Novial

InfoMEET Kraków 16 listopada 2013 Kraków

Kraków

InfoMEET to miejsce spotkań specjalistów, liderów branży oraz osób zainteresowanych światem IT.
Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję, która już 16 listopada odbędzie się w Krakowie. Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń, nawiązanie nowych kontaktów oraz okazja spotkania ze znajomymi przy kawie - to główna idea InfoMEET.
Na sali kongresowej, przedstawiciele firm uczestniczących, zainteresowanym osobom opowiedzą o aktualnych ofertach współpracy.
Nie może Was tu zabraknąć! 
 
OSTATNIE WOLE MIEJSCA!
 

SPONSOR GŁÓWNY:

 

 

PARTNERZY MERYTORYCZNI:

                        

 

Lokalizacja

Hotel Aspel
ul. Bratysławska 2
31-201 Kraków

Program

od 9.00 
Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych
9.55 - 10.00    
Rozpoczęcie konferencji
10.00 - 10.40   
Panel pierwszy - wykłady merytoryczne

Wojciech Paździor "Naturalny networking"

Piotr Łaskawiec "Zaawansowane techniki tworzenia i monitorowania aplikacji opartych o JVM"

Mariusz Kapusta "Dlaczego wszyscy ludzie kłamią i jak to zmienić?"

Filip Walkowicz, Paweł Kuśmierski "Akamai in a Hyperconnected World"

Szymon Brandys "Budowanie aplikacji w Chmurze przy użyciu JazzHub"
10.40 - 11.00 Przerwa kawowa
11.00 - 11.40 Prezentacja głównego sponsora - firma IBM
11.45 - 12.45 Panel dyskusyjny BRANŻA IT W POLSCE 2014
12.45 - 13.00 Przerwa kawowa
13.00 - 14.20 Prezentacja firm uczestniczących
13.00 - 13.15
Motorola
13.20 - 13.35 Sabre
13.40 - 13.55 SMT Software
14.00 - 14.15 Telaxus
14.20 - 14.30 Przerwa
14.30 - 15.10 Panel drugi - wykłady merytoryczne

Szczepan Faber "Gradle - jak zbudować najlepsze narzędzie i nie  zbankrutować"

Maja Smolarczyk "Jak skutecznie przebrnąć przez rozmowę rekrutacyjną"

Maciej Kurek "Hostingowe i domenowe pułapki - tips&tricks zdradza  firma hostingowa"

Wiktor Żołnowski "Czynnik ludzki w wytwarzaniu oprogramowania - praktyki developerskie, które są w cenie"

Jarosław Pałka "I ty też możesz mieć swoje dane w cache"
15.10 - 15.20 Przerwa kawowa
15.20 - 16.00 Panel trzeci - wykłady merytoryczne

Jakub Oleksy "RTB w Polsce. Obecny stan rzeczy"

Maciej Nabożny "Prywatna chmura CC1"

Ewa Wardzała "Jak emocje wpływają na tworzenie oprogramowania i czy można nimi zarządzać?" + gość specjalny

Arkadiusz Benedykt "Dług technologiczny czyli mały wkład w duże problemy."
16.00 - 16.10 Przerwa kawowa
16.10 - 16.50 Panel czwarty - wykłady merytoryczne

Paweł Kocoń "IBM InfoSphere Information Server Overview & IBM InfoSphere QualityStage"

Mariola Zięba "Zmiana pracy – o czym pamiętać wybierając przyszłego pracodawcę"

Krzysztof Kułaga „Seven Testing Principles – o tym każdy tester pamiętać powinien”

Mariusz Kapusta "Scrum nie ma wad tylko ograniczenia. Czyli o czym Scrum Guide Ci nie powie.
17.00  Zakończenie konferencji i losowanie nagród

Prelegenci

WOJCIECH PAŹDZIOR

Wierzy, że można z życia czerpać pełnymi garściami. Wierzy, że każdy musi znaleźć swój sposób na szczęście. Pasjonat rozwoju osobistego, japońskiej sztuki walki Aikido i coraz bardziej podróży górskich. 
Znalazł wymarzoną pracę i już 12 lat świadomie zarządza swoją karierą. Inspiruje i wspiera osoby chcące znaleźć swoja pracę i życie. Dynamicznie rozwija soją karierę w biznesie oraz w organizacjach non-profit. Do swojej pracy wnosi pasję, determinację, myślenie strategiczne i humor. Szuka celowości i optymalizacji we wszystkim co robi.
Prowadzi coaching, warsztaty, pisze gościnnie dla Forbes i Wirtualnej Polski. Współpracował z kadrą m.in.:  Allegro, Cadbury, Credit Suisse, Dialog, EuroBank, Fiat, HP, Nasza Klasa, Siemens, BCG, Volkswagen, Whirlpool.

Temat: Naturalny networking

Opis wykładu

Każdy zna słowo 'networking'. Kojarzy się z rozdawaniem wizytówek na konferencjach, zapraszaniu wszystkich na portalach społecznościowych i sztucznych rozmowach. Networking wielu kojarzy się z dziwnymi spotkaniami i wciskaniu się tam, gdzie nas nie chcą.
W budowaniu i zarządzaniu karierą networking jest jedną z najbardziej skutecznych umiejętności. Pomaga dowiedzieć się o interesującej pracy przed publicznym ogłoszeniem wakatu, weryfikować publiczny odbiór naszej osoby i poszerzać wiedzę.
Poznajcie naturalne sposoby na skuteczny networking i stojące za nimi podstawowe założenia.
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ 

MACIEJ KUREK

Specjalista ds. PR marki 2BE.PL, Grupa Adweb.
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2009 r. związany z Grupą Adweb. Zajmuje się rozwijaniem marki 2BE.PL, rejestrującej domeny internetowe i świadczącej usługi hostingowe dla biznesu. Jako specjalista ds. PR prowadzi działania wizerunkowe i edukacyjne, przybliża tematykę domen internetowych i ich roli w budowaniu obecności w sieci. Twierdzi, że to ciekawszy temat niż pozornie może się wydawać.
Prywatnie rowerzysta i działacz stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.
www.2be.pl ; www.grupa-adweb.pl

Temat: Hostingowe i domenowe pułapki - tips&triks zdradza firma hostingowa

Opis wykładu

 Każdy kto ma związek z informatyką, a zwłaszcza współczesnym szybkim rozwojem internetu, wie doskonale czym jest hosting, a czym domena internetowa. Prezentacja dedykowana jest specjalistom, zatem pominiemy wszystkie banały skupiając się na kruczkach, ciekawostkach, sprytnych pomysłach, jak i wiedzy jaką powinniście posiadać – a to wszystko z ust osoby, która od kilku lat pracuje w sporej wielkości firmie hostingowo/domenowej i chce przekazać to wszystko – czego nie dowiecie się z internetu. W trakcie prezentacji pojawią się elementy warsztatowe, zatem tym bardziej zapraszam.


WIKTOR ŻOŁNOWSKI

Trener i Agile Coach specjalizujący się w transformacjach Lean i Agile w organizacjach IT i nie tylko. Lider zespołów developerskich, pasjonat współczesnych praktyk developerskich, pragmatyk i ewangelista. Współwłaściciel firmy doradczo-szkoleniowej Code Sprinters. Jednak jak sam mówi o sobie obecnie jest bezrobotny, gdyż  praca, którą wykonuje jest jednocześnie jego hobby. Manager, Programista, QA i Software Craftsmen. 
Autor książki "Mity i problemy w Agile” którą możecie znaleźć tutaj: https://leanpub.com/problemywagile. Bloger - autor jednego z pierwszych w Polsce blogów o jakości oprogramowania blog.testowka.pl.

Temat: Czynnik ludzki w wytwarzaniu oprogramowania - praktyki developerskie, które są w cenie

Opis wykładu

To nie jest kolejna prezentacja o Agile i Scrum. To nie jest kolejne obwinianie Waterfall o całe zło tego świata. To nie jest wykład teoretyczny. To nie jest nudne podsumowanie dostępnych narzędzi. Nie jest to też próba sprzedania Wam czegoś. 
Czy będziemy mówić o umiejętnościach miękkich? Zapewne tak - bo są one coraz bardziej istotną częścią wytwarzania oprogramowania. Czy skupimy się na technicznych praktykach developerskich - z pewnością gdyż są one podstawą wytwarzania oprogramowania. Podczas wykładu dowiecie się w jaki sposób się tego wszystkiego nauczyć i tym samym stać się jeszcze lepszym w tym co robicie. 
Podczas tej prezentacji porozmawiamy o największym problemie z jakim spotykają się współczesne organizacje. Problemem, który powoduje, że oprogramowanie, które wytwarzamy zasadniczo odbiega od tego, jak chcieli byśmy, by ono wyglądało. Dowiecie się też jak ten problem rozwiązać i kto może go rozwiązać.

Problemem tym są... Sami zobaczycie... 

EWA WARDZAŁA

Niezależny konsultant IT, kierownik projektów, mentor
http://niezaleznykonsultant.blogspot.com, www.mentor-ka.pl
Z wykształcenia informatyk, z doświadczenia kierownik projektów, tester, analityk, szkoleniowiec, mentor, z zamiłowania zwolenniczka rozwiązań przyjaznych dla użytkownika. Absolwentka informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Posiada 20-letnie doświadczenie w branży produkcji oprogramowania, obecnie pracuje jako niezależny konsultant i mentor, pisze też blog. Kierowała projektami dla kilku największych polskich banków, jak też dla dużych przedsiębiorstw i jednostek budżetowych. We wszystkich realizowanych projektach za najwyższą wartość i cel stawia zawsze zadowolenie użytkownika, czyli jakość rozumianą także jako przyjazność, użyteczność i zgodność z wymaganiami. Wyznaje zasadę „technologia dla człowieka, a nie człowiek dla technologii”. Na szeroko rozumiane działania biznesowe patrzy zawsze przez pryzmat relacji międzyludzkich.
Obecnie pracuje jako e-mentor, doradca osobisty, niezależny konsultant, trener oraz kierownik projektów. Prowadzi autorskie szkolenia z zarządzania projektami oraz pisze blog http://niezaleznykonsultant.blogspot.com. 

 

Temat: Jak emocje wpływają na tworzenie oprogramowania i czy można nimi zarządzać?

Opis wykładu

Motto: Technologia dla człowieka, a nie człowiek dla technologii.

Ludzkie emocje wpływają na działanie człowieka. A jak przekłada się to na tworzenie oprogramowania oraz produkt finalny? Czy emocjami można zarządzać? I wreszcie, jak wytworzone oprogramowanie może wpływać na emocje?
Inżynieria oprogramowania to dziedzina, w której od dawno popełniano błąd zaniechania, czyli zapominano, jaki wpływ na proces oraz produkt mają ludzkie emocje. Innymi słowy, warto zastanowić się nad aspektami psychologicznymi w informatyce. Pod tym kątem przeanalizowane zostaną procesy analizy wymagań, testowania, zarządzania zmianą, jak też komunikacji w projekcie informatycznym. 
Podjęta zostanie próba pokazania, jak poprzez zarządzanie emocjami (model ABCD emocji) można uzyskać lepszy wynik, czyli lepszy produkt dla klienta i lepsze zadowolenie z wykonywanej pracy w zespole projektowym. A przekładać się to będzie także na sprawne zarządzanie projektem w tradycyjnym rozumieniu, czyli m. in. w kontekście dotrzymanych terminów i budżetów.
Wykład przybliża temat zależności pomiędzy technologią i psychologią, stawia pytania, podaje kilka przykładów z długiej, bo 20-letniej praktyki zawodowej w branży produkcji oprogramowania. Celem wykładu jest zachęcenie do myślenia na temat zależności pomiędzy ludzkimi emocjami, a inżynierią oprogramowania, w której czynnik ludzki jest najważniejszy.

Gościem wykładu będzie też Paweł Jarmołkowicz, wieloletni kolega z branży IT, obecnie zajmujący się praktycznie informatyką afektywną, a konkretnie technologią rozpoznającą emocje. To inne spojrzenie na emocje w informatyce.
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ 

 

MARIUSZ KAPUSTA

Doświadczony manager i ekspert zarządzania projektami. Ponad 15 lat doświadczenia w pracy projektowej. Doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych projektów IT. Wykładowca standardu PMBOK® na Politechnice Warszawskiej. Prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą Leadership Center. Wyjątkowe, innowacyjne i praktyczne metody rozwojowe – od 2008 projektant interaktywnych gier symulujących rzeczywiste sytuacje biznesowe. Twórca metodyki KISS PM – zwinnego podejścia do projektów spoza IT. Certyfikaty International Coach ICC oraz MBTI Practitioner (oceny typu osobowości). Autor i wykładowca. Liczne publikacje na temat efektywności i zarządzania projektami m.in. w Personel Plus, Computerworld, Business Coaching Magazine. Prezentacje na licznych konferencjach branżowych m.in. GigaCon, Project Management Institute, Computerworld, Internet Beta. Twórca i główny autor bloga proaktywnie.pl nt. efektywności w życiu i biznesie 
 

Temat: Dlaczego wszyscy ludzie kłamią i jak to zmienić?

Opis wykładu

Zarządzanie to w 90% komunikacja. To nie byłoby takie straszne, gdyby nie to, ze spora jej cześć nie jest prawdziwa!

Oficjalnie nie mamy problemów, nie mamy słabości, a błędy są "innowacyjnym podejściem do wymagań klienta”.Dlaczego tak się dzieje? Co zrobić, żeby wiedzieć jak jest naprawdę? Jak zbudować zespól, który skupia się na pracy, a nie polityce?Poznaj podejście KISS PM i praktyczne sposoby na odkrycie prawdy. Pytanie, czy prawda Ci się spodoba.
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ 

PIOTR ŁASKAWIEC

Pasjonat technologii bazujących na Java Virtual Machine. Obecnie pracuje jako architekt, opracowując oraz implementując rozwiązania dla największych instytucji finansowych na świecie. 
W projektach kładzie nacisk na kwestie wydajnościowe, jakość kodu oraz wykorzystanie narzędzi usprawniających proces tworzenia oprogramowania. Założyciel serwisu javablog.eu. Organizator JARCampu (jarcamp.pl) -  serii nieformalnych spotkań dla programistów. Autor licznych publikacji technicznych. Temat: Zaawansowane techniki tworzenia i monitorowania aplikacji opartych o JVM

Opis wykładu

Tworzenie nowoczesnych, wydajnych i rozszerzalnych aplikacji wymaga sięgnięcia po najbardziej zaawansowane techniki oraz narzędzia. 
Napisanie wielu tysięcy linii kodu, nawet tego najpiękniejszego, to jednak dopiero połowa sukcesu. 
Równie ważne jest monitorowanie działania systemu, rozpoznawanie potencjalnych problemów i minimalizowanie czasu
potrzebnego na reakcję w momencie ich wystąpienia. 
Kluczowe staje się także zrozumienie zasad rządzących środowiskiem, w którym działać będzie nasz program.  
Na szczęście, Java Virtual Machine daje nam ogromne możliwości w realizacji nawet najtrudniejszych pomysłów. 

Podczas prezentacji dowiesz się m.in.:
- kim jest programista do zadań specjalnych i jak może wyglądać jego zły dzień 
- jak działa JVM i jak to zmienić
- do czego służy JVMTI oraz Attach API
- jak wykrywać problemy w działającym systemie

Wszystko to na bazie praktycznych przykładów. 

SZCZEPAN FABER

Szczepan Faber jest core developerem w Gradle. W przeszłości zajmował się XP w ThoughtWorks i agile mentoringiem w Sabre. Teraz jest trwale uzależniony od automatyzacji procesów i wysokiej jakości kodu. Nieleczone uzależnienie doprowadziło do stworzenia takich środków wspomagających, jak Mockito.

Temat: Gradle - jak zbudować najlepsze narzędzie i nie zbankrutować

Opis wykładu

Zbliża się koniec roku, więc zapraszam na kumulację najfajniejszych (obiektywnie!) elementów moich tegorocznych prezentacji. Zacznę od demek i przybliżeniu wam, co to jest Gradle, i dlaczego prędzej czy pózniej każdy z Was będzie go używał (pamiętacie, jeszcze pare lat temu używaliście EasyMocka, a czym mokujecie teraz? :). Będzie też o biznesie, i jak to robimy, że jednocześnie rozwijamy (release'y co ~2 miesiące) i żyjemy z bezpłatnego narzędzia open-source. Gradle jest darmowe i nie ma żadnej płatnej wersji. Będzie o tym jak Gradle rozprzestrzenia sie w dolinie krzemu i jak diametralnie różne są problemy automatyzacji w topowych firmach silikonowych od problemów do których przywykliśmy "u siebie".
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ 

MACIEJ NABOŻNY

Aktualnie jestem pracownikiem Instytutu Fizyki Jądrowej, gdzie wraz z zespołem rozwijam projekt open-source CC1. Po za pracą bardzo lubię majsterkowanie, zwłaszcza związane z elektroniką i Linuksem. A jeśli pogoda dopisuje, to także rowerowe i paralotniowe wycieczki.
 
 
 


Temat: Prywatna chmura CC1

Opis wykładu

Podczas prezentacji opowiem czym jest cloud computing w różnych wydaniach i gdzie w tym wszystkim jest projekt CC1. Postaram się też opowiedzieć trochę o historii projektu a także budowie tego oprogramowania.

JAKUB OLEKSY

CEO Agencja Reklamowa Q
Wie jak mówić, żeby go słuchano. Potrafi zamknąć proces sprzedażowy nawet w kilka minut. Zorientowany na innowacje, otwarty na niecodzienne rozwiązania.  Specjalista w zakresie RTB i Programmatic Buyingu.
W branży technologicznej czuje się jak ryba w wodzie.  Od wielu lat związany z usługami IT, zajmował się wprowadzaniem firm na zagraniczne rynki, sprzedażą i działaniami operacyjnymi.  Pracował m.in. dla: iBILLBOARD, Smart AdSERVER, Gadu-Gadu, S4. Od 2008 roku prowadzi własną Agencję Reklamową- Q.  Z wykształcenia filolog – biegle mówi po angielsku, rosyjsku i bułgarsku


Temat: RTB w Polsce. Obecny stan rzeczy

Opis wykładu

Omówione zostaną statystyki, wady i zalety, sposób działania.

JAROSŁAW PAŁKA

Od ponad 10 lata w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i "inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami "waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za Ciebie. W międzyczasie dałem się porwać się ideą TDD, Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST, JavaScript i NOSQL. Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach wolnych członek SSEEP, niezależny trener i konsultant od spraw beznadziejnych oraz autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/

Temat: I ty też możesz mieć swoje dane w cache

Opis wykładu

Tysiące użytkowników, miliony zapytań HTTP, miliardy odwołań do bazy danych, dziesiątki tysięcy osobogodzin inwestowanych przez firmy na optymalizacje aplikacji webowych, miliony dolarów (czy też euro) wydawanych na infrastrukturę, wszystko to po aby nasz system zapewniałużytkownikom odpowiedni komfort pracy i zadowalający czas odpowiedzi.
I gdy już wszystkie optymalizacje zapytań do bazy danych zostaną zastosowane, indeksy wypolerowane na wysoki połysk, czasowa złożoność obliczeniowa wszystkich metod będzie dążyć do O(1), a system dalej nie będzie spełnił wyśrubowanych warunków SLA, zawsze pozostaje wyprawa na "ostatni przylądek dobrej nadziei", czyli pełne niebezpieczeństw i ekscytujących przygód krainy, gdzie wasze dane będą na was czekać w ultra wydajnych, skalowalnych i stabilnych serwerach cache.
Chciałbym was, drodzy słuchacze, łagodnie wprowadzić w świat cache. Cache dla aplikacji webowych, opowiedzieć o stosowanych topologiach, wykorzystaniach cache w poszczególnych warstwach aplikacji, świat algorytmów "cache eviction", rozproszonych serwerów cache (i "data grids") oraz znanych i też przemilczanych "sekretów" i problemów, z którymi się spotkacie podczas implementacji cache w waszym systemie. Wszystko z wykorzystaniem takich rozwiązań jak memcached, redis, infinispan i ehcache.

MARIOLA ZIĘBA

Konsultantka Antal IT Services. W Antal International w ramach zespołu Antal IT Services zajmuje się rekrutacją stanowisk permowych. Współpracuje ze specjalistami IT zainteresowanymi realizacją projektów głównie na stanowiskach junior i senior developerów na terenie Śląska, Małopolski i Podkarpacia.
 


Temat: Zmiana pracy – o czym pamiętać wybierając przyszłego pracodawcę

Opis wykładu

Myślisz o zmianie pracy lub podjąłeś już decyzję o zakończeniu współpracy z obecnym pracodawcą? To odważny krok w Twojej karierze zawodowej, warto więc pamiętać o kilku kwestiach, które specjaliści IT często pomijają przy podejmowaniu tej ważnej decyzji.Bazując na codziennych doświadczeniach oraz wiedzy naszych konsultantów podzielimy się wiedzą na temat kluczowych informacji, które trzeba pozyskać, zanim zapadnie decyzja o zmianie pracy.Przedstawimy wszystkie czynniki, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze przyszłego pracodawcy oraz omówimy to, w jaki sposób odpowiadają one poszczególnym potrzebom zawodowym pracownika. Na koniec podpowiemy też, jak z klasą zakończyć współpracę z obecnym pracodawcą.
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ 

PAWEŁ KOCOŃ

Inżynier wsparcia technicznego w IBM. Obecnie zajmuje się wspieraniem klientów korzystających z IBM InfoSphere Information Server. Posiada on duże doświadczenie w pracy z produktem, jak również innymi produktami firmy IBM (m.in. WebSphere Application Server, IBM DB2). Platforma IIS umożliwia nawiązywanie połączeń do niemalże wszystkich obecnie znanych technologii bazodanowych oraz działa w oparciu o główne obecne znanie systemy operacyjne (Windows, Unix/Linux), dlatego też w swojej pracy styka się z problemami dotyczącymi technologii takich jak IBM DB2, Informix, Oracle, MS SQL, Sybase, Teradata, Netezza

Temat: IBM InfoSphere Information Server Overview & IBM InfoSphere QualityStage.

Opis wykładu

Wprowadzenie do platformy IBM InfoSphere Information Server (v. 8.7) czyli architektura i wymiana informacji pomiędzy poszczególnym warstwami. 
Podczas wykładu będziemy mieli się okazje zapoznać z tym jak wygląda podstawowa topologia platformy ETL-owej jaką jest IBM InfoSphere Information Server oraz jakie komponenty zapewniają prawidłową interakcję pomiędzy poszczególnymi warstwami.  W dalszej części wykładu zostanie przedstawiony jeden z komponentów platformy jakim jest IBM InfoSphere QualityStage. Będziemy się mogli dowiedzieć jak za pomocą IBM InfoSphere QualityStage możemy zarządzać jakością danych i dlaczego to jest tak ważne w dzisiejszym świecie.
Krótka agenda:
- Information Server Basics
- Data Quality Challenges
- What is QualityStage
- Business Case Example

MAJA SMOLARCZYK

Psycholog o specjalizacji Zarządzanie Zmianą, właściciel firmy APPLI Doradztwo Personalne. Praktyk Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Ma 11-letnie doświadczenie w projektowaniu i przeprowadzaniu procesów oraz kampanii rekrutacyjnych, w tym międzynarodowych – zarówno tradycyjnych, jak i metodą poszukiwań bezpośrednich. Posiada bogate doświadczenie w obsadzaniu stanowisk szeregowych, specjalistycznych oraz managerskich średniego i wyższego szczebla. Zajmuje się także diagnozą organizacji pod kątem oceny potencjału i rozwoju personelu. Prowadzi szkolenia z przygotowania kandydatów do rozmów o pracę oraz analizę kariery zawodowej.

Temat: Jak skutecznie przebrnąć przez rozmowę rekrutacyjną?

Opis wykładu

Rozmowa rekrutacyjna jak dotąd jest podstawą w procesie pozyskiwania pracowników. Powstają coraz nowsze metody na pozyskiwanie pracowników, ale prędzej czy później do rozmowy musi dojść. W trakcie prelekcji dowiecie się co i jak mówić, by zostać właściwie zrozumianym, jak nie wpaść w pułapkę zastawianą przez konsultanta  i po  co właściwie są zadawane „te wszystkie dziwne pytania”. Odpowiedzi udzieli wam weteran rekrutacji o 11 lat prowadzący rozmowy w sprawie pracy.

KRZYSZTOF KUŁAGA

Team Lead Quality Assurance Engineer w Sabre Polska, Trener szkoleń ISTQB.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie – specjalność Informatyka i Ekonometria. 8 letnie doświadczenie w dziedzinie testowania i kontroli jakości oprogramowania w firmach IT: IBM, Comarch, Accenture, Sabre Holdings. Certyfikowany w zakresie: ISTQB Foundation, ISTQB Advanced Test Manager, ISTQB Advanced Test Analyst, ISTQB Advanced Technical Test Analyst, prowadzi szkolenia przygotowujące do egzaminów z serii ISTQB Foundation i Advanced.

Temat: Seven Testing Principles – o tym każdy tester pamiętać powinien

Opis wykładu

W natłoku codziennych zadań projektowych często zapominamy o podstawach związanych z testowaniem. Nie mamy czasu aby zastanawiać się po co dokonujemy przeglądów, dlaczego pomimo naszej staranności nie znajdujemy wszystkich błędów. W czasie wykładu „Seven Testing Priniciples” przypomnimy sobie podstawowe zasady testowania, które stanowią odpowiedź na wspomniane wcześniej zagadnienia.

ARKADIUSZ BENEDYKT

Developer z zamiłowania i z zawodu. Pasjonat nowych technologii. Uwielbia programowanie i zajmuje się tym od mniej więcej 15-tego roku życia. Zawodowo od ponad 8 lat związany z technologią .net, a od ponad 5 lat prowadzi bloga www.benedykt.net, fan dobrych praktyk, TDD i SOLID-a. 


Temat: Dług technologiczny czyli mały wkład w duże problemy.

Opis wykładu

Dlaczego jest tak, że są produkty rozwijane latami  oraz takie, które po kilku latach lub nawet miesiącach nie rozwijają się w ogóle? Dlaczego firmy, które mają świetne produkty czasami wpadają w spiralę, która prowadzi do upadku. Co to jest dług technologiczny i czym skutkuje niespłacanie go. Tego wszystkiego dowiecie się z punktu widzenia developera, czyli osoby, która ma największą możliwość zaciągania długu przy najmniejszej odpowiedzialności.
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ 

SZYMON BRANDYS

Szymon jest deweloperem pracującym w IBM. Przez wiele lat zaangażowany w rozwój środowiska Eclipse SDK jako techniczny lider jednego z komponentów, 
jak również w budowanie Eclipse Orion, platformy służącej do tworzenia aplikacji w Chmurze. Obecnie skoncentrowany nad rozwojem platformy JazzHub. 

Temat: Budowanie aplikacji w Chmurze przy użyciu JazzHub 

Opis wykładu

Czy deweloperzy są gotowi na przeniesienie ich środowisk do Chmury. Pozostała część świata aplikacji już to zrobiła, albo jest w trakcie. 
Eclipse Orion jest kluczowym komponentem JazzHub, oferowanego przez IBM narzędzia, które pozwala tworzyć aplikacje, zarządzać ich rozwojem, 
oraz udostępniać je w Chmurze, Wszystkie etapy mogą być zrealizowane tylko przy użyciu przeglądarki. . Prezentację zakończy krótka demonstracja ilustrująca użycie JazzHub do zbudowania prostej aplikacji. 

FILIP WALKOWICZ

Site Leader & Senior Customer Care Manager Akamai Technologies w Krakowie.
Filip Walkowicz posiada ponad 8 lat doświadczenia zawodowego w obszarze usług wsparcia IT na rynku amaerykańskim oraz europejskim. Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie centrum Akamai w Krakowie.


PAWEŁ KUŚMIERSKI

Sysadmin, programista i elektronik-hobbysta.
Pracuje jako Senior Engineer, Lead w Akamai Technologies.
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Pracował w niewielkiej firmie konsultingowej, odbył praktyki w Google w Dolinie Krzemowej.
W Akamai ma dostęp do 150 tysięcy serwerów, którymi pomaga zarządzać w sprawny i bezpieczny sposób.
Kieruje krakowskim oddziałem Akamai System Operations, który odpowiada za operacyjny nadzór nad siecią serwerów.
Zwolennik automatyzacji, informatyzacji i defenestracji. Pracuje nad usprawnieniem narzędzi do zarządzania siecią. Interesuje się systemami operacyjnymi i protokołami sieciowymi. W wolnych chwilach lutuje płytki z układami scalonymi lub stara się utrzymać w powietrzu na pokładzie szybowca.

Temat: Akamai in a Hyperconnected World

Opis wykładu

Aktualne trendy w sieci  z punktu widzenia największej platofrmy internetowej na świecie. Internet w  dobie rewolucji urządzeń mobilnych.
Prędkości, przepustowość oraz wzrost zagrożeń w sieci. Caching na skalę globalną oraz zastosowanie technologii klastrowania Hadoop.
Zastosowanie rozwiązań open source dla platformy internetowej.
 

Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku