Novial

InfoMEET Katowice 05 października 2013 Katowice

Hotel Novotel

InfoMEET to miejsce spotkań specjalistów, liderów branży oraz osób zainteresowanych światem IT.
Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję, która już 5 października odbędzie się w Katowicach. Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń z liderami branży IT, nawiązanie nowych kontaktów oraz okazja spotkania ze znajomymi to główna idea InfoMEET.
Ponadto, na sali wystawowej, przedstawiciele firm uczestniczących, zainteresowanym osobom opowiedzą o aktualnych ofertach współpracy.
Nie może Was tam zabraknąć! 

 
SPONSOR GŁÓWNY:


 

PARTNERZY MERYTORYCZNI:

                 


Lokalizacja

Hotel Novotel
al. Roździeńskiego 16
40-202 Katowice

Program


 od 9.00 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych
 9.40 - 10.00   Rozpoczęcie konferencji
 10.00 - 10.40 Panel pierwszy - wykłady merytoryczne

Łukasz Palus - "Zarządzanie danymi głównymi z IBM Infosphere MDM Server"

Dominika Zielińska - "Oswoić stres- Dlaczego coaching. Dlaczego z akredytowanym coachem"

Jacek Walas - "Wyzwania dla zarządzania bezpieczeństwem IT w systemach informatycznych na przykładzie systemów ESOD"
 10.40 - 11.00 Przerwa
 11.00 - 11.40 Panel drugi - wykłady merytoryczne

Mariusz Kapusta - "Dlaczego wszyscy ludzie kłamią i jak to zmienić?"

Maciej Kurek - "Hostingowe pułapki - tips&triks zdradza firma hostingowa"

Mateusz Kurleto - "System, który się opłaca: rozwiązanie gotowe czy dedykowane?"
 11.40 - 12.30 Przerwa kawowa
 12.30 - 15.00 Prezentacja firm uczestniczących
12.30
IBM
13.15
Nokia Solutions and Networks
13.40
Cyclad
13.55
JCommerce
14.10
Grafton
14.20
Kamsoft
14.40
Leadership Center
14.50
Coaching Compass
 15.00 - 15.40 Panel trzeci - wykłady merytoryczne

Mariusz Gil - "BigData ecosystems"

Maja Smolarczyk - "Jak skutecznie przebrnąć przez rozmowe rekrutacyjną?"
 15.40 - 16.00 Przerwa
 16.00 - 16.40 Panel czwarty - wykłady merytoryczne

Łukasz Żymła - "Rola QA w SDLC"

Mariusz Kapusta - "Scrum nie ma wad tylko ograniczenia. Czyli o czym Scrum Guide Ci nie powie.
16.40 - 17.00
Zakończenie imprezy i losowanie nagród

Prelegenci

MACIEJ KUREK

Specjalista ds. PR marki 2BE.PL, Grupa Adweb.
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2009 r. związany z Grupą Adweb. Zajmuje się rozwijaniem marki 2BE.PL, rejestrującej domeny internetowe i świadczącej usługi hostingowe dla biznesu. Jako specjalista ds. PR prowadzi działania wizerunkowe i edukacyjne, przybliża tematykę domen internetowych i ich roli w budowaniu obecności w sieci. Twierdzi, że to ciekawszy temat niż pozornie może się wydawać.
Prywatnie rowerzysta i działacz stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.
www.2be.pl ; www.grupa-adweb.pl

Temat: Hostingowe i domenowe pułapki - tips&triks zdradza firma hostingowa

Opis wykładu

 Każdy kto ma związek z informatyką, a zwłaszcza współczesnym szybkim rozwojem internetu, wie doskonale czym jest hosting, a czym domena internetowa. Prezentacja dedykowana jest specjalistom, zatem pominiemy wszystkie banały skupiając się na kruczkach, ciekawostkach, sprytnych pomysłach, jak i wiedzy jaką powinniście posiadać – a to wszystko z ust osoby, która od kilku lat pracuje w sporej wielkości firmie hostingowo/domenowej i chce przekazać to wszystko – czego nie dowiecie się z internetu. W trakcie prezentacji pojawią się elementy warsztatowe, zatem tym bardziej zapraszam.

 ZOBACZ PREZENTACJĘ


MARIUSZ GIL

Obecnie pracuje jako CTO w spółce LeadBullet SA zajmującej się m.in. analizą behawioralną użytkowników w czasie rzeczywistym czy content-marketingiem. Wcześniej pracował jako architekt, technical lead, developer, project manager w takich firmach Gadu-Gadu, Nasza-Klasa, Adv.pl. Interesuje się tematyką projektowaniem architektur aplikacji, skalowalności i wydajności aplikacji webowych czy przetwarzaniem i analizą BigData. Prelegent wielu konferencji i spotkań dla developerów, m.in.: Confitura, PHPCon, SFI, 4Developers, WebClusters, MeetPHP, Future of IT, IT Supreme. 

Temat: BigData ecosystems

Opis wykładu

Big Data to zbiory informacji o dużej objętości, dużej zmienności i/lub dużej różnorodności, które wymagają nowych form przetwarzania w celu wspomagania podejmowania decyzji, odkrywania nowych zjawisk oraz optymalizacji procesów. Tyle mówi raport Gartnera z 2012 roku… W praktyce rozwiązania do przechowywania i przetwarzania Big Data na przestrzeni kilku ostatnich lat bardzo się rozwinęły i trudno bez nich sobie wyobrazić funkcjonowanie takich firm jak Google, Facebook czy Twitter. Podczas prezentacji przedstawiony zostanie obecny stan ekosystemu Big Data, najważniejsze narzędzia wchodzące w jego skład oraz potencjalne możliwości ich zastosowania w praktyce, zarówno dla systemów przetwarzających dane batchowo jak i w czasie rzeczywistym.Na rynku pracy, tworząc firmę, czy realizując nowy pomysł na start up – celem jest podniesienie swojej wartości i po prostu – osiągnięcie sukcesu. Okazuje się, że podchodząc strategicznie do swoich planów, jak również mądrze planując narzędzia i działania, które dostępne są często bezkosztowo – można znacznie lepiej zbudować swój wizerunek i zapewnić sobie, firmie, projektowi najlepsze warunki do rozwoju.
Zamierzam pokazać jakie są kolejne kroki podnoszenia wartości rynkowej. Jak zadbać o marketing, nawet z niewielkim budżetem. Jak budować swój wizerunek czytelnie i zrozumiale. Na co najczęściej – zupełnie niesłusznie – nie zwracają uwagi przedsiębiorcy i freelancerzy, a co decyduje o ich sukcesie. Wszystko to w postaci bomby wiedzowej, która, mam nadzieję, pozwoli wyciągnąć ciekawe wnioski i przełożyć je własną pracę. Zapraszam serdecznie.
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ

MARIUSZ KAPUSTA

Doświadczony manager i ekspert zarządzania projektami. Ponad 15 lat doświadczenia w pracy projektowej. Doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych projektów IT. Wykładowca standardu PMBOK® na Politechnice Warszawskiej. Prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą Leadership Center. Wyjątkowe, innowacyjne i praktyczne metody rozwojowe – od 2008 projektant interaktywnych gier symulujących rzeczywiste sytuacje biznesowe. Twórca metodyki KISS PM – zwinnego podejścia do projektów spoza IT. Certyfikaty International Coach ICC oraz MBTI Practitioner (oceny typu osobowości). Autor i wykładowca. Liczne publikacje na temat efektywności i zarządzania projektami m.in. w Personel Plus, Computerworld, Business Coaching Magazine. Prezentacje na licznych konferencjach branżowych m.in. GigaCon, Project Management Institute, Computerworld, Internet Beta. Twórca i główny autor bloga proaktywnie.pl nt. efektywności w życiu i biznesie 

Temat: Dlaczego wszyscy ludzie kłamią i jak to zmienić?

Opis wykładu

 

Zarządzanie to w 90% komunikacja. To nie byłoby takie straszne, gdyby nie to, ze spora jej cześć nie jest prawdziwa!

Oficjalnie nie mamy problemów, nie mamy słabości, a błędy są "innowacyjnym podejściem do wymagań klienta”.Dlaczego tak się dzieje? Co zrobić, żeby wiedzieć jak jest naprawdę? Jak zbudować zespól, który skupia się na pracy, a nie polityce?Poznaj podejście KISS PM i praktyczne sposoby na odkrycie prawdy. Pytanie, czy prawda Ci się spodoba.
 

 ZOBACZ PREZENTACJĘ


MAJA SMOLARCZYK

Psycholog o specjalizacji Zarządzanie Zmianą, właściciel firmy APPLI Doradztwo Personalne. Praktyk Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Ma 11-letnie doświadczenie w projektowaniu i przeprowadzaniu procesów oraz kampanii rekrutacyjnych, w tym międzynarodowych – zarówno tradycyjnych, jak i metodą poszukiwań bezpośrednich. Posiada bogate doświadczenie w obsadzaniu stanowisk szeregowych, specjalistycznych oraz managerskich średniego i wyższego szczebla. Zajmuje się także diagnozą organizacji pod kątem oceny potencjału i rozwoju personelu. Prowadzi szkolenia z przygotowania kandydatów do rozmów o pracę oraz analizę kariery zawodowej.

Temat: Jak skutecznie przebrnąć przez rozmowę rekrutacyjną?

Opis wykładu

Rozmowa rekrutacyjna jak dotąd jest podstawą w procesie pozyskiwania pracowników. Powstają coraz nowsze metody na pozyskiwanie pracowników, ale prędzej czy później do rozmowy musi dojść. W trakcie prelekcji dowiecie się co i jak mówić, by zostać właściwie zrozumianym, jak nie wpaść w pułapkę zastawianą przez konsultanta  i po  co właściwie są zadawane „te wszystkie dziwne pytania”. Odpowiedzi udzieli wam weteran rekrutacji o 11 lat prowadzący rozmowy w sprawie pracy.


 


ŁUKASZ ŻYMŁA

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach
Inżynier QA z wieloletnim doświadczeniem 
CCB Leader
Doświadczenie w projektach międzynarodowych
Certyfikowany tester ISTQB (International Software Testing Qualifications Board)


Temat: Rola QA w SDLC

Opis wykładu

 

Wszyscy wiemy czym zajmuje się QA - testowaniem oprogramowania. 
Ale czy na pewno? A może rola inżyniera ds. zapewnienia jakości to nie tylko samo "testowanie”?
Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie przedstawiając proces wytwórczy oprogramowania (SDLC software development life-cycle) i postawione w nim zadania inżynierowi QA.

 

MATEUSZ KURLETO

Jest specjalistą z zakresu inżynierii wymagań, szacowania pracochłonności projektów informatycznych i zarządzania wytwarzaniem oprogramowania. Swoją praktykę buduje prowadząc firmę NEOTERIC, która zajmuje się budowaniem dedykowanych systemów IT w oparciu o najlepsze praktyki inżynierii oprogramowania. Doświadczony trener, służy wiedzą ekspercką jako doradca techniczny dla funduszy inwestujących w innowacyjne startupy.

Temat: System, który się opłaca: rozwiązanie gotowe czy dedykowane?

Opis wykładu

 W trakcie prelekcji ekspert poruszy tematykę związaną z wdrażaniem systemów informatycznych dla biznesu skupiając się na porównaniu wdrożeń systemów gotowych, wdrażanych przez partnerów producenta poprzez różnego rodzaju dostosowania z projektami dedykowanych systemów IT tworzonych specjalnie dla konkretnego biznesu. Poruszona zostanie kwestia ryzyk związanych z transferem know-how, bezpieczeństwa kontraktów oraz kosztów projektu. Wskazane zostaną najlepsze praktyki podejmowania decyzji w oparciu o analizę i modelowanie wymagań.


 

ŁUKASZ PALUS

Jest inżynierem wsparcia technicznego w IBM. Obecnie zajmuje się wspieraniem klientów korzystających z IBM Infosphere Master Data Management. Posiada on kilkuletnie doświadczenie w pracy z tym produktem, jak również z innymi produktami IBM (m.in. TADDM, DB2, ITM, IIS).   
 


Temat: Master Data Management

Opis wykładu

 Dane główne (ang. master data) to dane dotyczące klientów, obywateli, dostawców, miejsc, produktów, kont i innych podmiotów, które są kluczowe dla sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstw. Dane te są najcenniejszym zasobem w posiadaniu każdej organizacji. Jednocześnie zarządzanie danymi głównymi jest niezmiernie trudne, ponieważ pochodzą one z wielu źródeł, z których każde może przechowywać kluczowe dane w specyficzny dla siebie sposób. Może to prowadzić do utraty informacji, powstawania duplikatów, braku spójności, słowem do pogorszenia jakości kluczowych danych. Wraz ze spadkiem jakości danych głównych, spada trafność i wiarygodność podejmowanych na ich podstawie decyzji. W odpowiedzi na ten problem  IBM oferuje InfoSphere Master Data Management Server. Produkt ten tworzy wiarygodne ujęcia danych głównych, przyczyniając się do usprawnienia działania aplikacji i procesów biznesowych. 

  ZOBACZ PREZENTACJĘ


DOMINIKA ZIELIŃSKA

Dominika Zielińska 
akredytowany coach (ACC)/ trener kompetencji miękkich
Członek International Coach Federation – w śląskim oddziale ICF odpowiedzialna za kwestie organizacyjne.

Magister Komunikacji w  Biznesie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Właścicielka firmy Akademia Zmian Szkolenia& Coaching.

W kręgu jej zainteresowań zawsze byli  i są ludzie oraz zmiany co wpłynęło bezpośrednio na kształcenie się w trenerstwie i coachingu.  W pracy najbliższe są jej aspekty związane z podnoszeniem jakości relacji (komunikacja, budowanie zespołów, motywowanie, asertywność), jak i szeroko rozumianego rozwoju osobistego oraz rozwoju organizacji (zarządzanie zmianą, zarządzanie przez coaching, budowanie tożsamości i wizerunku firmy, obsługa klienta, asertywność i radzenie sobie ze stresem). Zarówno szkolenia jak i coaching prowadzi  w języku polskim lub angielskim.

Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje głównie w indywidualnej pracy coachingowej z osobami prywatnymi jak i managerami  każdego szczebla zarządzania. Każdy osiągnięty przez klientów z którymi pracuje cel jest potwierdzeniem tego, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu.
Praca jest jej pasją oraz przenika każdy aspekt jej życia. Jej mottem jest: „Jeśli nic  nie zmienisz, nic się nie zmieni.”  Osobiście uważa, że jest uzależniona od zmian.
Poza pracą uwielbia podróżować, jeździć na nartach i słuchać muzyki filmowej 


Temat: Oswoić stres- Dlaczego coaching. Dlaczego z akredytowanym coachem.

Opis wykładu

 

Stres otacza nas ze wszystkich stron. Nie jest ani tajemnicą, ani żadną nowością, otacza nas coraz bardziej i bardziej.
Na szkoleniach często słyszę „Ok, ale podaj nam konkretne narzędzia jak mamy sobie radzić.” Niestety nie ma takich narzędzi- uniwersalnych, działających zawsze, na każdego.
Jakkolwiek, są takie sposoby, działające zawsze na Ciebie- TWOJE UNIKALNE SPOSOBY. Coaching służy między innymi do tego aby takie sposoby w sobie odkryć, a następnie z powodzeniem stosować w praktyce.
Coaching wymaga zaangażowania, ale przynosi bardzo wymierne rezultaty jeśli prowadzony jest przez profesjonalistę – coacha przez duże C. Takich coachów zrzesza ICF – International Coach Federation. Aby otrzymać akredytację ICF coach musi wykazać się szeregiem kompetencji i postawą zgodną z misją tej największej organizacji coachingowej w świecie.  
Dlaczego  warto oswoić swój stres i dlaczego wybrać akredytowanego coacha postaram się przedstawić podczas mojej prelekcji. 
SERDECZNIE ZAPRASZAM

 


JACEK WALAS

Menedżer Projektów IT z wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu rozwiązań informatycznych w biznesie i administracji publicznej. Kompetencje w zarządzaniu projektami potwierdzone certyfikatami PRINCE2® Practitioner i PRINCE2® Foundation. Absolwent studiów podyplomowych „Administrator Bezpieczeństwa Informacji”, posiadacz certyfikatu TUV NORD - Auditora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg ISO 27001, uczestnik licznych szkoleń z zarządzania bezpieczeństwem informacji i bezpieczeństwa danych w sieciach komputerowych. Uczestnik licznych warsztatów dla menadżerów i audytorów IT organizowanych przez ISACA Katowice Chapter (Information Systems Audit and Control Association). Ukończył specjalistyczne szkolenie z obszaru bezpieczeństwa informacji wg zakresu wiedzy (ISC)2 CISSP Certified Information Systems Security Professional (ISC)² Common Body of Knowledge (CBK). Posiadacz certyfikatu ITIL Foundation Certificate in IT Service Management (kodeks postępowania dla działów informatyki).

Temat: Wyzwania dla zarządzania bezpieczeństwem IT w systemach informatycznych na przykładzie systemów ESOD

Opis wykładu

 Zarządzanie bezpieczeństwem IT staje się kluczowym zagadnieniem w prowadzeniu nowoczesnego biznesu. Jednym z ciekawych przykładów realizacji strategii bezpieczeństwa jest ochrona informacji w Elektronicznych Systemach Obiegu Dokumentów (ESOD), które także zdobywają coraz większą popularność w nowocześnie zarządzanych organizacjach. Do utrzymywania właściwego poziomu  bezpieczeństwa danych w firmie czy w urzędzie można bowiem z powodzeniem wykorzystywać tego typu rozwiązania. Minimalizują one wpływ najsłabszego ogniwa przepływu informacji, jakim jest człowiek – uczestnik procesów komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Obecnie tylko ok. 20%  informacji przechowywana jest w formie elektronicznej, ale na szczęście wartość ta stale rośnie.  Korzystając z systemów informatycznych z dziedziny obiegu dokumentów możemy lepiej monitorować poziom dostępu do danego źródła informacji, a przez to zwiększać bezpieczeństwo danych. Prawdziwym wyzwaniem dla IT w jest więc zastąpienie informacji w formie papierowej formą elektroniczną, dużo łatwiejszą do zabezpieczenia. Pozwoli to lepiej wykorzystać środki techniczne, organizacyjne przy przestrzeganiu zasad poufności, integralności i dostępności w zapewnieniu przedsiębiorstwu bądź administracji publicznej ciągłości działania w dostępie do informacji.  W jaki sposób można to zrobić pokażę na przykładach z własnego doświadczenia jako menedżera projektów serwisowych i wdrożeniowych ESOD. Serdecznie zapraszam na prelekcję.


Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku