Novial

InfoMEET Katowice 20 maja 2017 Katowice

Katowice

 
 
InfoMEET to  bezpłatna, cykliczna konferencja i targi kariery dla specjalistów IT.
Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 

W programie:
- Najlepsi prelegenci 
- Tajemnice druku 3D
- Pokazy dronów
- Wirtualna rzeczywistość
- Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT
- Nagrody 
 
Zapraszamy do rejestracji 

Lokalizacja

Katowice

ProgramW trakcie trwania konferencji odbędą się bezpłatne warsztaty

 od 8.30 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych oraz powitalna kawa             
9.20   Otwarcie konferencji
 9.30 - 10.10 Panel pierwszy - wykłady merytoryczne
Sala A wkrótce
Sala B wkrótce
Sala C wkrótce
 10.10 - 10.30 Przerwa
 10.30 - 11.20 Prezentacja firm uczestniczących 
11.20 - 11.30 Przerwa kawowa
11.30 - 12.10 Panel drugi - wykłady merytoryczne
Sala A wkrótce
Sala B wkrótce
Sala C
wkrótce
 12.10 - 12.20 Lunch
 12.20 - 13.00 Prezentacja firm uczestniczących 
13.00 - 13.10 Przerwa kawowa
13.10 - 13.50 Panel trzeci - wykłady merytoryczne
Sala A wkrótce
Sala B wkrótce
Sala C wkrótce
13.50 - 14.10 Przerwa kawowa
14.10 - 14.50  Panel czwarty - wykłady merytoryczne
Sala A wkrótce
 Sala B
wkrótce
Sala C wkrótce
14.50 - 15.00 Przerwa
15.00 - 15.40
Panel piąty - wykłady merytoryczne
Sala A
wkrótce
Sala B
wkrótce
Sala C
wkrótce
15.40 - 16.00
Zakończenie imprezy i losowanie nagródW trakcie konferencji odbędzie się pokaz DRUKAREK 3D 

Prelegenci

JAROSŁAW PAŁKA

Od ponad 10 lata w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i "inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami "waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za Ciebie. W międzyczasie dałem się porwać się ideą TDD, Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST, JavaScript i NOSQL. Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach wolnych członek SSEEP, niezależny trener i konsultant od spraw beznadziejnych oraz autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/

Temat: Architecture & Agile, mity, same mity i tylko mity

Opis wykładu

 
Bawię się w turystykę konferencyjną, wykładając, prezentując i dzieląc się z ludżmi swoją frustracją co do stanu naszej branży jak i całej ludzkości jako takiej od 2000 roku, z lepszym czy też gorszym skutkiem. W czasie tej podróży uzbierało się już trochę materiału. Ta prezentacja to swego rodzaju klamra domykająca pewną historię, historię 3 różnych prezentacji, swoistego tryptyku, ku zapomnieniu przez potomnych. 
Dekonstrukcja architektury, wzorce organicznej architektury i systematyczny architekt, bo o nich mowa to trzy rózne prezentacje mające na celu wywrócić nasze postrzeganie architektury. Czy mi się udało? Czy gdzieś popełniłem błedy? Spróbuje zanurzyć się z wami w mój świat teorii systemów, pętli zwrotnych, pułapek systemowych i punktów wyniesienia by pokazać że architektura może i nawet jej obowiąziem jest być otwarta na ewolucję i eksperyment. Chciałbym wam opowiedzieć, 
jak to myślenie działało w róznych projektach zarówno tych zwinnych jak i prowadzonych metodologiami których nazw wymieniać nie wolno. Przekonam was,mam nadzieje, że architekt, to stan umysłu, a nie pozycja czy tytuły.


MARIUSZ GIL

CTO, architekt, tech-lead, developer, obecnie zaangażowany w rozwój Source Ministry. Z branżą IT związany od ponad 15 lat, w tym czasie pracował m.in. dla Nextclicka, Naszej-Klasy, Gadu-Gadu, Adv.pl, a także jako konsultant w zakresie tematyki skalowalności i wydajności aplikacji internetowych. Interesuje się m.in. zagadnieniami związanymi z budową skalowalnych i wydajnych rozwiązań webowych, zarówno od strony architektury aplikacji jak i infrastruktury serwerowej. Pasjonuje się tematami związanymi z analizą dużych zbiorów danych i możliwościami, jakie oferuje machine-learning. Uczestnik i prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych. Współorganizator otwartych spotkań dla developerów PHP, phpers.pl.

Temat: Wkrótce

Opis wykładu

 
Wkrótce

DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Analiza danych - dlaczego warto uczyć się R

Opis wykładu

 Zapraszam na wykład poswiecony nowemu jezykowi analizy danych biznesowych. Zaprezentuje możliwości oferowane przez jezyk R oraz pokaze jego glowne zastosowania

TOBIASZ KOPROWSKI

Niezależny konsultant, właściciel Shadowland Consulting. Certyfikowany Trener Microsoft (MCT) ukierunkowany na platformę komunikacji i kolaboracji opartej na rozwiązaniach giganta z Redmond (SharePoint, SQL Server Windows Server, Windows Azure). Interesujący się rozwiązaniami bezpieczeństwa oraz programami licencyjnymi. Prowadzi szkolenia (również autorskie) oraz wdrożenia i konsultacje dla klientów w Skandynawii, Europie, Stanach Zjednoczonych, Rosji.
 
Zaangażowany wolontariacko, aktywny lider społeczności. Były lider PLSSUG we Wrocławiu, twórca i organizator pierwszych edycji SQLDay. Członek zarządu ISSA Polska, ODS PTI. Pełnił funkcję Vice Chair EMEA Board w GITCA. Data Platform MVP, Mentor, STEM Ambasador. Prelegent na wielu konferencjach międzynarodowych: Microsoft Ignite, SQL Bits, SQLDay, Difinity, IT Camp, SharePoint Saturday, Info Meet, Mobile Conn, SQL Saturday, SQL Rally, CISSP Days, SQL Relay, ECCM, Info Tech. W wolnych chwilach fotograf, dziennikarz, koneser muzyki i wina.
 

Temat: Pięć kliknięć i Twoje dane są bezpieczne

Opis wykładu

 Dojazdy do pracy to dla większości z nas normalka. Często pociągiem, nawet godzinę lub dłużej. W piątek wieczorem po całym tygodniu cieżkiej pracy Administrator Baz Danych (DBA) lekko przysypia w pociągu. Nagle SMS od szefa: "Wiem, że już wracasz, ale w poniedziałek mamy audyt bezpieczeństwa. Musimy być pewni, że nasze dane są bezpieczne, a ty jesteś naszym głównym DBA. Zrób co trzeba. Czasu mało, ale muszisz coś wymyślić." Dalsza część historii to nasza czterdziestominutowa sesja.

JERZY ZIENTKOWSKI

Mówca inspiracyjny, autor, mentor i trener. W latach 2011-2016 wiceprezes Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców i dyrektor programowy międzynarodowego Spectacular Speaking oraz Festiwalu Inspiracji. Jest jednym z niewielu mówców-informatyków, którzy potrafią jednocześnie być kompetentni i… zrozumiani.
W 2012 roku dotarł do finałowej szóstki najlepszych mówców Mistrzostw Europy w Bonn.  W 2013 roku został Mistrzem Polski w konkursie przemówień improwizowanych po polsku i Wicemistrzem Polski w konkursie przemówień improwizowanych po angielsku.
Rocznie prowadzi kilkadziesiąt szkoleń, wykładów i prezentacji oraz mentoruje Klientów wyższego szczebla zarządzania, pomagając w sytuacjach „podbramkowych”. Działając na styku biznesu, sprzedaży i obsługi Klienta wypracował unikatowy zestaw narzędzi komunikacyjnych, pozwalający na współpracę z różnymi branżami w międzynarodowych środowiskach.
Jego mowy uświetniały prestiżowe wydarzenia m.in.: TEDx, Spectacular Speaking, Pełna Moc Możliwości, VI Kongres Business Intelligence, Diamenty Sprzedaży oraz wiele mniejszych ogólnopolskich konferencji. Jest zapraszany na sceny , gdzie przemawia obok najlepszych polskich i światowych mówców: Briana Tracy, Roberta Cialdiniego,  Jacka Walkiewicza, Marka Skały, Roberta Kroola, Szymona Kudły i innych. Pracował dla PZU, Allianz, TFI Skarbiec, Allegro, Volvo, Ergo Hestia,


Temat: 7 kroków do mistrzowskiej prezentacji...

Opis wykładu

 
...czyli jak prezentować efekty swojej pracy, aby Twój szef miał przekonanie, że jesteś niezbędny w firmie, a Twój klient chciał kupić właśnie Twój produkt. Porozmawiamy o tym, jak prost przygotować skuteczną, efektywną i ciekawą prezentację. Pokażemy gotowe, sprawdzone procesy i formuły tworzenia przemówień, prezentacji i wypowiedzi. Niezależnie od tego, czy prezentujesz siebie, czy produkt, czy masz startup, czy chcesz zdobyć lepszą pracę. Albo podwyżkę.

ŁUKASZ OLCZYK

Konsultant biznesowy, z ponad dekadą doświadczenia w zarządzaniu IT. Pracował z osobami i zespołami w wielu organizacjach z różnych gałęzi przemysłu, pomagając im skorzystać z najnowszych metodyk i podejść. Po dogłębnym zrozumieniu pracy marketingu i sprzedaży, nauczył się dostarczać wartość klientowi na każdym kroku współpracy. Preferuje zastosowanie podejścia lean nad ślepe podążanie za tzw. zdrowym rozsądkiem. Po mieszkaniu w siedemnastu różnych lokacjach w Europie, zdecydował się zamieszkać na stałe we Wrocławiu. Jako pasjonat motoryzacji uważa, że bieganie jest głupie - co wyjaśnia, dlaczego łatwo spotkać go gdzieś na szlaku kilka wczesnych poranków tygodniowo.

 

Temat: Fantastyczna zwinność, której nie kochają klienci

Opis wykładu

 Agile. Największa świętość dzisiejszego zarządzania projektami. Idealna pod każdym względem, bo jak się o niej czyta, zdecydowanie ma sens. Modna tak bardzo, że niemal wstyd przyznać się, że pracuje się inaczej. Tymczasem, często znienawidzona przez klientów. Dlaczego? Bo zadziwiająco łatwo skupić się na najmniej istotnym z tematów. Łukasz opowie o tym, jak znaleźć ten właściwy.

ROBERT JEDYNAK


Kierownik projektów, architekt IT, absolwent Politechniki Śląskiej oraz Akademii Menedżerów IT związany z branżą IT od kilkunastu lat przy realizacji różnorodnych projektów informatycznych. Rozumiejący rolę działu IT w kreowaniu i realizacji misji przedsiębiorstwa oraz umożliwiający przekształcenie infrastruktury teleinformatycznej w zasób strategiczny firmy. Lider Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft. Posiada m.in. certyfikaty: IBM Certified Advisory Project Manager, Certified SCRUM Master, SCRUM Certified Credential SFC, MCSE Server Infrastructure, MCSA Windows Server, MCITP Virtualization Administrator, Monitoring and Operating a Private Cloud with System Center, MCTS SQL, ITIL Foundation V3, VMware, Veeam, Apple Product Professional. Prywatnie miłośnik gry na 7-mio strunowej gitarze i elektroakustycznej czasami realizator dźwięku i postprodukcji.

 

Temat: Microsoft Azure - platforma chmurowa do cyfrowej transformacji

Opis wykładu

Od 8 lat rozwijam oprogramowanie i systemy w oparciu o technologie firmy Microsoft, od czasu do czasu wykorzystując do tego różne alternatywy. Na co dzień optymalizuję, przyśpieszam i dłubię w bazie MS SQL Server (od wersji 2008 po 2016). Jestem fanem dzielenia się wiedzą i swoimi doświadczeniami od czasu moich  pierwszych konferencji na których regularnie bywałem jako uczestnik, a teraz także jako prelegent.


 

RYSZARD DAŁKOWSKI

Konsultant IT2B, trener. Historycznie związany zarówno z firmami-klientami jak i z dostawcami systemów informatycznych. W latach 1996-2014 w Microsoft od marketingu, przez technikę do kierownika zespołu sprzedaży. Przez ostatnie 4 lata odpowiadał za strategię współpracy ze środowiskami open source i tak mu jakoś zostało. Prowadzi szkolenia i warsztaty pomagające firmom rozszerzać modele biznesowe w oparciu o chmurę obliczeniową oraz szkolenia z umiejętności interpersonalnych i lepszego używania komputera w codziennej pracy. Fan wykorzystania usług chmury publicznej.
 

Temat: Wystartuj start-up - przyjdź z pomysłem - wyjdź z biznesem

Opis wykładu

 

Obecnie technologia jest wszechobecna i kształtuje sposób w jaki firmy wzrastają na poszczególnych rynkach. Znaczenie transformacji cyfrowej jest olbrzymie; Od 2000 r. 52% firm z listy Fortune 500 zniknęły ze względu na zaburzenia cyfrowe. Obserwujemy, że firmy odpowiadają na te zmiany tworząc strategie cyfrowe w czterech podstawowych obszarach: zaangażowanie swoich klientów, możliwości ich pracowników, optymalizacji ich działania i przekształcania ich produktów.
Spójrz na przykład firmy Uber. Stworzyli cyfrowy model dla branży taxi, który pozwolił podwoić obroty i wypracować znaczącą zmianę w sektorze, który został w dużej mierze nietknięty przez dziesięciolecia.
Jak się przygotowujesz na cyfrową transformację? Czy masz odpowiednie zasoby i odpowiednią technologię, aby zbudować swoją cyfrową wizję?

 

DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki "Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

 

Temat: Przyszłość analizy danych – USQL w praktyce

Opis warsztatu

 

Zapraszam na warsztat poświęcony Microsoft Azure Data Lake oraz językowi USQL, czyli nowej usłudze oferującej w zasadzie nieograniczone możliwości analizy danych, a skierowanej zarówno dla programistów, jak i dla analityków oraz naukowców.
W trakcie sesji chciałbym pokazać, w jaki sposób można szybko i sprawnie wykonać analizę danych używając nowego jeżyka USQL, który łączy w sobie zalety tradycyjnego  programowanie C# oraz TSQL

MACIEJ HRYNISZAK

Maciej Hryniszak a passionate software developer with more than 20 years of experience in creating and maintaining several key software 
 
 
 
 


 

Temat: Wprowadzenie do VueJS

Opis wykładu

 

Angular, React, Knockdown, Backbone - jest wiele frameworków na rynku, które mają bardzo dobrze rozwinięte community programistów. Większość z nich ma korzenie w starszych przeglądarkach przez co są one mniej czytelne i zmuszają często do nienaturalnych konstrukcji językowych aby uzyskać proste rozwiązania.
VueJS jest inny. VueJS odcina się od przeglądarek IE9 oraz starszych i wykorzystując zaawansowane właściwości nowoczesnych silników JavaScript i EcmaScript pozwala efektywnie i czytelnie tworzyć nowoczesne interfacey użytkownika.

 

MACIEJ SOBURA

Od 8 lat rozwijam oprogramowanie i systemy w oparciu o technologie firmy Microsoft, od czasu do czasu wykorzystując do tego różne alternatywy. Na co dzień optymalizuję, przyśpieszam i dłubię w bazie MS SQL Server (od wersji 2008 po 2016). Jestem fanem dzielenia się wiedzą i swoimi doświadczeniami od czasu moich  pierwszych konferencji na których regularnie bywałem jako uczestnik, a teraz także jako prelegent.

Temat: DIY - Jak rozszerzyć sobie Entity Framework

Opis wykładu

 
Podobno korzystanie z ORM-ów w połączeniu z relacyjną bazą danych (np. MS SQL Server) to jak próba włożenia kwadratowych klocków w okrągłe otwory. Niestety w trakcie z korzystania z Entity Framework często można odnieść właśnie takie wrażenie. Podczas prezentacji pokażę jak rozszerzyć funkcjonalność Entity Framework o kilka przydatnych (i brakujących) na co dzień elementów.


Wstęp wolny

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Zarejestruj się!
Kontakt
Zgłoś firmę

Jan Rytel
jan.rytel@novial.pl
605 593 530

 


Partnerzy
znajdziesz nas na facebooku