Novial

InfoMEET Warszawa 14 września 2013 Warszawa

Hotel Radisson Blu Sobieski

InfoMEET to miejsce spotkań specjalistów, liderów branży oraz osób zainteresowanych światem IT.
Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję, która już 14 września odbędzie się w Warszawie. Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń z liderami branży IT, nawiązanie nowych kontaktów oraz okazja spotkania ze znajomymi to główna idea InfoMEET.
Ponadto, na sali wystawowej, przedstawiciele firm uczestniczących, zainteresowanym osobom opowiedzą o aktualnych ofertach współpracy.
Nie może Was tam zabraknąć! 
 
PARTNERZY MERYTORYCZNI:

                 


Lokalizacja

Hotel Radisson Blu Sobieski
Plac Zawiszy 1, 02-025 Warszawa

Zobacz mapę dojazdu

Program

od 9.00 
Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych
9.40 - 10.00    
Rozpoczęcie konferencji
10.00 - 10.40   
Panel pierwszy - wykłady merytoryczne
Sala A  
Sylwiusz Pytka "Scrum Master"
Sala B Paweł Łakomski "Cloud computing: jak organizacje korzystają na chmurze prywatnej"
Sala C Zofia Barańska "ABC Zarządzania sobą - czas, energia, emocje"
Sala D Marcin Cichoń "Przychodzi baba do lekarza... na badanie usability. Jak zadbać o użyteczność serwisów internetowych"
10.40 - 11.00 Przerwa
11.00 - 11.40 Panel drugi - wykłady merytoryczne
Sala A Bartłomiej Juszczyk "Jak podnieść wartość rynkową siebie, firmy, startupu?"
Sala B Jacek Doktór "Autoryzacja zadań administracyjnych na przykładzie rozwiązań System Center"
Sala C Maciej Sowiński "O co chodzi z tym Agile?"
Sala D Artur Żarski "Dlaczego warto używać publicznych chmur na przykładzie Office365"
11.40 - 12.30 Przerwa kawowa

Prezentacja firm uczestniczących
12.30 - 12.50 Accenture
12.55- 13.15 Direct Communication
13.20 - 13.40 ICF Polska
13.40 - 14.00 Passus
14.05 - 14.25 Leadership Center
14.25 - 14.40 Most Wanted
15.00 - 15.40 Panel trzeci - wykłady merytoryczne
Sala A Jerzy Zientkowski "Przyszłość IT, czyli jak nie szukać pracy"
Sala B Inga Bielińska "Coaching Zespołu Projektowego, Jako Sposób Wspierania Organizacji Uczącej Się"
Sala C Piotr Karczmarz "Cross-platform driven developmet - WP8, Win8, Android i iOS 
Sala D Mariusz Kapusta "Dlaczego wszyscy ludzie kłamią i jak to zmienić"
15.40 - 16.00 Przerwa
16.00 - 16.40 Panel czwarty - wykłady merytoryczne
Sala A Jacek Lewandowski, Maciej Migacz "Scala - popularna alternatywa dla języka Java"
Sala B Tymoteusz Radlak "Jakość utracona czyli o wpływie metod kontrolnych na jakość użytkową wdrażanych systemów informatycznych"
Sala C Marek Kuszneruk "Jak uzyskać wymierne korzyści z wdrożeń aplikacji biznesowych"
Sala D Grzegorz Rycaj "Za darmo i całym zespołem? Wskocz w chmurę z TFService!"
16.40 - 17.00 Zakończenie imprezy i losowanie nagród

Prelegenci

BARTŁOMIEJ JUSZCZYK

Dyrektor zarządzający Grupy Adweb. W sektorze nowych mediów działa od 1999 roku. Manager, inwestor,ekspert mediów, wykładowca; prywatnie podróżnik, pasjonat motocykli, alpinista, teorytyk nauk ekonomicznych w trakcie rozprawy doktorskiej. Autor kilkuset publikacji poświęconych budowaniu marek, wizerunku, promocji firm, zagadnieniom strategii marketingowych oraz wykorzystywania Public Relations w kampaniach zintegrowanych; prelegent konferencji i spotkań branży marketingu PR i IT, wykładowca akademickich warsztatów promocji i reklamy, komentator polskiego rynku marketingu oraz interactive.

Temat: Jak podnieść wartość rynkową siebie, firmy, startupu?

Opis wykładu

Na rynku pracy, tworząc firmę, czy realizując nowy pomysł na start up – celem jest podniesienie swojej wartości i po prostu – osiągnięcie sukcesu. Okazuje się, że podchodząc strategicznie do swoich planów, jak również mądrze planując narzędzia i działania, które dostępne są często bezkosztowo – można znacznie lepiej zbudować swój wizerunek i zapewnić sobie, firmie, projektowi najlepsze warunki do rozwoju.
Zamierzam pokazać jakie są kolejne kroki podnoszenia wartości rynkowej. Jak zadbać o marketing, nawet z niewielkim budżetem. Jak budować swój wizerunek czytelnie i zrozumiale. Na co najczęściej – zupełnie niesłusznie – nie zwracają uwagi przedsiębiorcy i freelancerzy, a co decyduje o ich sukcesie. Wszystko to w postaci bomby wiedzowej, która, mam nadzieję, pozwoli wyciągnąć ciekawe wnioski i przełożyć je własną pracę. Zapraszam serdecznie.
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ

 

JERZY ZIENTKOWSKI

Mówca inpiracyjny, coach, mentor i trener. Z blisko 20letnim doświadczeniem, jest jednym z niewielu mówców-informatyków, którzy potrafią jednocześnie być skuteczni – i zrozumiali.
Nastawiony na skuteczność, jasność i unikalność przekazu dąży do kontaktu z widownią jako jednego z najważniejszych narzędzi mówcy publicznych. Jest członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce od 2011 roku. Wiceprezes stowarzyszenia, odpowiedzialny za członkostwo, strategię działań i partnerów, organizację konferencji i eventów szkoleniowych. Organizator konferencji Festiwal Inspiracji w 2012 roku w Warszawie i Spectacular Speaking w Poznaniu.
 

Temat: Przyszłość IT, czyli jak nie szukać pracy

Opis wykładu

 Jak wygląda prawda o zatrudnieniu w IT? Jak szukać pracy? Jakich umiejętności potrzeba nam, programistom, serwisantom czy inżynierom, żeby nie tylko móc mówić o spokoju, ale wręcz o zadowoleniu i satysfakcji z wykonywanej we właściwej firmie pracy? Gdzie jeszcze szukać przewagi konkurencyjnej w IT? Kompetencje sprzedażowe? Komunikacyjne? W jaki sposób zapewnić sobie stabilność jako podstawę do rozwoju w świecie, w którym nie ma stabilności. Z punktu widzenia kogoś, kto prawie pół życia przepracował w IT - również rekrutując - a potem gwałtownie, ryzykancko i bez głębszego przemyślenia zamienił pracę na karierę, mogę powiedzieć, że znalazłem zestaw umiejętności i cech, które pozwalają na dywersyfikację ryzyka personalnego i na zajęcie się tym, co lubimy robić. 

SYLWIUSZ PYTKA

Trener i konsultant Scrum. Właściciel Scrum Group(scrumgroup.org), firmy zajmującej się szkoleniami, wdrożeniami i doradztwem Scrum.
Certified Scrum Master, Professional Scrum Master i Certified Product Owner.
Scrum Master w dwóch zespołach w firmie sektora IT/Telecom.
Ekspert Agile szkolony przez twórcę Scrum Jeffa Sutherlanda, dr Charlesa Suschecka oraz Mike Cohna w Stanach Zjednoczonych. Członek organizacji Scrum Alliance i Agile Alliance.

 

Temat: Scrum Master

Opis wykładu

Co robi i czy warto zostać Scrum Masterem.

MARCIN CICHOŃ

Absolwent Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W latach 2009 - 2011 niósł kaganek oświaty w polskim e-commerce  jako wykładowca Akademii Allegro. Następnie rozpoczął współpracę z agencją interaktywną Ideacto (Grupa Divante), gdzie jako Project Manager odpowiadał za zarządzanie projektami, działania SEO i SEM, projektowanie serwisów internetowych. Prowadził projekty m.in. dla TravelPlanet, Praktiker, Intersport i wielu innych. Obecnie Dyrektor Operacyjny w Ideacto. Posiada certyfikat Google Adwords Qualified Individual oraz Prince2 Foundation.
 

Temat: Przychodzi baba do lekarza... na badanie usability. Jak zadbać o użyteczność serwisów internetowych

Opis wykładu

W dzisiejszych czasach strony internetowe nie powinny być tylko atrakcyjne, ale zarazem użyteczne, funkcjonalne i ergonomiczne. To właśnie podnoszenie użyteczności (ang. usability) serwisu wpływa nie tylko na zadowolenie użytkowników, ale także na zwiększenie przychodów z działalności on-line. Jakie są więc podstawowe techniki przydatneprzyoptymalizacji strony? W jaki sposób przeprowadzać badania usability? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w trakcie prezentacji.

 ZOBACZ PREZENTACJĘ

TYMOTEUSZ RADLAK

Doktor zarządzania, konsultant ekspert i trener systemu SAP ERP. Począwszy od 2007 roku w ramach kariery zawodowej brał udział w 12 projektach wdrożeniowych i rolloutach. Początkowo jako pracownik SAP Polska, a następnie jako niezależny konsultant (www.radlak.eu) współrealizował projekty wdrożeniowe dla największych światowych marek takich jak BMW, Publicis Groupe, SABMiller, T-mobile.
W pracy naukowej zajmuje się miękkimi aspektami zarządzania w tym: kwestiami kontroli jakości i dojrzałością systemów informacyjnych, optymalizacją procesów biznesowych, analizą wpływu czynnika ludzkiego na procesy biznesowe.
 

Temat: Jakość utracona, czyli o wpływie metod kontrolnych na jakość użytkową wdrażanych systemów informatycznych

Opis wykładu

W prelekcji autor spróbuje odpowiedzieć na pytanie dlaczego najczęściej stosowane metody kontroli i zapewnienia jakości wdrożeń systemów informacyjnych ( raportowanie poprzez "statusy prac", analiza dokumentacji projektowej, testy systemowe itd...) w praktyce okazują mało skuteczne. Jako alternatywa dla metod kontrolnych opartych na efektach prac przedstawiona zostanie metoda kontrolna polegająca na analizie wpływu czynnika ludzkiego na jakość projektu „metoda kontroli czynników sukcesu”.

 ZOBACZ PREZENTACJĘ


MARIUSZ KAPUSTA

Doświadczony manager i ekspert zarządzania projektami. Ponad 15 lat doświadczenia w pracy projektowej. Doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych projektów IT. Wykładowca standardu PMBOK® na Politechnice Warszawskiej. Prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą Leadership Center. Wyjątkowe, innowacyjne i praktyczne metody rozwojowe – od 2008 projektant interaktywnych gier symulujących rzeczywiste sytuacje biznesowe. Twórca metodyki KISS PM – zwinnego podejścia do projektów spoza IT. Certyfikaty International Coach ICC oraz MBTI Practitioner (oceny typu osobowości). Autor i wykładowca. Liczne publikacje na temat efektywności i zarządzania projektami m.in. w Personel Plus, Computerworld, Business Coaching Magazine. Prezentacje na licznych konferencjach branżowych m.in. GigaCon, Project Management Institute, Computerworld, Internet Beta. Twórca i główny autor bloga proaktywnie.pl nt. efektywności w życiu i biznesie 
 

Temat: Dlaczego wszyscy ludzie kłamią i jak to zmienić?

Opis wykładu

Zarządzanie to w 90% komunikacja. To nie byłoby takie straszne, gdyby nie to, ze spora jej cześć nie jest prawdziwa!

Oficjalnie nie mamy problemów, nie mamy słabości, a błędy są "innowacyjnym podejściem do wymagań klienta”.Dlaczego tak się dzieje? Co zrobić, żeby wiedzieć jak jest naprawdę? Jak zbudować zespól, który skupia się na pracy, a nie polityce?Poznaj podejście KISS PM i praktyczne sposoby na odkrycie prawdy. Pytanie, czy prawda Ci się spodoba.

 ZOBACZ PREZENTACJĘ


ZOFIA BARAŃSKA

Coach, trener skutecznej komunikacji, podróżnik, terapeuta
Od lat współpracuje z liderami, managerami i dyrektorami międzynarodowych korporacji w zakresie skutecznej komunikacji biznesowej w języku angielskim. Jako certyfikowany coach i terapeuta Ayurvedy pomagam moim klientom w zrównoważonym rozwoju i osiąganiu celów bez względu na to czy jest to firmowa drabina czy własny biznes. Na co dzień wspieram również młodych przedsiębiorców, prowadząc szkolenia dla StartUP-ów w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości i jako mentor w ramach programu YOUTH BUSINESS POLAND. Jako podróżnik samotnie przemierzałam takie kraje jak Bangladesz, Indie czy Kirgistan i często na piechotę zdobywałam wiedzę na temat zdrowia, skutecznej komunikacji czy osiągania celów. 
 

Temat: ABC zarządzania sobą - czas, energia, emocje

Opis wykładu

Jak zarządzać swoją energią?

Jak rozwiązywać konflikty i budować dobre relacje?
Jak radzić sobie ze stresem?
Jak efektywnie wykorzystywać czas i uniknąć zadyszki?

Umiejętności te są kluczowe dla naszego sukcesu na każdej płaszczyźnie od gór, przez karierę w firmie, po własny biznes. Samotne podróże czynią z człowieka eksperta w dziedzinie zarządzania sobą, uczą jak zadbać o siebie w sytuacji gdy najbliższa placówka medyczna znajduje się kilka dni drogi od miejsca gdzie się znajdujemy, jak znaleźć w sobie energię na jeszcze jedną godzinę marszu i co zrobić gdy czujemy że za chwilę puszczą nam nerwy. Podczas prelekcji podzielę się z Państwem tym, czego dowiedziałam się na ten temat w Himalajach budując szkołę na 4000m, w Indiach ucząc się zasad staroindyjskiej medycyny – Ayurvedy, w Kirgistanie zdobywając ośnieżone przełęcze. Wskazówki te można wykorzystać bez względu na szerokość geograficzną. Zapraszam na 40 minut inspiracji i praktyki.
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ

 

PIOTR KARCZMARZ

Architekt, konsultant, trener specjalizujący się w technologii .NET i efektywnych metodach procesu produkcji oprogramowania. Interesuje się szeroko pojętą inżynierią oprogramowania i poprawnym jej użyciem na każdym etapie tworzenia rozwiązania. W skład jego zainteresowań wchodzą metodyki prowadzenia projektów, architektura systemów, wzorce projektowe, procesy interakcji i użyteczności w kontekście końcowego użytkownika oprogramowania.Współpracuje jako trener z firmą szkoleniową Bottega IT Solutions (http://www.bottega.com.pl). Wiceprezes Stowarzyszenia Software Engineering Professionals Polska (http://ssepp.pl).W wolnych chwilach blogger piszący pragmatycznie o inżynierii oprogramowania (http://karczmarz.com) Można go także spotkać na twitterze@PiotrKarczmarz.
 

Temat: Cross-platform driven development - WP8, WIN8, Android i iOS na wyciągnięcie ręki dla każdego dewelopera

Opis wykładu

Jeśli chciałbyś wskoczyć do odjeżdżającego pociagu o nazwie„rewolucja mobilna” jest to prelekcja dla Ciebie. Podczas prezentacji dowiesz się w jakis sposób można zacząć tworzyć rozwiązania na kilka platform mobilnych jednocześnie. Odpowiemy sobie na pytania o użyteczność tworzenia moblinych, natywnych rozwiązań w opozycji do popularnych frameworków webowych przeznaczonych dla systemów mobilnych. Podczas prezentacji poruszymy tematy i odpowiemy na pytania:

· webowe frameworki, a natywne aplikacje mobilne
· roztrzygniemy prawdziwość tezy będącej Świętym Grallem w IT – „Write once, run everywhere”
· jakich narzędzi użyć, aby tworzyć rozwiązania wysokiej jakości na kilka najbardziej popularnych platform mobilnych oraz współdzielić kod źródłowy między projektami
Wiedzą i doświadczeniem będzie dzielił się deweloper z doświadczeniem w projektach różnej skali i klasy.

 

INGA BIELIŃSKA

Jest coachem, który pomaga klientom wpadać na dobre pomysły i wspiera ich aż do osiągnięcia rezultatów, które przekładają sięna realne profity finansowe. Jej idealnym klientem jest przedsiębiorca, manager lub zespół, który osiągając świetne wyniki chce zarobić świetne pieniądze. Ma za sobą około 400 h coachingowych (10.2012 uzyskała tytuł ACC) w zakresie coachingu managerskiego i coachingu zespołów.
Swoimi warsztatami i coachingiem rozwijała przedsiębiorców oraz kadrę m. in.: Kompania Piwowarska, Volkswagen Polska, BZ WBK Leasing, Ecco Holiday, Urząd Gminy Dąbrowa, Osmosys Technologies, Phoenix Contact oraz inicjatywy prospołeczne: Kampanie Wspieramy Dobre Myśli, Centrum NGO Poznań, Fundacje Kształcenia Ustawicznego Peritia, Wielkopolskę Przedsiębiorczą i Kreatywną. www.ingabielinska.com 
 

Temat: Coaching Zespołu Projektowego, Jako Sposób Organizacji Uczącej Się

Opis wykładu

Organizacja ucząca się (Learning organization) – określenie oznaczające organizację zdolną do uczenia się, adaptującą się do zmiennych warunków funkcjonowania. Peter Senge, twórca idei, twierdzi, że można taki stan osiągnąć poprzez otwartość pracowników na nowe idee i trendy oraz stałe doskonalenie się. Organizacja inicjuje i wspiera te działania i sama ciągle się przekształca.

Coaching zespołów jest jedną z metod budowania organizacji uczącej się. Jak można go zastosować?
W trakcie prelekcji zostanie przedstawione, czym są modele myślowe i systemowe, oraz jak coaching pomaga wyłonić je i kultywować w pracy projektowej. Prelegentka przedstawi korzyści wynikające dla całej organizacji i samych pracowników
zaangażowanych w pracę nad projektem.
 
ZOBACZ PREZENTACJĘ

 

MACIEJ SOWIŃSKI

Agile coach i IT project manager z doświadczeniem w dużych międzynarodowych projektach realizowanych w zwinnym (Scrum, Kanban) i tradycyjnym (Prince2) podejściu. Pracował z wieloma rodzajami klientów, od polskich start-up'ów do międzynarodowych korporacji.
W projektach koncentruje się na efektywności, dostarczaniu realnej wartości klientom i transparentności.
 

Temat: O co chodzi z tym Agile?

Opis wykładu

Więc o co chodzi z tym agile? Często można przeczytać, że warto, a nawet trzeba teraz pracować w "zwinny" sposób. Tylko, co to tak naprawdę znaczy? Czy chodzi o to, żeby stosować metodę X, Y, Z, czy też może o jakieś zupełnie inne podejście do organizowania pracy? Po co w ogóle pracować w "zwinny" sposób? Jakich rezultatów możemy się spodziewać po zwinnym zespole, a jakich raczej nie? Oraz w końcu, jak się zabrać do przetestowania agile w naszej organizacji. Jeśli interesują Cię odpowiedzi na te pytania, zapraszam na prezentację "O co chodzi z tym Agile".

ARTUR ŻARSKI

Na co dzień zajmuje się doradztwem technologicznym dla firm oraz tworzeniem strategii IT. Do obszarów zainteresowań zaliczyć można między innymi – tworzenie architektury korporacyjnej, budowanie i rozwijanie aplikacji Office System, rozwiązaniami portalowymi oraz rozwiązaniami opartymi o bazy danych.

W wolnym czasie pasjonat fotografii i miłośnik kotów.
 

Temat: Dlaczego warto używać publicznych chmur na przykładzie Office365

Opis wykładu

Infrastruktura własna czy wypożyczona, licencje własne czy wypożyczone – przed takimi dylematami staje coraz więcej firm. Sesja ma na celu pokazanie dlaczego warto skorzystać z Office365 i jakie są benefity dla klientów.


Podczas sesji weźmiemy pod uwagę zestaw określonych wymagań i zrobimy analizę kosztów chmury vs onpremis

 

 

PAWEŁ ŁAKOMSKI

Starszy specjalista ds. IT w IBM, gdzie zajmuje się rozwiązaniami dotyczącymi wirtualizacji serwerów i aplikacji. Pasjonat wirtualizacji w każdej postaci, autor bloga poświęconego m.in. rozwiązaniom cloudowym pawellakomski.pl/blogCertyfikowany inżynier VMware i architekt Citrixa. Posiada branżowe certyfikaty MCSE, MCITP, i ITIL. Prywatnie uwielbia dobrą lekturę i fotografię HDR.
 

Temat: Cloud compiuting: jak organizacje korzystają na chmurze prywatnej

Opis wykładu

„Cloud computing: jak organizacje korzystają na chmurze prywatnej” - czyli jak modną teraz chmurę przekuć w rozwiązanie optymalne dla organizacji. Czy "chmura" jest dla każdego? Dlaczego "prywatna"? I co to w ogóle znaczy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie na prezentacji o cloud computingu.

 ZOBACZ PREZENTACJĘ

JACEK LEWANDOWSKI

Programista, analityk, badacz. W latach 2001 - 2012 studiował teleinformatykę i informatykę na Politechnice Warszawskiej. W 2013 roku uzyskał tytuł doktora. Od 9 lat pracuje w branży IT, głównie jako programista Java i Scala. Prowadzi także szkolenia z języka SQL i Java w ramach współpracy m.i. z Oracle University. Od ponad dwóch lat prowadzi firmę, w ramach której rozwija portal społecznościowy votepush.com. Specjalizuje się w wykorzystaniu relacyjnych baz danych oraz baz NoSQL, takich jak Cassandra.

 

Temat: Scala - popularna alternatywa dla języka Java. Dlaczego warto spróbować?

Opis wykładu

Scala jest językiem programowania, który istnieje już od około 10 lat. Została stworzona przez Martina Oderskiego - naukowca, który tytuł doktora uzyskał od Niklaus'a Wirth'a, twórcy m.i. języka Pascal. Aktualnie Scala bardzo zyskuje na popularności ze względu na swoją elastyczność, zwięzłość, świeżość oraz powstanie bibliotek do realizacji rozproszonych i skalowalnych aplikacji. Biblioteki te to przede wszystkim Lift, Akka oraz Play. Z prezentacji dowiedzą się Państwo dlaczego warto spróbować programowania w Scali, w szczególności, gdy jest się programistą Java. Pokazane zostaną najciekawsze przypadki użycia, pokazujące przewagę tego języka nad Javą

ZOBACZ PREZENTACJĘ

MACIEJ MIGACZ

Architekt i manager IT z ponad 8 letnim doświadczeniem zdobytym w projektach dla największych polskich firm. Od ponad dwóch lat zaangażowany na pełnych obrotach w własną firmę Semantive, zajmującą się budową systemów w technologiach Java i Scala. Współtwórca serwisu społecznościowegovotepush.com. Wszechstronny umysł z bogatym mocnym zapleczem technologicznym.
 

Temat: Scala - popularna alternatywa dla języka Java. Dlaczego warto spróbować?

Opis wykładu

Scala jest językiem programowania, który istnieje już od około 10 lat. Została stworzona przez Martina Oderskiego - naukowca, który tytuł doktora uzyskał od Niklaus'a Wirth'a, twórcy m.i. języka Pascal. Aktualnie Scala bardzo zyskuje na popularności ze względu na swoją elastyczność, zwięzłość, świeżość oraz powstanie bibliotek do realizacji rozproszonych i skalowalnych aplikacji. Biblioteki te to przede wszystkim Lift, Akka oraz Play. Z prezentacji dowiedzą się Państwo dlaczego warto spróbować programowania w Scali, w szczególności, gdy jest się programistą Java. Pokazane zostaną najciekawsze przypadki użycia, pokazujące przewagę tego języka nad Javą

ZOBACZ PREZENTACJĘ

JACEK DOKTÓR

Od wielu lat związany z rozwiązaniami z rodziny System Center. Zajmuje się szkoleniem administratorów oraz wdrażaniem System Center. Z powodu swojej działalności na rzecz społeczności i popularyzacji rozwiązań System Cneter, co roku Microsoft przyznaje mu tytuł MVPO w kategorii Enterprise Client Management. Jest autorem licznym publikacji na portalu wss.pl dotyczących Configuration Manager.Architekt i manager IT z ponad 8 letnim doświadczeniem zdobytym w projektach dla największych polskich firm. Od ponad dwóch lat zaangażowany na pełnych obrotach w własną firmę Semantive, zajmującą się budową systemów w technologiach Java i Scala. Współtwórca serwisu społecznościowego votepush.com. Wszechstronny umysł z bogatym mocnym zapleczem technologicznym.
 

Temat: Automatyzacja zasań administracyjnych na przykładzie rozwiązań System Center

Opis wykładu

W trakcie sesji zostaną przedstawione możliwości automatyzacji zadań administracyjnych przy użyciu narzędzi z rodziny System Center. Zostaną pokazane przykłady użycia Configurationa manager, Service manager, Operations oraz Orchestrator.


GRZEGORZ RYCAJ

Dyrektor działu R&D w firmie Billennium, od lipca 2011 MVP w obszarze Visual Studio Application Lifecycle Management. Lider WODNUG.
Obecnie kieruje zespołem rozwijającym i wdrażającym m.in. system billingowy oraz systemy klasy BPM.
Wieloletni współpracownik Microsoft w zakresie organizowania społeczności pasjonatów technologicznych.
Kilkakrotnie występował w roli prelegenta na konferencjach poświęconych najnowszym technologiom, w tym Microsoft Technology Summit, Warszawskie Dni Informatyki, ITAD, spotkania grup zawodowych, autorski cykl 9 spotkań w portalu VirtualStudy.pl. Do jego szczególnych zainteresowań należym.in. obszar Visual Studio ALM (dawniej Team System), w obszarze którego był ekspertem w strefie ATE na Microsoft Technology Summit 2009 i o którym pisał na MSDN i mówił na Channel 9.

 

Temat: Za darmo i całym zespołem? Wskocz w chmurę z TFService!

Opis wykładu

 Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak minimalnym kosztem zacząć korzystać z jednej z najlepszych platform ALM na świecie, to koniecznie przyjdź na moją sesję. Microsoft udostępnia w chmurze zupełnie za darmo potężne środowisko, oparte na Team Foundation Serverze. Nie warto więc czekać! Zarejestruj się, zaproś osoby z Twojego zespołu i znacząco podnieś efektywność Waszej pracy. Podczas sesji pokażę, jak rozpocząć pracę i odkryję przed Tobą najważniejsze zalety tego środowiska.

 


MAREK KUSZNERUK

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, Szkoły Głównej Handlowej. Certyfikowany Menedżer Projektu metodyki zarządzania projektami PRINCE2. Posiada ponad dwadzieścia lat doświadczeń w zarządzaniu obszarem aplikacji biznesowych po stronie klienta.Odpowiadał za zakończone sukcesem projekty zmian w obszarach: sprzedaży i dystrybucji, obsługi klienta, zaopatrzenia, gospodarki materiałowej, finansów, controllingu.Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój systemu SAP w firmie Wanzl. Prowadzi też praktykę doradczą, w której wspiera zarządy firm w maksymalizacji korzyści z systemów ERP, BI i CRM.
 

Temat: Jak uzyskać wymierne korzyści z wdrożeń aplikacji biznesowych?

Opis wykładu

 

Cele wdrożeń aplikacji biznesowych formułowane są zwykle w sposób umowny lub opisowy. Mówi się o obniżeniu zapasów, poprawie ściągalności należności, poprawie jakości obsługi klienta, lepszym dostępie do informacji. Sposób ujmowania problemu bez odniesienia do konkretnych liczb nadmiernie skupia strony przedsięwzięcia na jego technicznych czy funkcjonalnych aspektach, zamykając tym samym możliwość sprostania realnym biznesowym wyzwaniom przed jakimi stoi organizacja.Tymczasem warto, a nawet trzeba realizować wdrożenia i rozwój systemów zgodnie z logiką prowadzenia projektów inwestycyjnych. Autor jest zdania że ich siłę napędową powinno stanowić "twarde", możliwe do wyrażenia w pieniądzu uzasadnienie biznesowe. W biznesie liczą się przecież fakty, a nie złudzenia. Dlatego na szczególną uwagę zasługuje planowanie mierzalnych korzyści i rozliczenie zwrotu z inwestycji. Jest ono gwarantem pełnej przejrzystości działańi stanowi bardzo istotny czynnik motywujący dlawszystkich stron zaangażowanych w projekt wdrożeniowy.
W swojej prezentacji Marek Kuszneruk przedstawi studium przypadku, w którym poprzez określenie mierzalnych celów, zastosowanie pomiaru korzyści i zmianę orientacji wdrożenia z technicznej na biznesową, rozwiązano istotny problem przed jakim stał zarząd oraz realnie wzmocniono pozycję konkurencyjną firmy.
W trakcie sesji zostaną przedstawione możliwości automatyzacji zadań administracyjnych przy użyciu narzędzi z rodziny System Center. Zostaną pokazane przykłady użycia Configurationa manager, Service manager, Operations oraz Orchestrator.

 


Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Patronat honorowy
Partnerzy
Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku