prowadzenia projektów (PMI, Prince2, Scrum, MSF)
•         Metodyki prowadzenia szkoleń i prezentacji
•         Profilowanie MBTI
 
Prywatnie tata bliźniaków - Weroniki i Mateusza. Jego pasją jest piłka nożna. Wolne chwile spędza z kiteboardem, snowboardem i wakeboardem

 

Temat: Project Management

Opis wykładu

Warsztat Project Management jest przeznaczony dla kadry zarządzającej, kierowników projektów oraz wszystkich chcących zaznajomić się z metodykami ich prowadzenia. Celem jest zapoznanie uczestników z różnorodnością metodyk i ścisłym ich uzależnieniem od środowisk projektowych.

 
Agenda:
•         Ogólne podejście do zarządzania projektami
•         Podział metodyk i charakterystyka:
o    MSF (Microsoft Solution Framework)
o    PMI (Project Management Institute)
o    Prince2
o    Scrum
o    Metodyki ITIL
o    Wskazanie cech głównych dla wybranych metodyk.

 

ALICJA STANKIEWICZ

ACC, ICF,  Certyfikowany Coach metody CoachWiseTM, trener, psycholog. Absolwentka SWPS oraz studiów podyplomowych, z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, ALK w Warszawie. Ukończyła akredytowane w ICF programy szkoleniowe dla coachów CoachWise EssentialsTM i CoachWise EquippedTM

Zajmuje się doradztwem, warsztatami i coachingami (life and career coaching) dla biznesu i osób prywatnych. Specjalizuje się w takich obszarach jak: rozwój osobisty, komunikacja interpersonalna, kompetencje społeczne i osobiste, ścieżki kariery, poszukiwanie sensu w życiu. Pracuje z ograniczającymi przekonaniami i motywacją klienta.
Posiada doświadczenie w pracy w firmach doradztwa personalnego jako konsultant, jako Coach współpracujący z biznesem a także jako trener osób dorosłych i młodzieży w zakresie profilaktyki psychospołecznej. Pełniła rolę mentora i trenera w pionierskim „Programie mentorskim dla studentów SWPS” oraz w programie „Action Plan dla studenta” wspierając aktywny rozwój i świadome kreowanie własnej przyszłości młodych ludzi.

Ekspert w międzynarodowym Projekcie Unijnym mającym na celu stworzenie metody coachingowej odpowiedniej dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. V-ce Lider oddziału ICF Łódź.

 

Temat: Gdzie się zaczyna a gdzie kończy Coaching

Opis wykładu

 

Będziemy dyskutować nad różnicami między odmiennymi formami pracy z  Klientami poszukującymi indywidualnych form rozwoju.
Pomogą nam w tym odpowiedzi na następujące pytania:

• Czym coaching różni się od innych form rozwojowych i pracy z klientami?
• W czym tkwi specyfika spotkania coachingowego?
• Z czego czerpie coaching i na czym się skupia?
• Dla kogo są spotkania coachingowe?
• Co zrobić gdy klient na coaching nie jest gotowy?
• Jak to wygląda w rzeczywistości w coachingu indywidualnym i biznesowym?
• Jak to widzą organizacje coachingowe?


 

MACIEJ DZIERGWA

Posiada wykształcenie programistyczne, które zdobył na Politechnice Poznańskiej, kształcąc się w kierunku Programowania i Wykorzystywania Systemów Informatycznych. Uzyskał tytuł, broniąc pracy na temat: „Bazy danych XML w cyfrowych bibliotekach”. Obronił pracę magisterską na temat: „Uniwersalne Repozytorium XML”.
Po ukończeniu studiów informatycznych kształcił się w Wielkopolskiej Szkole Biznesu w kierunku Komunikacji i Promocji w Biznesie.
W kolejnych latach podjął i ukończył studia MBA w Wielkopolskiej Szkole Biznesu.
Na studiach należał do kółka informatycznego BooBoo, w którego radzie zasiadał, a także prowadził wykłady. Przez wiele lat pisał artykuły dla magazynów branży IT, między innymi do: Software 2.0, Software Extra, Magazyn WW, czy Php Solutions. Udzielał się jako programista w eCom Resources, pracując nad rozwojem aplikacji internetowych tworzonych za pomocą PHP. W tym samym czasie zarządzał projektem i programował dla Goodwill Investment & Finances, gdzie rozwijał rozwiązania internetowe używając technologii Zope i Plone.
Doświadczenia z Pythonem rozpoczął w Holandii, programując dla Alt Control Internet Communicatie, używając technologii Python, Zope, Plone i systemów RDBMS.
Rozwijał swoje zdolności, pracując dla firm na całym świecie. Rozwinął współpracę z BPMi Web Solutions z Holandii, gdzie koordynował pracami programistów Plone. Następnie programował dla Direct Interactive, amerykańskiej firmy z siedzibą w Nowym Jorku. Współpracuje z Isotoma Open Source Software Consulting z Wielkiej Brytanii i Edition1 Web & Data Intelligence z Holandii.
W 2005r. otworzył ze wspólnikami (między innymi z Holandii), firmę Alt Control Internet and Communication Poland Sp. z o.o., która trzy lata później przekształciła się w STX Next Sp. z o.o. Od połowy 2011r. firma nosi nazwę STX Next Sp. z o.o.


 

Temat: Wyzwania podczas tworzenia rozwiązań IT dla banków

Opis wykładu

STX Next jest wiodącym w Polsce softwarehousem specjalizującym się w usługach programowania w języku python oraz technologiach webowych (html 5, css, js). Obecnie zatrudnionych jest ok. 60 programistów w biurach w Poznaniu i we Wrocławiu. Ponadto, od 2014r. otwarte zostaną nowe oddziały: w Łodzi i w Pile.

STX Next specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań bankowych dla największych banków w Polsce. Wyzwania jakie napotkane są przy tego rodzaju projektach dotyczą głównie problemów bezpieczeństwa i braku dostępu do instancji produkcyjnych. Wiąże się to z pewnymi ograniczeniami nałożonymi na proces, jak np. niezawieranie w logach danych poufnych, czy też możliwość użycia tylko najbardziej popularnych frameworków/aplikacji. Ponadto, w dobie ogromnej konkurencyjności rynku, banki próbując dostosować się do potrzeb klienta wprowadzają ciągłe zmiany, innowacje, co z kolei oznacza częste dostawy próbek oprogramowania.

 

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Patronat honorowy
Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku